Προς το περιεχόμενο

Εδώ ο κόσμος καίγεται...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, επειδή μας έχουν ζαλίσει σήμερα , άνοιξε στον «ΕΡΓΑΝΗ»  πεδίο που μπορούμε να υποβάλουμε την υπεύθυνη δήλωση  επιχειρήσεων που τους επιβλήθηκε προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγνώμη όλα τα όργανα του κλάδου μας που βρίσκονται? Γιατί δεν ακόυγονται φωνές παρά μόνο ψίθυροι? Γιατί δεν ζητάνε αναστολή των υποχρεώσεων μας, ώστε να μπορέσουμε να κλείσουμε και εμείς και να προστατευθούμε? Εγώ έχω 2 υπαλλήλους εκ των οποίων ο ένας είναι ευπαθής ομάδα και δεν θέλω να έρχεται, ο άλλος έχει πάρει άδεια ειδικού σκοπού και καλά έκανε και έχω μείνει μόνη μου να παλεύω, παρόλο που κ εγω είμαι ευπαθής ομάδα, γιατί ο κάθε παπα*** πελάτης ακούει πως τα λογιστικά γραφεία είναι ανοιχτά και όταν είναι ο δίπλα ανοιχτός  εγώ δεν μπορώ να κλείσω. ΕΛΕΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γίνεται σήμερα είναι αδιανόητο! Δεν έχω σταματήσει να μιλάω στο τηλέφωνο!

Όλες οι υπηρεσίες έχουν κλείσει και τους λένε πηγαίνετε στον λογιστή ξέρει αυτός να μιλήσει μαζί μας , και αν καταφέρεις να βρεις γραμμή δεν ξέρει το ένα τμήμα τι θα κάνει με το διπλανό του!

Χαμός με την συνήθη ρουτίνα και έχεις άλλα τόσα νέα θέματα με άδειες , νέες πλατφόρμες που όλοι νομίζουν πως άνοιξαν για αποζημιώσεις προσωπικού και άδειες , απελπισία με τις μεταβολές στο μητρώο που οι προθεσμίες λήγουν βάσει των ανακοινώσεων του ΓΕΜΗ και οι δικοί μας έβγαλαν ανακοίνωση μόνο για τηλεδιάσκεψη!!!!!

Πως θα μείνουμε σπίτι ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε κάποια εφαρμογή (για ειδική άδεια κλπ) και το έχασα? 

Προσωπικά έχω άτομο πολύ υψηλού κινδύνου οπότε κλείστηκα σπίτι (και κοντεύω να το "χάσω")..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, papoulpb είπε

Συγνώμη όλα τα όργανα του κλάδου μας που βρίσκονται? Γιατί δεν ακόυγονται φωνές παρά μόνο ψίθυροι? Γιατί δεν ζητάνε αναστολή των υποχρεώσεων μας, ώστε να μπορέσουμε να κλείσουμε και εμείς και να προστατευθούμε? Εγώ έχω 2 υπαλλήλους εκ των οποίων ο ένας είναι ευπαθής ομάδα και δεν θέλω να έρχεται, ο άλλος έχει πάρει άδεια ειδικού σκοπού και καλά έκανε και έχω μείνει μόνη μου να παλεύω, παρόλο που κ εγω είμαι ευπαθής ομάδα, γιατί ο κάθε παπα*** πελάτης ακούει πως τα λογιστικά γραφεία είναι ανοιχτά και όταν είναι ο δίπλα ανοιχτός  εγώ δεν μπορώ να κλείσω. ΕΛΕΟΣ.

Έλα ντε! Τι περιμένουν και δεν ζητάνε άμεσα παράταση για αρχή όλων των υποχρεώσεων που λήγουν στις 31/3?

Είναι δυνατόν να ασχολούμαστε με ΜΥΦ, φόρους, και ιστορίες για αγρίους?

Εγώ είμαι σπίτι από την Παρασκευή. Πώς περιμένουν να πάω να πάρω τα παραστατικά από τους πελάτες για να ετοιμάσω τα φπα τριμήνου?

