Προς το περιεχόμενο
  • 0
epis

ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΑΜΕΙΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ

Ερώτηση

Σχετικά με το ΚΕΑΝ (επικουρικό ναυτικών)

Το 2016 ανέβασαν τις βεβαιώσεις αποδοχών, υπέβαλα τις δηλώσεις  των συνταξιούχων και μετά αλλάξανε το αρχείο.Αυτό έγινε αντιληπτό φέτος με αφορμή τα αναδρομικά τους.Φυσικά οι δηλώσεις αυτές έχουν πρόστιμο, αφού πρέπει πρώτα να υποβληθεί αυτή με την αλλαγή των βεβαιώσεων και μετά αυτή των αναδρομικών που δεν έχει πρόστιμο.

1)Ποιά η ευθύνη του ταμείου ή μάλλον η υποχρέωση του να ενημερώσει τους συνταξιούχους?

2)Ποιά η ευθύνη των εν λόγω συνταξιούχων?

3)Ποιά η ευθύνη η δική μας?

Αν έχει τύχει σε άλλο συνάδελφο πως το χειρίζεται με τους πελάτες του? γιατί εδώ τα ακούμε όλα, έπρεπε να μπαινοβγαίνω στις δηλώσεις τους μέχρι να το πετύχω το παράλυτο λέει ο "ευγενής" κύριος από το (μη ευγενές) ταμείο ΚΕΑΝ. τηλ επικοινωνίας του ταμείου 2104149290

ΥΓ του το έκλεισα στη  μούρη το τηλ. του παλιομ.........κα

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 απάντηση σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• 0
3 ώρες πριν, epis είπε

Σχετικά με το ΚΕΑΝ (επικουρικό ναυτικών)

Το 2016 ανέβασαν τις βεβαιώσεις αποδοχών, υπέβαλα τις δηλώσεις  των συνταξιούχων και μετά αλλάξανε το αρχείο.Αυτό έγινε αντιληπτό φέτος με αφορμή τα αναδρομικά τους.Φυσικά οι δηλώσεις αυτές έχουν πρόστιμο, αφού πρέπει πρώτα να υποβληθεί αυτή με την αλλαγή των βεβαιώσεων και μετά αυτή των αναδρομικών που δεν έχει πρόστιμο.

1)Ποιά η ευθύνη του ταμείου ή μάλλον η υποχρέωση του να ενημερώσει τους συνταξιούχους?

2)Ποιά η ευθύνη των εν λόγω συνταξιούχων?

3)Ποιά η ευθύνη η δική μας?

Αν έχει τύχει σε άλλο συνάδελφο πως το χειρίζεται με τους πελάτες του? γιατί εδώ τα ακούμε όλα, έπρεπε να μπαινοβγαίνω στις δηλώσεις τους μέχρι να το πετύχω το παράλυτο λέει ο "ευγενής" κύριος από το (μη ευγενές) ταμείο ΚΕΑΝ. τηλ επικοινωνίας του ταμείου 2104149290

ΥΓ του το έκλεισα στη  μούρη το τηλ. του παλιομ.........κα

Τι ψάχνεις να βρεις;;; εδώ φαντάσου σε δικό μου(παρατρίχα πεθερός μου τόσο κοντινό) από το ίδιο ταμείο εγώ μπήκα να τσεκάρω αν έχει διορθώσει και δεν είχε και το άφησα και μπήκα μετά από την ενημερώσει ότι διορθώθηκαν  τα λάθη .  Οταν τελείωσαν- έκλεισαν  οι δηλώσεις μπήκα μετά από δυο μερες να δω αν μου ξέφυγε καμιά φέτος (δυο ήταν τελικά );; και εκεί που τις ψάχνω βλέπω μήνυμα στο taxis του (είχε έρθει 10/06/2018)και το τσεκάρω και ενημερώνει ότι έχει υποβληθεί νέο αρχείο βεβαιώσεων τι να πεις;;; 

Δημόσιο δεν το ακουμπάει τπτ. Να βρεις το δίκιο σου ξεχνά το.Αν αυτός που φταίει πρέπει  να πληρωσει  κιόλας τότε και όλο το εφάπαξ του να του το κρατούσαν  και όλους τους μισθούς του μέχρι να βγει στην σύνταξη πάλι δεν ξέρω αν θα έφταναν  να μας καλύψουν  .

στην διάθεση σου πάντως για ότι επιθυμείς ...

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα

• Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.