Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΕΑΟ και 120 δόσεις.


Constantinos

Ερώτηση

Έχει βγάλει άκρη κανείς χριστιανός τι γίνεται με το επόμενο βήμα στο ΚΕΑΟ ύστερα από την αίτηση ρύθμισης ;

Συγκεκριμένα , υπάρχουν οφειλές στον πρώην ΟΑΕΕ .  Έχουμε κάνει αίτηση εδώ και 20 μέρες , προχωράμε στην πιστοποίηση οφειλέτη στο ΚΕΑΟ με την έκδοση κωδικών πρόσβασης και εκεί διαπιστώνουμε ότι υπάρχει μόνο η πάγια ρύθμιση των 12 δόσεων και τίποτα άλλο.

Το έχει λύσει κανείς ; Τι λάθος κάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 ώρα πριν, 125883623 είπε

Έχω την εντύπωση  ότι ακόμα το 3% ΔΕΝ έχει εφαρμοστεί  στα ασφαλιστικά  ταμεία  και ότι έχει εφαρμοστεί  μόνο στις ρυθμίσεις  του taxis.

Τσέκαρε  το να δεις  απ παλιές  ρυθμίσεις  που έχεις  κάνει έχει μειωθεί  η δόση τους;στην εφορία  ΠΧ έχει μειωθεί  η δόση στα ασφαλιστικά  ταμεία  δεν το χω τσεκάρει. 

Αλλά και το 1082,29 που αναφέρεις λίγο μου φαίνεται  ότι πολλή. 

Γιατί λίγο?

Το 3% του 7522,29 είναι 225,67!

Όχι 1082,29.

Εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Γιατί λίγο?

Το 3% του 7522,29 είναι 225,67!

Όχι 1082,29.

Εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι.

μπορει να μην εχω καταλαβει και εγω αλλα το 3% ετησιο δεν ειναι;τι ειναι 10ετες; πχ 225,67δια 120 μηνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Αίτηση από τις 23/9/2019 για οφειλές ΤΣΑΥ.

Πάω να κάνω εγγραφή ΚΕΑΟ και μου βγάζει μήνυμα 

  • Ο Αριθμός Μητρώου Φορέα δεν υπάρχει στο Μητρώο Οφειλετών ΚΕΑΟ

Πότε περιμένουν να τα περάσουν στο ΚΕΑΟ?

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το ΤΣΑΥ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος.

Υπάρχει ρύθμιση στο ΚΕΑΟ 120 δόσεων η οποία τηρείται.Σήμερα μπαίνοντας στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες για να δώ αν έχει γίνει αναπροσαρμογή των δόσεων λόγο αλλάγής επιτοκίου από 5% σε 3% ειδα ότι έχει γίνει μια πίστωση ενός ποσού συνολικά (η οποία καλύπτει και τη τρέχουσα δόση Νοεμβρίου).Οι υπόλοιπες δόσεις δεν έχου αλλάξει.Έτσι θα γίνει η αναπροσαρμογή ή δεν έχει γίνει ακόμα τίποτα και αυτή η πίστωση αφορά κάτι αλλό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 18/11/2019 στις 3:53 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Αίτηση από τις 23/9/2019 για ΤΣΑΥ.

Πάω να κάνω εγγραφή ΚΕΑΟ και μου βγάζει μήνυμα 

  • Ο Αριθμός Μητρώου Φορέα δεν υπάρχει στο Μητρώο Οφειλετών ΚΕΑΟ

Πότε περιμένουν να τα περάσουν στο ΚΕΑΟ?

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το ΤΣΑΥ?

Ευχαριστώ.

Το ίδιο συμβαίνει με τα ταμεία δικηγόρων (ΤΑΝ)  Τιποτε ακόμη.... Αλλα μέχρι 31/12 έεεεχουμε καιρό. Αγάλι αγάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, PKLOGI13 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος.

