Προς το περιεχόμενο

ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΧΤΥΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΠΑΡΑΒΑΣΕΙΣ. ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ 2 ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΥΧΗ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΩ 23 ΩΡΕΣ ΤΟ 24 ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και το ποιο ωραίο ήλθαν σε επιχείρηση για έλεγχο σίγουροι ότι δεν είχαμε εκτυπώσει θεωρημένα γιατί δεν θα μας έφθαναν οι σελίδες (!!!) αλλά όταν είδαν ότι όχι μόνο ήταν εντάξει οι εκτυπώσεις (εντελώς συμπτωματικά για να λέμε και την αλήθεια) αλλά υπήρχαν και αρκετές σελίδες ακόμη άλλαξαν χρώματα !!! και από ότι έμαθα αργότερα είχαν πάρει από τον ΚΒΣ τις θεωρήσεις μας αλλά δεν είχαν πάρει την τελευταία με 300 σελίδες παρ΄όλο που είχε γίνει το 2003 !!!

Τέτοια κάνουν τέτοιες μέρες και από την άλλη θέλουν να λένε ότι είμαστε συνάδελφοι !!!

Αν το εννοούν ας μας αφήσουν λιγάκι να βγάλουμε την δουλειά {(τους) και εννοώ ότι λόγω του internet όλα τα κάνουμε εμείς}γιατί αλλιώς μας βλέπω με τα ωραία πουκαμισάκια που λένε και οι συνάδελφοι ποιο πάνω.

Στο κάτω κάτω τι θα κερδίσουν αν μας βάλουν πρόστιμα ????? θα πάρουν μήπως προαγωγή ποιο γρήγορα ???? χλωμό μου φαίνεται……. :P

Σας ζάλισα αλλά ξαναπιάνω πάλι για δουλειά και ας είναι 23:40 … :angry:

Αλήθεια κ. gus γιατί το ρολόι του forum δεν γράφει την σωστή ώρα ???? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....λοιπόν κάθε χρόνο τέτοια εποχή τα ίδια λόγια. Ετσι ήταν και πέρυσι, έξω ήταν τα συνεργεία του ΣΔΟΕ.

Για πάρτε λίγο τους συσχετισμούς στις εκλογές και δείτε ότι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι πολύ λίγοι, μα πολύ λίγοι. Και δυστυχώς επειδή και αυτοί είναι επαγγελματίες δεν έχουν ελεύθερο χρόνο (ντιζαβανταζ), δεν θα κλείσουν και τα γραφεία τους. Κύριοι δεν έχουμε επαγγελματίες συνδικαλιστές για να μας εκπροσωπήσουν και ούτε είμαστε ομάδα πίεσης, χρείαζονται κινήσεις όχι όμως ζητιανιάς αλλά διεκδίκησης. Απο την άλλη τώρα φαίνεται η γύμνια μας σαν κλάδος και αν δεν κάνουμε κάτι σαυτόν τον τομέα κάθε χρόνο (όπως και τόσα χρόνια τώρα) τα ίδια θα λέμε.

Κυρίτσης Βαγγέλης

Λάρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν την Εβδομάδα μεγάλα κρούσματα παρουσιάστηκαν στις επιχειρήσεις με πρόσθετα βιβλία συνεργεία-πλυντήρια αυτ/των κτλ κτλ από τις τοπικές ΔΟΥ

............Εasy Μoney 600 euro το αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι & Κυρίες Συνάδελφοι,

Ακόμη δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι αν το ΥΠ.ΟΙΚ. έχει στα χέρια του ένα όπλο που λέγεται συνεργείο ελέγχου εμείς έχουμε δύο μεγαλύτερα το πρώτο λέγεται Συμβουλές προς Φορολογούμενους (βλέπε ΟΧΙ στις περαιώσεις, ΟΧΙ εμφανείς πωλήσεις, ΟΧΙ εμφανή έξοδα κλπ) και το δεύτερο λέγεται TAXISNET .

ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ, ΚΑΝΕΝΑ ΦΠΑ, ΟΛΑ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ Δ.Ο.Υ. και εκεί να δεις πανηγύρι, άλλα να τους ρωτάνε άλλα να απαντάνε άσε που δεν έχουν μάθει να στέκονται στις ουρές, εκεί να δεις κατάρρευση του μηχανισμού (!!!) αλλά ποιος θα τα οργανώσει όλα αυτά ????

Λυπάμαι που είμαι λίγο ανατρεπτικός αλλά εδώ μας έφθασαν ………………

Πάντα θέλουν μασημένη τροφή (δηλώσεις με taxisnet αλήθεια ποιος πληρώνει το κόστος ??? μάλλον οι ηλίθιοι Λογιστές !!!) και ζεστό χρήμα (ΦΠΑ, ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ, ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΛΠ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι,ας ορισουμε μια ημερομηνια συναντησης και τοπου συναντησης ολων εμας εδω και ας ξεκινησουμε μια κινηση περα απο ΟΟΕ

και συνδικαλιστικα οργανα του δηθεν Κλαδου....ας παρουμε αποφασεις για το δικο μας μελλον επιτελους που ειναι ερμαιο των Συνδικαλιστων, του ΟΟΕ και των χαρτογιακαδων στο Υπουργειο Οικονομικων.

Η Εποχη ειναι δυσκολη,ομως να τρεχεις,να δουλευεις,να χανεις τη προσωπικη σου ζωη,να μη πληρωνεσαι και ολοι οι αλλοι να το παιζουν

Αφεντικα και Λογιστες..παει πολυ.

Κινητοποιηση τωρα,γιατι ερχονται και χειροτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα θα έχει...ουρές στις εφορίες  :D

Αλλά έφυγε και 1Απριλίου ανεκμετάλλευτη

Όπως τα λέει και ο συνάδελφος παραπάνω δεν θα έχουν μόνο ουρές στις Εφορίες Σοφία αλλά και η δουλειά τους θα πηγαίνει πίσω αφού θα είναι αναγκασμένοι να τα καταχωρούν όλα χειροκίνητα !!!!!

Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλή η ιδέα ….

Μάλλον είναι άριστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-δημητρης-
Όπως τα λέει και ο συνάδελφος παραπάνω δεν θα έχουν μόνο ουρές στις Εφορίες  Σοφία αλλά και η δουλειά τους θα πηγαίνει πίσω αφού θα είναι αναγκασμένοι να τα καταχωρούν όλα χειροκίνητα  !!!!!

Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλή η ιδέα ….

Μάλλον είναι άριστη.

ΠΡΑΞΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει και ο συνάδελφος παραπάνω δεν θα έχουν μόνο ουρές στις Εφορίες  Σοφία αλλά και η δουλειά τους θα πηγαίνει πίσω αφού θα είναι αναγκασμένοι να τα καταχωρούν όλα χειροκίνητα  !!!!!

Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλή η ιδέα ….

Μάλλον είναι άριστη.

Να συνεχίσω την "άριστη"ιδέα και εμείς (οι λογιστές)έξω απο την εφορία να ψήνουμε-να τρώμε και να πίνουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συνεχίσω την "άριστη"ιδέα και εμείς (οι λογιστές)έξω απο την εφορία να ψήνουμε-να τρώμε και να πίνουμε  :D

Σοφία είσαι απίθανη.

Συμφωνώ μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδεα ειναι πολυ καλη οπως και αλλες που εχουν γραφει παραπανω και αλλου κατα καιρους.

