Προς το περιεχόμενο
  • 0

YΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΓΡΟΤΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΩΝ -ΨΗΦΙΑΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ


dodos

Ερώτηση

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/43781

καλημέρα για να καταλάβω, την ευγενή πρόθεση του να εξοφλούνται οι παραγωγοι εντος 60 ημερων απο τα super market 

την καταλαβαίνω .

αυτό όμως συμπαρασύρει και χιλιαδες καθημερινές συναλλαγές π.χ παντωπολειου με μικρο παραγωγό που του ΄φέρνει π.χ γαλα κάθε μέρα  ,και πληρώνεται

μετρητά ..

τι θα γίνει δηλαδή τώρα θα μπαίνει ο λογιστής του παντοπωλείου με την ιδιότητα του εμπόρου και ο λογιστής του παράγωγου με υην ιδιότητα του παράγωγου και

θα καταγραφουν την συναλλαγη και την εξοφληση της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΑΚΡΙΒΩΣ ................................ΠΑΝΤΩΣ  Η ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ  ΑΠΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ  ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ  ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ  ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ  ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ   ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ-ΑΛΩΝΙΑΤΗΣ..............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΦΕΕ: Αίτημα παράτασης της ανάρτησης των τιμολογίων στην ψηφιακή πλατφόρμα νωπών και ευαλλοίωτων προϊόντων

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/44922#

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΥΑ 838/51008/2019 ΦΕΚ964/Β/21-3-2019

https://www.e-nomothesia.gr/kat-agrotike-anaptukse/gala-galaktokomika-proionta/koine-upourgike-apophase-838-51008-2019.html

ΑΡΘΡΟ 12

4. Ειδικά για τους παραγωγούς οι υποχρεώσεις που απορρέουν από το άρθρο 6 αρχίζουν να έχουν ισχύ και να εφαρμόζονται μετά την παρέλευση έξι (6) μηνών από τον χρόνο δημοσίευσης της παρούσας, και γι’ αυτό το λόγο θεσπίζεται μεταβατική περίοδος κατά την οποία οι παραγωγοί καλούνται να αποστέλλουν ηλεκτρονικά δήλωση παραδόσεων γάλακτος βάσει του Υποδείγματος 3 του Παραρτήματος στην αρμόδια αρχή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Κατά τη διάρκεια της εν λόγω μεταβατικής περιόδου θα γίνονται συστάσεις προς τους υπόχρεους για τη συμμόρφωσή τους, ενώ δύνανται να υποβάλλο-νται στην αρμόδια αρχή ελέγχου σχετικά ερωτήματα για τη διευκόλυνση της προσαρμογής στις νέες απαιτήσεις της παρούσας.

http://srv-web.elogak.gr/artemis/

Ενημέρωση: Η εφαρμογή Άρτεμις θα είναι έτοιμη για τους παραγωγούς γάλακτος τον Σεπτέμβριο του 2019. Μέχρι τότε, σύμφωνα με τη νομοθεσία, οι παραγωγοί γάλακτος οφείλουν να στέλνουν το υπόδειγμα 3 στο [email protected]

αλλη μια υποχρέωση,που χωρις να κατηγορούμε άλλους την ανέλαβαν συνάδελφοί μας  ,και ρωτάω για παραγωγούς έχετε συμπληρώσει το υποδειγμα αυτο κάποιος?απο ποιο τριμηνο υπάρχει υποχρέωση να σταλει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα εχω εισελθει για λογαριασμο πελατη μου στην πλατφορμα εχω τσεκαρει το πεδιο ως εμπορος και συνεχιζω να λαμβανω το παρακατω email. γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω? --------------------------------------------------------------------------------
               Ψηφιακές Υπηρεσίες                           
          ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ       
--------------------------------------------------------------------------------

          ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ σήμερα (12/06/2019):


--------------------------------------------------------------------------------------
Παρακαλούμε να δηλώσετε αν είστε έμπορος νωπών και ευαλλοίωτων αγροτικών προϊόντων, κατά την έννοια του ν. 4492/2017/Α΄156, συμπληρώνοντας το αντίστοιχο εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 10/6/2019 στις 4:56 ΜΜ, 125883623 είπε

ΠΟΦΕΕ: Αίτημα παράτασης της ανάρτησης των τιμολογίων στην ψηφιακή πλατφόρμα νωπών και ευαλλοίωτων προϊόντων

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/44922#

 

δεν πρέπει σιγά σιγά να ανακοινώσουν την παράταση ...ΑΝ είναι να την δώσουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ (ΑΓΡΟΤΕΣ) ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΝΟΙΑ .ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ.ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, eyripidis είπε

ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ (ΑΓΡΟΤΕΣ) ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΝΟΙΑ .ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ.ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

μαζί σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!έχεις χίλια δίκια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ακόμα κι εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

Ας τους ενημερώσουν οι συνεταιρισμοί τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΣΗ ΕΩΣ 30/09

ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ :

AYTA POY EXEI ΠΑΡΕΛΘΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΜΕ Η ΟΧΙ

Η ΤΑ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ?

