Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ.

ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΠΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
54 λεπτά πριν, eyripidis είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ.

ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΠΙΑ.

Εννοείται ότι έχουν αρχίσει τα τηλέφωνα! Για να ασχοληθώ όμως θα πληρωθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

λογικό να τους στέλνουν στους λογιστές αφού τις αιτήσεις τις κανουμε ηλεκτρονικα...

Να πληρωθούμε αλλα πόσο λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, salonikios55 είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

λογικό να τους στέλνουν στους λογιστές αφού τις αιτήσεις τις κανουμε ηλεκτρονικα...

Να πληρωθούμε αλλα πόσο λέτε?

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ  Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΎΜΑΣΤΕ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΚΕΠ . ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΕΚ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ,ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΚΛΠ.Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ. ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΕΥΡΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, salonikios55 είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

λογικό να τους στέλνουν στους λογιστές αφού τις αιτήσεις τις κανουμε ηλεκτρονικα...

Να πληρωθούμε αλλα πόσο λέτε?

10 ευρώ για πελάτες που τους κάνω τη δήλωση, 20 ευρώ για άγνωστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με την ευκαιρια οι πρωην οαεε κλικαρουν στο πλαισιο μη μισθωτων (οαεε) η στο μισθωτων με εδρα το αρμοδιο υποκαταστημα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο κενό πεδίο που έχει προς συμπλήρωση κειμένου, υπάρχει κάτι fix που μπορούμε να γράφουμε; Εννοώ κάτι σχετικό με τα αναδρομικά ή και τα δώρα που περικόπηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει κάποια  προθεσμία σε αυτή την αίτηση???

από Ελ.Τύπο
 
Στην αίτηση προς τον ΕΦΚΑ που θα υποβάλουν οι συνταξιούχοι ΙΚΑ, ΟΑΕΕ, ΝΑΤ, ΔΕΚΟ, ΕΤΑΑ θα γράψουν τα ατομικά τους στοιχεία (ονοματεπώνυμο, αριθμό μητρώου, διεύθυνση κ.λπ.) και το κείμενο που δημοσιεύουμε το οποίο αναφέρει:
«Ζητώ και επιθυμώ να μου γνωστοποιήσετε αναλυτικά το ποσό των μηνιαίων ή και των ετήσιων περικοπών στην κύρια σύνταξή μου από την 1/1/2013 μέχρι και την ημερομηνία υποβολής της αίτησής μου με το άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 και το άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ. ΙΑ.5 περίπτ. 1 και υποπαρ. ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012. Επίσης ζητώ για το ίδιο διάστημα να μου γνωστοποιήσετε και τα ποσά Δώρων Χριστουγέννων, Πάσχα και επιδόματος αδείας που έπαψα να λαμβάνω μετά την εφαρμογή του ν. 4093/2012.
Παραθέτω την από 30/8/2017 και με αρ. πρωτοκόλλου 14234Β απάντηση που έδωσε το Ε' τοπικό υποκατάστημα μισθωτών ΕΦΚΑ Θεσσαλονίκης για ανάλογο αίτημα σε συνταξιούχο ο οποίος δικαιώθηκε με την υπ' αριθ. 3037/2018 απόφαση του Διοικητικού Πρωτοδικείου Θεσ/κης, για την επιστροφή των εν λόγω περικοπών που κρίθηκαν αντισυνταγματικές με τις υπ' αριθ. 2287-2090/2015 αποφάσεις της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας.
Σε κάθε περίπτωση και με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου, ζητώ άμεσα τη διακοπή των παραπάνω μειώσεων και την επιστροφή τους με την αναδρομικότητα που ορίζει ο νόμος βάσει της απόφασης του ΣτΕ».
2. Στην αίτηση που θα υποβάλουν οι συνταξιούχοι του Δημοσίου στις υπηρεσίες πληρωμών συντάξεων του ΓΛΚ και νυν ΕΦΚΑ θα αναφέρουν το ίδιο αίτημα, δηλαδή: «Ζητώ και επιθυμώ να μου γνωστοποιήσετε αναλυτικά το ποσό των μηνιαίων ή και των ετήσιων περικοπών στην κύρια σύνταξή μου από την 1/1/2013 μέχρι και την ημερομηνία υποβολής της αίτησής μου με το άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 και το άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ. ΙΑ.5 περίπτ. 1 και υποπαρ. ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012. Επίσης ζητώ για το ίδιο διάστημα να μου γνωστοποιήσετε και τα ποσά Δώρων Χριστουγέννων, Πάσχα και επιδόματος αδείας που έπαψα να λαμβάνω μετά την εφαρμογή του ν. 4093/2012.
 
