Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΕΑΟ και 120 δόσεις.


Constantinos

Ερώτηση

Έχει βγάλει άκρη κανείς χριστιανός τι γίνεται με το επόμενο βήμα στο ΚΕΑΟ ύστερα από την αίτηση ρύθμισης ;

Συγκεκριμένα , υπάρχουν οφειλές στον πρώην ΟΑΕΕ .  Έχουμε κάνει αίτηση εδώ και 20 μέρες , προχωράμε στην πιστοποίηση οφειλέτη στο ΚΕΑΟ με την έκδοση κωδικών πρόσβασης και εκεί διαπιστώνουμε ότι υπάρχει μόνο η πάγια ρύθμιση των 12 δόσεων και τίποτα άλλο.

Το έχει λύσει κανείς ; Τι λάθος κάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

 Για οφειλές σε ΟΑΕΕ μέχρι και το 2016, μου εμφανίζει σαν μόνηδιαθέσιμη ρύθμιση την πάγια 4152/13  σε 12 δόσεις. Γιατί μπορεί να γίνετε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 30/9/2019 στις 7:27 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Περιμένεις να το διορθώσουν.

Έχεις προθεσμία έως τις 31/12/2019.

να κανω μια ερωτηση γιατι δεν εχω ασχοληθει με τα ταμεια και το χω χασει .

οκ εχουμε μεχρι της 31/12/2019 πληρωμη της πρωτης δοσης για να ισχυει η ρυθμιση και να βγει το δοσολογιο της  αλλα στην εφορια  που τις εχω δει οταν  κανεις  την ρυθμιση εχεις 3 εργασιμες μερες να την πληρωσεις αλλιως την εχασες .

στα ασφαλιστικα ταμεια εχει και εκει 3 εργασιμες  μερες η σε παει πχ οπως σε αλλες  μεχρι την τελευτεα εργσιμη του εκαστοτε  μηνα πχ 31/10 -30/11 και 31/12/2019 

η οταν μας την στησουν θα εχει ημερομηνια πληρωμης πρωτης δοσεις 31/12/2019

αυτο που ρωταω ειναι  σε 15 ρυθμισεις που εχω δωσει σε συνεργατη μου για να κανει  ρυθμισσ  στα ασφαλιστικα ταμεια πρεπει καθε μερα να μπαινει και να τσεκαρει αν την εφτιαξε το δημοσιο και να ενημερωσω τους πελατες να πληρωσουν αμεσα ;; 

η οκ και για τις 15 ρυθμισεις  θα μπει να τσεκαρει 20/12/2019 και θα πρεπει να την πληρωσουν οι πελατες μου εως 31/12/2019.

μηπως αυτο το οκ εχουμε χρονο εως 31/12/2019 θελει λιγο προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
21 λεπτά πριν, 125883623 είπε

να κανω μια ερωτηση γιατι δεν εχω ασχοληθει με τα ταμεια και το χω χασει .

οκ εχουμε μεχρι της 31/12/2019 πληρωμη της πρωτης δοσης για να ισχυει η ρυθμιση και να βγει το δοσολογιο της  αλλα στην εφορια  που τις εχω δει οταν  κανεις  την ρυθμιση εχεις 3 εργασιμες μερες να την πληρωσεις αλλιως την εχασες .

στα ασφαλιστικα ταμεια εχει και εκει 3 εργασιμες  μερες η σε παει πχ οπως σε αλλες  μεχρι την τελευτεα εργσιμη του εκαστοτε  μηνα πχ 31/10 -30/11 και 31/12/2019 

η οταν μας την στησουν θα εχει ημερομηνια πληρωμης πρωτης δοσεις 31/12/2019

αυτο που ρωταω ειναι  σε 15 ρυθμισεις που εχω δωσει σε συνεργατη μου για να κανει  ρυθμισσ  στα ασφαλιστικα ταμεια πρεπει καθε μερα να μπαινει και να τσεκαρει αν την εφτιαξε το δημοσιο και να ενημερωσω τους πελατες να πληρωσουν αμεσα ;; 

η οκ και για τις 15 ρυθμισεις  θα μπει να τσεκαρει 20/12/2019 και θα πρεπει να την πληρωσουν οι πελατες μου εως 31/12/2019.

