Προς το περιεχόμενο
  • 0

ρυθμιση ταμειων μη μισθωτου - δευτερο σταδιο ΚΕΑΟ - σε ποιο σημειο της σελιδας του ΕΦΚΑ βρισκεται?


PIRATIS

Ερώτηση

ακολουθωντας τα βηματα της εγκυκλιου 24- 22/5/2019 εκανα το πρωτου βημα του επαναυπολογισμου της οφειλης. το δευτερο σταδιο ειναι να βρω τον συνδεσμο του ΚΕΑΟ απο τη σελιδα του ΕΦΚΑ για να συνεχισω τη ρυθμιση. που βρισκεται δεν τον βρισκω αυτο το συνδεσμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
35 λεπτά πριν, solwn 1 είπε

2017 και 2018 πως θα τα εντάξω στη ρύθμιση?...το ΚΕΑΟ μου έστειλε μέχρι και 2016

οτι σου εγραψε ο 700 απλα οταν κανουν την εκκαθαριση στον εφκα θα δουν αν χρωστας η οχι για το 2017-2018 και αναλογα θα σου ξαναστεισουν η θα ξαναστεισεις την ρυθμιση . μεχρι τοτε προχωρας με οτι εχεις και στο μελλον εχεις τον νου σου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανα τη ρύθμιση.....στο ΚΕΑΟ μέχρι 2016 ....και μου έβγαλε ένα αρχείο settlement.pdf που είχε και την ταυτότητα οφειλής στο ΚΕΑΟ...το οποίο κατά λάθος το διέγραψα από τον υπολογιστή μου

Μπαίνω ξανά οφειλές και μου λέει δεν υπάρχουν οφειλές...μπορώ να το ανακτήσω ξανά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 

μπες εδω Σολων και τυπωσε την ταυτοτητα οφειλης

http://www.ika.gr/gr/infopages/yphr/hlekt_kart_ofeil.cfm

arrow2.gif

Ηλεκτρονική Καρτέλα Οφειλέτη

και μετα Πληρωμες οφειλετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ιδιωτικές οφειλές που προέρχονται από δικαστικές αποφάσεις(πχ μετά από τροχαίο ατύχημα) μπαίνουν και αυτές μέσα¨? βέβαια δεν έχουν ακόμη βεβαιωθεί στο ΚΕΑΟ και δεν ξέρω πότε θα βεβαιωθούν γιατί η απόφαση του δικαστηρίου εκδόθηκε τον φλεβάρη του 2019.Βέβαια πρόκειται για τροχαίο του 2006 και μία δικαστική διαμάχη πολλών ετών , αλλά για τη ρύθμιση μετράει το πότε εκδόθηκε η δικαστική απόφαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν, v.kourtis είπε

ιδιωτικές οφειλές που προέρχονται από δικαστικές αποφάσεις(πχ μετά από τροχαίο ατύχημα) μπαίνουν και αυτές μέσα¨? βέβαια δεν έχουν ακόμη βεβαιωθεί στο ΚΕΑΟ και δεν ξέρω πότε θα βεβαιωθούν γιατί η απόφαση του δικαστηρίου εκδόθηκε τον φλεβάρη του 2019.Βέβαια πρόκειται για τροχαίο του 2006 και μία δικαστική διαμάχη πολλών ετών , αλλά για τη ρύθμιση μετράει το πότε εκδόθηκε η δικαστική απόφαση?

Στο επι της ουσίας είπαν οτι μπαίνουν. 

Τωρα αν δεν είναι βεβαιωμενες όμως υπάρχει θεμα.

Αυτος πρεπει να κάνει αίτηση μεχρι την λήξη και ας μην έχουν πεσει και μετα να δει τι μπορεί να γίνει απο το υποκατάστημα του  εφκα .αν μπορούν να την ξανά στήσουν με αυτές μέσα. 

Αν και χρονικά εχει θέμα. 

Καλο είναι να το ρωτήσεις στην επικοινωνία τους αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, 125883623 είπε

Στο επι της ουσίας είπαν οτι μπαίνουν. 

Τωρα αν δεν είναι βεβαιωμενες όμως υπάρχει θεμα.

Αυτος πρεπει να κάνει αίτηση μεχρι την λήξη και ας μην έχουν πεσει και μετα να δει τι μπορεί να γίνει απο το υποκατάστημα του  εφκα .αν μπορούν να την ξανά στήσουν με αυτές μέσα. 

Αν και χρονικά εχει θέμα. 

Καλο είναι να το ρωτήσεις στην επικοινωνία τους αυτό. 

το άκουσα και εγώ. Αλλά δεν με αφήνουν να την πιστοποιήσω ως οφειλέτη του ΚΕΑΟ. Αν θυμάμαι καλά από το "επί της ουσίας" είπαν ότι θα πρέπει να γίνει η αίτηση στον ΕΦΚΑ γιατί άπαξ και δεν έχουν βεβαιωθεί οφειλές δεν σε πιστοποιεί και ως οφειλέτη το ΚΕΑΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...