Προς το περιεχόμενο
  • 0

Επίδομα Θέρμανσης- Ενέργειες Διαχειριστή


HURRICANE33

Ερώτηση

Καλησπέρα. Διαχειριστής σε πολυκατοικία παρέλαβε πετρέλαιο με τιμολόγιο στο ΑΦΜ του. Τώρα τι ενέργειες πρέπει να κάνει για αίτηση επιδόματος θέρμανσης?

Πρέπει να μπει στην πλατφόρμα και να δηλώσει τους υπόλοιπους κατοίκους, όροφο και χιλιοστά. Και οι κάτοικοι πρέπει να κάνουν μετά και οι ίδιοι αίτηση?

Και όταν υποβάλλουν όλοι αίτηση τότε ο διαχειριστής ενεργοποιεί τη δυνατότητα πληρωμής?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Eίμαι διαχειρίστρια και το έχω το θέμα κάνει αρκετες φορές.

Μπορείς να πάρεις τιμολόγιο με το ΑΦΜ σου και το Νο ΔΕΗ ακόμα και πριν ανοίξεις στο taxis την πολυκατοικία.

Στο taxis πρέπει να ανοιχτεί η πολυκατοικία με τα χιλιοστά του κάθε διαμερίσματος.

Μετά δίνεις το ΑΦΜ σου και το Νο ΔΕΗ στους ενοίκους και αυτοί κάνουν αίτηση μόνοι τους. Όταν κλικάρουν ότι μένουν σε πολυκατοικία θα ανοίξει πινακάκι με όλα τα διαμερίσματα της πολυκατοικίας και ο καθένας θα επιλέξει το δικό του διαμέρισμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, zarsofi είπε

Eίμαι διαχειρίστρια και το έχω το θέμα κάνει αρκετες φορές.

Μπορείς να πάρεις τιμολόγιο με το ΑΦΜ σου και το Νο ΔΕΗ ακόμα και πριν ανοίξεις στο taxis την πολυκατοικία.

Στο taxis πρέπει να ανοιχτεί η πολυκατοικία με τα χιλιοστά του κάθε διαμερίσματος.

Μετά δίνεις το ΑΦΜ σου και το Νο ΔΕΗ στους ενοίκους και αυτοί κάνουν αίτηση μόνοι τους. Όταν κλικάρουν ότι μένουν σε πολυκατοικία θα ανοίξει πινακάκι με όλα τα διαμερίσματα της πολυκατοικίας και ο καθένας θα επιλέξει το δικό του διαμέρισμα.

 

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 17/1/2019 στις 2:58 ΜΜ, zarsofi είπε

Eίμαι διαχειρίστρια και το έχω το θέμα κάνει αρκετες φορές.

Μπορείς να πάρεις τιμολόγιο με το ΑΦΜ σου και το Νο ΔΕΗ ακόμα και πριν ανοίξεις στο taxis την πολυκατοικία.

Στο taxis πρέπει να ανοιχτεί η πολυκατοικία με τα χιλιοστά του κάθε διαμερίσματος.

Μετά δίνεις το ΑΦΜ σου και το Νο ΔΕΗ στους ενοίκους και αυτοί κάνουν αίτηση μόνοι τους. Όταν κλικάρουν ότι μένουν σε πολυκατοικία θα ανοίξει πινακάκι με όλα τα διαμερίσματα της πολυκατοικίας και ο καθένας θα επιλέξει το δικό του διαμέρισμα.

 

Καλησπέρα. Να ρωτήσω όταν ο διαχειριστής έχει 2 διαμερίσματα στην πολυκατοικία σε διαφορετικούς ορόφους πώς το δηλώνει? Πρέπει να κάνει 2 αιτήσεις? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Να ρωτήσω όταν ο διαχειριστής έχει 2 διαμερίσματα στην πολυκατοικία σε διαφορετικούς ορόφους πώς το δηλώνει? Πρέπει να κάνει 2 αιτήσεις? Ευχαριστώ πολύ.

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΧΕΙΣ.ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΟ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, 125883623 είπε

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΧΕΙΣ.ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΟ .

Το θέμα είναι ότι αν δεν βάλω την δευτερεύουσα δεν βγαίνει 1000 το σύνολο των χιλιοστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, HURRICANE33 είπε

Το θέμα είναι ότι αν δεν βάλω την δευτερεύουσα δεν βγαίνει 1000 το σύνολο των χιλιοστών.

ΣΤΗΝ ΣΎΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ .ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ .ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, 125883623 είπε

ΣΤΗΝ ΣΎΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ .ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ .ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ . 

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...