Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΕΑΟ και 120 δόσεις.


Constantinos

Ερώτηση

Έχει βγάλει άκρη κανείς χριστιανός τι γίνεται με το επόμενο βήμα στο ΚΕΑΟ ύστερα από την αίτηση ρύθμισης ;

Συγκεκριμένα , υπάρχουν οφειλές στον πρώην ΟΑΕΕ .  Έχουμε κάνει αίτηση εδώ και 20 μέρες , προχωράμε στην πιστοποίηση οφειλέτη στο ΚΕΑΟ με την έκδοση κωδικών πρόσβασης και εκεί διαπιστώνουμε ότι υπάρχει μόνο η πάγια ρύθμιση των 12 δόσεων και τίποτα άλλο.

Το έχει λύσει κανείς ; Τι λάθος κάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ  ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΙΤΗΜΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΙΣΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΟΙ ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΣ ΕΝΤΑΞΗΣ ΘΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΘΟΥΝ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα άιτηση 03/06 με επανυπολογισμό χωρίς συνταξιοδότηση  .Προσπαθώ να μπω στο κεαο για να ρυθμίσω σε δόσεις και μου βγάζει αυτό το μνμ "Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτήν την εφαρμογή. Παρακαλούμε επιλέξτε 'Αποσύνδεση' και εισέλθετε εκ νέου στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες επιλέγοντας 'Συνέχεια στο TAXISNET' για υπηρεσίες προς ασφαλισμένους ή 'Σύνδεση με κωδικούς ΕΦΚΑ/ΚΕΑΟ' για υπηρεσίες προς εργοδότες ή οφειλέτες "

Δεν μπορω να καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, tsiligiorgis είπε

Έκανα άιτηση 03/06 με επανυπολογισμό χωρίς συνταξιοδότηση  .Προσπαθώ να μπω στο κεαο για να ρυθμίσω σε δόσεις και μου βγάζει αυτό το μνμ "Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτήν την εφαρμογή. Παρακαλούμε επιλέξτε 'Αποσύνδεση' και εισέλθετε εκ νέου στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες επιλέγοντας 'Συνέχεια στο TAXISNET' για υπηρεσίες προς ασφαλισμένους ή 'Σύνδεση με κωδικούς ΕΦΚΑ/ΚΕΑΟ' για υπηρεσίες προς εργοδότες ή οφειλέτες "

Δεν μπορω να καταλαβω.

Εγγραφή στο ΚΕΑΟ , θέλει   άλλους  κωδικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας,

βιαστηκα και επελεξα την επιλογη χωρις επαναυπολογισμο για τις οφειλες προς ΟΑΕΕ και τωρα δεν μπορω να επιλεξω την αλλη επιλογη.

Μηπως θα μπορουσε καποιος να με συμβουλεψει?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμένα που ήταν ο ασφαλισμένος σε 100 δόσεις υπάρχει περίπτωση να με πέταξε εκτός των 100 δόσεων??και να μου επανυπολογίζει ρύθμιση με 120??

Νομίζω αυτό κάνει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα!Υπεβαλα αιτημα με επανυπολογισμο εδω κ δεκα μερες....ποιο ειναι το επομενο βημα?Θα μου σταλουν κωδικοι ΚΕΑΟ μεσω μειλ ή θα τους αναζητήσω εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Asteras5 αν δεν επιλεξεις στο ΚΕΑΟ να μπεις στην καινουρια ρυθμιση η παλια ισχυει κανονικα,δεν επηρεαζεται.

katsikas81 μπες στο ΚΕΑΟ και βγαλε κωδικους για ΟΑΕΕ.Μετα θα μπορεις να κανεις τη ρυθμιση στη σελιδα του ΚΕΑΟ.

