Προς το περιεχόμενο
  • 0

3η δέσμη μέτρων και ΚΑΔ


adel

Ερώτηση

Ανακοινώθηκαν οι ΚΑΔ των επιχειρήσεων που πλήτονται για να λάβουν ενίσχυση. Τα συνεργεία 45.20 ούτε κλείνουν ούτε πλήτονται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Εγώ πάλι, δεν έχω καταλάβει το εξής:

Ατομική επιχείρηση με εργαζομένους που πλήττεται (αλλά δεν έχει ανασταλεί η λειτουργία της με υπουργική απόφαση) δικαιούται 800,00 ευρώ οικονομική ενίσχυση ως εργοδότης αλλά για να δικαιούνται οι εργαζόμενοι της οικονομική ενίσχυση θα πρέπει να προβεί στην αναστολή των συμβάσεων εργασίας τους για ένα μήνα. Κι αν αυτό ισχύει τι επίδομα θα λάβουν δεδομένου ότι τα 800,00 ευρώ αφορούν 45 ημέρες ενώ η αναστολή σύμβασης μπορεί να γίνει για ένα μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ κατάλαβα οτι για να γίνει αναστολή συμβάσεων πρέπει να εχουν κυριο ΚΑΔ έναν από αυτούς της σημερινής 3ης δέσμης μέτρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΜΦΕΡΕς ΕΡΩΤΗΜΑ. ΔΗΛΑΔΗ

 

ΕΧΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙς ΜΕ ΚΑΔ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΔΟΤΕΙΤΑΙ.

ΕΧΩ ΟΜΩς ΚΑΙ ΚΑΔ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΟΤΕΙΤΑΙ .. 

 

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙς ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙς ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε κύριους ΚΑΔ αναφέρει η ανακοίνωση. Αλλά στην πράξη ξέρουμε ότι πολλές επιχειρήσεις έχουν μεγαλύτερο κύκλο εργασιών από δευτερεύον ΚΑΔ για αυτό θα πρέπει να δοθεί μέριμνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
-----ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (  Ν.Π. )  ??
 
 
-----ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΥΠΟΚ/ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ
ΚΑΔ ΣΤΗΡΙΞΗΣ .... ΘΑ..... ΕΠΙ  2 ΦΟΡΕΣ  ....ΤΑ  800 ρια  ??  = 1600  ??
 
 
-----αν ειναι στουσ καδ ,στηριξης , μονο η 2 ουσα   ??
 
 
------ειμαστε στους Κ Α Δ , ΣΤΗΡΙΞΗΣ ,
ΑΛΛΑ ....ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ
  ( ΔΙΟΤΙ,ΜΑς ΕΔΩΣΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ  ---Ο  8 ΨΗΦΙΟς ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ--
.....ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ  ??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, G.E.S. είπε
-----ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (  Ν.Π. )  ??
 
 
-----ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΥΠΟΚ/ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ
ΚΑΔ ΣΤΗΡΙΞΗΣ .... ΘΑ..... ΕΠΙ  2 ΦΟΡΕΣ  ....ΤΑ  800 ρια  ??  = 1600  ??
 
 
-----αν ειναι στουσ καδ ,στηριξης , μονο η 2 ουσα   ??
 
 
------ειμαστε στους Κ Α Δ , ΣΤΗΡΙΞΗΣ ,
ΑΛΛΑ ....ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ
  ( ΔΙΟΤΙ,ΜΑς ΕΔΩΣΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ  ---Ο  8 ΨΗΦΙΟς ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ--
.....ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ  ??

Θανάση εκτιμώ ότι θα δώσει (γι' αυτό το "ατομικές επιχειρήσεις" έγινε σήμερα "επιτηδευματίες").

Με τη λογική του ότι ο εργαζόμενος θα πάρει ένα 800άρι, εκτιμώ ότι ένα θα πάρει και η επιχείρηση.

Στο τελευταίο ναι, πιστέυω ότι παιρνεις το 800άρι, ανεξάρτητα αν έκλεισες.

Καλή δύναμη. Andra' tutto bene!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, G.E.S. είπε
-----ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (  Ν.Π. )  ??
 
 
-----ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΥΠΟΚ/ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ
ΚΑΔ ΣΤΗΡΙΞΗΣ .... ΘΑ..... ΕΠΙ  2 ΦΟΡΕΣ  ....ΤΑ  800 ρια  ??  = 1600  ??
 
 
-----αν ειναι στουσ καδ ,στηριξης , μονο η 2 ουσα   ??
 
