Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΝΕΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ-ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ Ε4 SOS


limnos21

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους,

Σας παρακαλώ μια ερώτηση SOS

Επιχείρηση με μηδενικό προσωπικό τον Ιούνιο, έκανε 3 προσλήψεις τη 01/06/18 και συμπληρώθηκε και εκτυπώθηκε ο αρχικός πίνακας προσωπικού Ε4

Στις 15/6 η επιχείρηση προσλαμβάνει άλλο ένα άτομο, ανεβαίνουν όλα τα αρχεία στο εργάνη συμπεριλαμβανομένου του ενιαίου εντύπου Ε3 (Αναγγελία Πρόσληψης και Ε4 Συμπληρωματικός Πίνακας Προσωπικού Νέας Πρόσληψης)

Υπάρχει υποχρέωση για τροποποίηση του αρχικού πίνακα προσωπικού ώστε να προστεθεί και ο νέος εργαζόμενος η αυτό γίνεται στον ετήσιο τον Οκτώμβρη?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
21 ώρες πριν, limnos21 είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Σας παρακαλώ μια ερώτηση SOS

Επιχείρηση με μηδενικό προσωπικό τον Ιούνιο, έκανε 3 προσλήψεις τη 01/06/18 και συμπληρώθηκε και εκτυπώθηκε ο αρχικός πίνακας προσωπικού Ε4

Στις 15/6 η επιχείρηση προσλαμβάνει άλλο ένα άτομο, ανεβαίνουν όλα τα αρχεία στο εργάνη συμπεριλαμβανομένου του ενιαίου εντύπου Ε3 (Αναγγελία Πρόσληψης και Ε4 Συμπληρωματικός Πίνακας Προσωπικού Νέας Πρόσληψης)

Υπάρχει υποχρέωση για τροποποίηση του αρχικού πίνακα προσωπικού ώστε να προστεθεί και ο νέος εργαζόμενος η αυτό γίνεται στον ετήσιο τον Οκτώμβρη?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

στον ετήσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ευχαριστώ και τους 2

Συμφωνα με το link του vageli66 καταλαβαίνω ότι πρέπει να γίνει τροποποίηση του ε4 πριν γίνει μεταβολή στον αριθμό του προσωπικού, ο φίλος proakis λέει στον ετησιο

Από τα λιγοστά που γνωρίζω και εγώ πρέπει να γίνουν όλες οι αλλαγές, όσον αφορά τις προσθαφαιρεσεις τουλαχιστον, στον ετησιο τον Οκτώβρη

Ειδάλλως άμα δηλωνοταν όλες οι αλλαγές τη στιγμή που γινόταν δε θα υπήρχε λόγος για τον ετησιο

Επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος για αυτό ζητάω και τη βοήθεια σας

Εν κατακλείδι, πελάτης μου έφαγε πρόστιμο 500ε από το ικα γιατί στον αρχικό πίνακα όπου υπήρχαν οι 3 προσλήψεις που εγιναν τη 01/06 δεν υπήρχε το τέταρτο άτομο το οποίο προσελήφθη στις 15/6

Και ρωτάω εγώ, τι ισχύει τελικά? Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει εμπεριστατωμενα, για να ξέρω και εγώ αν μπορώ να το αντιμετωπίσω, γιατί αυτή τη στιγμή είμαι υπεύθυνος για ένα πρόστιμο 500 ευρω

Ευχαριστώ και πάλι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, limnos21 είπε

Σας ευχαριστώ και τους 2

Συμφωνα με το link του vageli66 καταλαβαίνω ότι πρέπει να γίνει τροποποίηση του ε4 πριν γίνει μεταβολή στον αριθμό του προσωπικού, ο φίλος proakis λέει στον ετησιο

Από τα λιγοστά που γνωρίζω και εγώ πρέπει να γίνουν όλες οι αλλαγές, όσον αφορά τις προσθαφαιρεσεις τουλαχιστον, στον ετησιο τον Οκτώβρη

Ειδάλλως άμα δηλωνοταν όλες οι αλλαγές τη στιγμή που γινόταν δε θα υπήρχε λόγος για τον ετησιο

Επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος για αυτό ζητάω και τη βοήθεια σας

Εν κατακλείδι, πελάτης μου έφαγε πρόστιμο 500ε από το ικα γιατί στον αρχικό πίνακα όπου υπήρχαν οι 3 προσλήψεις που εγιναν τη 01/06 δεν υπήρχε το τέταρτο άτομο το οποίο προσελήφθη στις 15/6

Και ρωτάω εγώ, τι ισχύει τελικά? Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει εμπεριστατωμενα, για να ξέρω και εγώ αν μπορώ να το αντιμετωπίσω, γιατί αυτή τη στιγμή είμαι υπεύθυνος για ένα πρόστιμο 500 ευρω

Ευχαριστώ και πάλι

 

Μήπως έφαγε το πρόστιμο για μη επίδειξη του πίνακα και οχι για τον λόγο που αναφέρεις; ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα,

μήπως δεν μας λες κάτι καλά ??