Υπάρχει ρύθμιση στο ΚΕΑΟ 120 δόσεων η οποία τηρείται.Σήμερα μπαίνοντας στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες για να δώ αν έχει γίνει αναπροσαρμογή των δόσεων λόγο αλλάγής επιτοκίου από 5% σε 3% ειδα ότι έχει γίνει μια πίστωση ενός ποσού συνολικά (η οποία καλύπτει και τη τρέχουσα δόση Νοεμβρίου).Οι υπόλοιπες δόσεις δεν έχου αλλάξει.Έτσι θα γίνει η αναπροσαρμογή ή δεν έχει γίνει ακόμα τίποτα και αυτή η πίστωση αφορά κάτι αλλό;

Ευχαριστώ

Και τω αυτήν την απορία  έχω αλλά ακόμα δεν έχω κάτσει  να δω αν ενημερώσαμε την μειώσει του επιτοκίου. 

Για ρίξε μια ματιά έχεις τον ίδιο αριθμό δόσεων;έχεις το ίδιο  ποσό  προσαυξήσεων  με αυτές  που είχες όταν έσβησες την ρύθμιση;

Να σου μειώθηκε  μόνο ένα ποσό  από μια δόση  μου φαίνεται  για πολλή δύσκολο να έγινε  από το 5 σε 3 δλδ τι κέρδισε  μόνο πχ 20-30 ευρώ;

Ενημέρωσε  αν το τσεκάρεις  και από τον άλλο  μήνα θα ρίξω και γη μια ματιά τι Έχει γίνει  στις δικές μου.

Στην εφορία  πάντως  Έχει γίνει  η μειώσει  και έχουν μειωθεί  όλες οι υπόλοιπες  δόσεις όχι μόνο ένα ποσό  από την 3 πχ δόση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Αίτηση από τις 18/11/2019 για οφειλές ΤΣΑΥ.

Πάω να κάνω εγγραφή και πιστοποίηση οφειλέτη στο ΚΕΑΟ και μου βγάζει μήνυμα 

  • Ο Αριθμός Μητρώου Φορέα δεν υπάρχει στο Μητρώο Οφειλετών ΚΕΑΟ

Έχω δοκιμάσει με ΑΜΚΑ, με ΑΦΜ, με μηδενικά μπροστά και πίσω στον Αριθμό Μητρώου ΤΣΑΥ, με κάτι άλλους αριθμούς που βρήκα σε παλιά βιβλιάρια του φαρμακοποιού, τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να μην έχει μεταφέρει το ΤΣΑΥ τις οφειλές ακόμα στο ΚΕΑΟ?

Ή τις μετέφερε με λάθος Αριθμό Μητρώου?

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με φαρμακοποιό?

Λήγει η προθεσμία στις 31/5 και δεν ξέρω τι να κάνω.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Αίτηση φαρμακοποιού από τις 18/11/2019 για οφειλές ΤΣΑΥ.

Πάω να κάνω εγγραφή και πιστοποίηση οφειλέτη στο ΚΕΑΟ και μου βγάζει μήνυμα 

  • Ο Αριθμός Μητρώου Φορέα δεν υπάρχει στο Μητρώο Οφειλετών ΚΕΑΟ

Έχω δοκιμάσει με ΑΜΚΑ, με ΑΦΜ, με μηδενικά μπροστά και πίσω στον Αριθμό Μητρώου ΤΣΑΥ, με κάτι άλλους αριθμούς που βρήκα σε παλιά βιβλιάρια του φαρμακοποιού, τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να μην έχει μεταφέρει το ΤΣΑΥ τις οφειλές ακόμα στο ΚΕΑΟ?

Ή τις μετέφερε με λάθος Αριθμό Μητρώου?

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με φαρμακοποιό?

Λήγει η προθεσμία στις 31/5 και δεν ξέρω τι να κάνω.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει πιθανότητα να μη έχουν αποσταλεί ακόμα στο ΚΕΑΟ. Θα πρότεινα να επικοινωνήσεις με το ΤΣΑΥ.

Πιθανολογώ ότι μάλλον θα δοθεί παράταση λόγω της κατάστασης αλλά και της αδυναμίας των ταμείων να υπολογίσουν και να στείλουν τις οφειλές για ρύθμιση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, SOFIAMY είπε

Υπάρχει πιθανότητα να μη έχουν αποσταλεί ακόμα στο ΚΕΑΟ. Θα πρότεινα να επικοινωνήσεις με το ΤΣΑΥ.

Πιθανολογώ ότι μάλλον θα δοθεί παράταση λόγω της κατάστασης αλλά και της αδυναμίας των ταμείων να υπολογίσουν και να στείλουν τις οφειλές για ρύθμιση.