 
------ειμαστε στους Κ Α Δ , ΣΤΗΡΙΞΗΣ ,
ΑΛΛΑ ....ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ
  ( ΔΙΟΤΙ,ΜΑς ΕΔΩΣΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ  ---Ο  8 ΨΗΦΙΟς ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΠΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ--
.....ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ  ??

Την ίδια απορία έχω κι εγώ σχετικά με τον ΚΑΔ που είναι δευτερεύουσα δραστηριότητα αν δικαιούται στήριξη. Σύμφωνα με την απόφαση Αριθμ. Δ1α/ΓΠ.οικ. 19024 δικαιούται γιατί δεν κάνει τη διευκρίνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, DIMITRA1 είπε

Την ίδια απορία έχω κι εγώ σχετικά με τον ΚΑΔ που είναι δευτερεύουσα δραστηριότητα αν δικαιούται στήριξη. Σύμφωνα με την απόφαση Αριθμ. Δ1α/ΓΠ.οικ. 19024 δικαιούται γιατί δεν κάνει τη διευκρίνιση.

Δεν μπορεί να είναι η δευτερεύουσα επιλέξιμη παδιά. Σκεφτείτε κάτι "εταιρείες" που έχουν καμιά 50αριά ΚΑΔ. ΔΕν νομίζω να δώσουν στις δευτερεύουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, ponzi είπε

Δεν μπορεί να είναι η δευτερεύουσα επιλέξιμη παδιά. Σκεφτείτε κάτι "εταιρείες" που έχουν καμιά 50αριά ΚΑΔ. ΔΕν νομίζω να δώσουν στις δευτερεύουσες.

εδώ παλεύουμε να πάρουν όλες και να μην δώσουν στις δευτερεύουσες?

μπορεί να έχουν 50 ΚΑΔ ,αλλά στο περσινό Ε3 και οι 50 ήταν συμπληρωμένοι.

ο άλλος μπορεί να έχει κύριο ΚΑΔ επιλέξιμο και στο Ε3 να δήλωνε μεγαλύτερα έσοδα από μη  επιλέξιμο.

παράδειγμα.

εταιρεία προγραμμάτων ,θέλει των προγραμμάτων κύρια για να είναι στον σύνδεσμο και τα μεγαλύτερα έσοδα να τα έχει από εμπόριο υπολογιστών και περιφερειακών.

δεν έχουν λογική οι ΚΑΔ ,ούτε κάθε χρόνο μπορείς να πας στο μητρώο και να αλλάζεις κύρια και δευτερεύουσα ανάλογα με τα έσοδα της κλειόμενης χρήσης.

για αυτό και το Ε3 σου έχει 2 θέσεις ,κύρια και αυτή με τα μεγαλύτερα έσοδα και από πέρυσι με πλήρη ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

εδώ παλεύουμε να πάρουν όλες και να μην δώσουν στις δευτερεύουσες?

μπορεί να έχουν 50 ΚΑΔ ,αλλά στο περσινό Ε3 και οι 50 ήταν συμπληρωμένοι.

ο άλλος μπορεί να έχει κύριο ΚΑΔ επιλέξιμο και στο Ε3 να δήλωνε μεγαλύτερα έσοδα από μη  επιλέξιμο.

παράδειγμα.

εταιρεία προγραμμάτων ,θέλει των προγραμμάτων κύρια για να είναι στον σύνδεσμο και τα μεγαλύτερα έσοδα να τα έχει από εμπόριο υπολογιστών και περιφερειακών.

δεν έχουν λογική οι ΚΑΔ ,ούτε κάθε χρόνο μπορείς να πας στο μητρώο και να αλλάζεις κύρια και δευτερεύουσα ανάλογα με τα έσοδα της κλειόμενης χρήσης.

για αυτό και το Ε3 σου έχει 2 θέσεις ,κύρια και αυτή με τα μεγαλύτερα έσοδα και από πέρυσι με πλήρη ανάλυση.

Πες τους να πάρουν την πληροφορία από το ε3 τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
43 λεπτά πριν, ponzi είπε

Δεν μπορεί να είναι η δευτερεύουσα επιλέξιμη παδιά. Σκεφτείτε κάτι "εταιρείες" που έχουν καμιά 50αριά ΚΑΔ. ΔΕν νομίζω να δώσουν στις δευτερεύουσες.

