Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ.

ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΠΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
13 λεπτά πριν, gapdk είπε

Σας έχει τύχει να μπείτε για να κάνετε αίτηση σε συνταξιούχα του ΙΚΑ (χήρα με σύνταξη θανάτου από το σύζυγο) και στον "καταρράκτη" που υπάρχει για την επιλογή από τη λίστα του ΑΜ, να σας εμφανίζει ΜΟΝΟ ένα ΑΜΣ που δεν αντιστοιχεί στον ενδιαφερόμενο (ούτε λειτουργεί στις βεβαιώσεις και τα ενημερωτικά συντάξεων). ναι λογω απογραφη που εκαναν καποια στιγμη ολοι

Είμαι υποχρεωμένος να δεχτώ την προτεινόμενη τιμή της λίστας, ή να γράψω στο κενό κουτάκι(γραψε το στο κειμενο) το Μητρώο που γνωρίζω και χρησιμοποιώ χρόνια και αναγράφεται και σε όλες τις βεβαιώσεις? υπάρχει περίπτωση να είναι ο ΑΜΣ του θανόντος συζύγου?

 

 

στο κειμενο προσθεσε το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, asteras5 είπε

O πατέρας μου συνταξιούχος του ΤΣΑ έχει δύο ΑΜΑ και ΙΚΑ και ΟΑΕΕ λογικά βάζα και τα δύο ????  ένα  

Και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 8/11/2018 στις 11:02 ΠΜ, PANOS21 είπε

ΝΕΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΗ ΠΕΡΙΠΟΊΗΣΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΏ.

3. ΤΟΜΕΑΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΤΠΥ Α.Μ. 000000000 (Δεν υπάρχει επιλογή στα ταμεία που αναφέρονται στο Α2.ΤΟ ΕΤΕΑΕΠ). Με την παρούσα αίτηση και με επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου αιτούμαι: 1)Να μου καταβάλετε αναδρομικά και εντόκως,από το έτος 2013 μέχρι σήμερα,τα ποσά που παρακρατήσατε παρανόμως από τη σύνταξή μου,συμμορφούμενοι με τις οριστικές και αμετάκλητες αποφάσεις του Σ.τ.Ε.(2287,2288,2289,2290/2015). 2)Να μου καταβάλετε από τούδε και στο εξής τα Δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα,καθώς και το Επίδομα Αδείας,όπως αυτά τα ποσά καταβάλλονταν μέχρι 31/12/2012. 3)Να αναπροσαρμόσετε από σήμερα τη σύνταξή μου στα επίπεδα προ του 2013,εξαλείφοντας τα παρανόμως και μέχρι πρότινος παρακρατηθέντα ποσά ,όπως προαναφέρθηκαν και να μην εφαρμόζετε στην περίπτωσή μου τις διατάξεις που ήδη κρίθηκαν παράνομες και αντισυνταγματικές. 4)Παράλληλα παρακαλώ να λάβω από την υπηρεσία του ΕΦΚΑ αναλυτική κατάσταση για όλες τις περικοπές που μου έχουν γίνει στην κύρια σύνταξη,στην επικουρική και στα δώρα όλων των ταμείων στο παραπάνω διάστημα σε κάθε περίπτωση.

Καλημέρα και καλή συνέχεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, NENA είπε

3. ΤΟΜΕΑΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΤΠΥ Α.Μ. 000000000 (Δεν υπάρχει επιλογή στα ταμεία που αναφέρονται στο Α2.ΤΟ ΕΤΕΑΕΠ). Με την παρούσα αίτηση και με επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου αιτούμαι: 1)Να μου καταβάλετε αναδρομικά και εντόκως,από το έτος 2013 μέχρι σήμερα,τα ποσά που παρακρατήσατε παρανόμως από τη σύνταξή μου,συμμορφούμενοι με τις οριστικές και αμετάκλητες αποφάσεις του Σ.τ.Ε.(2287,2288,2289,2290/2015). 2)Να μου καταβάλετε από τούδε και στο εξής τα Δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα,καθώς και το Επίδομα Αδείας,όπως αυτά τα ποσά καταβάλλονταν μέχρι 31/12/2012. 3)Να αναπροσαρμόσετε από σήμερα τη σύνταξή μου στα επίπεδα προ του 2013,εξαλείφοντας τα παρανόμως και μέχρι πρότινος παρακρατηθέντα ποσά ,όπως προαναφέρθηκαν και να μην εφαρμόζετε στην περίπτωσή μου τις διατάξεις που ήδη κρίθηκαν παράνομες και αντισυνταγματικές. 4)Παράλληλα παρακαλώ να λάβω από την υπηρεσία του ΕΦΚΑ αναλυτική κατάσταση για όλες τις περικοπές που μου έχουν γίνει στην κύρια σύνταξη,στην επικουρική και στα δώρα όλων των ταμείων στο παραπάνω διάστημα σε κάθε περίπτωση.

