Προς το περιεχόμενο
  • 0

ρυθμιση 100 δόσεων vs 120


DENNY

Ερώτηση

Καλησπέρα

εχω πελάτη που τηρεί ευλαβικά τη ρύθμιση των 100 δόσεων , και σκέφτεται να μπει στην 120αρα.

Μιλησα με το κεαο αλλα κανείς δε μπορεί να μου πει τι θα βγει και πόσο...και πρέπει εγω να υπολογίσω αν θα εχει κάποιο όφελος!

Επειδη θα με ενδιέφερε και η επιλογή της εφαπαξ εξόφλησης , εχει καποιος συνάδελφος ένα " μπούσουλα" που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Η 100ΡΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ 120 ΔΟΣΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΑΝΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ τηρεί ευλαβικά,

Η 100ΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ο.κ αυτή την απαντήσει δεν μπορει να την δώσει κανένας .πάμε στο πιο απλό  παράδειγμα τους συμφερει να κάνουν επαυπολογισμό η όχι ; 

μετά η 100ρα τι είχε μέσα είχε πολλές προσαυξήσεις ; τώρα έχει λεφτά να την εξοφλήσει η θα κάνει επιμήκυνση που σημαίνει εχτρα χρέος κτλ 

το μόνο κάλο που έχει σιγουρα άλλα και πάλι δεν ξέρω αν ισχύει για τα ασφαλιστικά ταμεία ειναι ότι στην εξόφληση γλυτώνουν προσαυξήσεις ενώ πχ στην κατασταρα δεν το χει αυτό το πλεονέκτημα .

καλύτερα να μιλήσει με εργατολογο -δικηγόρο -λογιστή και τραπεζικό για να να πάρει όση καλύτερη απάντηση  γινεται . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 13/9/2019 στις 1:03 ΜΜ, DENNY είπε

Καλησπέρα

εχω πελάτη που τηρεί ευλαβικά τη ρύθμιση των 100 δόσεων , και σκέφτεται να μπει στην 120αρα.

Μιλησα με το κεαο αλλα κανείς δε μπορεί να μου πει τι θα βγει και πόσο...και πρέπει εγω να υπολογίσω αν θα εχει κάποιο όφελος!

Επειδη θα με ενδιέφερε και η επιλογή της εφαπαξ εξόφλησης , εχει καποιος συνάδελφος ένα " μπούσουλα" που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω

 

 

 

Η ρύθμιση που τηρεί είναι του 4321/2015 των 97 δόσεων? Εφάπαξ μπορείς να δεις τι ποσό βγάζει η ρύθμιση των 120 δόσεων.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω κι εγώ κι έστειλα μέιλ σήμερα στον ΕΦΚΑ... είναι ότι στην περίπτωση των δόσεων εφαρμόζεται ακόμα το επιτόκιο του 5% κι οχι του 3% οπότε δεν μπορείς να γνωρίζεις πόσο ΘΑ διαμορφωθεί η δόση κι απ' ότι είδα το αντιμέτωπίζουν και άλλοι συνάδελφοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για εφαπαξ εξοφληση ειναι καλυτερη μαλλον...αλλα για δοσεις στο κεαο μου ειπαν να μη πειραξω καλυτερα την προηγουμενη.

Το εφαπαξ στο βγαζει οπως και να εχει η πριν να κανεις απωλεια της αλλης;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λοιπον μπηκα στο κεαο και ενω στη ρυθμιση του κεαο χρωσταμε 38700, αν πληρωσω εφαπαξ λεει 36300 ...

