Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΛΑΘΟΣ ΠΟΣΑ ΣΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Ε1


sotoslav

Ερώτηση

Σκαλίζοντας το νέο Ε1 του 2018, διαπιστώνω πως το ποσό των αποδοχών (Κωδικός 301 του Ε1), με το ποσό της βεβαίωσης αποδοχών που μου δόθηκε, δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.

Οι σωστές αποδοχές που έλαβα, απεικονίζονται ορθά στην βεβαίωση αποδοχών, ενώ στο Ε1 είναι μικρότερο το ποσό. Το ίδιο φυσικά ισχύει και με τον παρακρατηθέντα φόρο Κωδικός 315 του Ε1.

Επειδή ο εργοδότης μου -ένας και μοναδικός- είναι φορέας Δημοσίου και δεν γνωρίζω που ακριβώς να απευθυνθώ για να γίνει η διόρθωση (αυτοί που μου έδωσαν την βεβαίωση αποδοχών δεν έχουν ιδέα) θέλω να ρωτήσω με ποιον τρόπο μπορεί να λυθεί το εν λόγω θέμα.

Υπάρχει κάποια υπηρεσία που μπορώ να καλέσω ώστε να επιληφθεί του θέματος και να ενημερώσει τον εργοδότη, ώστε να προβεί στην απαραίτητη διόρθωση ;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
2 λεπτά πριν, sotoslav είπε

Σκαλίζοντας το νέο Ε1 του 2018, διαπιστώνω πως το ποσό των αποδοχών (Κωδικός 301 του Ε1), με το ποσό της βεβαίωσης αποδοχών που μου δόθηκε, δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.

Οι σωστές αποδοχές που έλαβα, απεικονίζονται ορθά στην βεβαίωση αποδοχών, ενώ στο Ε1 είναι μικρότερο το ποσό. Το ίδιο φυσικά ισχύει και με τον παρακρατηθέντα φόρο Κωδικός 315 του Ε1.

Επειδή ο εργοδότης μου -ένας και μοναδικός- είναι φορέας Δημοσίου και δεν γνωρίζω που ακριβώς να απευθυνθώ για να γίνει η διόρθωση (αυτοί που μου έδωσαν την βεβαίωση αποδοχών δεν έχουν ιδέα) θέλω να ρωτήσω με ποιον τρόπο μπορεί να λυθεί το εν λόγω θέμα.

Υπάρχει κάποια υπηρεσία που μπορώ να καλέσω ώστε να επιληφθεί του θέματος και να ενημερώσει τον εργοδότη, ώστε να προβεί στην απαραίτητη διόρθωση ;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

το ορθο ειναι να στειλουν νεο αρχειο ,βρες το λογιστηριο του φορεα αλλιως που δεν το συνιστω δηλωση με επιφυλαξη και στην εφορια.

η κατευθειαν στην εφορια...αλλα και εκει θα σου πουν να τα ιδια.

στειλε και εδω την βεβαιωση...γιατι ειναι πολλη γενικη η διατυπωση σου,,,το δημοσιο εχει 100νταδες λογιστηρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, 125883623 είπε

το ορθο ειναι να στειλουν νεο αρχειο ,βρες το λογιστηριο του φορεα αλλιως που δεν το συνιστω δηλωση με επιφυλαξη και στην εφορια.

η κατευθειαν στην εφορια...αλλα και εκει θα σου πουν να τα ιδια.

στειλε και εδω την βεβαιωση...γιατι ειναι πολλη γενικη η διατυπωση σου,,,το δημοσιο εχει 100νταδες λογιστηρια .

Για να βρω το λογιστήριο που εδρεύει Αθήνα και έχει καμμιά 15αριά τηλέφωνα μόνο για το λογιστήριο κι άλλα τόσα για την μισθοδοσία προσωπικού, είναι χαοτική η κατάσταση.

Σ' ευχαριστώ πολύ και περιμένω να δω μην τυχόν και ρίξουν το σωστό ποσό εν καιρώ!

Διαφορετικά ..... τι ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, sotoslav είπε

Για να βρω το λογιστήριο που εδρεύει Αθήνα και έχει καμμιά 15αριά τηλέφωνα μόνο για το λογιστήριο κι άλλα τόσα για την μισθοδοσία προσωπικού, είναι χαοτική η κατάσταση.

Σ' ευχαριστώ πολύ και περιμένω να δω μην τυχόν και ρίξουν το σωστό ποσό εν καιρώ!

Διαφορετικά ..... τι ;;;;

Θα λυθεί στην εφορία ,το θεμα είναι όμως θα κάνεις με επιφύλαξη η θα πας απο εκει κατευθείαν με την αιτιολογία μη δυνατότητα ηλεκτρονικης υποβολής. 

Ανάλογα σε ποια δου ανήκεις. 

Γενικά δήλωση με επιφύλαξη και μετα δου ειδικά με ολα τα χαρτιά κατευθείαν στην εφορία σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 30/3/2019 στις 2:50 ΜΜ, sotoslav είπε

Για να βρω το λογιστήριο που εδρεύει Αθήνα και έχει καμμιά 15αριά τηλέφωνα μόνο για το λογιστήριο κι άλλα τόσα για την μισθοδοσία προσωπικού, είναι χαοτική η κατάσταση.

Σ' ευχαριστώ πολύ και περιμένω να δω μην τυχόν και ρίξουν το σωστό ποσό εν καιρώ!

Διαφορετικά ..... τι ;;;;

μην έχεις αναδρομικά.

πόσο είναι η διαφορά και κοίταξε το χαρτί ,μην βρεις αυτό το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...