 

Αυτό είπα και στον φαρμακοποιό, να επικοινωνήσει με το ΤΣΑΥ, πράγμα καθόλου εύκολο.

Ούτε μέιλ δεν έχουν, τηλέφωνα δεν σηκώνουν, πρέπει να πάει να στηθεί στην Αχαρνών από το πρωί και να τους πιέσει να δώσουν άμεσα λύση.

Και είναι πολλές οι οφειλές, θα είναι κρίμα να χάσει τη ρύθμιση.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, 750 είπε

Αν τα θυμάμαι καλά,για οφειλές από το 2017 και έπειτα βάζεις το αμκα και φορέας εφκα μη μισθωτών.

Έχεις δίκιο, αλλά δεν πιάνει εδώ, το έχω δοκιμάσει.

Είναι οφειλές ΤΣΑΥ έως 31/12/2016.

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Έχεις δίκιο, αλλά δεν πιάνει εδώ, το έχω δοκιμάσει.

Είναι οφειλές ΤΣΑΥ έως 31/12/2016.

Σε ευχαριστώ.

Άποψη μου.επειδη εχω και γω κάνα δυο προβληματικές  (τσεμδε) να πας από το Κ.ε.α.ο να σου στήσουν  την ρύθμιση  και μετά να μπεις  ηλεκτρικά  να βγάλεις  την ταυτότητα  οφειλής  .

Δεν νομίζω  να βγάλεις  άκρη ηλεκτρονικά όπως και εγώ άλλωστε  .

Και πέρασε και μίσος χρόνος από τότε που περιμένουμε  να φτιαχτεί  .  .

Εγώ πάντως έτσι θα κινηθώ  .

Κεαο στήσιμο ρύθμισης  πληρωμή εκεί πρώτη  δόσης και οι υπόλοιπες  ηλεκτρονικά. 

Και όχι τπτ  άλλο περνάνε  και οι μέρες και οι διορία  στενεύει  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, 125883623 είπε

Άποψη μου.επειδη εχω και γω κάνα δυο προβληματικές  (τσεμδε) να πας από το Κ.ε.α.ο να σου στήσουν  την ρύθμιση  και μετά να μπεις  ηλεκτρικά  να βγάλεις  την ταυτότητα  οφειλής  .

Δεν νομίζω  να βγάλεις  άκρη ηλεκτρονικά όπως και εγώ άλλωστε  .

Και πέρασε και μίσος χρόνος από τότε που περιμένουμε  να φτιαχτεί  .  .

Εγώ πάντως έτσι θα κινηθώ  .

Κεαο στήσιμο ρύθμισης  πληρωμή εκεί πρώτη  δόσης και οι υπόλοιπες  ηλεκτρονικά. 

Και όχι τπτ  άλλο περνάνε  και οι μέρες και οι διορία  στενεύει  .

Καλημέρα. 

Το ΚΕΑΟ τι μπορεί να κάνει αν δεν έχουν περαστεί οι οφειλές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
48 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα. 

Το ΚΕΑΟ τι μπορεί να κάνει αν δεν έχουν περαστεί οι οφειλές?

δεν μπορει να μην τις βλεπει καθολου στην τελικη θα μας στησει μια και μετα την διορθωνει...

 

δλδ εσυ τι προτεινεις ;;; αν εχεις κατι το ακουω γιατι εχω δυο περιπτωσεις που με καινε .

και πιστευω το κεοα τα βλεπει αυτος που σου αναφερω ηθελε 3 την μια ετσι την εκανα και αφησαμε πισω τις υπολοιπες δυο . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
49 λεπτά πριν, 125883623 είπε

δεν μπορει να μην τις βλεπει καθολου στην τελικη θα μας στησει μια και μετα την διορθωνει...

 

δλδ εσυ τι προτεινεις ;;; αν εχεις κατι το ακουω γιατι εχω δυο περιπτωσεις που με καινε .

και πιστευω το κεοα τα βλεπει αυτος που σου αναφερω ηθελε 3 την μια ετσι την εκανα και αφησαμε πισω τις υπολοιπες δυο . 