Απλα προσοχη.Οφειλες 2017 ο Εφκα ακομη δεν τις εχει στειλει(τουλαχιστον δεν τις εχω δει σε πελατη ακομη χρεωμενες στο κεαο).Οφειλες 2018 θα τις κανει εκκαθαριση πρωτα, μετα τις φορολογικες δηλωσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Τί γίνεται αν κάποιος κάνει την 120 άρα και μετά θελήσει να κάνει εξόφληση (μετά από λίγους μήνες ας πούμε),

γλυτώνει τις προσαυξήσεις (τόκους) , γνωρίζει κανείς ? Η αν μειώσει τις δόσεις (που το σύστημα λέει πως θα το δέχεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, MAUPASSANT είπε

 Τί γίνεται αν κάποιος κάνει την 120 άρα και μετά θελήσει να κάνει εξόφληση (μετά από λίγους μήνες ας πούμε),

γλυτώνει τις προσαυξήσεις (τόκους) , γνωρίζει κανείς ? Η αν μειώσει τις δόσεις (που το σύστημα λέει πως θα το δέχεται).

κάλο ειναι να το δει από την αρχή πριν κάνει την ρύθμιση .μετά  δεν κερδίζει τ.π.τ αν την εξόφληση σε έναν μηνά αντί σε 10 χρονιά .εκτός και αν πάρει παράταση και δώσουν και την δυνατότητα να την ξαναφτιάξει και και και .αυτά τα υπολογίζεις από την αρχή . αλλιως την χάνει και περιμένει  πάλι  την επόμενη και αν έρθει ..  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ερώτηση. Έχω κάνει αίτηση για τις 120 δόσεις έχει μεταφερθεί το αίτημα στο κεαο. Η κυρία για την οποία η αίτηση μου πε κατόπιν εορτής ότι ήθελε να βγει στη σύνταξη και ότι έπρεπε να κλικαρουμε το. Κουτάκι που λεει για αίτημα συνταξιοδότησης. Έψαξα και δεν βρήκα τροποποίηση της αίτησης. Τι λέτε να κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 11/6/2019 στις 8:10 ΜΜ, floydpink είπε

 

katsikas81 μπες στο ΚΕΑΟ και βγαλε κωδικους για ΟΑΕΕ.Μετα θα μπορεις να κανεις τη ρυθμιση στη σελιδα του ΚΕΑΟ.

Απλα προσοχη.Οφειλες 2017 ο Εφκα ακομη δεν τις εχει στειλει(τουλαχιστον δεν τις εχω δει σε πελατη ακομη χρεωμενες στο κεαο).Οφειλες 2018 θα τις κανει εκκαθαριση πρωτα, μετα τις φορολογικες δηλωσεις.

 

εκανα αιτηση με κωδικους taxis net  ,τωρα μπαινοντας στο κεαο τι πρεπει να κανω για να παρω κωδικους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

είσοδο σ αυτόν τον σύνδεσμο https://www.efka.gov.gr/el/pistopoiese-opheileton

στην συνέχεια εγγραφή νέου χρήστη και θα ακολουθήσετε τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, georgius είπε

Ερώτηση. Έχω κάνει αίτηση για τις 120 δόσεις έχει μεταφερθεί το αίτημα στο κεαο. Η κυρία για την οποία η αίτηση μου πε κατόπιν εορτής ότι ήθελε να βγει στη σύνταξη και ότι έπρεπε να κλικαρουμε το. Κουτάκι που λεει για αίτημα συνταξιοδότησης. Έψαξα και δεν βρήκα τροποποίηση της αίτησης. Τι λέτε να κάνω? 

έχω την εντυπωση ότι τώρα  δεν μπορείς να κάνεις και τιποτα .η θα δώσουν την δυνατότητα να διορθώνουμε  τα λαθη η θα πρεπει να μην πληρωσεις δυο δοσεις 7-8 και να πας τον 9 να την ξανακτησεις αλλα και γι αυτο εχω μια επιφυλαξη αν μπορεις να το κανεις .καλυτερα να περασεις μια βολτα απο τον εφκα να δεις να μπορουν να κανουν κατι και τι θα σε συμβουλεψουν . 

