Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ρυθμιση οφειλών ικα ....


DENNY

Ερώτηση

Υπάρχει η δυνατότητα ρυθμισης των οφειλών στο ικα σε μηνιαία βάση , όπως γίνεται με τις οφειλές της εφορίας; Η η ρύθμιση είναι μόνο μία;

Στο site του κεαο μου γράφει οτι υπάρχει ήδη ρύθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Στις 18/1/2020 στις 12:17 ΜΜ, DENNY είπε

Υπάρχει η δυνατότητα ρυθμισης των οφειλών στο ικα σε μηνιαία βάση , όπως γίνεται με τις οφειλές της εφορίας; Η η ρύθμιση είναι μόνο μία;

Στο site του κεαο μου γράφει οτι υπάρχει ήδη ρύθμιση...

Δεν γίνεται ρύθμιση σε μηνιαία βάση. Μόλις όμως χαθεί η ρύθμιση μπορείς να ξανακάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν είμαι σίγουρος  αλλά αν θυμάμαι  καλά σε μια ίδια περίπτωση  παλιότερα πας στο ΙΚΑ η στο ΚΕΑΟ ανάλογα  και σου στήνουν  νέα ρύθμιση  της παλιές όφειλες μαζι με τις νέες όφειλες σε νέα ρύθμιση  ..

Η πάλια δεν πέφτει  τόσο εύκολα και δεν έχει και νόημα   να πάρεις extra  προσαυξήσεις  .

Στην ουσία  η απάντηση  στην ερώτηση  σου είναι ότι υπάρχει μόμο μια. 

Πάρε όμως και δεύτερη  γνώμη. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 ώρες πριν, 125883623 είπε

Δεν είμαι σίγουρος  αλλά αν θυμάμαι  καλά σε μια ίδια περίπτωση  παλιότερα πας στο ΙΚΑ η στο ΚΕΑΟ ανάλογα  και σου στήνουν  νέα ρύθμιση  της παλιές όφειλες μαζι με τις νέες όφειλες σε νέα ρύθμιση  ..

Η πάλια δεν πέφτει  τόσο εύκολα και δεν έχει και νόημα   να πάρεις extra  προσαυξήσεις  .

Στην ουσία  η απάντηση  στην ερώτηση  σου είναι ότι υπάρχει μόμο μια. 

Πάρε όμως και δεύτερη  γνώμη. 

 

 

Η διαδικασια παλαιων οφειλων ρυθμισης και νεων οφειλων σε μια νεα ρυθμιση δεν προβλεπεται απο διαταξη νομου.

Μπορει να γινει κατ εξαιρεση αφου εξεταστει απο το αρμοδιο ΚΕΑΟ η καθε περιπτωση ξεχωριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
27 λεπτά πριν, SOFIAMY είπε

Η διαδικασια παλαιων οφειλων ρυθμισης και νεων οφειλων σε μια νεα ρυθμιση δεν προβλεπεται απο διαταξη νομου.

Μπορει να γινει κατ εξαιρεση αφου εξεταστει απο το αρμοδιο ΚΕΑΟ η καθε περιπτωση ξεχωριστα.

ΠΑΛΙΆ ΑΥΤΟ ΕΊΧΑ ΚΆΝΕΙ ΣΤΟ Κ.Ε.Α.Ο . ΑΥΤΟ ΞΈΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΆΞΕΙ ΚΑΤΙ  Ο.Κ . ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΝΈΦΕΡΑ ΠΑΛΙΆ . ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...