 

Εγώ έχω καταλάβει ότι δεν έχει περάσει τις οφειλές το ΤΣΑΥ στο ΚΕΑΟ, λόγω του χάους που επικρατούσε στο ταμείο.

Άρα, το ΚΕΑΟ δεν θα μπορεί να δει τις οφειλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 14/5/2020 στις 12:09 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Εγώ έχω καταλάβει ότι δεν έχει περάσει τις οφειλές το ΤΣΑΥ στο ΚΕΑΟ, λόγω του χάους που επικρατούσε στο ταμείο.

Άρα, το ΚΕΑΟ δεν θα μπορεί να δει τις οφειλές.

Επειδη χάθηκα πάλι. Με τα νέα δεδομένα  ,Οκ εσύ έχεις οφειλές στο τσαυ δεν έχουν πέσει ακόμα έιχεις κάνει το Α βήμα τώρα το Β μπόρεις να το κάνεις μέχρι 30/09/2020 ή τώρα πρεπει να πας για το Β βήμα και αν δεν μπορείς να στήσεις την ρύθμιση λογο ότι δεν έχουν πέσει πι οφειλές σου ακόμα πας μέχρι 30/09 και πως αποδεικνύεις ότι τώρα δεν μπορείς να στήσεις το Β στάδιο.
Τέλος πες δεν έκανες ποτέ το Α βήμα και χρώστας ο.α.ε.ε Η τσέκαρε προσοχή όχι ο.γ.α μπορείς τώρα να στήσεις 120ρα ρύθμιση .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, 125883623 είπε

Επειδη χάθηκα πάλι. Με τα νέα δεδομένα  ,Οκ εσύ έχεις οφειλές στο τσαυ δεν έχουν πέσει ακόμα έιχεις κάνει το Α βήμα τώρα το Β μπόρεις να το κάνεις μέχρι 30/09/2020 ή τώρα πρεπει να πας για το Β βήμα και αν δεν μπορείς να στήσεις την ρύθμιση λογο ότι δεν έχουν πέσει πι οφειλές σου ακόμα πας μέχρι 30/09 και πως αποδεικνύεις ότι τώρα δεν μπορείς να στήσεις το Β στάδιο.
Τέλος πες δεν έκανες ποτέ το Α βήμα και χρώστας ο.α.ε.ε Η τσέκαρε προσοχή όχι ο.γ.α μπορείς τώρα να στήσεις 120ρα ρύθμιση .
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα.

Η παράταση για το Β βήμα πήγε από 31/5 σε 30/9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Η παράταση για το Β βήμα πήγε από 31/5 σε 30/9.

Ωραία κομπλέ  το δα το πρωί στο σχόλιο. 

Επομενος στον έναν που έχω για ρύθμιση  εφκα-τσμεδε δεν κάνω  τπτ τώρα τον πιάνω από Σεπτέμβριο  .

Thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, 125883623 είπε

Ωραία κομπλέ  το δα το πρωί στο σχόλιο. 

Επομενος στον έναν που έχω για ρύθμιση  εφκα-τσμεδε δεν κάνω  τπτ τώρα τον πιάνω από Σεπτέμβριο  .

Thanks 

Σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει κάποιο νεότερο για το ΤΣΑΥ;

Δεν μπορώ να προχωρήσω στην πιστοποίηση οφειλέτη ακόμη, μου βγάζει το γνωστό μήνυμα.

Επίσης, πέρα από οφειλές στο ΤΣΑΥ, υπάρχουν και στο ΕΤΕΑΕΠ, εκεί ποιο ταμείο επιλέγω στην πιστοποίηση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, Logistiki Μελμπα είπε

Υπάρχει κάποιο νεότερο για το ΤΣΑΥ;

Δεν μπορώ να προχωρήσω στην πιστοποίηση οφειλέτη ακόμη, μου βγάζει το γνωστό μήνυμα.

Επίσης, πέρα από οφειλές στο ΤΣΑΥ, υπάρχουν και στο ΕΤΕΑΕΠ, εκεί ποιο ταμείο επιλέγω στην πιστοποίηση;;

Για το ΤΣΑΥ τίποτα, περιμένουμε να περάσει τις οφειλές στο ΚΕΑΟ.

Το ΕΤΕΑΕΠ, νομίζω, ότι έχει δική του ρύθμιση.

Μπες στη δική του σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...