παρε και δευτερη γνωμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, georgius είπε

Ερώτηση. Έχω κάνει αίτηση για τις 120 δόσεις έχει μεταφερθεί το αίτημα στο κεαο. Η κυρία για την οποία η αίτηση μου πε κατόπιν εορτής ότι ήθελε να βγει στη σύνταξη και ότι έπρεπε να κλικαρουμε το. Κουτάκι που λεει για αίτημα συνταξιοδότησης. Έψαξα και δεν βρήκα τροποποίηση της αίτησης. Τι λέτε να κάνω? 

Η επιλογη για αιτημα συνταξιοδοτησης γινεται μονο οταν ηδη υπαρχει αιτημα συνταξιοδοτησης και οχι αν μελλοντικα θα υποβαλει τετοιο αιτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, georgius είπε

Ερώτηση. Έχω κάνει αίτηση για τις 120 δόσεις έχει μεταφερθεί το αίτημα στο κεαο. Η κυρία για την οποία η αίτηση μου πε κατόπιν εορτής ότι ήθελε να βγει στη σύνταξη και ότι έπρεπε να κλικαρουμε το. Κουτάκι που λεει για αίτημα συνταξιοδότησης. Έψαξα και δεν βρήκα τροποποίηση της αίτησης. Τι λέτε να κάνω? 

Είχα το ίδιο πρόβλημα πρόβλημα και το έλυσα. 

'Eστειλα το εξής mail:

From: Σταυρουλάκης Κώστας (+λάκης) [mailto:[email protected]] 
Sent: Thursday, June 13, 2019 1:04 PM
To: [email protected]
Subject: Υπόθεση Χxxxx Χxxx ΑΦΜ xxxx - ΑΜΚΑ: xxxxx - αρ. υποβ αίτ υπαγ Ν4611/19 : xxxxxx/x-x-2019

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να με βοηθήσετε σε ένα λάθος που έχω κάνει κατά την υποβολή της αίτησης ρύθμισης  της κας  Χχχχχ Χχ με ΑΦΜ χχχχ και ΑΜΚΑ: χχχχχχ (είμαι ο λογιστής της)

Πρόκειται για την υπ. αρ. χχχχ/χ-χ-2019 αίτηση υπαγωγής στις διατάξεις του  Ν4611/19.

Το λάθος μου ήταν ότι νόμιζα πως το ερώτημα ήταν "Δεν εκκρεμεί αίτημα συνταξιοδότησης" και τσέκαρα το σχετικό πεδίο. Όμως έγραφε "Εκκρεμεί αίτημα συνταξιοδότησης" και συνεπώς ΔΕΝ έπρεπε να τσεκάρω  το σχετικό πεδίο !! 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με να ακυρωθεί η αίτηση στον ΕΦΚΑ ώστε να την ξαναυποβάλλω ορθώς και να  προχωρήσω ρύθμιση στο ΚΕΑΟ.Πήγα εδώ στο ΚΕΑΟ και μου είπαν να μιλήσω με το Μηχανογραφικό Σύστημα ΚΕΑΟ. Από εκεί όμως μου είπαν να μιλήσω με το 1555 του ΕΦΚΑ. Εκεί μου είπαν πως είναι πρόβλημα αυτή την στιγμή να διαγραφεί η αίτηση και να προχωρήσω σε αίτημα προς το  <[email protected]>, το οποίο και πράττω.

