Προς το περιεχόμενο
  • 0

Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων-υπόχρεοι


dodos

Ερώτηση

απο ότι βλέπω έχουν υποχρέωσή και τα μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα νομικά πρόσωπα

1.αρα να υποθέσω έχουν και οι ιεροί ναοί ?

2.για τους υπόλοιπους υπόχρεους να υποθέσω οτι μπαίνουμε και επιβεβαιώνουμε τα στοιχεία ? (για τις ο.ε πχ. )
3.για τις Α.Ε. που μέτοχοι είναι άλλα νομικά πρόσωπα ? τι βάζουμε τα μέλη το Δ.Σ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 164
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε συλλόγους ,σωματεία μη κερδοσκοπικά .μπαίνουμε και βάζουμε τον νόμιμο εκπρόσωπο αναγκαστικά στην πρώτη σελίδα, μετά αν κανέις δεν έχει ποσοστό άνω του 25% θα βάλουμε πραγματικό διακιούχο(τον πρόεδρο ή τον ίδιο)  ή όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα

Μπήκα να δω τι γίνεται σε μια εταιρεία ΑΝ.89/67.

Μπήκα με τους κωδικούς του νόμιμου εκπροσώπου, συμπλήρωσα κάτι τηλέφωνα και μέιλ που έλειπαν και πάτησα προσωρινή αποθήκευση.

Μετά, πρέπει να συμπληρώσω τη διπλανή καρτέλα που λέει δικαιούχοι?

Δηλαδή την ξένη εταιρεία ή τον νόμιμο εκπρόσωπο?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Ναι πρπε να συμπληρώσεις την δεύτερη σελίδα γιατί στην ουσία αυτή είναι η ουσία της πλατφόρμας οχι η πρώτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
27 λεπτά πριν, BILLYS είπε

Καλημέρα,

 

στις Α.Ε. θα βάλουμε όσουν έχουν πάνω από το 25%?

Ανεξάρτητα από το εάν είναι μέλη ΔΣ ή όχι?

Ποιος να ξέρει?

Μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά τι πρέπει να δηλώσουμε και ποιους?

Αντέγραψαν την οδηγία από τα αγγλικά, έβαλαν και ένα πρόστιμο 10.000 και άντε βρες λογιστή μέσα σε έναν μήνα τι πρέπει να κάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Ποιος να ξέρει?

Μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά τι πρέπει να δηλώσουμε και ποιους?

Αντέγραψαν την οδηγία από τα αγγλικά, έβαλαν και ένα πρόστιμο 10.000 και άντε βρες λογιστή μέσα σε έναν μήνα τι πρέπει να κάνεις!

οπως τα αναφεις .

εγω εχω και αλλη μια απορια .

η εταιρειες που εχουν κανει παυση εργασιων πρεπει να μπουν στο μητρωο;

η εταιρεια που ειναι ενεργη και τωρα ενφραφεται στο μητρωο αν κλεισει σε κανα χρονο πρεπει να μπαινουμε να την διαγραφουμε απο το μητρωο; 

με απλα λογια αυτο το μητρωο αφορα μονο τους ζωντανους η και τους νεκρους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1.Και η διαχείριση πολυκατοικίας, πρέπει να γραφτεί....?ποια περίπτωση είναι αυτή?( σε ποια ομάδα ανήκει?)

2. Οι ΚΟΙΝΣΕΠ, ποια περίπτωση είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν, san είπε

Help desk δεν υπαρχει?

 

Πως δεν υπάρχει και live   κιόλας   με το που μπεις στην πλατφόρμα κατω δεξια .

Και αν έχεις κάποιο πρόβλημα μπάνουν με team vier  και στο λύνουν αμέσως. 

Περα απο την πλακα καλά θα τα να υπήρχε θα έδειχνε οτι κάνουμε βήματα μπροστά και ψηφιακα αλματααα.αλλα που. Υπομονή ολα θα φτιάχτουν.και επίσης ακόμ

 δεν εχει κλεισει η πλατφόρμα για να βγουν τα manual και οι οδηγίες. 

Υπομονή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Η προθεσμία για κάποια νομικά πρόσωπα φτάνει και δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να συμπληρώσουμε.

Υπάρχει κάποια πληροφορία για παράταση έως το τέλος του έτους ή καλύτερα να θεωρηθεί πιλοτική η πρώτη φορά της εφαρμογής?

