Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΥΦ 2018 ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΣΤΙΣ 30/01/2020


cathy

Ερώτηση

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΧΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗΣ

Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1
Μοσχάτο

Κατηγορία Δηλώσεων: Καταστάσεις Φορολογικών Στοιχείων Πελατών – Προμηθευτών (ΜΥΦ)
Περίοδος Δήλωσης: Φορολογικό Έτος 2018

Αξιότιμη Κυρία/Αξιότιμε Κύριε,

Σύμφωνα με την αναζήτηση που διενεργήθηκε στις 30/01/2020 στα ηλεκτρονικά αρχεία της Α.Α.Δ.Ε., έχετε δηλωθεί για το φορολογικό έτος 2018 ως πελάτης ή/και προμηθευτής σε καταστάσεις φορολογικών στοιχείων πελατών - προμηθευτών (ΜΥΦ) τρίτων προσώπων, ενώ για το ίδιο φορολογικό έτος δεν έχετε υποβάλει καταστάσεις φορολογικών στοιχείων πελατών - προμηθευτών (ΜΥΦ) με αποτέλεσμα να υπάρχουν αποκλίσεις.

Παρακαλούμε να προβείτε άμεσα στον έλεγχο των αποκλίσεων και ακολούθως στην υποβολή των καταστάσεων φορολογικών στοιχείων μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας της Α.Α.Δ.Ε.: ΜΥΦ - Κατάσταση Πελατών Προμηθευτών και Συναλλαγών (από 01/01/2014).

Στον ίδιο υπερσύνδεσμο θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες και οδηγίες σχετικά με την ανωτέρω φορολογική υποχρέωση.

Επιπλέον θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι η υποβολή καταστάσεων φορολογικών στοιχείων πελατών προμηθευτών (ΜΥΦ) για το φορολογικό έτος 2019 λήγει στο τέλος Μαρτίου 2020.

Σε περίπτωση που έχετε ήδη τακτοποιήσει την παραπάνω εκκρεμότητα, παρακαλούμε να αγνοήσετε το παρόν μήνυμα.

Εάν θέλετε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνσή μας μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ηλεκτρονική μας διεύθυνση: [email protected]
 

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΧΑΡΑ ΜΑΥΡΙΔΟΥ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Άρχισαν τα όργανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, cathy είπε

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΧΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΣΟΔΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗΣ

Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1
Μοσχάτο

Κατηγορία Δηλώσεων: Καταστάσεις Φορολογικών Στοιχείων Πελατών – Προμηθευτών (ΜΥΦ)
Περίοδος Δήλωσης: Φορολογικό Έτος 2018

Αξιότιμη Κυρία/Αξιότιμε Κύριε,

Σύμφωνα με την αναζήτηση που διενεργήθηκε στις 30/01/2020 στα ηλεκτρονικά αρχεία της Α.Α.Δ.Ε., έχετε δηλωθεί για το φορολογικό έτος 2018 ως πελάτης ή/και προμηθευτής σε καταστάσεις φορολογικών στοιχείων πελατών - προμηθευτών (ΜΥΦ) τρίτων προσώπων, ενώ για το ίδιο φορολογικό έτος δεν έχετε υποβάλει καταστάσεις φορολογικών στοιχείων πελατών - προμηθευτών (ΜΥΦ) με αποτέλεσμα να υπάρχουν αποκλίσεις.

Παρακαλούμε να προβείτε άμεσα στον έλεγχο των αποκλίσεων και ακολούθως στην υποβολή των καταστάσεων φορολογικών στοιχείων μέσω της ηλεκτρονικής υπηρεσίας της Α.Α.Δ.Ε.: ΜΥΦ - Κατάσταση Πελατών Προμηθευτών και Συναλλαγών (από 01/01/2014).

Στον ίδιο υπερσύνδεσμο θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες και οδηγίες σχετικά με την ανωτέρω φορολογική υποχρέωση.

Επιπλέον θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι η υποβολή καταστάσεων φορολογικών στοιχείων πελατών προμηθευτών (ΜΥΦ) για το φορολογικό έτος 2019 λήγει στο τέλος Μαρτίου 2020.

Σε περίπτωση που έχετε ήδη τακτοποιήσει την παραπάνω εκκρεμότητα, παρακαλούμε να αγνοήσετε το παρόν μήνυμα.

Εάν θέλετε να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνσή μας μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ηλεκτρονική μας διεύθυνση: [email protected]
 

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΧΑΡΑ ΜΑΥΡΙΔΟΥ

 

 

 

Μήπως πρόκειται για εταιρεία που δεν υποβάλατε καθόλου ΜΥΦ? Εμένα μόνο για τέτοια εταιρεία μου ήρθε, ενώ για τις άλλες δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 ώρες πριν, ponzi είπε

Μήπως πρόκειται για εταιρεία που δεν υποβάλατε καθόλου ΜΥΦ? Εμένα μόνο για τέτοια εταιρεία μου ήρθε, ενώ για τις άλλες δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη 

Κι εμένα ήρθε ένας σύλλογος που ούτε Ν δεν στέλνουν, είχε 1 τιμολόγιο 7ος 2018 από το 2012 έως τώρα και του έστειλαν γι' αυτό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 ώρες πριν, ponzi είπε

Μήπως πρόκειται για εταιρεία που δεν υποβάλατε καθόλου ΜΥΦ? Εμένα μόνο για τέτοια εταιρεία μου ήρθε, ενώ για τις άλλες δεν έχει έρθει τίποτα ακόμη 

Ναι , δυο μου ήρθανε και έτσι όπως το λέτε . 

- Είχατε έξοδα το 2018 ; ρωτάω 

- Όχι , όχι απάνταει με σιγουρία .

Τώρα , πόσο έχει το πρόστιμο ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ,

για το 2019 στέλνουμε ένα αρχείο για έσοδα και ένα αρχείο για έξοδα σωστά (και όχι ανά τρίμηνο δηλαδή τέσσερα) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...