Προς το περιεχόμενο

Πρακτικά σεμινάρια λογιστικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, 

Είμαι καινούρια στο σαιτ και θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα πρακτικά σεμινάρια λογιστικής που μπορεί να βρει κάποιος στην αγορά. Είμαι απόφοιτη οικονομικού πανεπιστημίου και έχω μεταπτυχιακό σε ένα αντικείμενο που δεν με βοηθάει και πολύ στην αγορά εργασίας. Έτσι, αποφάσισα να ασχοληθώ με τα λογιστικά και φοροτεχνικά. Μη έχοντας καμία ιδέα από την σχολή πάνω σε αυτό το αντικείμενο αποφάσισα να  κάνω κάποια πρακτικά σεμινάρια. Θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε κάποιο καλό να μου προτείνετε, τις εντυπώσεις σας, εάν σας βοήθησε κτλ γιατί όλα πλέον είναι πολύ ακριβά και δεν θα ήθελα να επιλέξω κάποιο και να πάνε τζάμπα αυτά τα χρήματα που θα διαθέσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα να γίνουν σεμινάρια πρακτικά σε αναγνωρισμένα κέντρα. Έχω στην διάθεσή μου να σου προτείνω τηλ. επικοινωνίας 6977090171 Καραμητσιάνης Γεώργιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Garyfallia είπε

Καλησπέρα σας, 

Είμαι καινούρια στο σαιτ και θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα πρακτικά σεμινάρια λογιστικής που μπορεί να βρει κάποιος στην αγορά. Είμαι απόφοιτη οικονομικού πανεπιστημίου και έχω μεταπτυχιακό σε ένα αντικείμενο που δεν με βοηθάει και πολύ στην αγορά εργασίας. Έτσι, αποφάσισα να ασχοληθώ με τα λογιστικά και φοροτεχνικά. Μη έχοντας καμία ιδέα από την σχολή πάνω σε αυτό το αντικείμενο αποφάσισα να  κάνω κάποια πρακτικά σεμινάρια. Θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε κάποιο καλό να μου προτείνετε, τις εντυπώσεις σας, εάν σας βοήθησε κτλ γιατί όλα πλέον είναι πολύ ακριβά και δεν θα ήθελα να επιλέξω κάποιο και να πάνε τζάμπα αυτά τα χρήματα που θα διαθέσω.

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΌΜΑ ΑΝΟΙΚΤΌ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΆ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΟΎΣΑ  ΑΥΤΌ

ΠΆΡΕ ΈΝΑ ΤΗΛ ΜΗΠΩΣ ΕΊΣΑΙ ΤΥΧΕΡΉ.ΑΝ ΥΠΉΡΧΑΝ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΌ ΘΑ ΠΉΓΑΙΝΑ ΕΓΏ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ    

 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/41057#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, 125883623 είπε

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΌΜΑ ΑΝΟΙΚΤΌ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΆ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΟΎΣΑ  ΑΥΤΌ

ΠΆΡΕ ΈΝΑ ΤΗΛ ΜΗΠΩΣ ΕΊΣΑΙ ΤΥΧΕΡΉ.ΑΝ ΥΠΉΡΧΑΝ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΌ ΘΑ ΠΉΓΑΙΝΑ ΕΓΏ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ    

 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/41057#

 

Καλημέρα σας,

εργάζομαι περίπου 10 χρόνια, και το αντικείμενό μου είναι περισσότερο ότι έχει να κάνει με μισθοδοσία/ασφαλιστικά. Γνώριζω Β κατηγορίας, και φορολογικές δηλώσεις ατομικών επιχείρησεων (απλές) και φυσικών προσώπων, ενώ από Γ κατηγορίας είμαι εντελώς άσχετος(αυτό είναι που θα ήθελα να εξελίξω, καθώς και τα ΕΛΠ)

Έχω κάνει την αίτηση, έχω περάσει συνέντευξη στο σεμινάριο που αναφέρεστε, τα χρήματα τα έχω. Απλώς έχω κολλήσει στο ότι αν δεν κάνω και πράξη εδώ στο γραφείο αυτά που θα μαθαίνω, τότε μήπως είναι πεταμένα λεφτά?

