Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΓΡΟΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΣΕ ΠΙΝΑΚΑ Ε


JVA

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ε ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ.

ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΠΛΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΓΡΟΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟ ΜΕ ΕΦΚΑ 2018 95,18

ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥ ΕΦΚΑ 2018 ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΑ 2018 ΕΙΝΑΙ 12*95,18= 1142,16 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΒΑΣΗ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΩ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ  ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΣΤΟ Ε3 ΠΙΝΑΚΑ Ζ ΚΩΔΙΚΟ 385 ΚΩΔΙΚΟ 7 ΑΣΦ.ΕΙΣΦΟΡΕΣ. ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑ Ε ΚΩΔΙΚΟ 707 ΚΩΔΙΚΟ 1 ΑΣΦ.ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΣΟ 1142,16.

ΠΑΩ ΣΤΗ ΒΕΒΑΩΣΗ ΕΦΚΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ κατέβαλε το έτος 2018 για ασφαλιστικές εισφορές ΕΦΚΑ το ποσό των 1.046,98 ευρώ  

ΒΑΖΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΒΑΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ε ΚΩΔΙΚΟ 715 ΚΩΔΙΚΟ 1 ΑΣΦ.ΕΙΣΦΟΡΕΣ. ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 723 ΤΟ ΠΟΣΟ 95,15 ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ ΚΩΔΙΚΟ 341 ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΩΔΙΚΟ 555. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ Ε1 ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟ 555 ΤΟΥ Ε3 ΠΙΝΑΚΑ ΣΤ.

 

ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΑΝ ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΣΩΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΕΛΛΕΓΧΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Με πρόχειρη ματια μου φαίνεται λάθος. Αν και το σκεπτικό κτλ είναι σωστά. 

Αν έχεις 12 περασμενα 12 ταχυπληρωμες στο 2018 οκ αυτή η λογιστικη σου.

Μετα οτι πλήρωσες το 2018 και δεν το εξεπεσες στο 2017 είναι η φορολογικη σου βαση.

Η διαφορά παει ε κτλ οπως αναφέρεις.παλι ενας μηνα είναι.  

Διάβασε παλιες συζητήσεις. 

Οσο αφορά των έλεγχο , ας βρουν εναν που μπορεί να είναι σωστός και μετα μιλάμε .εχω ακούσει δεν ξερω κανέναν εφοριακό οτι εχουν γραφεία οι κορες τους οι γιοί τους.

ας μας πουν πως έκαναν τα δικα τους σωστά και μετα θα κάνουμε και εμείς το ίδιο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΟ 2017 ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΑΜΕ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 1043,76 ΔΗΛΑΔΗ 86,98*12= 1043,76 ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 385 ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ε ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΘΕΩΡΏ ΌΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΆ . 

ΩΡΑΊΑ ΑΦΟΎ ΤΟ 2017 ΕΙΧΕΣ 12 Η ΜΙΑ ΤΟΥ 2018 01/2018 ΠΛΗΡΩΜΉ ΓΙΑ 2017   ΠΑΕΙ ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΆ  ΣΤΟΝ Ε ΤΟΥ 2018 ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ .

ΣΤΟ 2018 ΕΧΕΙΣ  12 ΤΑΧΥΠΛΗΡΩΜΕΣ 11  Η 13 ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΟΥ; 

ΔΥΣΤΥΧΏΣ  ΕΓΩ  ΠΛΈΟΝ ΚΑΤΑΛΉΓΩ  ΣΤΗΝ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ .(ΑΝ ΒΓΕΙ Δ.Λ.Δ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ Η ΕΚΚΑΘΆΡΙΣΗ ΑΝΤΊ ΓΙΑ ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ ΈΠΡΕΠΕ ΤΙ ΘΑ ΚΆΝΟΥΜΕ; )

ΘΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΣΩΣΤΉ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΉ ΒΑΣΗ Θ Α ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ Ε ΟΥΤΕ ΣΤ ΟΥΤΕ Ζ ΟΥΤΕ ΤΠΤ.

ΒΑΡΈΘΗΚΑ . 

ΑΝ ΈΡΘΕΙ Ο ΕΛΕΚΤΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ....... ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ. 

ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΠΕΡΊΜΕΝΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΑΠΌ ΚΑΝΈΝΑΝ ΜΑΘΗΤΕΥΌΜΕΝΟ ΜΆΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ  ΝΑ ΦΑΊΝΟΝΤΑΙ ΌΛΑ ΤΕΛΕΊΑ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ 31/12/2018 ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΩΝ?

Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΧΩΡΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...