Εμεις ειμαστε πολυ μικροι για μεγαλες ιδεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μπορεί να γίνει άμεσα είναι να συνταχθεί μία κοινή επιστολή η οποία να αποσταλεί ταυτόχρονα από όλους μας σε κάποια συκεκριμένα e-mail, η επιστολή μπορεί να αρχίσει να συντάσεται από εδώ( ας κάνει κάπιος την αρχή) καθώς και τα e-mail θα δημοσιευθούν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει πάντως να κουράζομαι υπερβολικά, δεν ξέρω που θα πάει η κατάσταση αυτή, κάτι πρέπει να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μπορεί να γίνει άμεσα είναι να συνταχθεί μία κοινή επιστολή η οποία να αποσταλεί ταυτόχρονα από όλους μας σε κάποια συκεκριμένα e-mail, η επιστολή μπορεί να αρχίσει να συντάσεται από εδώ( ας κάνει κάπιος την αρχή) καθώς και τα e-mail θα δημοσιευθούν εδώ.

Δημήτρη η ιδέα σου πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει πάντως να κουράζομαι υπερβολικά, δεν ξέρω που θα πάει η κατάσταση αυτή, κάτι πρέπει να γίνει.

Γρηγόρη μιά απο τα ίδια ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου δώσει το κινητό του Big George?

Υ.Γ.

Ας μου συγχωρεθεί το χιούμορ, αυτή την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκτώ το πρωί στο ΙΚΑ για έκδοση ασφαλιστικής ενημερότητας!!!!!

Κύριε έχετε εξουσιοδότηση .

Όχι είμαι Ο λογιστάκος τους έχω την ταυτότητα μαζί μου

ΟΧΙ δεν μπορείτε και μη με κάνετε να φωνάζω

Δέκα το πρωί , ορίστε η εξουσιοδότηση

Για την μητέρα της έχετε εξουσιοδότηση (δύο ατομικές μητέρα και κόρη

Όχι η γυναίκα βγαίνει στην σύνταξη είναι 69 ετών , είναι αναπόγραφη και σας είπα είμαι ο λογιστάκος από το πρωί

ΟΧΙ

Δώδεκα ορίστε η εξουσιοδότηση

Μας συγχωρείται μέχρι τις 10και 30μόνο

Μας σας παρακαλώ από το πρωί ………….

ΟΧΙ

12 και 45 Δ.Ο.Υ. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΈΛΕΓΧΟΣ

ΑΥΤΑ ΣΗΜΕΡΑ 12/04/2005

ΕΧΘΕΣ 11/04/2005

Δ.Ο.Υ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΘΕΩΡΗΣΗ

Ταυτότητα κύριε για την θεώρηση

Ωχ την ξέχασα έχω την ταυτότητα των λογιστών μπορείτε να το δείτε από το αφμ μου έχω κάνει γνωστοποίηση…………..

ΟΧΙ

ΤΙ ΓΊΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΕΡΓΑΤΟΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚ/ΠΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΆΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ' ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜ.ΣΤΟ ΙΚΑ 7:55 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΟΥ ΡΟΥΦΑΓΕ ΤΟΝ GREEK COFFEE ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ, ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΤΙΣ 8.ΟΧΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΞ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ.ΚΑΝΑ 5ΗΜΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ ' ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜ.ΣΤΟ ΙΚΑ 7:55 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΟΥ ΡΟΥΦΑΓΕ ΤΟΝ GREEK COFFEE  ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ, ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΤΙΣ 8.ΟΧΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΞ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ.ΚΑΝΑ 5ΗΜΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ.

Μήπως να τους στέλνετε μόνους τους?Εμείς αυτό προσπαθούμε,για να βλέπουν και τι τράβαμε , άλλωστε η δουλειά μας είναι άλλη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να τους στέλνετε μόνους τους?Εμείς αυτό προσπαθούμε,για να βλέπουν και τι τράβαμε , άλλωστε η δουλειά μας είναι άλλη .

ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να τους στέλνετε μόνους τους?Εμείς αυτό προσπαθούμε,για να βλέπουν και τι τράβαμε , άλλωστε η δουλειά μας είναι άλλη .

Και μετά από μία – δύο φορές που θα γίνουν ουρά , ότι αμοιβή και να ζητήσεις θα τους φανεί μηδαμινή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...