Για ποιους λόγος εσείς θα το κάνατε το παραπάνω σεμινάριο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spirosvii είπε

 

Καλημέρα σας,

εργάζομαι περίπου 10 χρόνια, και το αντικείμενό μου είναι περισσότερο ότι έχει να κάνει με μισθοδοσία/ασφαλιστικά. Γνώριζω Β κατηγορίας, και φορολογικές δηλώσεις ατομικών επιχείρησεων (απλές) και φυσικών προσώπων, ενώ από Γ κατηγορίας είμαι εντελώς άσχετος(αυτό είναι που θα ήθελα να εξελίξω, καθώς και τα ΕΛΠ)

Έχω κάνει την αίτηση, έχω περάσει συνέντευξη στο σεμινάριο που αναφέρεστε, τα χρήματα τα έχω. Απλώς έχω κολλήσει στο ότι αν δεν κάνω και πράξη εδώ στο γραφείο αυτά που θα μαθαίνω, τότε μήπως είναι πεταμένα λεφτά?

Για ποιους λόγος εσείς θα το κάνατε το παραπάνω σεμινάριο?

 

Τα χει  όλα εφ όλης της ύλης  με πολλοί κάλους καθηγητές και όχι μόνο άλλα ασκούμενους μάχιμους  λογιστές φοροτεχνικούς δεν ειναι και λίγο .Αυτη ειναι η απάντηση στον προβληματισμό η θεωρεία και η πράξη .Τώρα παραπάνω δεν ξέρω και εγώ μην νομίζεται πρώτη φορά γίνεται δεν το έχω κάνει και οι απαντήσεις μου έχουν να κάνουν πάνω σε αυτήν την βάση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, 125883623 είπε

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΌΜΑ ΑΝΟΙΚΤΌ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΆ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΟΎΣΑ  ΑΥΤΌ

ΠΆΡΕ ΈΝΑ ΤΗΛ ΜΗΠΩΣ ΕΊΣΑΙ ΤΥΧΕΡΉ.ΑΝ ΥΠΉΡΧΑΝ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΌ ΘΑ ΠΉΓΑΙΝΑ ΕΓΏ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ    

 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/41057#

δεν είναι ανοιχτό αλλά θα ήθελα κάτι όπου θα μπορούσα να εφαρμόσω στην πράξη αυτά που ζητάνε στην αγορά εργασίας.... πιστεύω οτι τα πανεπιστημιακά σεμινάρια εστιάζουν σε θεωρία κάτι που δεν θέλω. Τόσα χρόνια στη σχολή χόρτασα απο θεωρία.... δυστυχώς τα πανεπιστήμια έχουν γίνει επιχειρήσεις που πλασάρουν μεταπτυχιακά, σεμινάρια και οτιδήποτε άλλο σε θεωρητικό επίπεδο και δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της αγοράς.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, gkaramitsianis είπε

θα σου πρότεινα να γίνουν σεμινάρια πρακτικά σε αναγνωρισμένα κέντρα. Έχω στην διάθεσή μου να σου προτείνω τηλ. επικοινωνίας 6977090171 Καραμητσιάνης Γεώργιος

Θα επικοινωνήσω μαζί σας για περισσότερες πληροφορίες. Έχω βρει και εγώ κάποια και θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Garyfallia είπε

δεν είναι ανοιχτό αλλά θα ήθελα κάτι όπου θα μπορούσα να εφαρμόσω στην πράξη αυτά που ζητάνε στην αγορά εργασίας.... πιστεύω οτι τα πανεπιστημιακά σεμινάρια εστιάζουν σε θεωρία κάτι που δεν θέλω. Τόσα χρόνια στη σχολή χόρτασα απο θεωρία.... δυστυχώς τα πανεπιστήμια έχουν γίνει επιχειρήσεις που πλασάρουν μεταπτυχιακά, σεμινάρια και οτιδήποτε άλλο σε θεωρητικό επίπεδο και δεν ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της αγοράς.... 