Αλλα αν βαλω σε δοσεις ( εστω τις ιδιες που απομενουν με την προηγουμενη 100αρα) εκτινασεται το ποσο και γινεται 46.000

Απλα φοβαμαι μηπως κατι δεν εχει υπολογισθει σωστα τι ναπω...με το εφαπαξ εννοω και τρεχω μετα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν σε αφήνει να κάνεις επαναυπολογισμο; αν όχι λογικά δεν θα συμφερει . αλλα οι 120 δεν εχουν πλεον την δυνατοτητα αν εξοφλησεις νωριτερα να γλυτωσεις; η αυτο αφορα μονο την εφορια και οχι τα ταμεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Έχει αρχίσει και στους δικούς σας πελάτες η ΑΑΔΕ να στέλνει πρόσκληση να μπουν στις 120 δόσεις, παρόλο που έχουν οφειλές μετά την 31/12/2018?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα στους συναδέφλους.

Mail προς ΕΦΚΑ-ΚΕΑΟ.

''Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.

Στην πλατφόρμα σας, και σχετικά με την ρύθμιση των 120 δόσεων προς ασφαλιστικά ταμεία, στον υπολογισμό των δόσεων εφαρμόζεται το νέο μειωμένο επιτόκιο 3%?''

Απάντηση

''Αξιότιμε/η κύριε/α

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε ότι:

Δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους σας. Από τον Οκτώβριο θα δείτε την αναπροσαρμογή με βάση το νέο επιτόκιο.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Είμαστε στη διάθεσή σας. Τμήμα Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου κ.α.Μ.Ε.

Συνεχίζω να το παλεύω

''Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ ειλικρινά θερμά για την αμεσότητα, το ερώτημα μου όμως παραμένει γιατί υπάρχει ήδη ρύθμιση με βάση τον 4321/2015, 

απομένουν 44 δόσεις των 570 ευρώ έκαστη και με το τρέχον επιτόκιο 5% του 4611/2019 η δόση διαμορφώνεται για τον ίδιο αριθμό δόσεων δηλαδή 44 στα 705,87 ευρώ.

Δεν γνωρίζουμε λοιπόν πόσο θα διαμορφωθεί η δόση αν το επιτόκιο γίνει 3% ούτε μπορούμε να το ρισκάρουμε και να προχωρήσει η ρύθμιση αν η δόση βγαίνει μεγαλύτερη.

Μπορεί κάποιος να μου πει υπέυθυνα πόσο θα διαμορφωθεί η δόση από τον Οκτώβριο και μετά με την αναπροσαρμογή του νέου επιτοκίου 3%?''

Απάντηση

''Αξιότιμε/η κύριε/α

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε ότι:

Ο υπολογισμός με το νέο επιτόκιο (3%) για όσες ρυθμίσεις του Ν.4611/19 είχαν πραγματοποιηθεί πριν τη ψήφισή του, θα γίνει αυτόματα το προσεχές χρονικό διάστημα. Δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους σας. Μπορείτε να ελέγχετε τα ποσά των δόσεων μέσα από τις ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΕΑΟ / ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΡΤΕΛΑ ΟΦΕΙΛΕΤΗ  / ΠΛΗΡΩΜΕΣ.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Είμαστε στη διάθεσή σας.Τμήμα Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου κ.α.Μ.Ε.''

Έχω υπομονή αυτό να λέγεται..

''Καλημέρα σας,
 
Προφανώς δεν έχετε καταλάβει το πρόβλημά μου ή δεν θέλετε να καταλάβετε.
Εταιρία έχει ρύθμιση του 4321/2015 και τις απομένουν 44 δόσεις από 570 ευρώ.
Πόσο θα διαμορφωθεί η δόση με τον 4611/19 και επιτόκιο 3% αφού αυτή την στιγμή 
η εφαρμογή σας ένα μήνα μετά την ψήφιση του νέου μειωμένου επιτοκίου έχει ακόμα επιτόκιο 5%?
Δεν γίνεται να ρισκάρουμε και να προχωρήσουμε στην ρύθμιση του 4611/19 αν η δόση βγαίνει πάνω από την δόση του 4321/2015.''
 
Μιλάω Κινέζικα?Κάνω εγώ κάποιο λάθος?Σε κάποια site που υπολογίζουν δάνεια,ράντες κτλ έκανα μια δοκιμή βγαίνει παραπάνω η δόση αλλά να μην ξέρω για σίγουρα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, GRECTORAS είπε

Καλημέρα στους συναδέφλους.