μηπως αυτο το οκ εχουμε χρονο εως 31/12/2019 θελει λιγο προσοχη.

Στα ασφαλιστικά ταμεία μέχρι τώρα ίσχυε όταν οριστικοποιείς τη δόση πληρώνεις μέχρι τέλους του ίδιου μήνα.

Οπότε, φαντάζομαι, το ίδιο ισχύει και τώρα. Μπαίνεις ανά διαστήματα και όταν δεις ότι το ποσό των οφειλών είναι σωστό, επιλέγεις δόσεις, οριστικοποιείς και πληρώνεις έως το τέλος του μήνα.

Είναι ένα θέμα που χρειάζεται διευκρίνιση, όμως, από το υπουργείο εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
59 λεπτά πριν, gonzalez είπε

 Για οφειλές σε ΟΑΕΕ μέχρι και το 2016, μου εμφανίζει σαν μόνηδιαθέσιμη ρύθμιση την πάγια 4152/13  σε 12 δόσεις. Γιατί μπορεί να γίνετε αυτο;

Δεν θα έχει ενημερωθεί ακόμα το ΚΕΑΟ, μετά την αίτηση.

Θέλει 5 εργάσιμες, σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
58 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Δεν θα έχει ενημερωθεί ακόμα το ΚΕΑΟ, μετά την αίτηση.

Θέλει 5 εργάσιμες, σίγουρα.

Α οκ πιστεύεις δλδ οτι αν σήμερα  είναι έτοιμη  μια θα πρέπει να πληρωθεί εως 31/12/2019 η έως 09/10/2019.

Γιατί εχω την εντύπωση οτι μας έχουν βαλει στην διαδικασία να τσεκάρουμε κάθε μέρα μήπως είναι οκ η όχι. Λες και αλλες δουλειές δεν έχουμε. Και όχι τπτ αλλο αν πχ πρέπει να πληρωθεί μεσα σε πέντε εργασιμες μέρες και δεν το αντιληφθούμε και χάσει την ρύθμιση ο πελάτης μας ποιος τον ακούει. 

Και το αλλο που δεν ξέρω μήπως το γνωρίζεις .

Μας βάζουν στην διαδικασία να δηλώσουμε το email τους τηλέφωνο κτλ .οταν την φτιάξει το δημόσιο την ρύθμιση θα τους έρθει καμια ειδοποίηση η πρέπει οτι είπαμε παραπάνω να τσεκαρουμε καθε λίγο και λιγάκι μήπως φτιάχτηκε καμια απο τις χιλιαδες εκκρεμεις αιτήσεις προς τα ασφαλιστικά ταμεία ;

Αντε να δούμε τι θα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, 125883623 είπε

Α οκ πιστεύεις δλδ οτι αν σήμερα  είναι έτοιμη  μια θα πρέπει να πληρωθεί εως 31/12/2019 η έως 09/10/2019.

Γιατί εχω την εντύπωση οτι μας έχουν βαλει στην διαδικασία να τσεκάρουμε κάθε μέρα μήπως είναι οκ η όχι. Λες και αλλες δουλειές δεν έχουμε. Και όχι τπτ αλλο αν πχ πρέπει να πληρωθεί μεσα σε πέντε εργασιμες μέρες και δεν το αντιληφθούμε και χάσει την ρύθμιση ο πελάτης μας ποιος τον ακούει. 

Και το αλλο που δεν ξέρω μήπως το γνωρίζεις .

Μας βάζουν στην διαδικασία να δηλώσουμε το email τους τηλέφωνο κτλ .οταν την φτιάξει το δημόσιο την ρύθμιση θα τους έρθει καμια ειδοποίηση η πρέπει οτι είπαμε παραπάνω να τσεκαρουμε καθε λίγο και λιγάκι μήπως φτιάχτηκε καμια απο τις χιλιαδες εκκρεμεις αιτήσεις προς τα ασφαλιστικά ταμεία ;

Αντε να δούμε τι θα δούμε. 