Παρακαλώ βοηθήστε με να λύσω το πρόβλημα αυτό. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Με εκτίμηση

Σ τ α υ ρ ο υ λ ά κ η ς Α ρ τ . Κ ω ν σ τ α ν τ ί ν ο ς
Οικονομολόγος Ανωτάτης Βιομηχανικής Σχολής Θεσ/κης
 

 

ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ

 

Στις Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019, 12:23:53 μ.μ. EEST, ο χρήστης Τμήμα Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου <[email protected]> έγραψε:
Αξιότιμε/η κύριε/α
Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε ότι:
Προς το παρόν δεν υπάρχει η δυνατότητα διόρθωσης/ακύρωσης της ηλεκτρονικής  αίτησης για τη Ρύθμιση οφειλών (Ν. 4611/2019). Έχει ήδη δρομολογηθεί διαδικασία αναβάθμισης του σχετικού λογισμικού, ώστε η οριστικοποιημένη αίτηση να επιδέχεται μεταβολές. Παρακαλούμε, όπως επανέλθετε στην ηλεκτρονική εφαρμογή αρχές του επόμενου μήνα (Ιουλίου) για τις σχετικές διορθώσεις. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην αρμόδια Δ/νση Εισφορών μη Μισθωτών – Τμήμα Καθυστερούμενων Εισφορών Μη Μισθωτών. Τηλέφωνο: 2105285597, e-mail: [email protected] Τέλος σας υπενθυμίζουμε ότι, εφόσον έχετε ζητήσει μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής να προσδιοριστούν/επανυπολογιστούν οι οφειλές σας προκειμένου να διαβιβαστούν προς ρύθμιση, το αίτημά σας θεωρείται εμπρόθεσμο.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Είμαστε στη διάθεσή σας.

Τμήμα Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου κ.α.Μ.Ε.

 

/ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΤΙΣ 5/7/2019 ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΟΛΑ ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΑ. ΣΥΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΕΔΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ " ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΕΔΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ Η ΟΧΙ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗ" ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ !!! 

 

ΤΩΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΊΑΝΙ ΕΤΟΙΜΟ. ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΙΛ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΜΕΣΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα 

έχω κάνει αίτηση ρύθμισης μη μισθωτων ΚΕΑΟ πληρώθηκε η πρώτη δόση , η εκκαθάριση του 2018 του βγάζει οφειλές σε 5 δόσεις .

α) θα μπουν και αυτές σε ρύθμιση αυτόματα και θα αναπροσαρμοσθεί η δόση??

β) Πλέον θα πρέπει να πληρωθούν οι οφειλές του 2019??? πότε άμεσα???  +

Φοβάμαι μην χαθεί καμιά ρύθμιση από αμέλεια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
47 λεπτά πριν, asteras5 είπε

Καλημέρα 

έχω κάνει αίτηση ρύθμισης μη μισθωτων ΚΕΑΟ πληρώθηκε η πρώτη δόση , η εκκαθάριση του 2018 του βγάζει οφειλές σε 5 δόσεις .

α) θα μπουν και αυτές σε ρύθμιση αυτόματα και θα αναπροσαρμοσθεί η δόση??

β) Πλέον θα πρέπει να πληρωθούν οι οφειλές του 2019??? πότε άμεσα???  +

Φοβάμαι μην χαθεί καμιά ρύθμιση από αμέλεια ....

Και εμενα μου γεννήθηκε αυτή η απορία αφου οφειλές του  2018 τις βγάζει σε πέντε δόσεις και την πρώτη απο 08/2019 .πως θα γινει να πεσουν στις 120 και να μην γίνει χαμός; 

Μου φαίνεται θα πέσει πολλή γέλιο. 

Αντε να δούμε τι θα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
46 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Και εμενα μου γεννήθηκε αυτή η απορία αφου οφειλές του  2018 τις βγάζει σε πέντε δόσεις και την πρώτη απο 08/2019 .πως θα γινει να πεσουν στις 120 και να μην γίνει χαμός; 

Μου φαίνεται θα πέσει πολλή γέλιο. 

Αντε να δούμε τι θα δούμε. 

Έχουν πει οτι οι οφειλές που εκκαθαρίστηκαν για τα ετη 2017 & 2018 θα σταλούν στο ΚΕΑΟ και θα ειδοποιηθεί ο ασφαλισμένος με email να ξανακάνει την διαδικασία. Μέχρι τώρα όμως σε πελάτη δικό μου δεν έχει έρθει το email....