Άσε που έχω ένα τεχνικό πρόβλημα με έναν πελάτη και για να υποβάλλει δήλωση εισφοράς συναλλάγματος πρέπει να πάμε από το μητρώο της ΔΟΥ Πλοίων!

Ελπίζω από βδομάδα που λογικά θα υπάρξει απαγόρευση κυκλοφορίας θα ανακοινώσει και όλες τις φορολογικές παρατάσεις.

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μην ξαναγράψω, μιας και δεν είμαι πολύ φαν του "2-3 εβδομάδες είναι, θα περάσει", αλλά δεν μπόρεσα.

Ας υποθέσουμε ότι θα βρεθεί κάποιο φάρμακο από τους επιστήμονες, αργά ή γρήγορα.

Ας υποθέσουμε ότι θα ορθοποδήσει η οικονομία, λίγο με τα μέτρα, λίγο από μόνη της. Άλλωστε "λαμαρίνες είναι, φτιάχνονται", που λέμε και στα τρακαρίσματα.

Ο νέος πανικός που με έχει πιάσει τελευταία είναι άλλος. Όταν και αν αυτό τελειώσει:

Θα μπορείς να μου πιάσεις το χέρι;

Θα μπορώ να χαϊδέψω το κεφαλάκι του μπόμπιρα;

Θα μπορείς να με ανεχτείς στο ασανσέρ μαζί σου;

Θα με φιλάς όταν συναντιόμαστε;

Αν πέσω κάτω στο δρόμο, θα με βοηθήσεις να σηκωθώ;

Και μέσα σε αυτές τις σκέψεις, ήρθε αυτή η φωτογραφία. Δεν είχε τύχει να τη δω. Είναι τραβηγμένη αρκετές εβδομάδες πριν, μακριά στην Κίνα. Όταν το "κακό" δεν έιχε φτάσει ακόμη εδώ.

Τον πατέρα σου, δεν τόλμησε κανείς να τον βοηθήσει να σηκωθεί...

5e33ecca240000410d64ee25.jpeg?ops=scalef

https://www.huffingtonpost.gr/entry/koronoios-enas-nekros-sten-akre-toe-dromoe-e-eikona-poe-apodidei-ten-anatrichiastike-kathemerinoteta-sten-oechan_gr_5e33ec55c5b611ac94d2a950

Υ.Γ. Ζητώ συγγνώμη από όσους στενοχώρησα με αυτό.

Αλλά και από όσους ενοχλήθηκαν από αυτό. Ακούγεται ότι αυτή την ενόχληση θα την ανακουφίζει το Dettol σε δισκία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πρωτόγνωρο όλο αυτο που ζούμε , αλλαγές ξαφνικές και συνεχείς ..

θα βρούμε όμως τα πατήματα σιγά σιγά .. η ζωή θα ξανα ισορροπήσει .

Προσωπικά αποφεύγω να διαβάζω οτι αρνητικό κυκλοφορεί , πάντα το απόφευγα και ειδικά αυτον το καιρό ,

Αυτη την εικόνα όμως την ειχα δεί , πιστεύω πως  δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτα που έρχονται από την Ιταλία ,,δεν θέλω να αναφερθώ περισσότερο .

Οταν θα τελειώσει αυτή η ιστορία σε κανα 2μηνο - με βάση οτι ξέρουμε μεχρι στιγμής - ολοι μας θα είμαστε διαφορετικοί ,και ο κόσμος το ίδιο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα 800,00€ κοιτώντας λίγο τους ΚΑΔ που θα αποζημιωθούν, θεωρούν ότι οι λογιστές συνεχίζουν δουλεύουν κανονικά γιατί μπορούν από το σπίτι αλλά τους πληρώνει ποιος; Οι κλειστές επιχειρήσεις; Μια ζωή η τελευταία τρύπα του ζουρνά... 31/3 λήγουν προθεσμίες καμία αναφορά μέχρι τώρα, το ΟΕΕ που το πληρώνουμε 80€ το έτος τι κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν 1000 δίπλα μας, άλλοι τόσοι παραδίπλα μας. Κάποιοι εδώ, στο ίδιο μας το σπίτι. Έφυγαν σήμερα.

Μείνετε ασφαλείς, μακριά από τους ανθρώπους.... Αλλά μην ξεχνάτε ότι είστε άνθρωποι.

