Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΠΟ ΕΦΚΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΕΙΣ


ATHABA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι τώρα δεν εχει υποβληθει από τον ΕΦΚΑ η συμπληρ ΑΠΔ για την  Εργοδοτική εισφορά 20 ευρώ ανά εργαζόμενο, για τον Ειδικό Λογαριασμό Παιδικών Κατασκηνώσεων .

Θα καταβάλλουμε το ποσό άσχετα με την ΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ της συμπληρ ΑΠΔ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Τι ποσό να καταβάλεις και πότε ?

Η εισφορά 20€ αφορά την περίοδο Αυγούστου άρα μετά την ΑΠΔ του Αυγούστου θα ανέβει στο σύστημα (από τον ΕΦΚΑ) η συμπληρωματική για τα 20άρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, PROAKIS είπε

αυτό παίζει φέτος?

Γιατί να μην ισχύει?

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να μαζεύουν 20άρικα!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Γιατί να μην ισχύει?

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να μαζεύουν 20άρικα!?

μπερδεύτηκα νόμιζα ότι πληρώνονταν τον Αύγουστο ,αλλά είναι για τον Σεπτέμβριο.

και είπα λόγω covid μην δεν γίνανε κατασκηνώσεις φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PROAKIS είπε

μπερδεύτηκα νόμιζα ότι πληρώνονταν τον Αύγουστο ,αλλά είναι για τον Σεπτέμβριο.

και είπα λόγω covid μην δεν γίνανε κατασκηνώσεις φέτος.

Θα γίνουν κατασκηνώσεις με τηλεδιάσκεψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Τελικά ΙΣΧΥΕΙ η εισφορά 20€ για τις κατασκηνώσεις που αφορά την  ΑΠΔ του Αυγούστου 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ΣΩΤΗΡΗΣ είπε

Τελικά ΙΣΧΥΕΙ η εισφορά 20€ για τις κατασκηνώσεις που αφορά την  ΑΠΔ του Αυγούστου 

 

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2020 στις 6:33 ΜΜ, PROAKIS είπε

μπερδεύτηκα ... και είπα λόγω covid μην δεν γίνανε κατασκηνώσεις φέτος.

γιατί, τα 20άρικα πάνε τελικά για τις κατασκηνώσεις ? απλά έχει μείνει ως παραδοσιακό χαράτσι, για να μην αλλάζουμε τις συνήθειες μας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εγω παλεύω να στείλω μια απδ απο το πρωι και έχει κολλήσει .Δε με αφηνει ουτε να την υποβάλλω ούτε να τη διαγράψω...

Εστειλα ενα μειλ στο ικα μπας και βγάλω άκρη γιατι στο τλφ ακόμα περιμένω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgospetsinos είπε

εχει κολλησει απο χτες ελεγχος υποβολης αρχειου για ΑΠΔ  08/2020   ΣΥΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ?

Προσπαθώ από χθες να στείλω και εχει κολλήσει.......και δεν μπορώ ούτε να διαγράψω. Εντωμεταξύ απο το ΕΦΚΑ δεν έχουν βγάλει κάποια ανακοίνωση, μάλλον θα θέλουν να ενημερώσουν το σύστημα με τις συμπληρωματικές για τα 20,00 ευρώ/εργαζόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε απάντηση του μηνύματός σας, σας γνωρίζουμε τα εξής:

Πραγματοποιήθηκαν ενέργειες αποκατάστασης. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά την υποβολή.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για κάθε πρόσθετη πληροφορία ή διευκρίνιση.

============================

μου την διέγραψαν ,εκ νέου υποβολή και πάλι τα ίδια.

ξαναστέλνω μήνυμα και έκτοτε δεν απάντησαν. που σημαίνει ούτε και αυτοί γνώριζαν το πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεμπλόκαρε για υποβολή. αλλά σε υπάλληλο με 25 μέρες ασφάλισης μου βγάζει μήνυμα ότι οι ασφαλιστικές είναι περισσότερες από τις ημέρες του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

καλησπέρα συνάδερφοι, το εικοσάρικο ισχύει από ότι ξέρω και για τους εργοδότες που έχουν αναλάβει οικοδομοτεχνικά έργα, Όταν ο εργοδότης λοιπόν έχει πάνω από 2 έργα ταυτόχρονα και απασχολεί τους ίδιους εργαζόμενους στο ένα έργο τη πρώτη βδομάδα και τη δεύτερη στο άλλο έργο κτλ...., τότε υποβάλλει το 20αρικο μόνο μια φορά ανά κάθε εργαζόμενο σωστα΄? Το 20αρικο ισχύει και για ιδιωτικό οικοδομοτεχνικό έργο σωστά?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, [email protected] είπε

καλησπέρα συνάδερφοι, το εικοσάρικο ισχύει από ότι ξέρω και για τους εργοδότες που έχουν αναλάβει οικοδομοτεχνικά έργα, Όταν ο εργοδότης λοιπόν έχει πάνω από 2 έργα ταυτόχρονα και απασχολεί τους ίδιους εργαζόμενους στο ένα έργο τη πρώτη βδομάδα και τη δεύτερη στο άλλο έργο κτλ...., τότε υποβάλλει το 20αρικο μόνο μια φορά ανά κάθε εργαζόμενο σωστα΄? Το 20αρικο ισχύει και για ιδιωτικό οικοδομοτεχνικό έργο σωστά?  

Εχω την εντυπωση οτι η καταβολη γινεται συμφωνα με τον αριθμο των εργαζομενων του Αυγουστου καθε ετους ανα ΑΠΔ και οχι ανα ΑΜΑ

Συνεπως θεωρω οτι ο εργοδότης θα καταβαλει για τοσους εργαζομενους σε οσες ΑΠΔ Αυγουστου εχει υποβαλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ναι ευχαριστώ για την απάντηση, μετά από ερώτημα σε συνάδερφο μου επιβεβαίωσε οτι η καταβολή γίνεται για τον αριθμό εργαζόμενων ανά ΑΜΟΕ ανά έργο, δηλαδή όπως σωστά λέτε άνα ΑΠΔ, ανεξαρτήτως αν περιλαμβάνει τον ίδιο εργαζόμενο σε παραπάνω από ένα έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...