Παραθέτω την από 30/8/207 και με αρ. πρωτοκόλλου 14234Β απάντηση που έδωσε το Ε' τοπικό υποκατάστημα μισθωτών ΕΦΚΑ Θεσσαλονίκης για ανάλογο αίτημα σε συνταξιούχο ο οποίος δικαιώθηκε με την υπ' αριθ. 3037/2018 απόφαση του Διοικητικού Πρωτοδικείου Θεσ/κης, για την επιστροφή των εν λόγω περικοπών που κρίθηκαν αντισυνταγματικές με τις υπ' αριθ. 2287-2090/2015 αποφάσεις της Ολομέλειας του Συμβουλίου της Επικρατείας.
Σε κάθε περίπτωση και με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου, ζητώ άμεσα τη διακοπή των παραπάνω μειώσεων και την επιστροφή τους με την αναδρομικότητα που ορίζει ο νόμος βάσει της απόφασης του ΣτΕ».
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα παραπάνω εφόσον υποβληθεί χειρόγραφα η αίτηση στον αντίστοιχο φορέα.
Αν η αίτηση υποβληθεί ηλεκτρονικά λόγω του περιορισμού του πλήθους των χαρακτήρων που επιτρέπει η εφαρμογή στο Β' μέρος της ηλεκτρονικής αίτησης στον ΑΝΤ1 ο Ρωμανιάς πρότεινε το παρακάτω που μπορείτε να το δείτε εδω. Στην παραπομπή υπάρχουν και τα κείμενα αν υποβληθεί η αίτηση χειρόγραφα.

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το μεγάλο πρόβλημα για μένα(επειδή είδα λίγο τους...καταρράκτες στις αιτήσεις) είναι το ποιό περιφερειακό υποκατάστημα θα πρέπει να επιλεγεί για τον αιτούνται και κυρίως στους συνταξιούχους του ΙΚΑ..διότι ειδικά στην Αθήνα και στον Πειραιά υπάρχουν πολλές επιλογές και δεν είναι ξεκάθαρο το ποιό από όλα πρέπει να επιλεγεί. Ας πούμε για το κέντρο του Πειραιά είναι 3 οι επιλογές...που θα ξέρουμε ποιό να επιλέξουμε? και αν επιλέξουμε λάθος θα έχει κάποια επίπτωση ή όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για αυτούς του ΙΚΑ φαίνονται στις ετήσιες βεβαιώσεις αποδοχών στο εκκαθαριστικό της κύριας σύνταξης και της επικουρικής αντίστοιχα, που μπορούν να τυπωθούν (αν έχεις τα στοιχεία) από τις αντίστοιχες εφαρμογές κύριας σύνταξης και επικουρικού.

 

 

2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και επειδή στις παραπάνω παραπομπές που έχω κάνει θα χρειαστεί και ο αριθμός μητρώου ΔΙΑΣ που πιθανόν να μην τον γνωρίζουμε, παρακάτω είναι ένας τρόπος να τους βρούμε αν γνωρίζουμε τον ΑΜΚΑ και τον ΑΦΜ.

Συνδεόμαστε εδώ: 

https://apps.ika.gr/ePensionStatement/faces/secureAll/index.xhtml

και συμπληρώνουμε:

α) τον Α.Μ. ικα του ασφαλισμένου [ΔΕΝ συμπληρώνουμε τον Α.Μ. ΔΙΑΣ (το αφήνουμε κενο)]

β) τον οπτικό κωδικό επιβεβαίωσης

γ) Πατάμε το κουμπί ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ που είναι δίπλα στον ΑΜ ΔΙΑΣ. 

δ) Ανοίγει νέο παράθυρο όπου συμπληρώνουμε το ΑΦΜ και τον ΑΜΚΑ του ασφαλισμένου

ε) Επιλέγουμε αναζήτηση και εμφανίζονται οι Α.Μ. ΔΙΑΣ του ασφαλισμένου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, stamgalaios είπε

Και επειδή στις παραπάνω παραπομπές που έχω κάνει θα χρειαστεί και ο αριθμός μητρώου ΔΙΑΣ που πιθανόν να μην τον γνωρίζουμε, παρακάτω είναι ένας τρόπος να τους βρούμε αν γνωρίζουμε τον ΑΜΚΑ και τον ΑΦΜ.

