Προς το περιεχόμενο
  • 0

εκκαθαριση εφκα μη μισθωτων με απδ


DENNY

Ερώτηση

Εχω δυο περιπτωσεις μπλοκακηδων που προκυπτει ποσο προς επιστροφη στον εφκα , και ενω εχει συμπληρωθει ο τραπεζικος λογαριασμος , τους βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει iban.Γνωριζει καποιος αν πρεπει να κανουμε κατι άλλο για να τους επιστραφει το ποσο ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
6 λεπτά πριν, DENNY είπε

Εχω δυο περιπτωσεις μπλοκακηδων που προκυπτει ποσο προς επιστροφη στον εφκα , και ενω εχει συμπληρωθει ο τραπεζικος λογαριασμος , τους βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει iban.Γνωριζει καποιος αν πρεπει να κανουμε κατι άλλο για να τους επιστραφει το ποσο ;;;

αυτόματα γινεται άπλα αν έχασε την ημερομηνία πρέπει να περιμένει τη νέα επιστροφή(το σκ τρέχουν την νέα). πότε τον δήλωσε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγω θυμάμαι πως είχα δηλώσει εγκαιρα τους λογαριασμούς ,, και μου εκανε εντύπωση αυτό το "Δεν έχει δηλωθεί Αρ. Τραπεζικού Λογαριασμού (ΙΒΑΝ)"

Μάλλον δεν θα επιστραφούν ,, αυτό δεν λέει :

Επισημαίνεται ότι ποσά που δεν θα επιστραφούν λόγω μη δήλωσης Τραπεζικών Λογαριασμών, μετά την ανωτέρω ημερομηνία θα παραμείνουν ως πιστωτικά υπόλοιπα στους ατομικούς λογαριασμούς των δικαιούχων και θα συμψηφισθούν με επόμενες ασφαλιστικές εισφορές
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, Saga1 είπε

Εγω θυμάμαι πως είχα δηλώσει εγκαιρα τους λογαριασμούς ,, και μου εκανε εντύπωση αυτό το "Δεν έχει δηλωθεί Αρ. Τραπεζικού Λογαριασμού (ΙΒΑΝ)"

Μάλλον δεν θα επιστραφούν ,, αυτό δεν λέει :

Επισημαίνεται ότι ποσά που δεν θα επιστραφούν λόγω μη δήλωσης Τραπεζικών Λογαριασμών, μετά την ανωτέρω ημερομηνία θα παραμείνουν ως πιστωτικά υπόλοιπα στους ατομικούς λογαριασμούς των δικαιούχων και θα συμψηφισθούν με επόμενες ασφαλιστικές εισφορές
 

τι να πω δεν ξέρω στους δικούς μου που  είχα δηλώσει τα iban από τις πρώτες μερες όχι άπλα τα επέστρεψαν άλλα και και τους είχαν επιστρέψει και λεφτά που δεν έπρεπε,γιατί καλή ώρα όπως τώρα πλήρωσαν τον ε.φ.κ.α που τον ξέραμε εύκολες περιπτώσεις ζημιά- ζημιά επομένως  καμια διάφορα  167,95 και επειδη πλήρωσαν πριν βγει η αποπληρωμή  την πήγαν σαν παραπάνω καταβολή και τα επέστρεψαν άλλα μετά έβγαλαν  τον μηνά ότι τον χρωστάει ..πχ αν χθες κάποιος πλήρωσε εισφορές 10ου .και  αύριο βγει η ταχυπληρωμή μεθαύριο θα του επιστρέψουν τον 10 άλλα θα του πούνε οτι  τον χρωστάει .εγώ είχα πολλά τέτοια στην προηγούμενη εκκαθάριση και οχι τπτ άλλο είχαν και 100ρα ο.α.ε.ε αυτοί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η προθεσμία 26/09/2018 αφορούσε την εκκαθάριση που έγινε τον Μάιο, για όσους ήταν μόνο ελεύθεροι επαγγελματίες. Αν αναφέρεστε στην εκκαθάριση των παράλληλα μισθωτών ή των προσώπων που υπάγονται στη διάταξη της παρ. 9 του άρθρου 39, προφανώς θα ισχύσουν άλλες προθεσμίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, aplessas είπε

Η προθεσμία 26/09/2018 αφορούσε την εκκαθάριση που έγινε τον Μάιο, για όσους ήταν μόνο ελεύθεροι επαγγελματίες. Αν αναφέρεστε στην εκκαθάριση των παράλληλα μισθωτών ή των προσώπων που υπάγονται στη διάταξη της παρ. 9 του άρθρου 39, προφανώς θα ισχύσουν άλλες προθεσμίες.

σωστά άπλα δεν υπάρχει άλλη ανακοίνωση και υποτίθεται οτι ο λογαριασμός έπρεπε να είχε  μπει από το πριν από την πρώτη όχι τώρα που τρέχει η δεύτερη η πρώτη για κάποιους .περιμένουμε να δούμε τι θα δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απο οτι ειδα καπου αναφερει οτι η καταβολη θα γινει οταν παρελθει η ημερομηνια υποβολης αιτησεων για συμψηφισμο

Αρα με το νεο ετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, DENNY είπε

απο οτι ειδα καπου αναφερει οτι η καταβολη θα γινει οταν παρελθει η ημερομηνια υποβολης αιτησεων για συμψηφισμο

Αρα με το νεο ετος!

Ναι αναφέρει αιτηση μεχρι της 31/12/2018. Παει για το νέο έτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...