Προς το περιεχόμενο
  • 0

Λάθος υπολογισμός δόσεων


xarispro

Ερώτηση

Έχω κάνει 4 αιτήσεις για ρύθμιση των οφειλών του ΕΦΚΑ για τις χρήσεις 2017-2018 περίπου 4000 ευρώ η οφειλές της κάθε μιας.

Στην υποβολή της αίτησης το ΚΕΑΟ υπολόγισε μόνο τις οφειλές του ενός έτους και οι ρυθμίσεις βγήκαν με ελάχιστη καταβολή τα 50 ευρώ και 40-43 δόσεις η κάθε μία.

Μετά την πληρωμή της πρώτης δόσης (προφανώς διαπιστώθηκε οτι είχε γίνει ο υπολογισμός λάθος)   το ΚΕΑΟ διπλασίασε σχεδόν το ποσό της δόσης διατηρώντας των αριθμό των δόσεων χωρίς να ερωτηθεί ο ενδιαφερόμενος μήπως προτιμούσε να πληρώνει το ίσιο ποσό αλλά περισσότερες δόσεις.

Για να μου έχει συμβεί έμενα 4/4 προφανώς θα έχει γίνει και σε άλλους και θα ήθελα να δω πως το αντιμετώπισαν πριν αρχίσω να  γυρίζω τα κατατόπους ΚΕΑΟ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 απάντηση σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

και που σε ακόμα τι θα δουν τα μάτια μας .

στην εφορια μπορούμε να μπούμε τώρα να κανουμε επαναυπολογισμο και να το αλλάξουμε,χωρίς να τρέχουμε εφορίες .

με  ασφαλιστικά ταμεία δεν έχω ασχοληθεί αν υπαρχει το ίδιο τρικ να το κάνεις ηλεκτρονικα  ,αλλιως πρέπει να πας στα αντιστοιχα κεοα να τις ξαναστηνόσουν ,η να τις ρίξουν και να τις ξανακάνεις έως την παράταση .

οτι να ναι .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...