Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΡΥΘΜΙΣΗ ΣΕ ΚΕΑΟ ΟΦΕΙΛΕΣ ΟΓΑ ΕΩΣ 31/12/2016


DIMITRA1

Ερώτηση

Γεια σας,

έχω το εξής πρόβλημα: έχω υποβάλει στις 19/9/2019 αίτηση προσδιορισμού οφειλών προς ρύθμιση Ν.4611/2019

ΠΡΟΣ ΟΓΑ (οφειλές εως 31/12/2016) ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΕΦΚΑ (από 1/1/2017)

Όμως, όταν πηγαίνω να κάνω τη ρύθμιση μου εμφανίζει μόνο τις οφειλές του ΕΦΚΑ 2017 ΚΑΙ 2018 για να ρυθμίσω και ΟΧΙ και του ΟΓΑ.

Γιατί αυτό;

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα,

Έχετε κάνει πιστοποίηση οφειλέτη σαν τ.ΟΓΑ ? Γιατί άλλη η πιστοποίηση σαν ΕΦΚΑ και άλλη σαν τ.ΟΓΑ, θα γίνουν δύο ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
26 λεπτά πριν, DIMITRA1 είπε

Σωστά. Εξάλλου πως κάνατε για τον ΕΦΚΑ, η ίδια διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

Κάνω στο ΚΕΑΟ (πιστοποίηση οφειλετών) επανεγγραφή και μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα Υπάρχει ήδη χρήστης με αυτόν τον Κωδικό Χρήστη

 

Δοκιμάζω ό,τι κωδικό χρήστη μπορεί να φανταστεί άνθρωπος, αλλάζω και το συνθηματικό και πάλι τα ίδια.

 

Αφορά οφειλές στον ΟΓΑ για τις οποίες είχα κάνει αίτηση επανυπολογισμού τον Σεπτέμβριο και τώρα θέλω να ρυθμίσω.

Είχε ρυθμίσει ο πελάτης πριν μια 2ετία (την έχασε κατευθείαν) αλλά έχει χάσει τους κωδικούς ΚΕΑΟ.

 

Το έχετε αντιμετωπίσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξερω αλλα για δοκιμασε σε αυτα τα τηλεφωνα αν λειτουργουν βεβαιως βεβαιως μπας και βγαλεις ακρη

Για απορίες ή προβλήματα σχετικά με τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες οι οφειλέτες μπορούν να απευθύνονται στο helpdesk ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΧΡΗΣΤΩΝ στα τηλέφωνα 210-52.91.789 και 210-52.91.792

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παντως σε μια αντιστοιχη περιπτωση που ειχα για ο.α.ε.ε ομως μετα απο λιγες μερες με αφησε να ξαναβγαλω κωδικους . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Έχω δύο φαρμακοποιούς, στους οποίους δεν μπορώ να βγάλω κωδικούς ΚΕΑΟ για οφειλές ΤΣΑΥ, επειδή μου βγάζει μήνυμα δεν υπάρχει ο Αριθμός Μητρώου. Δοκιμάζω με τον ΑΜΚΑ τα ίδια.

Αυτό σημαίνει ότι δεν έχουν μεταφερθεί ακόμα οι οφειλές από το ΤΣΑΥ στο ΚΕΑΟ, άρα δεν μπορούν να κάνουν ρύθμιση 120 δόσεων?

Και αν δεν μεταφερθούν μέχρι τις 31/12/2019 χάνουν εντελώς το δικαίωμα να μπουν στη ρύθμιση χωρίς να είναι δικό τους λάθος?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Με τη νέα απόφαση όσοι έχουν κάνει αίτηση ρύθμισης έως 30/9/2019 μπορούν να πάρουν κωδικούς από το ΚΕΑΟ και να κάνουν τη ρύθμιση έως 31/5/2020?

Δηλαδή, η προθεσμία 31/12/2019 έγινε 31/5/2020.

