Προς το περιεχόμενο
  • 0

πληρωμη εδοεαπ


ioannis1983

Ερώτηση

Καλημέρα σας. έχει πραγματοποιήσει κανένας σας εκτός απο υποβολή της αίτησης, και την πληρωμή? Δλδ έχει πληρώσει κανένας πελάτης αυτό το τέλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

εκτός αυτού, το προχωρήσε κανένας στους πελάτες του ή θα τους τα προωθήσουμε όλα να τα πληρώσουν και μετά να μας πουν τελικά άκυρο, δεν έπρεπε να το πληρώσουν? γιατί γενικά δεν βλέπω κίνηση,...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω τα χω κανει και τους ειχα πει και πριν την υποβολλη της δηλωσεις να τα πληρωσουν για να μην τα αναμορφωσω αλλο που πηρε παλι παραταση και μετα ειχα το προβλημα που αναφερεις γιατι τα ειχε απληρωτα οκ  μιλαμε για 10μηνες συνολο 20,26 ευρω σιγα το ποσο ..αλλα  δεν ηξερα πως μπορω να τα πληρωσω στην πραξη  το internet baking δεν το χε αλλα καποιες τραπεζες κατι εχουν η το χουν ,γι αυτο σου πα να μιλησει με τον παροχο πληρωμων του . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και αλλο ενα προβλημα ειναι τι ποσο βαζεις για να σου βγει ο φορος με αποφορολογηση η χωρις .

μας εφαγε ο οικονομικος πολεμος  των μεγαλων ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προφανώς αποφορολογημένα καθώς ειναι τιμολόγια google, facebook κτλ, οπότε η αξία που έχουν είναι χωρίς φπα. Αν η χρέωση της google είναι π.χ. 1000,00€, πάνω στα 1000 θα γίνει. Έτσι νομίζω  και έτσι έχω κάνει. Αν κάποιος συνάδελφος έχει κάποια άλλη γνώμη καλό θα ήταν να την ακούσουμε. Γιατί καλά τα συζητάμε εμείς, αλλά όταν θα τους στείλουμε τη λυπητερή πρέπει να αιτιολογήσουμε και γιατί τα πληρώνουν όλα αυτά....οπότε λάθος δε μας παίρνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προφανώς αποφορολογημένα καθώς ειναι τιμολόγια google, facebook κτλ, οπότε η αξία που έχουν είναι χωρίς φπα. Αν η χρέωση της google είναι π.χ. 1000,00€, πάνω στα 1000 θα γίνει

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ Προφανώς αποφορολογημένα ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ 1000. ΤΟ ΤΙΜ ΠΑΝΩ ΣΤΑ 1.000 ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΣΤΗΝ GOOGLE ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 1000-2% Η 1000 ΣΤΗΝ GOOGLE KAI XTRA ΧΡΕΩΣΗ ΤΟ 2% 

ΠΧ ΕΣΥ ΣΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ 20% ΚΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ 20% ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ; 

ΒΕΒΑΙΑ GOOGLE ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ...

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ 

γιατί τα πληρώνουν όλα αυτά

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 

ΕΠΕΙΔΗ . ...

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γιατί μπερδεύεις την παρακράτηση 20% με έναν άμεσο φόρο πάνω σε κάτι? 1000 θα πληρώσει ο πελάτης μου στην google και εξτρα 2% στο ελλάδα!!!δεν νομίζω να έγραψα κάτι μπερδεμένο.δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Υ.Γ. Ελπίζψ συνάδελφε τα κεφαλαία σου να μην είναι φωνές ή παρατηρήσεις. Συζήτηση κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τα κεφάλαια δεν ειναι τ.π.τ απ ότι αναφέρεις .ούτε  έγραψες κάτι που να με μπερδεύει .άπλα σου έκανα μια ερώτηση για μια απορία που έχω πανω σε αυτό το θέμα  .και γω σαν και σένα το σκέφτομαι οτι πρέπει να ναι άλλα έτσι ειναι; 

γιατί στα καλά καθούμενα να πάρεις μια επιβάρυνση του 2% δεν το λες και λίγο αν βάλεις + την προμήθεια της τράπεζας  κτλ  μαζεύονται αρκετά .

και λέω μηπως τελικά πρέπει στην google να πληρώνουμε λιγότερα η επειδη ειναι η google οκ τα σκάμε.

και ο δημοτικός φόρος ειναι  αμέσως φόρος άλλα την κανουμε την αποφορολογηση για να βγει .

Υ.Γ δεν έχω κανένα θέμα με σένα η με οποιονδήποτε συνάδελφο άλλα με αυτούς που μας φορτώνουν όλα αυτά  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κατανοητό. Μπα, νομίζω ότι το φορο-κράτος ήρθε καθαρά και ξάστερα και είπε, οσοι έχουν τιμολόγια διαφήμισης απο εταιρείες όπως αυτές που συζητάμε, 2% επί των τιμολογίων. έτσι απλά όπως πάντα άλλωστε... Οπότε....πληρώστε λαέ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ο.κ να το δεχτώ αυτό αλλά μηπως εμείς μέσα στην πλατφορμα 9εδοεπα)  πρέπει να κάνουνε την αποφορολογηση τότε; γιατί και εκεί μαζεύονται πολλά αν δεν την κανουμε.

πρβληματισμους μου σου αναφέρω ,και εγώ έτσι οπως τα γράφεις τα έκανα και τα  κάνω άλλα αναρωτιέμαι  μηπως κάνω λάθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζει κάποιος σε ποιό μενού του e-banking πληρώνεται η ΑΚΕ του ΕΔΟΕΑΠ?

Πληρώθηκε κανονικά η ΑΚΑ στις εργοδοτικές εισφορές, αλλά την ταυτότητα της ΑΚΕ δεν τη δέχεται ούτε στο μενού εργοδοτικές εισφορές, ούτε στον κύκλο εργασιών,ούτε πουθενά αλλού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...