Jump to content
  • 0

Question

καλησπέρα σας

καλό μήνα

Μία ΕΠΕ έχει  και ιστοσελίδα ιντερνετική τουρισμού(διαφήμιση).Για τις δαπάνες της ,διαφημιστικές ,πληρώνει το 2%.Οι πελάτες της που διαφημίζονται στην παραπάνω σελίδα μας,θα πληρώσουν  αυτοί το 2%  στον ΕΔΟΕΑΠ ; ή θα παρακρατήσω εγώ στα τιμολόγια τους 2% και θα το αποδώσω. βάσει του ν.4498/2017 άρθρο 24 παράγ.στ

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 ώρα πριν, PANTAZOPOULOSG είπε

καλησπέρα σας

καλό μήνα

Μία ΕΠΕ έχει  και ιστοσελίδα ιντερνετική τουρισμού(διαφήμιση).Για τις δαπάνες της ,διαφημιστικές ,πληρώνει το 2%.Οι πελάτες της που διαφημίζονται στην παραπάνω σελίδα μας,θα πληρώσουν  αυτοί το 2%  στον ΕΔΟΕΑΠ ; ή θα παρακρατήσω εγώ στα τιμολόγια τους 2% και θα το αποδώσω. βάσει του ν.4498/2017 άρθρο 24 παράγ.στ

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

καλησπέραερα μηπως δεν υπαρχει υποχρεωση για ρίξε μια μάτια εδώ και πάρε και δεύτερη γνώμη 

ΠΟΦΕΕ: Πρώτες διευκρινίσεις σχετικά με τους υπόχρεους καταβολής ειδικής εισφοράς διαδικτύου (2% υπέρ ΕΔΟΕΑΠ)

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/42399#

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Αρα να στείλουμε στους πελάτες να πληρώσουν κανονικά το τέλος? Υπάρχει τελικά επίσημη ανακοίνωση απο ΕΔΟΕΑΠ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×