Mail προς ΕΦΚΑ-ΚΕΑΟ.

''Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.

Στην πλατφόρμα σας, και σχετικά με την ρύθμιση των 120 δόσεων προς ασφαλιστικά ταμεία, στον υπολογισμό των δόσεων εφαρμόζεται το νέο μειωμένο επιτόκιο 3%?''

Απάντηση

''Αξιότιμε/η κύριε/α

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε ότι:

Δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους σας. Από τον Οκτώβριο θα δείτε την αναπροσαρμογή με βάση το νέο επιτόκιο.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Είμαστε στη διάθεσή σας. Τμήμα Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου κ.α.Μ.Ε.

Συνεχίζω να το παλεύω

''Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ ειλικρινά θερμά για την αμεσότητα, το ερώτημα μου όμως παραμένει γιατί υπάρχει ήδη ρύθμιση με βάση τον 4321/2015, 

απομένουν 44 δόσεις των 570 ευρώ έκαστη και με το τρέχον επιτόκιο 5% του 4611/2019 η δόση διαμορφώνεται για τον ίδιο αριθμό δόσεων δηλαδή 44 στα 705,87 ευρώ.

Δεν γνωρίζουμε λοιπόν πόσο θα διαμορφωθεί η δόση αν το επιτόκιο γίνει 3% ούτε μπορούμε να το ρισκάρουμε και να προχωρήσει η ρύθμιση αν η δόση βγαίνει μεγαλύτερη.

Μπορεί κάποιος να μου πει υπέυθυνα πόσο θα διαμορφωθεί η δόση από τον Οκτώβριο και μετά με την αναπροσαρμογή του νέου επιτοκίου 3%?''

Απάντηση

''Αξιότιμε/η κύριε/α

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε ότι:

Ο υπολογισμός με το νέο επιτόκιο (3%) για όσες ρυθμίσεις του Ν.4611/19 είχαν πραγματοποιηθεί πριν τη ψήφισή του, θα γίνει αυτόματα το προσεχές χρονικό διάστημα. Δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους σας. Μπορείτε να ελέγχετε τα ποσά των δόσεων μέσα από τις ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΕΑΟ / ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΡΤΕΛΑ ΟΦΕΙΛΕΤΗ  / ΠΛΗΡΩΜΕΣ.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Είμαστε στη διάθεσή σας.Τμήμα Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου κ.α.Μ.Ε.''

Έχω υπομονή αυτό να λέγεται..

''Καλημέρα σας,
 
Προφανώς δεν έχετε καταλάβει το πρόβλημά μου ή δεν θέλετε να καταλάβετε.
Εταιρία έχει ρύθμιση του 4321/2015 και τις απομένουν 44 δόσεις από 570 ευρώ.
Πόσο θα διαμορφωθεί η δόση με τον 4611/19 και επιτόκιο 3% αφού αυτή την στιγμή 
η εφαρμογή σας ένα μήνα μετά την ψήφιση του νέου μειωμένου επιτοκίου έχει ακόμα επιτόκιο 5%?
Δεν γίνεται να ρισκάρουμε και να προχωρήσουμε στην ρύθμιση του 4611/19 αν η δόση βγαίνει πάνω από την δόση του 4321/2015.''
 
Μιλάω Κινέζικα?Κάνω εγώ κάποιο λάθος?Σε κάποια site που υπολογίζουν δάνεια,ράντες κτλ έκανα μια δοκιμή βγαίνει παραπάνω η δόση αλλά να μην ξέρω για σίγουρα?

 

Έχω το ίδιο θέμα , 

Θέλει ο πελάτης να έρθει να δει αν τον συμφέρει να γυρίσει την 100 άρα ΤΕΒΕ σε 120άρα 

από την εφαρμογή βγαίνει κάποια άκρη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν εννοείς την εφαρμογή του ΚΕΑΟ όχι γιατί το επιτόκιο που εφαρμόζεται ΑΚΟΜΑ....είναι 5%..........?

