Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αίτηση Ρύθμισης 120 Δόσεων από Οφειλές ΟΑΕΕ


gapdk

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω περίπου δεκαπέντε ημέρες που καταχώρησα αίτηση για ρύθμιση οφειλών στον ΕΦΚΑ  (ΟΑΕΕ & ΕΦΚΑ μόνο) ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ.

 

Τώρα, μου ζητάνε να τον υπολογίζω ΜΕ ΕΠΑΝΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ των εισφορών...

 

Υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής της αίτησης και η εκ νέου ενημέρωση του ΚΕΑΟ με τα λιγότερα ποσά μετά τις εκπτώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
3 λεπτά πριν, 700 είπε

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ  ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ ...................ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ

Καλησπέρα 700! 

 

Το έχω κάνει σε μία άλλη περίπτωση! Στον συγκεκριμένο ΔΕΝ μου δίνει τη δυνατότητα (δεν υπάρχει η συγκεκριμένη επιλογή ενεργή!!!!) Μήπως τρέχει κάτι άλλο!!!!? Η το εχουν πλέον "φράξει" γιατί δεν θα προλάβουν να επεξεργαστούν άλλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, μπορείτε να αναιρέσετε την αρχική σας επιλογή χρησιμοποιώντας το ανάλογο πεδίο (αναίρεσης), και να οριστικοποιήσετε εκ νέου το αίτημά σας.
Απαραίτητη προϋπόθεση για τα ανωτέρω είναι η μη καταβολή της 1ης δόσης της ρύθμισης στο ΚΕΑΟ με την προηγούμενη επιλογή σας.
 

(μάλλον πλήρωσε ο τύπος και μου την έκανε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλες και όλους!

 

Και όμως, ΔΕΝ έχει πληρωθεί 1η δόση! Κάτι άλλο συμβαίνει...

Με το 1555 που μίλησα και το ανέφερα μου είπαν να μπω από το mozilla αλλά και πάλι ΔΕΝ δούλεψε!

ΔΕΝ εμφανίζεται σε καμία αίτηση που έχω κάνει και επανελέγχω μέχρι τώρα, η δυνατότητα για ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. Μήπως κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα και γνωρίζει τι πρέπει να κάνω??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 4/10/2019 στις 10:10 ΠΜ, gapdk είπε

Καλημέρα σε όλες και όλους!

 

Και όμως, ΔΕΝ έχει πληρωθεί 1η δόση! Κάτι άλλο συμβαίνει...

Με το 1555 που μίλησα και το ανέφερα μου είπαν να μπω από το mozilla αλλά και πάλι ΔΕΝ δούλεψε!

ΔΕΝ εμφανίζεται σε καμία αίτηση που έχω κάνει και επανελέγχω μέχρι τώρα, η δυνατότητα για ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. Μήπως κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα και γνωρίζει τι πρέπει να κάνω??

 

 

Καλησπέρα.

Με chrome μπες καλύτερα.

Και κάνε δοκιμές.

Ανά διαστήματα μου σβήνει και εμένα διάφορα και την άλλη μέρα εμφανίζονται ξανά.

Αλλιώς, πας στο ΚΕΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα αίτηση στον ΕΦΚΑ για ρύθμιση 120 δόσεων....." Η αίτηση καταχωρήθηκε επιτυχώς"

Πήγα στον ΕΦΚΑ ΚΕΑΟ, έκανε πιστοποίηση οφειλέτη...μπαίνω με τους κωδικούς της πιστοποίησης, πάω οφειλές και μου λέει δεν υπάρχουν οφειλές.....πάω υπολογισμός δόσεων δεν υπάρχουν οφειλές.

(στην αίτηση ζήτησα με επανυπολογισμό εισφορών,....και επανυπολόγίστηκαν από τον ΕΦΚΑ)

Τι κάνω λάθος και δεν μπορώ να προχωρήσω τη ρύθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, solwn 1 είπε

Έκανα αίτηση στον ΕΦΚΑ για ρύθμιση 120 δόσεων....." Η αίτηση καταχωρήθηκε επιτυχώς"

Πήγα στον ΕΦΚΑ ΚΕΑΟ, έκανε πιστοποίηση οφειλέτη...μπαίνω με τους κωδικούς της πιστοποίησης, πάω οφειλές και μου λέει δεν υπάρχουν οφειλές.....πάω υπολογισμός δόσεων δεν υπάρχουν οφειλές.

(στην αίτηση ζήτησα με επανυπολογισμό εισφορών,....και επανυπολόγίστηκαν από τον ΕΦΚΑ)

Τι κάνω λάθος και δεν μπορώ να προχωρήσω τη ρύθμιση?

Δεν έχετε κάνει πιστοποίηση/εγγραφή χρήστη ώς Μη μιθωτών ΕΦΚΑ. Έχετε κάνει μόνο για τον ΟΑΕΕ.

Οι πιστοποιήσεις που πρέπει να γίνουν είναι , μία από τον ΟΑΕΕ και μία από ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...