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, SORENTINO είπε

Έχουν πει οτι οι οφειλές που εκκαθαρίστηκαν για τα ετη 2017 & 2018 θα σταλούν στο ΚΕΑΟ και θα ειδοποιηθεί ο ασφαλισμένος με email να ξανακάνει την διαδικασία. Μέχρι τώρα όμως σε πελάτη δικό μου δεν έχει έρθει το email....

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ !

Στο επί της ουσίας είπαν θα γίνει αυτόματα απο το σύστημα. 

Αν ισχύει αυτό που αναφέρεις που οκ μου ακούγεται πολλή πιο λογικό τότε για να πέσει μια οφειλή στο κεαο δεν πρέπει να ναι λήξηπρόθεσμη . αφου η πρώτη δόση είναι 08/2019 και η 120 μέχρι των 09/2019 ποτε θα γίνουν ολα αυτά;  

Γι αυτό είπα. ...

Για να μην αναφέρω άλλον προβληματισμο μου εκανα διακοπή και ο οαεε-εφκα την περνάει μετα απο πέντε μήνες ενδιάμεσα εχει ενημερωθεί το κεαο και εχω χασει τις 120 δόσεις τσάμπα. 

Θα δούμε πολλά στο μέλλον αυτή είναι η άποψη μου. Θα έχει την ίδια τύχη με την πάλια 100ρα.μακαρι να βγω ψεύτης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δίκιο έχετε 

Εγώ αναρωτιέμαι κάτι ακόμη . Οι οφειλές του 2019 θεωρούνται ληξιπρόθεσμές? ή αυτό ισχύει μετά την εκκαθάριση δηλαδή όλο το 2019 πληρώνω τις πέντε δόσεις για το 2018 πληρώνω και την ρύθμιση και είμαι οκ με την 120άρα???

Σε σεμινάριο είχαν πει πότε θεωρείραι μαι οφειλή για τον ΕΦΚΑ ληξιπρόθεσμη , δεν θυμάμαι ακριβώς ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω ότι μάλλον ισχύει αυτό που ανέφερα διότι αναφέρει ο 4611/2019

Δεν καταβληθούν βεβαιωμένες οφειλές που δημιουργήθηκαν μετά την 1.1.2019. Ειδικά επί μη μισθωτών ασφαλισμένων, ως βεβαιωμένες οφειλές νοούνται αυτές που προκύπτουν μετά το πέρας της ετήσιας εκκαθάρισης, σύμφωνα με τις υπ’ αριθμ. 61501/3398/30.12.2016 (Β΄ 4330) και 61502/3399/30.12.2016 (Β΄ 4330) υπουργικές αποφάσεις, και βεβαιώνονται στο ΚΕΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Οι οφειλές του 2019 θεωρούνται ληξιπρόθεσμές? 

η αποψη μου για τον εφκα οαεε οχι γιατι αν τις θωρησω λξξιπτροθεσμες τοτε γιατι δεν μπορω να τις ρυθμισω;

ειναι μονο για τον οαεε μεχρι να κανουμε ταμειο .κεαο πως θα πανε και αν μου χρωστανε;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, asteras5 είπε

Δίκιο έχετε 

Εγώ αναρωτιέμαι κάτι ακόμη . Οι οφειλές του 2019 θεωρούνται ληξιπρόθεσμές? ή αυτό ισχύει μετά την εκκαθάριση δηλαδή όλο το 2019 πληρώνω τις πέντε δόσεις για το 2018 πληρώνω και την ρύθμιση και είμαι οκ με την 120άρα???

Σε σεμινάριο είχαν πει πότε θεωρείραι μαι οφειλή για τον ΕΦΚΑ ληξιπρόθεσμη , δεν θυμάμαι ακριβώς ....... 

τηλεφωνικά μου είπαν απο εφκα οτι ΤΟ 2019 θα θεωρείται ληξηπρόθεσμο όταν εκκαθαριστεί (κάπου μέσα στο 2020 δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...