Και το κυριότερο να δοθούν αναλυτικές οδηγίες με παραδείγματα?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, solwn 1 είπε

1.Και η διαχείριση πολυκατοικίας, πρέπει να γραφτεί....?ποια περίπτωση είναι αυτή?( σε ποια ομάδα ανήκει?)

2. Οι ΚΟΙΝΣΕΠ, ποια περίπτωση είναι ?

για το δυο ειναι στην β κατηγορία οι κοινσεπ 

Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων - Κρίσιμα σημεία και χρηστικές απαντήσεις

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/45795#

ΚΑΙ ΤΟ Α ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΝΑΙ .

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΛΑΘΟΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΙΝΣΕΠ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΛΟΙ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ Η ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΤΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επίσης, οι εταιρείς Αν.89/67 και Ν.27/75 απαγορεύεται να ασκούν δραστηριότητα στην Ελλάδα και να φορολογούνται εδώ.

Γιατί τις αναφέρει ως υπόχρεες?

Δεν μπορούν για μια φορά να βγάλουν σωστές διευκρινίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, HURRICANE33 είπε

Επίσης, οι εταιρείς Αν.89/67 και Ν.27/75 απαγορεύεται να ασκούν δραστηριότητα στην Ελλάδα και να φορολογούνται εδώ.

Γιατί τις αναφέρει ως υπόχρεες?

Δεν μπορούν για μια φορά να βγάλουν σωστές διευκρινίσεις?

ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΤΠ ΑΛΛΟ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ Β ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ 

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΟΥ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙ ΑΥΤΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΕ -ΕΕ ΚΛΤ

Επεξεργασμένο από 125883623
ΕΙΝΑΙ Β ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΣΤΗΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, HURRICANE33 είπε

Επίσης, οι εταιρείς Αν.89/67 και Ν.27/75 απαγορεύεται να ασκούν δραστηριότητα στην Ελλάδα και να φορολογούνται εδώ.

Γιατί τις αναφέρει ως υπόχρεες?

Δεν μπορούν για μια φορά να βγάλουν σωστές διευκρινίσεις?

Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων - Κρίσιμα σημεία και χρηστικές απαντήσεις

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/45795#

ΔΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗ ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΤΗΝ Β .

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ είμαι περίεργος στο σεμινάριο την άλλη βδομάδα τι θα ακούσουμε ,γιατί στο προηγούμενο ηταν πολλή επιφανειακό και λογικο αφου ακομα δεν είχε μπει σε εφαρμογή και γι αυτό  την ουσία δεν την είχε αγγίξει .

οσο αφορα την φραση 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για παράταση έως το τέλος του έτους ή καλύτερα να θεωρηθεί πιλοτική η πρώτη φορά της εφαρμογής?

αυτή πάει πέρασε κράτησε λίγες ώρες .τώρα ειναι όλα έτοιμα  και ληγουν οι πρωτες εταιρειες και μετα τα 10.000 βροχη..  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, 125883623 είπε

Εγώ είμαι περίεργος στο σεμινάριο την άλλη βδομάδα τι θα ακούσουμε ,γιατί στο προηγούμενο ηταν πολλή επιφανειακό και λογικο αφου ακομα δεν είχε μπει σε εφαρμογή και γι αυτό  την ουσία δεν την είχε αγγίξει .

οσο αφορα την φραση 

Υπάρχει κάποια πληροφορία για παράταση έως το τέλος του έτους ή καλύτερα να θεωρηθεί πιλοτική η πρώτη φορά της εφαρμογής?

αυτή πάει πέρασε κράτησε λίγες ώρες .τώρα ειναι όλα έτοιμα  και ληγουν οι πρωτες εταιρειες και μετα τα 10.000 βροχη..  .

Άρα θα συμπληρώσουμε όπως όπως για να μην φάμε το δεκαχίλιαρο και ας είναι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, 125883623 είπε

Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων - Κρίσιμα σημεία και χρηστικές απαντήσεις

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/45795#

ΔΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗ ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΤΗΝ Β .

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ 

Μου γράφει πάνω πάνω μόλις μπαίνω στην εταιρεία 14/10/2019.

Και τι να βάλω τώρα εγώ ως πραγματικό δικαιούχο? Την αλλοδαπή μητρική? Και άντε να βρω τα στοιχεία που ζητάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
30 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Άρα θα συμπληρώσουμε όπως όπως για να μην φάμε το δεκαχίλιαρο και ας είναι λάθος.