Δεν νομίζω ότι θα στείλουν προσωπικά μέιλ.

Θα βγάλουν μια ανακοίνωση γενική ή ανά ταμείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 2/10/2019 στις 5:52 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Δεν νομίζω ότι θα στείλουν προσωπικά μέιλ.

Θα βγάλουν μια ανακοίνωση γενική ή ανά ταμείο.

ΤΕΛΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟ Β ΒΗΜΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ .

ΕΜΕΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ 3 ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ 31/10/2019

ΛΟΓΙΚΑ ΟΣΟΙ ΜΠΟΥΝ ΠΧ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ 29/11/2019 ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ 

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ  ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΤΑΜΕΙΑ ΟΑΕΕ ΕΩΣ 31/12/2016  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι καλησπέρα και SOS,

έχοντας διαβάσει τις απορίες όλων, δεν βρήκα ένα δικό μου πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Έχοντας κάνει όλη τη διαδικασία για ρύθμιση ΟΑΕΕ και καθώς εξέταζα τη ρύθμιση κατά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα οριστικοποιησα τη ρύθμιση εφάπαξ και όχι σε δόσεις. αυτό έγινε μηνά Σεπτεμβριο και τώρα που έχει απολεσθεί η ρύθμιση μπήκα να την ξανακάνω σε δόσεις άλλα δεν βλέπω κάποιον τρόπο για να γίνει! τι λέτε? σώνεται? Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία που να πρέπει να ακολουθήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, Dremm είπε

Συνάδελφοι καλησπέρα και SOS,

έχοντας διαβάσει τις απορίες όλων, δεν βρήκα ένα δικό μου πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Έχοντας κάνει όλη τη διαδικασία για ρύθμιση ΟΑΕΕ και καθώς εξέταζα τη ρύθμιση κατά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα οριστικοποιησα τη ρύθμιση εφάπαξ και όχι σε δόσεις. αυτό έγινε μηνά Σεπτεμβριο και τώρα που έχει απολεσθεί η ρύθμιση μπήκα να την ξανακάνω σε δόσεις άλλα δεν βλέπω κάποιον τρόπο για να γίνει! τι λέτε? σώνεται? Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία που να πρέπει να ακολουθήσω?

Δοκίμασε το νταμακι επαναυπολογισμος.

Αν δεν εχει πληρώσει την πρώτη δοση σε αφήνει να την στήσεις. 

Το δοκίμασες; αν ναι και έχεις πρόβλημα το πρωι στο κεαο να το μαζέψουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, 125883623 είπε

Δοκίμασε το νταμακι επαναυπολογισμος.

 Αν δεν εχει πληρώσει την πρώτη δοση σε αφήνει να την στήσεις. 

Το δοκίμασες; αν ναι και έχεις πρόβλημα το πρωι στο κεαο να το μαζέψουν. 

Έχω εξ αρχής χρησιμοποιήσει τον επανυπολογισμο στο 1ο βήμα της ρύθμισης και αν κάνω αντίστροφη επιλογής μου λέει είναι μη αναστρέψιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, Dremm είπε

Έχω εξ αρχής χρησιμοποιήσει τον επανυπολογισμο στο 1ο βήμα της ρύθμισης και αν κάνω αντίστροφη επιλογής μου λέει είναι μη αναστρέψιμο. 

Εχει αν θυμάμαι καλα ενα νταμακι να την ξανάυπόβάλεις .απλα δεν προχωράει αν έχεις πληρώσει την πρώτη δοση.

Εχει κατι να κλικαρεις για να την ξαναστησεις .δεν το χω δει στα ασφαλιστικά αλλα αυτο εχω καταλάβει. Αν κανω λάθος δεύτερα κεοα να το λύσουν. 

Τι αλλο να κάνεις; 

Γραφτώ και σε ξεχωριστό θεμα να δει κάποιος που ίσως το κατέχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάντως ο άνθρωπος που εχει αναλάβει τις δικές μου σήμερα που είχε μια έπαθε το ίδιο. 