Στο εφάπαξ έχεις εικόνα αλλά αν κάποιος είχε ρευστό δεν θα κοιτούσε να ρυθμίσει....

Εκτύπωσα εικόνα με την ρύθμιση των 100 δόσεων (4321/2015), μετά εφάπαξ με τον 4611/2019 και μετά με δόσεις με τον 4611/2019 ούτως ώστε να μπορέσω να βρω πόσες προσαυξήσεις,τόκοι,πρόστιμα κτλ χάνονται από την απώλεια του 4321/2015 και ξαναέρχονται στην επιφάνεια και πήγα σε site με υπολογισμό δόσεων δανείου για να δοκιμάσω επιτόκιο 5% κι επιτόκιο 3%. Σίγουρα δεν είναι ακριβής η εικόνα αλλά εκεί στο ΙΚΑ ΕΦΚΑ ΚΕΑΟ ξύνουν τα .....ρια τους.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 17/9/2019 στις 7:09 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Έχει αρχίσει και στους δικούς σας πελάτες η ΑΑΔΕ να στέλνει πρόσκληση να μπουν στις 120 δόσεις, παρόλο που έχουν οφειλές μετά την 31/12/2018?

ναι σημερα εσκασαν στους δικους μου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

έχει τύχει σε κάποιον ασφαλισμένο με 2-3 ταμεία που να είναι για ρύθμιση για 120 δόσεις;

πρέπει όσα ταμεία είχε τόσα να ανοίξουμε πιστοποιήσεις/login ; ( έχω καταλάβει ναι )

πάω στις οφειλές του ΕΦΚΑ και βλέπω για 2 ταμεία ( οαεε & ογα ) 2 ποσά κοντά στα 5 χιλ. Ληξιπρόθεσμα έως 2016.

Πήγα στην εφκα σελίδα, έκανα αίτηση για τα 3(!) ταμεία.

Πάω στο ΚΕΑΟ, και κάνω πιστοποίηση/login με στοιχεία που αφορούν το ένα από αυτά.

Στην σελίδα που αφορά ΟΑΕΕ, βρήκα ότι μήνυμα από το 2017 τον μπλόκαρε να δεί τις υπόλοιπες καρτέλλες.

Πατώντας για "ρύθμιση" στην σελίδα δεν του βγάζει να ρυθμίσει τις οφειλές τελικα για 120 του χρέους που αφορά τον ΟΑΕΕ 2017.

Τι κάνω;

 

 

Επεξεργασμένο από dimitris_78
υπήρξε update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι να το κανεις το τηλεφωνο που νομιζεις οτι βρισκεσαι σε καμια μπανανια;; εδω σε λιγες μερες θα εχουμε ηλετρονικα βιβλια οι ανθρωποι λενε οτι ειμαστε πισω και πρεπει να κανουμε το ψηφιακο αλμα...

στα τηλεφωνα email και στις ουρες στις εφοριες θα ειμαστε ,οι ανθρωποι πλεον εχουν help desk να σου λυνουν το προβλημα απευθειας τι τους περασες ;;; ετσι και αλλιως εχουμε πανω απο μισο εκκατομυριο δημοσιους υπαλλοιλους και αυτη η περιβοητη πολλη διαφημιζομενη ρυθμιση (πλεον και με ενημερωσει στα email μας )που θα ναι και η τελευτεα απ οτι μας λενε  απευθηνεται σε εκκατομυρια πολιτες ...δεν θελουν να ρυθμιση ο κοσμος;;;;;;;;;η το help desk δεν περιλαμαβανεται στο ψηφιακο αλμα;;;; καλα οτι οι αρμοδιες υπηρεσιες  διαφορα τμηματα επικοινωνων μονο με email βαση νομου απο περσι δεν το συζηταμε καν ....