Και κυρίως για να μην τους μπλοκάρουν στην φορολογική ενημερότητα. 

Για να ναι κατι λάθος πρέπει να υπάρχει το σωστό. 

Υπάρχει να μας το πούν να μην το κάνουμε λάθος. 

Τι να πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Μου γράφει πάνω πάνω μόλις μπαίνω στην εταιρεία 14/10/2019.

Και τι να βάλω τώρα εγώ ως πραγματικό δικαιούχο? Την αλλοδαπή μητρική? Και άντε να βρω τα στοιχεία που ζητάει.

Δεν εχω καμιά απο τις συγκεκριμένες εταιρείες και δεν έχω άποψη. 

Αλλα θα έβαζα σίγουρα τα στοιχεία της μητρικής και τους μετόχους της .και ίσως και το δσ της και αν είχα κέφια και συγγενείς τους μέχρι 10 βαθμού και μέχρι τρίτου τους πεθαμένους τους. Μετα το και αστειεύομαι .αν και στο μέλλον τους εχω ικανούς να το ζητήσουν. 

Κατσε να μελετήσουμε και το σεμινάριο του κόμβου την άλλη βδομάδα και μετα βλέποντας και κάνοντας , τωρα επείγουν οι 120 δόσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τις συχνές ερωτήσεις:
 

3. Τα Νομικά πρόσωπα ιδιωτικού δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα είναι υπόχρεα καταχώρησης στο Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων;

Τα νομικά πρόσωπα ιδιωτικού δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα (σύλλογοι, σωματεία, ιδρύματα, αστικές μη κερδοσκοπικές εταιρείες, μη κερδοσκοπικές οργανώσεις κ.α.) είναι υπόχρεα καταχώρισης στο Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων, ως οντότητες που έχουν έδρα στην Ελλάδα.

4. Ποιοι δηλώνονται ως πραγματικοί δικαιούχοι των μη κερδοσκοπικών νομικών προσώπων/οντοτήτων;

Δηλώνονται ως πραγματικοί δικαιούχοι ο πρόεδρος, ο γραμματέας, ο ταμίας ή/και ο διαχειριστής (εφόσον υπάρχει).

Στους συνεταιρισμούς δηλώνονται ως πραγματικοί δικαιούχοι ο πρόεδρος, ο γραμματέας, ο ταμίας του ΔΣ, καθώς και τα φυσικά/νομικά πρόσωπα που κατέχουν ποσοστό μερίδων ίσο ή άνω του 25%.
Στις αστικές μη κερδοσκοπικές εταιρείες δηλώνονται ως πραγματικοί δικαιούχοι ο πρόεδρος, ο γραμματέας, ο ταμίας ή/και ο διαχειριστής (εφόσον υπάρχει) καθώς και οι εταίροι, φυσικά/νομικά πρόσωπα που κατέχουν ποσοστό ίσο ή άνω του 25%. Στους ιερούς ναούς δηλώνονται ως πραγματικοί δικαιούχοι ο Πρόεδρος, ο γραμματέας και ο ταμίας (εφόσον υπάρχει) του εκκλησιαστικού συμβουλίου.
Οι άτυπες ενώσεις ιδιοκτητών και ενοίκων πολυκατοικίας, όταν δεν αποκτούν φορολογητέο εισόδημα, δεν είναι υπόχρεοι καταχώρισης στο Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων.
Οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων, όταν δεν αποκτούν φορολογητέο εισόδημα, δεν είναι υπόχρεοι καταχώρισης στο Κεντρικό Μητρώο Πραγματικών Δικαιούχων.