Καλημέρα και καλή συνέχεια.

 

 

 

ΝΕΝΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 30/10/2018 στις 12:01 ΜΜ, eyripidis είπε

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ .ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.

 

Ζητώ να μου γνωστοποιήσετε το ποσό των μηνιαίων ή/&των ετήσιων περικοπών στη κύρια σύνταξή μου από την 1/1/2013 μέχρι&την ημ/νία υποβολής της αίτησής μου με το άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 &το άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ. ΙΑ.5 περίπτ. 1 & υποπαρ. ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012&τα ποσά Δώρων Χριστουγέννων,Πάσχα&επιδόματος αδείας που δεν λαμβάνω μετά την εφαρμογή του ν. 4093/2012.Για ανάλογο αίτημα συνταξιούχος δικαιώθηκε με την υπ’ αριθ. 3037/2018 απόφαση του Δ/κού Πρωτοδικείου Θεσ/κης,για την επιστροφή των εν λόγω περικοπών που κρίθηκαν αντισυνταγματικές με τις υπ’ αριθ. 2287-2090/2015 αποφάσεις του Συμβουλίου της Επικρατείας.Ζητώ άμεσα τη διακοπή των μειώσεων&την αναδρομικη επιστροφη τους.

 

υπ' αριθ. 2287-2090/2015 ή 2287-2290 ποιο ειναι το σωστο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, 

συνταξιούχου Δημοσίου, με επικουρικο΄, ΜΤΠΥ αλλά και σύνταξη από ΙΚΑ , μετά την εισαγωγή κωδικών taxis , και αφού συμπληρωθούν ΑΦΜ και ΑΜΚΑ μου εμφανίζει το κείμενο"Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγειΠαρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας

Γνωρίζετε μήπως τι πρέπει να γίνει σε αυτή την περίπτωση; Ευχαριστώ

 

 

  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συνταξιουχος περνει συνταξη απο παλιο τεβε και απο το νατ ..

μου βγαζει αριθμο μητρωου συνταξιουχου και για το τεβε και για το νατ και για το ικα ...

του ικα δεν δινω σημασια ετσι δεν ειναι ?

κανω μονο για νατ και τεβε με τον αντιστοιχο αριθμο >?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
17 ώρες πριν, KAVAL είπε

Καλησπέρα, 

συνταξιούχου Δημοσίου, με επικουρικο΄, ΜΤΠΥ αλλά και σύνταξη από ΙΚΑ , μετά την εισαγωγή κωδικών taxis , και αφού συμπληρωθούν ΑΦΜ και ΑΜΚΑ μου εμφανίζει το κείμενο"Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγειΠαρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας

Γνωρίζετε μήπως τι πρέπει να γίνει σε αυτή την περίπτωση; Ευχαριστώ

 

 

  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.
  • Δεν υπάρχει ταυτοποίηση βάσει των στοιχείων που έχετε εισάγει. Παρακαλούμε ελέγξτε εάν έχετε πληκτρολογήσει τα σωστά στοιχεία. Σε περίπτωση που τα στοιχεία που εισάγατε είναι σωστά, θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τμήμα Μητρώου Υπηρεσίας ΕΦΚΑ για τη διόρθωση της ατομικής σας μερίδας.

Πρέπει να πάει στο μητρώο να διορθώσει το λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, PETROS GRIVAS είπε

ΟΙ κληρονόμοι μπορούν να κάνουν ηλεκτρονικά την αίτηση η στον ΕΦΚΑ?

όχι μόνο στο υποκατάστημα ειναι στις εξαιρέσεις για την υποχρεωτική ηλεκτρονική υποβολή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Πρέπει να πάει στο μητρώο να διορθώσει το λάθος.