Παράδειγμα: στην απόφαση Δ1α/ΓΠ.οικ. 19024/2020 δεν κάνει λόγο για κυριο και δευτερεύον ΚΑΔ και βάζει τον καδ 4752 σε αυτούς που αναστέλει τη λειτουργία. Ερχεται μετά η απόφαση η σημερινή με τους ΚΑΔ και έχει μέσα τον ΚΑΔ 4752 αλλά λέει να είναι ο κύριος!

Οτι; τι καταλαβαίνετε εσείς γιατί το έχω χάσει τελείως! Μήπως τότε και η πρώτη απόφαση εννοούσε για τους κύριους; αλλά πάλι οχι γιατί κάποιοι που είχαν ως δευτερεύουσα κάποια δραστηριότητα έκλεισαν. Οπότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα παιδες. Οι εργοδοτικες εισφορες ΙΚΑ του μηνος φεβρουαριου για πληρωμη εχουν παρει παραταση ,ή αναγκαστικα μεχρι 31/03??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, ponzi είπε

Θανάση εκτιμώ ότι θα δώσει (γι' αυτό το "ατομικές επιχειρήσεις" έγινε σήμερα "επιτηδευματίες").

Με τη λογική του ότι ο εργαζόμενος θα πάρει ένα 800άρι, εκτιμώ ότι ένα θα πάρει και η επιχείρηση.

Στο τελευταίο ναι, πιστέυω ότι παιρνεις το 800άρι, ανεξάρτητα αν έκλεισες.

Καλή δύναμη. Andra' tutto bene!

οταν πληρωνει ομως τελος επιτηδευματος τους λαμβανει σαν 2 επιχειρησεις . ειναι αλλα εξοδα για καθε υποκαταστημα...

Δεν λεω οτι θα το κανει ετσι αλλα ετσι δεν επρεπε; Οταν απαιτεις 2 ια την χρηση δεν πρεπει και χ2 στις επιδοτησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 ώρες πριν, ponzi είπε

Θανάση εκτιμώ ότι θα δώσει (γι' αυτό το "ατομικές επιχειρήσεις" έγινε σήμερα "επιτηδευματίες").

Με τη λογική του ότι ο εργαζόμενος θα πάρει ένα 800άρι, εκτιμώ ότι ένα θα πάρει και η επιχείρηση.

Στο τελευταίο ναι, πιστέυω ότι παιρνεις το 800άρι, ανεξάρτητα αν έκλεισες.

Καλή δύναμη. Andra' tutto bene!

Σπυρο, καλημερα,

ειναι η περιπτωση ,που ο 4 ψηφιος 4778 , ειναι στους ΚΑΔ, ΓΙΑ ..ΣΤΗΡΙΞΗ,

αλλα το μαγαζι μας ,δεν εκλεισε ,διοτι  μας εδωσαν  εξαιρεση ,βασει  6 ψηφιου !!

αρα, προκυπτει το ερωτημα ,αν θα στηριξουν ,επειδη θα δουν τον 4778,

η θα πουν  , οτι εσενα σε αφησαμε ανοικτο, (  47.78.85) οποτε δεν δικαιουσαι   !!!

αναφερει .....

"  Σε περίπτωση τετραψήφιου ΚΑΔ, συμπεριλαμβάνονται όλες οι υποκατηγορίες εξαψήφιων και οκταψήφιων. Σε περίπτωση εξαψήφιου, συμπεριλαμβάνονται όλες οι κατηγορίες οκταψήφιων. "

...αλλα δεν ερμηνευει ,την περιπτωση , που με εξαιρεση ,ο 6φιος η 8 ψηφιος ,παρεμεινε ανοικτος !!

---------------------------------------------------------------------------------------

τελος παντων, πιστευω ,οτι με την 4 η,  5 η , 6 η .......δεσμη στηριξης ,ολοι θα ειμαστε μεσα

και τζαμπα ,μας βασανιζουν...

καή δυναμη σε ολους !!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/47909/kwdikoi-ariomoi-drasthriothtas-kad-twn-kladwn-poy-plhttontai-apo-thn-exaplwsh-toy-koronoioy

 

4778     Άλλο λιανικό εμπόριο καινούργιων ειδών σε εξειδικευμένα καταστήματα, εκτός από Λιανικό εμπόριο υλικών καθαρισμού 47.78.84, Λιανικό εμπόριο καύσιμου πετρελαίου οικιακής χρήσης, υγραέριου, άνθρακα και ξυλείας 47.78.85, Λιανικό εμπόριο ακατέργαστων αγροτικών προϊόντων π.δ.κ.α. 47.78.87, Λιανικό εμπόριο μηχανημάτων και εξοπλισμού π.δ.κ.α. 47.78.88.