μια ρυθμιση ειπαν να κανουμε  και το χουν κανει λες και λυνεις τα αιωνια ερωτηματα .

και αν κανεις τους βρει παιρνουν τις απαντησεις που γραφει ο συναδελφος απο πανω ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ok.. πάντως μετά τις εξισώσεις κατάφερα να δώ τις οφειλές και ένα μήνυμα του 2017. Δεν παρουσιάζει ρύθμιση για τις οφειλές.

Τι κάνω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν εχω καταλάβει τι ρωτάς κάνεις πιστοποιηση για όφειλες οαεε και το ρυθμίζεις. 

Τα ασφαλιστικά δεν τα χω δει ακομα.

Περιμένω να τα φτιάξουν να ενημερώσουν την πλατφόρμα και να μπω να τις κάνω. 

Τι λες θα προλάβουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί εχει ενημερώθει το νεο επιτόκιο; ;

Και τι έγινε που είναι 18 και πλησιάζουμε στης 30; μην ξεχνάς οτι είμαστε και μετα την πρώτη παράταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλους.Σε πέντε πελάτες που τους έχω κάνει ρύθμιση τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ μου είχε τις οφειλές του 2017-2018,τώρα που πάω να κάνω σε άλλους τρεις  δεν τους εμφανίζει τις οφειλές του 2018 για να τις εντάξω στη ρύθμιση τους.Τι μπορεί να φταίει,έχει συμβεί σ' εσάς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα, ξέρει κάνεις πως μπορώ να πληρώσω με χρεωστική κάρτα την πρώτη δόση της ρύθμισης δεδομενου ότι δεν την εμφανίζει ακόμα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, dimitris_78 είπε

Καλησπέρα,

έχει τύχει σε κάποιον ασφαλισμένο με 2-3 ταμεία που να είναι για ρύθμιση για 120 δόσεις;

πρέπει όσα ταμεία είχε τόσα να ανοίξουμε πιστοποιήσεις/login ; ( έχω καταλάβει ναι )

πάω στις οφειλές του ΕΦΚΑ και βλέπω για 2 ταμεία ( οαεε & ογα ) 2 ποσά κοντά στα 5 χιλ. Ληξιπρόθεσμα έως 2016.

Πήγα στην εφκα σελίδα, έκανα αίτηση για τα 3(!) ταμεία.

Πάω στο ΚΕΑΟ, και κάνω πιστοποίηση/login με στοιχεία που αφορούν το ένα από αυτά.

Στην σελίδα που αφορά ΟΑΕΕ, βρήκα ότι μήνυμα από το 2017 τον μπλόκαρε να δεί τις υπόλοιπες καρτέλλες.

Πατώντας για "ρύθμιση" στην σελίδα δεν του βγάζει να ρυθμίσει τις οφειλές τελικα για 120 του χρέους που αφορά τον ΟΑΕΕ 2017.

Τι κάνω;

 

 

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ;

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΕΧΩ ΟΦΕΙΛΕΣ ΟΓΑ ΚΑΙ ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΓΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, sakispap είπε

καλημέρα, ξέρει κάνεις πως μπορώ να πληρώσω με χρεωστική κάρτα την πρώτη δόση της ρύθμισης δεδομενου ότι δεν την εμφανίζει ακόμα ? 

δεν μπορείς αν εννοείς μεσώ taxis .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, eyripidis είπε

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΡΗ;

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΕΧΩ ΟΦΕΙΛΕΣ ΟΓΑ ΚΑΙ ΕΦΚΑ ΜΗ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΓΑ.

καταρχήν πήγα στα μηνύματα, και εμφάνισε ένα pdf για αναγκαστική κατάσχεση. Αφού το άνοιξα/κατέβασα κλπ. τότε με άφησε να δώ τις οφειλές.

Και μέχρι εκεί έφτασα. Μετά δεν με έχει αφήσει να προχωρήσω για την ρύθμιση. Εκεί έχω σκαλώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...