ή στο ΚΕΠ για την ενημέρωση ΑΦΜ στον ΑΜΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συναδελφοι 

 

στους συνταξιουχους δημοσιου εχουμε αλλο ΑΜ στο ενημερωτικο σημειωμα και αλλο στην εφαρμογη, πως το χειριζεστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαλεγω απο το πινακακι αυτο που βγαζει η εφαρμογη (πχ ΟΠΑΔ) και στον πινακα Β αναγραφω "Ο αριθμος μητρωου συνταξης που αναγραφεται στον ενημερωτικο σημειωμα ειναι.......και επικουρικης.....".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συνάδελφοι θεωρώ πως το πράγμα έχει ξεφύγει....είναι απλά γελοίο το θέμα....και εξηγούμαι....α) πιστεύω ότι στις μισές δηλώσεις που έχουν φύγει έχουν δηλωθεί λάθος περιφερειακά ή τοπικά ιδρύματα καθώς πλην του ΓΛΚ και κάποιων άλλων ταμείων(λίγων) κανείς δεν έχει(ειδικά από τους υπερήλικες) αποφάσεις απονομής συντάξεων ώστε να μας πουν με βεβαιότητα ποιο πρέπει να επιλεγεί...είναι τραγέλαφος η όλη κατάσταση....στα ενημερωτικά του ΙΚΑ τα ηλεκτρονικά (όχι τα παλιά που ερχόντουσαν με το ταχυδρομείο) δεν υπάρχει η αυτή η πληροφορία. Τέλος σε κανένα κείμενο δεν αναγράφεται(από αυτά που διάβασα) ότι αιτείται ο συνταξιούχος την μή παραγραφή  και γενικά ο κάθε ένας από εμάς γράφει το κοντό του και το μακρύ του και όλα αυτά για μιά αμοιβή των πόσων ευρώ???!!!!!!!! Δηλαδή ήμαρτον!!!!!!! Μας έχουν καταντήσει κλάδο των μπαχαλάκηδων!!!!!!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα παιδιά!

Με έχει πρήξει συνταξιούχος του ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ) , με απόφαση συνταξιοδότησης μέσα στους τελευταίους μήνες του 2018, ότι πρέπει να υποβάλλω και για αυτούς (τους νέους  συνταξιούχους) την αίτηση των Αναδρομικών και των Μειώσεων - Δώρων - επιδομάτων κλπ... ΑΛΛΑ - όπως μου λέει άκουσε στην τηλεόραση - για αυτούς (σσ δηλ. τους συνταξιούχους μετά το 2015) λειτουργεί ΑΛΛΗ πλατφόρμα υποβολής αιτήσεων ....

Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο  και σε ποια ιστοσελίδα θα κάνω την υποβολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, gapdk είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Με έχει πρήξει συνταξιούχος του ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ) , με απόφαση συνταξιοδότησης μέσα στους τελευταίους μήνες του 2018, ότι πρέπει να υποβάλλω και για αυτούς (τους νέους  συνταξιούχους) την αίτηση των Αναδρομικών και των Μειώσεων - Δώρων - επιδομάτων κλπ... ΑΛΛΑ - όπως μου λέει άκουσε στην τηλεόραση - για αυτούς (σσ δηλ. τους συνταξιούχους μετά το 2015) λειτουργεί ΑΛΛΗ πλατφόρμα υποβολής αιτήσεων ....

Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο  και σε ποια ιστοσελίδα θα κάνω την υποβολή?

όχι άλλα τώρα τρέχουνε για να κόψουνε την παραγραφή του 2013 του 2015 λήγει μετά από δυο χρονιά...ας χαλαρώσει  ,

επισης συνταξιούχος του 2018 με νόμο κατρουγκαλου θα παρει αρκετα.... άλλα αφού σε πρήζει και βιάζεται κιόλας στειλτων σε δικηγόρο που έτσι και αλλιώς επιβάλλεται να πληρώσει κάνα 100 ευρω  τσάμπα να στρώσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, v.kourtis είπε