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/47909/kwdikoi-ariomoi-drasthriothtas-kad-twn-kladwn-poy-plhttontai-apo-thn-exaplwsh-toy-koronoioy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 ώρες πριν, zinon είπε

καλησπερα παιδες. Οι εργοδοτικες εισφορες ΙΚΑ του μηνος φεβρουαριου για πληρωμη εχουν παρει παραταση ,ή αναγκαστικα μεχρι 31/03??

Επαναφέρω το ερώτημα και συμπληρώνω, αν δεν πληρωθεί ο Ιανουάριος χάνεται η ρύθμιση του ΚΕΑΟ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εργοδοτικες εισφορες ΙΚΑ του φεβρουαριου για επιχειρησεις που κλεισανε τις πληρωνουμε κανονικα μεχρι τελη μαρτιου ή μπορουμε και πιο μετα?δεν βρηκα κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπορει η δευτερευουσα δραστηριοτητα να γινει κυρια  και η κυρια δευτερευουσα??καθως εχω δευτερευουσα καταλυμα συντομης διαρκειας και κυρια λιανικο εμποριο ειδων παντοπωλειου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ έχω μια άλλη απορία...

Στο μητρώο έχεις δυνατότητα μεταβολών 30 μέρες...

Δεν θα μπορούσε π.χ. να μπει κάποιος στη διαδικασία να αλλάξει τον κύριο ΚΑΔ με τον δευτερεύοντα για να μπει στις επιλέξιμες επιχειρήσεις αφού δεν μπαίνουν στον κόπο να τους ενισχύσουν όλους όσους θα έπρεπε?

Λέω εγώ τώρα...........

Εκτός αν μπλοκάρουν με τις ΔΟΥ όλες τις μεταβολές αυτές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν, Viper είπε

Εγώ έχω μια άλλη απορία...

Στο μητρώο έχεις δυνατότητα μεταβολών 30 μέρες...

Δεν θα μπορούσε π.χ. να μπει κάποιος στη διαδικασία να αλλάξει τον κύριο ΚΑΔ με τον δευτερεύοντα για να μπει στις επιλέξιμες επιχειρήσεις αφού δεν μπαίνουν στον κόπο να τους ενισχύσουν όλους όσους θα έπρεπε?

Λέω εγώ τώρα...........

Εκτός αν μπλοκάρουν με τις ΔΟΥ όλες τις μεταβολές αυτές....

Κι εγώ αυτή την απορία έχω.

 

Πάω αυριο,προσθέτω εναν ΚΑΔ και λύνω το πρόβλημα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε επιχείρηση που έχει δευτερεύουσα δραστηριότητα ΚΑΔ το e-shop , μπορεί να λειτουργήσει ? ή ισχύει η ολική αναστολή δραστηριότητας λόγω απαγόρευσης του κύριου ΚΑΔ ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, lagos88 είπε

μπορει η δευτερευουσα δραστηριοτητα να γινει κυρια  και η κυρια δευτερευουσα??καθως εχω δευτερευουσα καταλυμα συντομης διαρκειας και κυρια λιανικο εμποριο ειδων παντοπωλειου??

Θα ήταν πολύ χρήσιμο να κάποιος συνάδελφος ξέρει να απαντήσει.

Έχω πολλές τέτοιες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, TAS0S είπε

Σε επιχείρηση που έχει δευτερεύουσα δραστηριότητα ΚΑΔ , το e-shop μπορεί να λειτουργήσει ? ή ισχύει η ολική αναστολή δραστηριότητας λόγω απαγόρευσης του κύριου ΚΑΔ ?

 

 

 

Μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΚΥΡΙΑ ΕΠΙΛΕΞΙΜΗ Η ΦΑΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΟΘΗΚΕ ΕΝΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΚΑΔ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 20/03 ΚΑΙ ΜΕΤΑ! ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

       Καλή δύναμη συνάδελφοι.Οι ελεύθεροι επαγγελματίες και αυτοαπασχολούμενοι που ανεστάλη η επιχειρηματική δραστηριότητα τους

       ή εντάσσονται στους περιβόητους ΚΑΔ που πλήττονται άνευ προσωπικού που θα κάνουν την Αίτηση για την οικονομική ενίσχυση των

       800,00ευρώ;Και αυτοί στην ΕΡΓΑΝΗ με τους κωδικούς  TAXIS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...