Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
64730205

ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΜΕΤΟΧΩΝ ΚΤΕΛ ΩΣ ΟΔΗΓΩΝ

Question

ΔΥΟ ΑΔΕΛΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Δ.Χ. ΜΕ ΜΕΤΟΧΕΣ, ΕΝΤΑΓΜΕΝΟ ΣΕ ΚΤΕΛ ΑΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ ΑΡΘ.39 Ν.4387/2016.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΩΣ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥΣ; ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ; AN ΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΝ ΩΣ ΟΔΗΓΟΙ  ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟΤΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΑΡΘ.39 ΩΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ; ΑΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΝ ΩΣ ΟΔΗΓΟΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ 15 ΜΟΝΟ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΑΡΘΡ.39;

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Ασφαλιστικό καθεστώς των μετόχων ΚΤΕΛ ΑΕ - Συνδυαστική εφαρμογή του άρθρου 39 του ν. 4387/16 και της περ. γ΄ της παρ. 2 του αρ. 1 του Π.Δ 258/05

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/43672#

 

Αναστέλλεται η εφαρμογή των οδηγιών του ΕΦΚΑ για την ασφαλιστική αντιμετώπιση των μετόχων ΚΤΕΛ ΑΕ

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/43809

ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΈΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΆΝΟΥΝ;;; ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×