πως είναι δυνατόν στον αρχικό πίνακα της 1/6,

να υπάρχει εργαζόμενος που προσλήφθηκε 15/6 ??

μήπως το ΙΚΑ ήθελε μετά την τέταρτη πρόσληψη,

να βρει αναρτημένο καινούριο πίνακα με 4 ονόματα πλέον ??

δώσε διευκρινήσεις , μήπως και μπορεέσουμε να σε βοηθήσουμε

 

καλή συνέχεια

 

Δημήτρης Χρ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ΙΚΑ του έδωσε 2 εκθέσεις ελέγχου

Στη πρώτη ανέφερε ότι οι 3 εργαζόμενοι αναγράφονται στον πίνακα προσωπικου, όλα καλά δηλαδη

Στη δεύτερη έκθεση ανέφερε ότι δεν επεδειχθη πίνακας προσωπικού και είχε γραμμένο το όνομα του 4ου υπαλλήλου ο οποίος προσλήφθηκε στις 15/06 και όντως δεν ήταν γραμμένος στον αρχικό πίνακα προσωπικου από 01/06 με το σκεπτικό ότι θα τον έβαζα στον ετησιο πίνακα τον Οκτώβρη

Και αυτό ρωτάω εγώ τώρα, ότι, δηλαδή κάθε νέα πρόσληψη θα πρέπει να την προσθέτω στο πίνακα προσωπικου? Δε θα πρέπει δηλαδή να περιμένω να τον προσθέσω στον ετησιο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, limnos21 είπε

Το ΙΚΑ του έδωσε 2 εκθέσεις ελέγχου

Στη πρώτη ανέφερε ότι οι 3 εργαζόμενοι αναγράφονται στον πίνακα προσωπικου, όλα καλά δηλαδη

Στη δεύτερη έκθεση ανέφερε ότι δεν επεδειχθη πίνακας προσωπικού και είχε γραμμένο το όνομα του 4ου υπαλλήλου ο οποίος προσλήφθηκε στις 15/06 και όντως δεν ήταν γραμμένος στον αρχικό πίνακα προσωπικου από 01/06 με το σκεπτικό ότι θα τον έβαζα στον ετησιο πίνακα τον Οκτώβρη

Και αυτό ρωτάω εγώ τώρα, ότι, δηλαδή κάθε νέα πρόσληψη θα πρέπει να την προσθέτω στο πίνακα προσωπικου? Δε θα πρέπει δηλαδή να περιμένω να τον προσθέσω στον ετησιο?

 

για κάθε πρόσληψη πρέπει να αναρτάς ΚΑΙ τον συμπληρωματικό πίνακα.

ο ετήσιος αρχικός αναρτάται και παραμένει με όσα ονόματα έχει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα,

η ΤΥΠΙΚΗ διασικασία είναι ότι μετά την υποβολή του ετήσιου πίνακα ( αρχικού στην περίπτωση σου)

οι επόμενες προσλήψεις αναρτώνται μία προς μία.

'ετσι, μετά τις 21/10 (ή 2/6 στην περιπτωση σου)

αναρτάς κάθε επόμενη πρόσληψη μόνη της , ή  εάν είναι πάρα  πολλές,

κάνεις έναν συμπληρωματικό πίνακα από 21-10 (ή 2-6 για εσένα) μέχρι την τελευταία πρόσληψη σου

και σε συνδυασμό με τον ετήσιο ή αρχικό πίνακα είσαι πάντα καλυμένος.

 

θα μου πεις τυπικό? τυπικό!, 

πλεονασμός? πλεονασμός !

βαρετό? βαρετό!

πάντως αυτη είναι η νόμιμη σειρά. έτσι κι αλλιώς μήπως είναι το μόνο παράλογο που βιώνουμε.:::

 

οπότε, εαν περάσανε μετά τις 16-6, (δεν το αναφέρεις αλλά το υποθέτω)

δυστυχώς για εσένα , έχουνε δίκιο

καλή συνέχεια

Δημήτρης Χρ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Οπότε το σωστό θα έπρεπε να είναι ο αρχικός πίνακας ε4 και από πίσω να επισυνάπτεται και η κάθε μία πρόσληψη με το έντυπο ε3? (αναγγελία προσληψης-συμπληρωματικος πίνακας προσωπικού νέας πρόσληψης) για την κάθε μία καινουρια πρόσληψη, σωστά?
 