Συμπεραίνω πως σε πολιτιστικό σύλλογο (από αυτούς που έχουμε πολλοί στα χωριά μας ή στην Αθήνα με μέλη συγχωριανούς μας) αρκεί να δηλώσουμε μόνο τα τρία μέλη του ΔΣ.
Υποθέτω πως τα υπόλοιπα μέλη με δεδομένο ότι κανείς δεν έχει σε ένα σύλλογο το 25% δεν δηλώνονται. (αν κι αυτό φαίνεται να αφορά στους συνεταιρισμούς)  Επίσης ο σύλλογος δεν αποκτά φορολογητέο εισόδημα αλλά κι αυτό αναφέρεται σε ατυπες ενώσεις ιδιοκτητών και σε συλλόγους γονέων και κηδεμόνων οπότε μάλλον πρέπει παρά ταύτα να δηλωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aν δικαιουχος στη σχετικη σελιδα ειναι εταιρεια και δεν εχει διακριτικο τιτλο ή e-mail δεν σε αφηνει να προχωρησεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, san είπε

Aν δικαιουχος στη σχετικη σελιδα ειναι εταιρεια και δεν εχει διακριτικο τιτλο ή e-mail δεν σε αφηνει να προχωρησεις

 

Ερώτηση κάνεις η είναι καταφατική η πρόταση σου.

αν ισχύει αυτό που γράφεις οκ email βγάζεις σε ενα λεπτο και οσο αφορά τον διακριτικό τίτλο  οπρολαβαίνεις να κάνεις μια τροποποίηση καταστατικού και να προσθεσεις διακριτικό τίτλο μέχρι την ημέρα υποχρεωτικης ενημέρωσεις του μητρώου(αστειεύομαι εννοείτε).

Και αυτη η πλατφόρμα μου φαίνεται οτι είναι μια αποτυχία. 

Εμένα είχαν και οι δυο πρώτες  διακριτικό και email και δεν μου χτύπησε. 

Θα το τσεκάρω στις υπόλοιπες. Πιο πολλη για τον διακριτικό τίτλο. 

Αν ισχύει εκτός τοπου και χρόνου 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, 125883623 είπε

Ερώτηση κάνεις η είναι καταφατική η πρόταση σου.

αν ισχύει αυτό που γράφεις οκ email βγάζεις σε ενα λεπτο και οσο αφορά τον διακριτικό τίτλο  οπρολαβαίνεις να κάνεις μια τροποποίηση καταστατικού και να προσθεσεις διακριτικό τίτλο μέχρι την ημέρα υποχρεωτικης ενημέρωσεις του μητρώου(αστειεύομαι εννοείτε).

Και αυτη η πλατφόρμα μου φαίνεται οτι είναι μια αποτυχία. 

Εμένα είχαν και οι δυο πρώτες  διακριτικό και email και δεν μου χτύπησε. 

Θα το τσεκάρω στις υπόλοιπες. Πιο πολλη για τον διακριτικό τίτλο. 

Αν ισχύει εκτός τοπου και χρόνου 

 

Καλησπέρα.

Κατάφερες δηλαδή και ολοκλήρωσες καταχωρήσεις?

Για πες εντυπώσεις.

Εμένα στην ΑΝ.89/67 δεν μου ενεργοποιεί τι κουμπί της υποβολής παρόλο που έχω βάλει όλα τα στοιχεία του δικαιούχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Κατάφερες δηλαδή και ολοκλήρωσες καταχωρήσεις?

Για πες εντυπώσεις.

Εμένα στην ΑΝ.89/67 δεν μου ενεργοποιεί τι κουμπί της υποβολής παρόλο που έχω βάλει όλα τα στοιχεία του δικαιούχου.

Η αλήθεια είναι τελική οριστικοποιηση δεν εχω κανει ακομα.κατσε να δούμε και αύριο τι θα μας πουν.

Γιατί εχω και ενα θεμα τα διαβάζω και καταλαβαίνω καμια φορά τα δικά μου. 

Αλλα μέχρι προσωρινή αποθήκευση σε κάποια πράγματα δεν μου κτύπησε σε αλλα μου κτύπησε και τα συμπλήρωσα. 

Τώρα αν στην οριστική υποβολή κτυπάει και κατι xtra τι να πω;;;

Μήπως ακομα είναι σε λειτουργικό επίπεδο και δεν εχει ανοίξει και έχουμε μπερδευτεί όλοι; ;;

Αλλιώς βλέπω σοβαρότητα μονο προς τους λογιστές που ολο ζητάνε παράτασεις αλλα προς τα δικα τους ελαστικότητα. 

Και οχι τπτ άλλο. 

Ολες αυτές οι πλατφόρμες απο πιάνου τα λεφτά πληρώνονται; 

Απο εμας τους φορολογουμενους;

Και μας παρέχουν αυτές τις υπηρεσίες; τις οποίες τις φορτώσανε μαζι με άλλες  και αυτήν στην καμπούρα μας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...