Επιτόπου το έλυσε και σε αυτήν ειχα επαναυπολογισμο.

Απλα δεν ειδα τι έκανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
29 λεπτά πριν, Dremm είπε

Έχω εξ αρχής χρησιμοποιήσει τον επανυπολογισμο στο 1ο βήμα της ρύθμισης και αν κάνω αντίστροφη επιλογής μου λέει είναι μη αναστρέψιμο. 

Δες αυτό. 

https://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=107020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα, 3 ερωτήσεις:
α) αν δεν έχει πληρώθεί η πρώτη δόση για τα ασφαλιστικά ( βλέπω απολεσθείσα η πρώτη δόση μεν ), τούτο σημαίνει ότι βγαίνει από την ρύθμιση των 120 δόσεων ή έχει...credit και πρέπει να μην πληρώσει και την δεύτερη για να μην την χάσει; ( στο site του έφκα λένε credit αλλά έχω μπερδευτεί)

β) αν έχει αυτή η ρύθμιση χαθεί, χάνεται και η ρύθμιση των 120 για την εφορία;

γ) για τις οφειλές μέσα στο 2019 είναι η πάγια ρύθμιση για τις οφειλές πρός εφορία. Για τις οφειλές στο 2019 πρός εφκα που είναι δηλαδή τα απλήρωτα ποσά ασφάλισης στο 2019, γίνεται με ρύθμιση, ή πρέπει να πληρωθεί ένα 1000αρι ζεστό χρήμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 ώρες πριν, dimitris_78 είπε

καλησπέρα, 3 ερωτήσεις:
α) αν δεν έχει πληρώθεί η πρώτη δόση για τα ασφαλιστικά ( βλέπω απολεσθείσα η πρώτη δόση μεν ), τούτο σημαίνει ότι βγαίνει από την ρύθμιση των 120 δόσεων ή έχει...credit και πρέπει να μην πληρώσει και την δεύτερη για να μην την χάσει; ( στο site του έφκα λένε credit αλλά έχω μπερδευτεί)

Εσυ θες να την χάσεις η οχι; αν δεν θες να την χάσεις στειλε τον απο εκει να πληρώσει την πρωτη δοση μπας και το σώσει. Αν θες να την χασει τοτε δεν εχει νόημα η συζήτηση. 

β) αν έχει αυτή η ρύθμιση χαθεί, χάνεται και η ρύθμιση των 120 για την εφορία;

Εχω καταλάβει πως οχι γιατί είναι αλλη περιπτωση .η εφορία χάνεται βαση άλλων προϋποθέσεων. 

γ) για τις οφειλές μέσα στο 2019 είναι η πάγια ρύθμιση για τις οφειλές πρός εφορία. Για τις οφειλές στο 2019 πρός εφκα που είναι δηλαδή τα απλήρωτα ποσά ασφάλισης στο 2019, γίνεται με ρύθμιση, ή πρέπει να πληρωθεί ένα 1000αρι ζεστό χρήμα;

Ρυθμίση γι αυτα(2019) δεν υπάρχει τύπου 12ρα. Αλλα  μιλάμε για το 2019 που είναι τελείως εικονικά.

Αυτά μπορεις να τα βάλεις σε 12ρα μονο αν πέσουν στο κεαο. 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

Μια γνώμη και βοήθεια ...

Αίτηση σε ΚΕΑΟ στις 23.09.2019. Αριθμός πρωτοκόλλου κανονικά, δόσεις και ποσό δόσης.

Δεν πληρώνεται η πρώτη δόση.

Tι γίνεται, χάνεται εντελώς η ρύθμιση;; Πως μπορεί να σωθεί, ίσως;;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχει υποβληθεί αίτηση για οφειλές ΟΓΑ έως 31/12/2016 , πληρώθηκε η πρώτη δόση οκ. 