Η θα έπρεπε να τροποποίω κάθε φορά τον αρχικό ε4 προστεθοντας τη κάθε μία καινούρια πρόσληψη?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όχι, ξέχνα το εντυπο ε3 και επικεντρώσου μονο στα ε4.

έχεις τον αρχικό ε4 & μετα με κάθε νέα προσληψη,

δημιουργείς τον εκάστοτε συμπληρωματικό πίνακα νέας πρόσληψης,

τον οποίο και θα αναρτήσεις εκεί που έχεις αναρτήσει και τον αρχικό σου,

τώρα από πίσω, από πάνω. από κάτω , είναι αδιάφορο,

το θέμα είναι να είναι μαζεμένοι όλοι οι πίνακες ε4.

 

και όλα αυτά βέβαια, μέχρι την υποβολή του επόμενου ετησίου,

οπότε και σταματάνε τα προβλήματα σου πλέον.

 

καλή συνέχεια

Δημήτρης Χρυσικός

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, limnos21 είπε

Έγινε παιδια

Σας υπέρ ευχαριστώ όλους πραγματικά

 

επομένως τώρα μένει να τρέξεις στο ι.κ.α να το πληρώσεις άμεσα  μπας και γλυτώσεις και πληρώσεις αντί για 500 ευρω 350 ευρω γιατί να μην πληρώσεις δεν γίνεται .

άλλη μια περίπτωση που έχεις έναν πελάτη με πχ 100 ευρω τον μηνά βγάλε φόρους βγάλε κόστη γραφείου και  μετά το πρόστιμο και βλέπεις ότι  δεν σου μένει τιποτα και από πάνω σε κράζει( ότι δεν κάνεις και σωστά την δουλειά σου)  και επειδη  τον χρηματοδοτείς και είσαι αφεντικό του πια . ποιος ειναι ικανοποιημένος με το αφεντικό του;;;;; και αυτά που παίρνει ;;;; 

καλη συνεχεία.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι κουλό είναι πάλι αυτό με τα 500 ευρώ αν δεν είναι αναρτημένος ο συμπληρωματικός πρόσληψης; Δεν μπορούνε να δούνε ότι έχει γίνει πρόσληψη και απλά δεν το έβαλε μαζί με τον ετήσιο; Δεν είναι ηλίθιο; Να έχεις κάνει όλη την ηλεκρονική και μη γραφειοκρατεία και να τρως και πρόστιμο επειδή δεν εκτύπωσες ή επειδή δεν καρφίτσωσες τον συμπληρωματικό πρόσληψης;

Είμαι περίεργος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, spirosvii είπε

Τι κουλό είναι πάλι αυτό με τα 500 ευρώ αν δεν είναι αναρτημένος ο συμπληρωματικός πρόσληψης; Δεν μπορούνε να δούνε ότι έχει γίνει πρόσληψη και απλά δεν το έβαλε μαζί με τον ετήσιο; Δεν είναι ηλίθιο; Να έχεις κάνει όλη την ηλεκρονική και μη γραφειοκρατεία και να τρως και πρόστιμο επειδή δεν εκτύπωσες ή επειδή δεν καρφίτσωσες τον συμπληρωματικό πρόσληψης;

Είμαι περίεργος;

εάν δεν χρειάζονταν ,δεν θα στον δημιουργούσε  αυτόματα κιόλας.

και παλιότερα το ίδιο κάναμε ,απλά δεν είχε αυτοματοποιηθεί.

σου λέει να έχει πρόσβαση ο εργαζόμενος στις μέρες-ώρες εργασίας του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

εάν δεν χρειάζονταν ,δεν θα στον δημιουργούσε  αυτόματα κιόλας.

και παλιότερα το ίδιο κάναμε ,απλά δεν είχε αυτοματοποιηθεί.

σου λέει να έχει πρόσβαση ο εργαζόμενος στις μέρες-ώρες εργασίας του.

 

Ναι αν είναι για να έχει πρόσβαση ο εργαζόμενος συμφωνώ. Αν και θα έχει υπογράψει σύμβαση, ή θα έχει το πρόγραμμα εργασίας του (εβδομαδιαίο/μηνιαίο κτλ).

