Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ


dodos

Ερώτηση

καλημέρα, εως 31/03/2018 απλα μπαίνουμε στην εφαρμογή και επιβεβαιώνουμε τα στοιχεία που 

είχαμε στείλει για το 2016 και 2017  και τα οριστικοποιούμε και από την σύζυγο αν υπάρχει .

για το 2018 με το καλό το σεπτέμβριο?

ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΕΤΗ 2016 ΚΑΙ 2017 ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

«Πόθεν έσχες»: Διευκρινίσεις για τη συμπλήρωση των δηλώσεων από την Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/44110

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει ακόμη πώς θα κάνουν οι δικαστές αρχική δήλωση από τη στιγμή που ήταν από χρόνια υπόχρεοι αλλά ανήκαν στις εξαιρέσεις. Να υποβάλλω ετήσια κανένα πρόβλημα αλλά δε πρέπει να υπάρχει και η αρχική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 28/2/2019 στις 5:43 ΜΜ, 125883623 είπε

κανονικά ναι.και δανοια και πιστωτικές ..

Τα δάνεια και οι πιστωτικές μπαίνουν για όλους ή μόνο για τους υποχρεωτικά και κατά προτεραιότητα ελεγχόμενους?Θυμάμαι στη σελίδα για τα δάνεια έγραφε για τους υπόχρεους του άρθρου 3Α της βουλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, 750 είπε

Τα δάνεια και οι πιστωτικές μπαίνουν για όλους ή μόνο για τους υποχρεωτικά και κατά προτεραιότητα ελεγχόμενους?Θυμάμαι στη σελίδα για τα δάνεια έγραφε για τους υπόχρεους του άρθρου 3Α της βουλής.

αν ρωτάς πχ τα δανεια των συζύγων αν δηλώνονται .ναι  εγώ τουλάχιστον έτσι το έκανα δεν ξέρω αν το έκανα τσάπα .πρέπει να το δω .

καλύτερα να απαντήσει καποιος άλλος για σιγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπόχρεους του άρθρου 3Α της βουλής.

6 λεπτά πριν, 125883623 είπε

αν ρωτάς πχ τα δανεια των συζύγων αν δηλώνονται .ναι  εγώ τουλάχιστον έτσι το έκανα δεν ξέρω αν το έκανα τσάπα .πρέπει να το δω .

καλύτερα να απαντήσει καποιος άλλος για σιγουρα 

μονο για υπόχρεους του άρθρου 3Α της βουλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αυτή η εφαρμογή βρε παιδιά είναι παντελώς ηλίθια.

κατεβάζει τα εισοδήματα από την δήλωση λέει νόμισμα ? τι νόμισμα ρε.

έχεις την ιδιότητα του καθενός ,οπότε κλείσε ή χρωμάτισε τα πεδία που δεν είναι υποχρεωτικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

άλλη ηλιθιότητα.

έφτιαξες το 2016 το υπόλοιπο ενός λογαριασμού καταθέσεων. 'υψους 10 χιλ. ευρώ.

λες από κληρονομιά 5 χιλ. +2 από εισοδήματα προηγ,ετών +3 από εισοδήματα τρέχοντος έτους.

κατά την μεταφορά στο 2017 ,έπρεπε να φέρνει από κήρονομιά 5 χιλ. +5 χιλ. από εισοδήματα προηγ,ετών. (το περσινό τρέχον ,έγινε προηγούμενο).

και να σε άφηνε να προσθέσεις ή να διορθώσεις πηγές προέλευσης. ενώ τώρα  πρέπει να τα διαγράψεις όλα και επανεισαγωγή!!!!

τώρα  τι βλέπουν από υπόλοιπο σε υπόλοιπο έτους ,που στο μεσοδιάστημα εσύ μπορεί να έκανες ανάληψη 1 δις ,ένας Θεός το ξέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα , μια ερώτηση και από εμένα...

Απώλεια ιδιότητας 31/12/2017 υποβάλω δήλωση πόθεν έσχες 2018 έως 30/04/19 και θα υποβάλω και από Σεπτέμβριο και τη τελευταία δήλωση πόθεν εσχες 2019 (χρήση 2018)? Όταν λεει «Η υποχρέωση υποβολής της ΔΠΚ για ένα (1) έτος μετά την απώλεια της ιδιότητας του υπόχρεου αφορά στο αμέσως επόμενο ημερολογιακό έτος, από το έτος απώλειας αυτής.» τι ακριβώς εννοεί? Θα χρειαστεί να στείλω και τα εισοδήματα του 2018 ή όχι?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Μέλος σχολικής επιτροπής έχει δηλωθεί υπόχρεο σε πόθεν έσχες ...Δεν υπάρχει αυτή η ιδιότητα στο σύστημα μόνο πρόεδρος και διαχειριστής λογαριασμου τι κάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 26/3/2019 στις 12:03 ΜΜ, PROAKIS είπε

αυτή η εφαρμογή βρε παιδιά είναι παντελώς ηλίθια.

κατεβάζει τα εισοδήματα από την δήλωση λέει νόμισμα ? τι νόμισμα ρε.