Πριν μια εβδομάδα εμφανίσθηκαν 2017 ΕΦΚΑ μη μισθωτών και την Δευτέρα οι 2018

Πότε πρέπει να ρυθμισθούν? έως αύριο ??? ή και τον άλλο μήνα 

Διότι ο πελάτης δεν γίνεται να πληρώσει αύριο με τίποτα!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, asteras5 είπε

Έχει υποβληθεί αίτηση για οφειλές ΟΓΑ έως 31/12/2016 , πληρώθηκε η πρώτη δόση οκ. 

Πριν μια εβδομάδα εμφανίσθηκαν 2017 ΕΦΚΑ μη μισθωτών και την Δευτέρα οι 2018

Πότε πρέπει να ρυθμισθούν? έως αύριο ??? ή και τον άλλο μήνα 

Διότι ο πελάτης δεν γίνεται να πληρώσει αύριο με τίποτα!!!!! 

πιστευω οτι μπορουν να ρυθμισθουν  εως 31/12/19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, asteras5 είπε

Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω στην πράξη. 

ετσι μου ειπαν τηλεφωνικα απο κεαο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οκ. μόλις το επιβεβαίωσα τηλεφωνικά 

απλά να βγει ταυτότητα οφειλής μου είπαν νωρίς δηλαδή 3-4 ημέρες πριν την 31/12 για αν έχει φανεί η πληρωμής έως την 31/12. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Αίτηση με επαναϋπολογισμό για χρέη ΟΑΕΕ στις 7/10/2019.

Στο ΚΕΑΟ, μέχρι σήμερα, γράφει ότι δεν υπάρχει καμία οφειλή προς ρύθμιση.

Είναι λογικό να έχει αργήσει τόσο να ενημερωθεί το ΚΕΑΟ?

Συμβαίνει κάτι άλλο?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
16 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Αίτηση με επαναϋπολογισμό για χρέη ΟΑΕΕ στις 7/10/2019.

Στο ΚΕΑΟ, μέχρι σήμερα, γράφει ότι δεν υπάρχει καμία οφειλή προς ρύθμιση.

Είναι λογικό να έχει αργήσει τόσο να ενημερωθεί το ΚΕΑΟ?

Συμβαίνει κάτι άλλο?

Ευχαριστώ πολύ.

δεν το αποκλείω ο.κ έχεις χρόνο μεχρι της 31/12/2019 εγώ που έχω καμιά δυο τετοιες περιπτώσεις λέω από βδομάδα να πάω από το τοπικό κεαο να δω τι παίζει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Μετά από σχεδόν 1 μήνα φάνηκαν τα χρέη στο ΚΕΑΟ.

Η αίτηση έχει γίνει με επαναϋπολογισμό.

Στο ΚΕΑΟ γράφει 7522,56 που είναι το ποσό με επαναϋπολογισμό και βάζει και 1082,29 τόκους!

Γιατί τόσο πολλοί τόκοι?

Το 3% δεν πάει στο ποσό του επαναϋπολογισμού? υπολογίζεται στο αρχικό κεφάλαιο?

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Μετά από σχεδόν 1 μήνα φάνηκαν τα χρέη στο ΚΕΑΟ.

Η αίτηση έχει γίνει με επαναϋπολογισμό.

Στο ΚΕΑΟ γράφει 7522,56 που είναι το ποσό με επαναϋπολογισμό και βάζει και 1082,29 τόκους!

Γιατί τόσο πολλοί τόκοι?

Το 3% δεν πάει στο ποσό του επαναϋπολογισμού? υπολογίζεται στο αρχικό κεφάλαιο?

Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ!

Έχω την εντύπωση  ότι ακόμα το 3% ΔΕΝ έχει εφαρμοστεί  στα ασφαλιστικά  ταμεία  και ότι έχει εφαρμοστεί  μόνο στις ρυθμίσεις  του taxis.

Τσέκαρε  το να δεις  απ παλιές  ρυθμίσεις  που έχεις  κάνει έχει μειωθεί  η δόση τους;στην εφορία  ΠΧ έχει μειωθεί  η δόση στα ασφαλιστικά  ταμεία  δεν το χω τσεκάρει. 

Αλλά και το 1082,29 που αναφέρεις λίγο μου φαίνεται  ότι πολλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...