Αλλά και πάλι δεν σας φαίνεται άδικο το 500€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 λεπτά πριν, spirosvii είπε

Ναι αν είναι για να έχει πρόσβαση ο εργαζόμενος συμφωνώ. Αν και θα έχει υπογράψει σύμβαση, ή θα έχει το πρόγραμμα εργασίας του (εβδομαδιαίο/μηνιαίο κτλ).

Αλλά και πάλι δεν σας φαίνεται άδικο το 500€;

αν το ψάξεις ξέρεις ποσά άδικα θα βρεις...άπλα υπάρχει και ένα σκεπτικό από κάποιους  ότι υπάρχουν ελάχιστες  εργοδότες που δεν πληρώνουν τις σωστές εισφορές για τους εργαζόμενους τους και αυτό το πρόστιμο ειναι μια χαρά αν το δεις στην γενική του εικόνα.

το πρόβλημα ειναι όμως σε αυτές τις περιπτώσεις ότι επειδη ειναι λάθος του λογιστή δεν το πληρώνει ο εργοδότης άλλα ο λογιστής που ειναι χωρίς να ειναι συνυπεύθυνος σε αυτές τις περιπτώσεις  αφού η το γνωρίζει η όχι .και αν δεν τον πληρώσει  κουκουλώσει χαλάει το όνομα του και χάνει και τον πελάτη.

βεβαία και αυτός έχει την ευθύνη γι αυτό το συγκεκριμένο λάθος της μη ανάρτησης αν δεν τον έχει ενημέρωση η δεν τον έχει ανάρτηση ο ίδιος .

εγώ φαντάσου παλιά με το πορτοκάλι τα είχε  όλα πινάκα -πρόσληψη και δεν είχε γραφτεί στο πορτοκάλι και το φαγε......άπλα αυτό μετά από ένα χρόνο με ένσταση του το έσβησαν .

καλή συνεχεία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 18/8/2018 στις 7:08 ΜΜ, PROAKIS είπε

στον ετήσιο.

 

Στις 19/8/2018 στις 12:28 ΠΜ, limnos21 είπε

Σας ευχαριστώ και τους 2

Συμφωνα με το link του vageli66 καταλαβαίνω ότι πρέπει να γίνει τροποποίηση του ε4 πριν γίνει μεταβολή στον αριθμό του προσωπικού, ο φίλος proakis λέει στον ετησιο

Από τα λιγοστά που γνωρίζω και εγώ πρέπει να γίνουν όλες οι αλλαγές, όσον αφορά τις προσθαφαιρεσεις τουλαχιστον, στον ετησιο τον Οκτώβρη

Ειδάλλως άμα δηλωνοταν όλες οι αλλαγές τη στιγμή που γινόταν δε θα υπήρχε λόγος για τον ετησιο

Επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος για αυτό ζητάω και τη βοήθεια σας

Εν κατακλείδι, πελάτης μου έφαγε πρόστιμο 500ε από το ικα γιατί στον αρχικό πίνακα όπου υπήρχαν οι 3 προσλήψεις που εγιναν τη 01/06 δεν υπήρχε το τέταρτο άτομο το οποίο προσελήφθη στις 15/6

Και ρωτάω εγώ, τι ισχύει τελικά? Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει εμπεριστατωμενα, για να ξέρω και εγώ αν μπορώ να το αντιμετωπίσω, γιατί αυτή τη στιγμή είμαι υπεύθυνος για ένα πρόστιμο 500 ευρω

Ευχαριστώ και πάλι

 

Το link που σας επισύναψα αναφέρει ότι συμπληρωματικός πίνακας Ε4 γίνεται μόνο εάν θέλετε κάτι να διορθώσετε στον αρχικό ετήσιο έως 21/10. Δεν το κάνετε μετά από αυτή την ημερομηνία γιατί θεωρείται εκπρόθεσμο. Σε περίπτωση νέας πρόσληψης μετά την κατάθεση του αρχικού πίνακα Ε4 (που περιλαμβάνει το προσωπικό που υπάρχει στην επιχείρηση τη δεδομένη χρονική στιγμή) δεν τροποποιείτε τον αρχικό αλλά με την πρόσληψη από τον έντυπο Ε3 υπάρχει δυνατότητα έκδοσης και εκτύπωσης του Πίνακα Ε4 που αναγράφει μόνο την νέα πρόσληψη . Τον πίνακα αυτό υποχρεούσθε να τον έχετε αναρτήσει μαζί με τον αρχικό πίνακα Ε4 και για κάθε νέα πρόσληψη κ.ο.κ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 21/8/2018 στις 10:22 ΠΜ, spirosvii είπε

Ναι αν είναι για να έχει πρόσβαση ο εργαζόμενος συμφωνώ. Αν και θα έχει υπογράψει σύμβαση, ή θα έχει το πρόγραμμα εργασίας του (εβδομαδιαίο/μηνιαίο κτλ).