συνάδελφοι θεωρώ πως το πράγμα έχει ξεφύγει....είναι απλά γελοίο το θέμα....και εξηγούμαι....α) πιστεύω ότι στις μισές δηλώσεις που έχουν φύγει έχουν δηλωθεί λάθος περιφερειακά ή τοπικά ιδρύματα καθώς πλην του ΓΛΚ και κάποιων άλλων ταμείων(λίγων) κανείς δεν έχει(ειδικά από τους υπερήλικες) αποφάσεις απονομής συντάξεων ώστε να μας πουν με βεβαιότητα ποιο πρέπει να επιλεγεί...είναι τραγέλαφος η όλη κατάσταση....στα ενημερωτικά του ΙΚΑ τα ηλεκτρονικά (όχι τα παλιά που ερχόντουσαν με το ταχυδρομείο) δεν υπάρχει η αυτή η πληροφορία. Τέλος σε κανένα κείμενο δεν αναγράφεται(από αυτά που διάβασα) ότι αιτείται ο συνταξιούχος την μή παραγραφή  και γενικά ο κάθε ένας από εμάς γράφει το κοντό του και το μακρύ του και όλα αυτά για μιά αμοιβή των πόσων ευρώ???!!!!!!!! Δηλαδή ήμαρτον!!!!!!! Μας έχουν καταντήσει κλάδο των μπαχαλάκηδων!!!!!!!!!! 

τα πες όλα άπλα στο σεμινάριο είπαν ότι η αίτηση ειναι για να ναι δεν έχει τόσο σημασία το υποκατάστημα το αμα  κανεις δεν θα την δει κτλ δεν δεσμεύει την προσφηγη  που θα γινει από τον δικηγορο.και όλο αυτό μόνο για το 2013 αλλιώς οκ από του χρόνου μοντάρουμε τα αλλα χρονια απο 2014 και μερα ...

τρελοκομείο η Ελλας .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, 125883623 είπε

όχι άλλα τώρα τρέχουνε για να κόψουνε την παραγραφή του 2013 του 2015 λήγει μετά από δυο χρονιά...ας χαλαρώσει  ,

επισης συνταξιούχος του 2018 με νόμο κατρουγκαλου θα παρει αρκετα.... άλλα αφού σε πρήζει και βιάζεται κιόλας στειλτων σε δικηγόρο που έτσι και αλλιώς επιβάλλεται να πληρώσει κάνα 100 ευρω  τσάμπα να στρώσει....

Καλημέρα 125883623!

Η αίτηση στην ίδια πλατφόρμα που χρησιμοποιούμε και για τους παλαιούς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 ώρες πριν, gapdk είπε

Καλημέρα 125883623!

Η αίτηση στην ίδια πλατφόρμα που χρησιμοποιούμε και για τους παλαιούς??

Καλημερα.το παρει αρκετά το κατάλαβες οτι ήταν για πλάκα. Μια αίτηση έχει ανοίξει δεν υπάρχει για παλιούς και νέους. Οι νεοι δεν δικαιούνται τπτ.η αποφάσεις μιλάνε για χρήματα πριν το 2015 .με σύνταξη στο 2018 τι θα ζητήσει;  φαντάσου να μην άνοιγαν ηλεκτρονική πλατφόρμα. Και εκααν στα υποκατάστηματα 2.500.000,00 εκατομμύρια αιτήσεις. 

Τρελά. ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, gapdk είπε

Καλημέρα 125883623!

Η αίτηση στην ίδια πλατφόρμα που χρησιμοποιούμε και για τους παλαιούς??

για να το κλείσουμε μην αγχώνεσαι ο δικός σου ούτε στην παραγραφή του 2013 ειναι άλλα ούτε περιλαμβανεται στις αποφάσεις δικαστηρίων .μην ασχολείσαι στείλε τον σε έναν δικηγόρο(τσαμπα θα παει)  η μπες και κανε του μια αιτηση και μην ασχολεισαι άλλο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 14/11/2018 στις 8:55 ΠΜ, sokratis345 είπε

ή στο ΚΕΠ για την ενημέρωση ΑΦΜ στον ΑΜΚΑ

Έχω περίπτωση που έκανε ενημέρωση ΑΦΜ με ΑΜΚΑ και βγάζει μήνυμα λάθους στην αίτηση για τα αναδρομικά. Οπότε την έστειλα στο μητρώο του ΙΚΑ- ΕΦΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...