Συνδεόμαστε εδώ: https://apps.ika.gr/ePensionStatement/faces/secureAll/index.xhtml και συμπληρώνουμε:

α) τον Α.Μ. ικα του ασφαλισμένου [ΔΕΝ συμπληρώνουμε τον Α.Μ. ΔΙΑΣ (το αφήνουμε κενο)]

β) τον οπτικό κωδικό επιβεβαίωσης

γ) Πατάμε το κουμπί ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ που είναι δίπλα στον ΑΜ ΔΙΑΣ. 

δ) Ανοίγει νέο παράθυρο όπου συμπληρώνουμε το ΑΦΜ και τον ΑΜΚΑ του ασφαλισμένου

ε) Επιλέγουμε αναζήτηση και εμφανίζονται οι Α.Μ. ΔΙΑΣ του ασφαλισμένου.

 

το λινκ που ποσταρες συναδελφε δε δουλευει. μηπως εγινε κατι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 ώρες πριν, stamgalaios είπε

Τα παραπάνω εφόσον υποβληθεί χειρόγραφα η αίτηση στον αντίστοιχο φορέα.
Αν η αίτηση υποβληθεί ηλεκτρονικά λόγω του περιορισμού του πλήθους των χαρακτήρων που επιτρέπει η εφαρμογή στο Β' μέρος της ηλεκτρονικής αίτησης στον ΑΝΤ1 ο Ρωμανιάς πρότεινε το παρακάτω που μπορείτε να το δείτε εδω. Στην παραπομπή υπάρχουν και τα κείμενα αν υποβληθεί η αίτηση χειρόγραφα.

1.jpg

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ .ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.

 

Ζητώ να μου γνωστοποιήσετε το ποσό των μηνιαίων ή/&των ετήσιων περικοπών στη κύρια σύνταξή μου από την 1/1/2013 μέχρι&την ημ/νία υποβολής της αίτησής μου με το άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 &το άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ. ΙΑ.5 περίπτ. 1 & υποπαρ. ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012&τα ποσά Δώρων Χριστουγέννων,Πάσχα&επιδόματος αδείας που δεν λαμβάνω μετά την εφαρμογή του ν. 4093/2012.Για ανάλογο αίτημα συνταξιούχος δικαιώθηκε με την υπ’ αριθ. 3037/2018 απόφαση του Δ/κού Πρωτοδικείου Θεσ/κης,για την επιστροφή των εν λόγω περικοπών που κρίθηκαν αντισυνταγματικές με τις υπ’ αριθ. 2287-2090/2015 αποφάσεις του Συμβουλίου της Επικρατείας.Ζητώ άμεσα τη διακοπή των μειώσεων&την αναδρομικη επιστροφη τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, eyripidis είπε

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ .ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.

 

Ζητώ να μου γνωστοποιήσετε το ποσό των μηνιαίων ή/&των ετήσιων περικοπών στη κύρια σύνταξή μου από την 1/1/2013 μέχρι&την ημ/νία υποβολής της αίτησής μου με το άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 &το άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ. ΙΑ.5 περίπτ. 1 & υποπαρ. ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012&τα ποσά Δώρων Χριστουγέννων,Πάσχα&επιδόματος αδείας που δεν λαμβάνω μετά την εφαρμογή του ν. 4093/2012.Για ανάλογο αίτημα συνταξιούχος δικαιώθηκε με την υπ’ αριθ. 3037/2018 απόφαση του Δ/κού Πρωτοδικείου Θεσ/κης,για την επιστροφή των εν λόγω περικοπών που κρίθηκαν αντισυνταγματικές με τις υπ’ αριθ. 2287-2090/2015 αποφάσεις του Συμβουλίου της Επικρατείας.Ζητώ άμεσα τη διακοπή των μειώσεων&την αναδρομικη επιστροφη τους.

 

Με την παρούσα αίτησή μου και με επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου λόγω ελλιπούς απάντησης από το ταμείο αιτούμαι : Εκτός της διακοπής των παρανόμως παρακρατηθέντων επιδομάτων Χριστουγέννων - Πάσχα καθώς και του επιδόματος αδείας από 1/1/2013, την επιστροφή των ποσών που μου παρακρατήθηκαν από τότε μέχρι σήμερα. (υπαρ.2287-2090/2015 απόφαση ολομέλειας του ΣΤΕ, άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 και άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ.ΙΑ.5 περίπτ. 1 και υποπαρ.ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012), αναπροσαρμόζοντας τη σύνταξή μου στα επίπεδα προ του 2013. Επιθυμώ επίσης ο ΕΦΚΑ να μου δώσει αναλυτική κατάσταση των όσων χρημάτων κόπηκαν από μειώσεις και δώρα στο παραπάνω διάστημα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πληκτρολογώντας στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΕ για το πού ανήκει ο τάδε συνταξιούχος και πατώντας τον ΤΚ της περιοχής της διαμονής του μου βγάζει διαφορετικό περιφερειακό κατάστημα από αυτό της έκδοσης της σύνταξης..για τον πρώην ΟΑΕΕ λοιπόν τι ισχύει άραγε? ποιό πρέπει να επιλέξουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 minute ago, v.kourtis said:

Με την παρούσα αίτησή μου και με επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου λόγω ελλιπούς απάντησης από το ταμείο αιτούμαι : Εκτός της διακοπής των παρανόμως παρακρατηθέντων επιδομάτων Χριστουγέννων - Πάσχα καθώς και του επιδόματος αδείας από 1/1/2013, την επιστροφή των ποσών που μου παρακρατήθηκαν από τότε μέχρι σήμερα. (υπαρ.2287-2090/2015 απόφαση ολομέλειας του ΣΤΕ, άρθρο 6 παρ. 2 ν. 4051/2012 και άρθρο πρώτο παρ. 1Α υποπαρ.ΙΑ.5 περίπτ. 1 και υποπαρ.ΙΑ.6 περίπτ. 3 του ν. 4093/2012), αναπροσαρμόζοντας τη σύνταξή μου στα επίπεδα προ του 2013. Επιθυμώ επίσης ο ΕΦΚΑ να μου δώσει αναλυτική κατάσταση των όσων χρημάτων κόπηκαν από μειώσεις και δώρα στο παραπάνω διάστημα
 

Έχεις επιβεβαιώσει ότι χωράει όλο το -σωστό κατ' εμε- κείμενο που έγραψες στο πεδίο που έχει στην αίτηση ? 
Προσωπικά θα το επιβεβαιώσω σε επόμενη αίτηση.

Πάντως πρόσεξε όταν το κάνεις copy-paste στο παραπάνω πεδίο, διότι βλέπεις μόνο τις 3-4 πρώτες γραμμές στο πεδίο και πρέπει να κατέβεις στο κείμενο, στο πεδίο αυτό, και να ελέγξεις ότι το έχει πάρει όλο.

Και για αν μην χαθεί το τελευταίο σου ερώτημα το επαναφέρω και αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

1 minute ago, v.kourtis said:

πληκτρολογώντας στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΕ για το πού ανήκει ο τάδε συνταξιούχος και πατώντας τον ΤΚ της περιοχής της διαμονής του μου βγάζει διαφορετικό περιφερειακό κατάστημα από αυτό της έκδοσης της σύνταξης..για τον πρώην ΟΑΕΕ λοιπόν τι ισχύει άραγε? ποιό πρέπει να επιλέξουμε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πληκτρολογώντας στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΕ για το πού ανήκει ο τάδε συνταξιούχος και πατώντας τον ΤΚ της περιοχής της διαμονής του μου βγάζει διαφορετικό περιφερειακό κατάστημα από αυτό της έκδοσης της σύνταξης..για τον πρώην ΟΑΕΕ λοιπόν τι ισχύει άραγε? ποιό πρέπει να επιλέξουμε?

 

ναι πράγματι με τον ΟΑΕΕ τι γίνεται???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επίσης κάτι πολύ σημαντικό που άκουσα χθες από νομικό σύμβουλο είναι ότι εκτός των άλλων για να έχει ισχύ η αίτηση θα πρέπει ο συνταξιούχος να γνωρίζει και το ακριβές ποσό αυτών των αναδρομικών που του μειώθηκαν, διαφορετικά δεν έχει νόημα η όποια αίτηση...οπότε όπως καταλαβαίνετε...δεν είναι καθόλου απλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
43 λεπτά πριν, v.kourtis είπε

Επίσης κάτι πολύ σημαντικό που άκουσα χθες από νομικό σύμβουλο είναι ότι εκτός των άλλων για να έχει ισχύ η αίτηση θα πρέπει ο συνταξιούχος να γνωρίζει και το ακριβές ποσό αυτών των αναδρομικών που του μειώθηκαν, διαφορετικά δεν έχει νόημα η όποια αίτηση...οπότε όπως καταλαβαίνετε...δεν είναι καθόλου απλό..

Για την αίτηση αυτή δεν νομίζω να χρειάζεται, για την αγωγή όμως που θα γίνει αργότερα σίγουρα χρειάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...