 

Σημειώνεται ότι για τα τιμολόγια των οποίων η προθεσμία καταχώρισης έχει παρέλθει κατά το χρόνο έκδοσης της εγκυκλίου (13.6.2019), και ως εκ τούτου δεν είναι δυνατή η ηλεκτρονική καταχώρησή των στοιχείων τους, δεν επιβάλλονται πρόστιμα.

Πηγή: Taxheaven © Δείτε περισσότερα https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/44976

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 10/6/2019 στις 5:42 ΜΜ, dodos είπε

ΚΥΑ 838/51008/2019 ΦΕΚ964/Β/21-3-2019

https://www.e-nomothesia.gr/kat-agrotike-anaptukse/gala-galaktokomika-proionta/koine-upourgike-apophase-838-51008-2019.html

ΑΡΘΡΟ 12

4. Ειδικά για τους παραγωγούς οι υποχρεώσεις που απορρέουν από το άρθρο 6 αρχίζουν να έχουν ισχύ και να εφαρμόζονται μετά την παρέλευση έξι (6) μηνών από τον χρόνο δημοσίευσης της παρούσας, και γι’ αυτό το λόγο θεσπίζεται μεταβατική περίοδος κατά την οποία οι παραγωγοί καλούνται να αποστέλλουν ηλεκτρονικά δήλωση παραδόσεων γάλακτος βάσει του Υποδείγματος 3 του Παραρτήματος στην αρμόδια αρχή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Κατά τη διάρκεια της εν λόγω μεταβατικής περιόδου θα γίνονται συστάσεις προς τους υπόχρεους για τη συμμόρφωσή τους, ενώ δύνανται να υποβάλλο-νται στην αρμόδια αρχή ελέγχου σχετικά ερωτήματα για τη διευκόλυνση της προσαρμογής στις νέες απαιτήσεις της παρούσας.

http://srv-web.elogak.gr/artemis/

Ενημέρωση: Η εφαρμογή Άρτεμις θα είναι έτοιμη για τους παραγωγούς γάλακτος τον Σεπτέμβριο του 2019. Μέχρι τότε, σύμφωνα με τη νομοθεσία, οι παραγωγοί γάλακτος οφείλουν να στέλνουν το υπόδειγμα 3 στο [email protected]

αλλη μια υποχρέωση,που χωρις να κατηγορούμε άλλους την ανέλαβαν συνάδελφοί μας  ,και ρωτάω για παραγωγούς έχετε συμπληρώσει το υποδειγμα αυτο κάποιος?απο ποιο τριμηνο υπάρχει υποχρέωση να σταλει?

 

ΠΟΦΕΕ: Αίτημα για υλοποίηση API για την διαδικτυακή εφαρμογή ΑΡΤΕΜΙΣ

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/45049

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

315/159946/2019 Νωπά και ευαλλοίωτα προϊόντα - Διευκρινίσεις σχετικά με ερωτήματα για προϊόντα του Παραρτήµατος Ι του ν. 4492/2017

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/31174

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ,ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΑ ΜΕ ΤΑΣ ΝΩΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΥΑΛΛΟΙΩΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΑΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΩΝ

επ ευκαιρίας εκανα μια τιμηνιαια κατασταση ισοζυγιου γάλακτος παραγωγού χειρογραφα και την έστειλα με Mail , ουτε ξέρω αν ειναι σωστή ούτε μου απάντησε ποτέ κανένας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
21 λεπτά πριν, dodos είπε

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ,ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΑ ΜΕ ΤΑΣ ΝΩΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΥΑΛΛΟΙΩΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΑΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΩΝ

επ ευκαιρίας εκανα μια τιμηνιαια κατασταση ισοζυγιου γάλακτος παραγωγού χειρογραφα και την έστειλα με Mail , ουτε ξέρω αν ειναι σωστή ούτε μου απάντησε ποτέ κανένας ....

και μετά αποστολή δήλωσης στο  γεμη - επισης τα στοιχεια στην τράπεζα  της Ελλάδος και μετά  ερχεται η πλατφορμα των πραγματικων δικαιούχων-πόθεν έσχες   και που ξέρεις μπορει στα ξαφνικά να ανοίξει και το περουσιολογιο για όλους και μετα να ανοιξει η..... και μετα να ανοιξει η επομενη ........