Καληνύχτα με ένα ποίημα από την (πολύ) προ social distancing εποχή:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω τι φοβάμαι περισσότερο. Μην κολλήσω κορωνοϊό, ή μη με δείρει ο Χαρδαλιάς?

Τι είναι ετούτος ρε! Νούμερο από τα λίγα.

Χαρδαλιά_είσαι_έρωτας: Το «σεξ σύμπολ» μέσα από φωτο που ανέβασε ο ...

Λευτεριά στο δήμο Βύρωνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ponzi είπε

Δεν ξέρω τι φοβάμαι περισσότερο. Μην κολλήσω κορωνοϊό, ή μη με δείρει ο Χαρδαλιάς?

Τι είναι ετούτος ρε! Νούμερο από τα λίγα.

Χαρδαλιά_είσαι_έρωτας: Το «σεξ σύμπολ» μέσα από φωτο που ανέβασε ο ...

Λευτεριά στο δήμο Βύρωνα!

Το νέο sex symbol  ο νέος Ντανος  ο Χαρδιναλιος της καρδιάς μας  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

Είπε ο καραγκιόζης, το νούμερο, ότι του έφταιγαν οι μετεωρολόγοι για τους νεκρούς στην Εύβοια. Είπε επίσης ότι πάλι καλά που δεν είχαμε 100 νεκρούς.

Φάτε ένα μ@λ@κα όσοι πεινάτε.

Και τα τσοπανόσκυλα του οι δημοσιογράφοι με το ζόρι παίζουν την είδηση. Μόνο τις παπαριές για τον covid.

"Κατέληξε 90χρονος λέει".

Αυτό είναι είδηση από κάποιο καλο-ταισμένο σαιτ της συμμορίας. Ακούστε είδηση!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ πήρε λεφτά ακόμα και η   ερτ για την παράσταση  μένουμε σπίτι οι άλλοι με 20.000.000 εκατομμυριάκια plus δεν θα παίξουν το εργάκι -  παραμυθάκι ;;; 

και που να ξεκινήσει και η νέα σεζόν απο Σεπτεμβρίο....εκει να δεις τι θα δουν ακουσουν τα ματια μας .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξηλώστε το νούμερο ρε! 

Διαβάστε τι είπε ο απίθανος. Ούτε να μιλήσει δεν ξέρει το γιωτόμπαλο:

"Σήμερα σωθήκαν πολλές ζωές, οι σκέψεις μας είναι στους ανθρώπους που δεν τα κατάφεραν. Είμαστε μπροστά σε φαινόμενα που δεν τα έχουμε ξαναζήσει, κλιματική αλλαγή, οι συνθήκες δυσκολεύουν. Από την πρώτη στιγμή όλοι είμαστε στις πληγείσες περιοχές για να αποφύγουμε τα μοιραία" επισήμανε.

"Αν λειτουργούσε το 112 θα είχαμε εκατόμβη, έχουμε 5 νεκρούς τρεις πνίγηκαν στην προσπάθεια τους να διαφύγουν. Είχαμε ετοιμάσει το 112. Κριτική ασκούν όσοι δεν τόλμησαν να εφαρμόσουν το 112… Είναι επιχειρησιακό εργαλείο, δεν είναι πανάκεια" παρατήρησε.

"Υπάρχει πρωτοβουλία και συνεργασία με την περιφέρεια και τα υπουργεία για βοήθεια και αλληλεγγύη στους πληγέντες. Από αύριο θα ξεκινήσει το δύσκολο έργο της καταγραφής για να μπορέσουμε να αποκαταστήσουμε άμεσα οι ζημιές". Ο υφυπουργός διαβεβαίωσε ότι θα υπάρχει στέγαση και φροντίδα για τους πληγέντες που δεν έχουν κατοικία.

"Είναι άλλη μια μεγάλη απόδειξη, ο σεβασμός στο περιβάλλον… Οι πυρκαγιές φέρνουν πλημμύρες και οι πλημμύρες δημιουργούν ζητήματα. Θωρακίζουμε αυτό το χρόνο τις περιοχές μας σε συνεργασία με τους δημάρχους" είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...