έχεις την ιδιότητα του καθενός ,οπότε κλείσε ή χρωμάτισε τα πεδία που δεν είναι υποχρεωτικά.

 

Συμφωνώ απολύτως. Εντελώς ηλίθια!!!!!! εν τω μεταξύ βλέπω σε όσους είχαν υποβάλλει τα έτη 2016(χρήση 2015) και 2017(χρήση 2016) ηλεκτρονικά μέσα στο έτος 2017, στην ουσία τους τις έχει διαγράψει το σύστημα και τις έχει επαναφέρει με την λέξη "ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ" με boldαρισμένο κόκκινο!!!δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει αυτό ειλικρινά!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
37 λεπτά πριν, v.kourtis είπε

Συμφωνώ απολύτως. Εντελώς ηλίθια!!!!!! εν τω μεταξύ βλέπω σε όσους είχαν υποβάλλει τα έτη 2016(χρήση 2015) και 2017(χρήση 2016) ηλεκτρονικά μέσα στο έτος 2017, στην ουσία τους τις έχει διαγράψει το σύστημα και τις έχει επαναφέρει με την λέξη "ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ" με boldαρισμένο κόκκινο!!!δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει αυτό ειλικρινά!!!!!!

ΣΤΑ ΔΙΚΆ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΈΦΕΡΕ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΌ ΠΑΛΙΆ .ΠΡΟΣΟΧΗ . ΕΠΙΣΗΣ ΈΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΉΣΕΙ ΌΤΙ ΌΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΘΈΝΑ ΑΠΟΘΉΚΕΥΣΗ ΜΕΤΆ ΤΟ ΧΆΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΆΝΕΙΣ  ΟΛΑ ΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ .(ΟΧΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΠΑΤΑΜΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ  ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, 125883623 είπε

ΣΤΑ ΔΙΚΆ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΈΦΕΡΕ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΌ ΠΑΛΙΆ .ΠΡΟΣΟΧΗ . ΕΠΙΣΗΣ ΈΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΉΣΕΙ ΌΤΙ ΌΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΘΈΝΑ ΑΠΟΘΉΚΕΥΣΗ ΜΕΤΆ ΤΟ ΧΆΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΆΝΕΙΣ  ΟΛΑ ΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ .(ΟΧΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΠΑΤΑΜΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ  ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ) 

Πολύ σωστή παρατήρηση!!!!! Πρέπει να κάνουμε πάντα αποθήκευση κάτω αριστέρα κάθε φορά που τροποποιούμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, marianaxal είπε

Καλησπέρα εγώ θέλω να ρωτήσω στις δανειακές υποχρεώσεις βάζουμε και αυτά που είναι κάποιοι ως εγγυητές?

δε νομίζω...οι εγγυητές δεν είναι δανειολήπτες άρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλήμερα και χρόνια πολλά 

Η εφαρμογή άπλα δεν δουλεύει από κανένα browser !!

ούτε αποθηκεύει ούτε τίποτα , άπλα παγώνει η εικόνα  είναι απαράδεκτο !! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, vasssilis είπε

Καλήμερα και χρόνια πολλά 

Η εφαρμογή άπλα δεν δουλεύει από κανένα browser !!

ούτε αποθηκεύει ούτε τίποτα , άπλα παγώνει η εικόνα  είναι απαράδεκτο !! 

 

 

σήμερα έχει καποια προβλήματα όντως .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και παράταση δεν δίνουν και στα τηλέφωνα δεν απαντούν και στα email δεν απαντούν , και ενώ έχω υποβάλει το 2016 και 2017 τροποποιητικές γιατί δεν είχα αρχικά βάλει και την Γ μονάδα ελέγχου δηλώσεων τώρα πάλι δεν την έχει βάλει ούτε μπορώ να την προσθέσω , και δεν απαντούν .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
36 λεπτά πριν, sarakenides είπε

Και παράταση δεν δίνουν και στα τηλέφωνα δεν απαντούν και στα email δεν απαντούν , και ενώ έχω υποβάλει το 2016 και 2017 τροποποιητικές γιατί δεν είχα αρχικά βάλει και την Γ μονάδα ελέγχου δηλώσεων τώρα πάλι δεν την έχει βάλει ούτε μπορώ να την προσθέσω , και δεν απαντούν .

 

παρ' ότι τους αδίκησα λίγο..... (πήραν τηλέφωνο) βρήκα την ευκαιρία και ρώτησα για παράταση , η απάντηση είναι ΟΧΙ , και επιπλέον δεν έχει ακουστεί τίποτα τέτοιο και δεν θα δοθεί , μου απάντησαν και μάλιστα κατηγορηματικά .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπόχρεος ο οποίος είχε στείλει αρχική δήλωση ιδιότητας το 2016 ταχυδρομικά με όλα τα δικαιολογητικά στη Γ' Μονάδα ελέγχου υποχρεούται να την ανεβάσει και ηλεκτρονικά; (Διότι δεν έχει κρατήσει κανένα αντίγραφο, ούτε της δήλωσης ούτε και των δικαιολογητικών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...