Κατάλαβα σωστά?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σωστά κατάλαβες ,η μονή γκρίζα ζώνη για έμενα ειναι ότι αυτό γινεται επειδη δεν έχε ενημερωθεί το κεοα για τις οφειλές αν ομως πχ τωρα που μιλαμε εχουν πεσει οι οφειλες εκει λες να υπαρχει καποιο προβλημα που πηγες στις 30/05/2020 να την στησης .

αλλα  στην ουσια δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, 125883623 είπε

σωστά κατάλαβες ,η μονή γκρίζα ζώνη για έμενα ειναι ότι αυτό γινεται επειδη δεν έχε ενημερωθεί το κεοα για τις οφειλές αν ομως πχ τωρα που μιλαμε εχουν πεσει οι οφειλες εκει λες να υπαρχει καποιο προβλημα που πηγες στις 30/05/2020 να την στησης .

αλλα  στην ουσια δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα 

Το έκαναν για το ΤΣΑΥ και κάποια άλλα ταμεία τα οποία δεν έχουν στείλει τις οφειλές στο ΚΕΑΟ.

Από τη στιγμή που η 31/12/2019 αντικαταστάθηκε με την 31/5/2020 δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να κάνουν τη ρύθμιση στις 31/5/2020, όποτε και να εμφανιστούν οι οφειλές στο ΚΕΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και γω εκεί καταλήγω  απλά τους έχεις  εμπιστοσύνη ;

Στους δικούς  μου πάντως  θα το πάω πίσω  κατά τον 5/2020 Και ότι γίνει  .

Έτσι και αλλιώς  και αυτοί  αυτό θέλουν  Αφού δεν βγαίνουν  και είναι  και από αυτές  τις περιπτώσεις  που δεν μπορούν  ακόμα να στησοτβ5 ρύθμιση. 

Καλώς ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Φαρμακοποιός έκανε ρύθμιση για οφειλές ΕΦΚΑ, με πρώτη δόση έως 31/12/2019.

Σήμερα φάνηκαν στο ΚΕΑΟ και οι οφειλές από το ΤΣΑΥ.

Πρέπει να τις ρυθμίσει και αυτές έως 31/12/2019 ή μπορεί έως 31/5/2020?

Ρωτάω επειδή στην αίτηση ρύθμισης γράφει το εξής:

Προκειμένου η ρύθμιση να τεθεί σε ισχύ απαιτείται η καταβολή της πρώτης δόσης και τυχόν οφειλών εκτός ρύθμισης που έχουν βεβαιωθεί στο ΚΕΑΟ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με την μείωση του επιτοκίου  που αναφέρουν  ότι έγινε  και στα ασφαλιστικά  ταμεία  ,το έχει τσεκάρει κάνεις;

Σε μένα που  έκανα ένα πρόχειρο τσεκ είδα ότι έχουν εξοφλήσει  επομένες δόσεις  που δεν έχουν πληρωθεί. 

Και η δόση παραμένει  ίδια στις δόσεις. 

Έχει καταλάβει κάνεις  τι έχει  γίνει  .

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα.

Φαρμακοποιός έκανε ρύθμιση για οφειλές ΕΦΚΑ, με πρώτη δόση έως 31/12/2019.

Σήμερα φάνηκαν στο ΚΕΑΟ και οι οφειλές από το ΤΣΑΥ.

Πρέπει να τις ρυθμίσει και αυτές έως 31/12/2019 ή μπορεί έως 31/5/2020?

Ρωτάω επειδή στην αίτηση ρύθμισης γράφει το εξής:

Προκειμένου η ρύθμιση να τεθεί σε ισχύ απαιτείται η καταβολή της πρώτης δόσης και τυχόν οφειλών εκτός ρύθμισης που έχουν βεβαιωθεί στο ΚΕΑΟ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ζήτημα απασχολεί και εμένα 

Τελικά αν έχουν φανεί οι οφειλές ΚΕΑΟ μπορούμε να ρυθμίσουμε έως Μαϊο ή όχι μόνο έως 31/12/2019???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...