μια χαρα....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, dodos είπε

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ,ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΑ ΜΕ ΤΑΣ ΝΩΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΥΑΛΛΟΙΩΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΑΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΩΝ

επ ευκαιρίας εκανα μια τιμηνιαια κατασταση ισοζυγιου γάλακτος παραγωγού χειρογραφα και την έστειλα με Mail , ουτε ξέρω αν ειναι σωστή ούτε μου απάντησε ποτέ κανένας ....

Ωπ, αυτό το έχασα. 3μηνιαιες θα στείλουμε (αν στείλουμε)? Δεν ήταν σε 25 ημέρες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 3/7/2019 στις 9:07 ΠΜ, dodos είπε

ναι τα σκαναρα τα εστειλα σε νεα μαιλ απαντηση καμμια

AΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΑΦΟΡΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ. ΕΧΕΙΣ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ.

ΡΩΤΩ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ;

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΚΕΠ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, eyripidis είπε

AΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΑΦΟΡΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ. ΕΧΕΙΣ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ.

ΡΩΤΩ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ;

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΚΕΠ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

 

συμφωνώ μαζί σου ,όλα αυτά είναι αποτέλεσμα τις έλλειψης συλλογικότητας του κλάδου μας  .

τι ζητάς απο έναν επαρχιακό λογιστή -οικονομολόγο ,όταν η αγορά ρίχνει τις τιμές συνεχώς και υπάρχουν πρόθυμοι να τα διεκπεραιωνόσουν όλα αυτά  και όταν βέβαια τα επίσημα δικά μας συλλογικά όργανα ζητάνε παράταση για αυτές τις υποχρεώσεις υιοθετώντας της σαν  δικές μας ?

(για την ιστορία έχασα έναν πελάτη ήδη για αυτή την τριμηνιαία κατάσταση ,όταν του είπα πως δεν είναι δικιά μου δουλειά αυτή ,βρήκε πρόθυμο συνάδελφο που του τα έκανε και πήρε όλο το πακέτο , δεν θα χάσω άλλον μέσα σε αυτό το ζοφερό πλαίσιο   που κινούμαστε _

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
30 λεπτά πριν, dodos είπε

συμφωνώ μαζί σου ,όλα αυτά είναι αποτέλεσμα τις έλλειψης συλλογικότητας του κλάδου μας  .

τι ζητάς απο έναν επαρχιακό λογιστή -οικονομολόγο ,όταν η αγορά ρίχνει τις τιμές συνεχώς και υπάρχουν πρόθυμοι να τα διεκπεραιωνόσουν όλα αυτά  και όταν βέβαια τα επίσημα δικά μας συλλογικά όργανα ζητάνε παράταση για αυτές τις υποχρεώσεις υιοθετώντας της σαν  δικές μας ?

(για την ιστορία έχασα έναν πελάτη ήδη για αυτή την τριμηνιαία κατάσταση ,όταν του είπα πως δεν είναι δικιά μου δουλειά αυτή ,βρήκε πρόθυμο συνάδελφο που του τα έκανε και πήρε όλο το πακέτο , δεν θα χάσω άλλον μέσα σε αυτό το ζοφερό πλαίσιο   που κινούμαστε _

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, eyripidis είπε

AΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΑΦΟΡΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ. ΕΧΕΙΣ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ.

ΡΩΤΩ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ;

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΚΕΠ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.

 

Όλοι συμφωνούμε μαζί σου. Στην πράξη όμως θα μου έρθουν οι πελάτες και θα μου πουν "με έκαψες, πληρώνω πρόστιμο". Όταν τους απαντήσω πως δεν είναι δική μου δουλειά θα μου πουν ότι οι άλλοι αγρότες που έχουν τον dodo (τον κάθε dodo βέβαια) λογιστή τους τα έκανε όλα και βέβαια χωρίς κόστος αφού είναι μέσα στην "αμοιβή" του..... Τα ζούμε κάθε μέρα. Γράφουμε μαθητές στο σχολείο, κάνουμε αιτήσεις φοιτητικού επιδόματος, κεα κλπ κλπ κλπ αφού τα κάνει και ο άλλος "συνάδελφος". 

Κι έτσι θα μείνουμε μόνοι μας στα γραφεία μας αφού οι πελάτες θα έχουν πάει στους καλούς συναδέλφους που τα κάνουν όλα και συμφέρουν.... 

Υ. Γ. Εννοείται πως το "dodos" που αναφέρω δεν πάει στον αγχωμένο συνάδελφο που προσπαθεί να καλύψει τους πελάτες του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...