Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
ANGELL

ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΙΝΑΚΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

Question

Καλημέρα

Σε εταιρεία υποστήριξης προγραμμάτων Η/Υ αρκετές φορές οι τεχνικοί εργάζονται εκτός της έδρας , σε διάφορους πελάτες της εταιρείας . Υπάρχει υποχρέωση της εταιρείας να υποβάλλει πίνακα στον οποίο να αναφέρεται ο πελάτης και το ωράριο που θα εργαστεί ο τεχνικός της εταιρείας ? ή καλύπτεται με τον ετήσιο πίνακα που έχει η επιχείρηση .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Με το άρθρο 41 του 4488/17 και με το εγγρ.31767/10-εγκ.32089/14 του Υπουργείου εργασίας οι εργαζόμενοι που απασχολούνται εκτός έδρας ή παραρτήματος της επιχείρησεις ο εργοδότης υποχρεούται να τους εφοδιάζη με αντίγραφο ή απόσπασμα της καταστάσεως προσωπικού.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
Στις 23/11/2018 στις 5:03 ΜΜ, a.sakellariadis είπε

Με το άρθρο 41 του 4488/17 και με το εγγρ.31767/10-εγκ.32089/14 του Υπουργείου εργασίας οι εργαζόμενοι που απασχολούνται εκτός έδρας ή παραρτήματος της επιχείρησεις ο εργοδότης υποχρεούται να τους εφοδιάζη με αντίγραφο ή απόσπασμα της καταστάσεως προσωπικού.

ΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΠΧ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ  ΩΡΑΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΘΕΙ 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΤΟΠΟ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΔΡΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ

Στην περίπτωση που εργαζόμενος έχει προσληφθεί στην έδρα της επιχείρησης και μετακινείται προσωρινά για παροχή εργασίας σε διαφορετικό τόπο, η συμπληρωματική ή τροποποιητική κατάσταση ωραρίου θα υποβάλλεται στην κατά τόπο αρμόδια Επιθεώρηση δηλαδή στο πεδίο Υπηρεσία ΣΕΠΕ θα επιλέγεται η αντίστοιχη κατά τόπο αρμόδια Υπηρεσία. Τονίζεται ότι νέα κατάσταση θα υποβληθεί μόνο σε  περίπτωση που υπάρξει τροποποίηση ωραρίου ή εφόσον ο εργαζόμενος συμπεριληφθεί σε πρόγραμμα βαρδιών, καθώς στην περίπτωση που ο εργαζόμενος εξακολουθήσει να απασχολείται με το ήδη δηλωθέν ωράριο, η επιχείρηση απλά θα πρέπει να αποστείλει στον νέο τόπο εργασίας φωτοαντίγραφο του ήδη υποβληθέντος πίνακα προσωπικού που αφορά στον συγκεκριμένο εργαζόμενο.

πηγή https://ergatika.gr/2013/06/pinakas_prosvpikoy_syxnes_ervthseis_hlektronikh_ypovolh/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×