Αλλά και πάλι δεν σας φαίνεται άδικο το 500€;

Απαντάω στον εαυτό μου:

Ναι, επειδή ήταν όντως άσχετο και χωρίς κάποια λογική να μπαίνει πρόστιμο επειδή δεν έχεις εκτυπώσει και αναρτήσει τον πίνακα προσωπικού, ενώ έχεις κάνει όλα τα υπόλοιπα (πρόσληψη, σύμβαση), γι αυτό και καταργήθηκε!

1.8 Καταργούμενες διατάξεις
 
Από την ανωτέρω ημερομηνία έναρξης ισχύος των παραπάνω άρθρων του Ν. 4554/2018, καταργούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 της υπ' αριθμ.27397/122/19.8.2013 Υ.Α. (Β'2062) και της υπ' αριθ. Φ.11321/11115/802/2.6.2014 (ΦΕΚ Β' 1551/12-06-14 τ.Β7) Υ.Α.. Ως εκ τούτου καταργούνται:

i. το αυτοτελές πρόστιμο ποσού 500,00€ για μη τήρηση του Πίνακα Προσωπικού (Ε4),
ii. η παροχή έκπτωσης 30% επί του επιβληθέντος προστίμου, σε περίπτωση εξόφλησής του εντός δέκα εργάσιμων ημερών,
iii. η διάκριση επιβολής του προστίμου ανάλογα με την ηλικία και την κατηγορία/ειδικότητα στην οποία εντοπίστηκε να απασχολείται ο αδήλωτος εργαζόμενος.

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/29276

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, spirosvii είπε

Απαντάω στον εαυτό μου:

Ναι, επειδή ήταν όντως άσχετο και χωρίς κάποια λογική να μπαίνει πρόστιμο επειδή δεν έχεις εκτυπώσει και αναρτήσει τον πίνακα προσωπικού, ενώ έχεις κάνει όλα τα υπόλοιπα (πρόσληψη, σύμβαση), γι αυτό και καταργήθηκε!

1.8 Καταργούμενες διατάξεις
 
Από την ανωτέρω ημερομηνία έναρξης ισχύος των παραπάνω άρθρων του Ν. 4554/2018, καταργούνται οι διατάξεις του άρθρου 1 της υπ' αριθμ.27397/122/19.8.2013 Υ.Α. (Β'2062) και της υπ' αριθ. Φ.11321/11115/802/2.6.2014 (ΦΕΚ Β' 1551/12-06-14 τ.Β7) Υ.Α.. Ως εκ τούτου καταργούνται:

i. το αυτοτελές πρόστιμο ποσού 500,00€ για μη τήρηση του Πίνακα Προσωπικού (Ε4),
ii. η παροχή έκπτωσης 30% επί του επιβληθέντος προστίμου, σε περίπτωση εξόφλησής του εντός δέκα εργάσιμων ημερών,
iii. η διάκριση επιβολής του προστίμου ανάλογα με την ηλικία και την κατηγορία/ειδικότητα στην οποία εντοπίστηκε να απασχολείται ο αδήλωτος εργαζόμενος.

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/29276

Α ώραια να και ενα ευχάριστο. 

Καλη συνέχεια και πολλήχρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας, 

βοηθήστε με παρακαλώ στο εξής: εποχιακή επιχείρηση που απολύει το σύνολο του προσωπικού της 10/10 και η επόμενη απασχόληση θα είναι τον Ιούνιο, έχει υποχρέωση ανάρτησης ετήσιου Ε4 ή αφού υπάρχει περιθώριο έως 31/10, δεν θα χρειαστεί γιατί με  το πέρας της προθεσμίας, τη δεδομένη στιγμή, δεν απασχολεί προσωπικό? και αν ισχύει αυτό, απλά τον Ιούνιο θα στείλει Ε4 αρχικό? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δε χρειάζεται να στείλει ετήσιο πίνακα και όπως σωστά αναφέρεις όταν κάνει τις προσλήψεις θα στείλει ένα αρχικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν θες να γλιτώσεις τον αρχικό, στείλε έναν ετήσιο με τον τελευταίο που θα αποχωρήσει από την εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...