ΤΌΤΕ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΡΉΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΆΤΙΑ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΆΡΙΑ ΤΟΥ KELE .ΈΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΉΣΕΙ ΜΙΣΘΟΔΟΣΊΑ ΚΑΙ ΕΊΧΕ ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΉ ΠΡΑΚΤΙΚΌ ΚΟΜΜΑΤΙ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΏΡΑ ΑΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΊ ΤΌΣΟ ΠΟΛΛΉ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΌ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΉ ΛΟΓΙΚΌ ΑΛΏΣΤΕ  ΚΆΠΟΥ ΕΊΧΑ ΔΙΑΒΆΣΕΙ ΌΤΙ ΈΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΌ ΓΡΑΦΕΊΟ ΚΆΝΕΙ ΣΕΜΙΝΆΡΙΑ ΠΆΝΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΆΤΕΣ  ΤΟΥ ΜΕ  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΔΕΔΟΜΈΝΑ .ΊΣΩΣ ΑΥΤΟ  ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΥΤΕΡΌ  ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΆΧΝΕΙΣ . 

 

ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΤΟΤΕ ΣΤΗΣ 25/07/2018 

https://www.taxheaven.gr/jobs/index/view/id/5154

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spirosvii είπε

 

Καλημέρα σας,

εργάζομαι περίπου 10 χρόνια, και το αντικείμενό μου είναι περισσότερο ότι έχει να κάνει με μισθοδοσία/ασφαλιστικά. Γνώριζω Β κατηγορίας, και φορολογικές δηλώσεις ατομικών επιχείρησεων (απλές) και φυσικών προσώπων, ενώ από Γ κατηγορίας είμαι εντελώς άσχετος(αυτό είναι που θα ήθελα να εξελίξω, καθώς και τα ΕΛΠ)

Έχω κάνει την αίτηση, έχω περάσει συνέντευξη στο σεμινάριο που αναφέρεστε, τα χρήματα τα έχω. Απλώς έχω κολλήσει στο ότι αν δεν κάνω και πράξη εδώ στο γραφείο αυτά που θα μαθαίνω, τότε μήπως είναι πεταμένα λεφτά?

Για ποιους λόγος εσείς θα το κάνατε το παραπάνω σεμινάριο?

 

Καλησπέρα σας, 

Εγώ θέλω να κάνω αυτά τα σεμινάρια γιατί δεν έχω καθόλου εργασιακή εμπειρία πάνω στα λογιστικά. Είναι ο μόνος κλάδος που έχει πολύ ζήτηση από την Αθήνα μέχρι και την Θεσσαλονίκη και θα ήθελα να ασχοληθώ με το επάγγελμα. Για να προλάβω κάποιους που μπορεί να πουν ότι όλα τα μαθαίνεις στην πράξη, να αναφέρω ότι έχω κάνει τις κινήσεις μου σε λογιστικά γραφεία να πάω χωρίς χρήματα για να μάθω αλλά αποτέλεσμα δεν είδα. Άρα συμβαίνει το εξής στην περίπτωσή μου.... δεν έχεις δουλειά άρα δεν έχεις εμπειρία... δεν έχεις εμπειρία δεν έχεις και δουλειά. Ένας φαύλος κύκλος δηλαδή. Έτσι πήρα την απόφαση να πάω κάπου να μάθω δυο πράγματα πάνω σε πραγματικά δεδομένα. Βρήκα σεμινάρια που καλύπτουν τα πάντα και αυτα που λες οτι γνωρίζεις και αυτά που θέλεις να μάθεις.... απο μισθοδοσίες, πως κλείνουν ισολογισμό και φυσικά ασχολούνται και με Γ κατηγορίας βιβλία ... τα πάντα και όλα με πραγματικά παραστατικά. Στην περίπτωσή μου πιστεύω ότι θα με βοηθήσει να έχω ένα πάτημα και να πώ αύριο μεθαύριο οτι ξέρω να κάνω 1-2 πράγματα και να κάνω μια αρχή. Στην περίπτωσή σου ίσως βοηθούσε μια συνεργασία με κάποιον λογιστή που έχει βιβλία Γ κατηγορίας για να μπορείς να τα εφαρμόσεις. Θα ήθελα να μου πεις και εσύ τι σεμινάρια έχεις βρεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ .ΕΓΏ ΔΕΝ ΈΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΈΛΕΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΟΎΤΕ ΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΆ .ΣΤΟ ΚΕΛΕ ΈΧΩ ΠΆΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ TAXHEAVEN ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΏ ΠΟΥ ΤΟ ΚΌΣΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΣΦΈΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΉ ΚΆΛΟ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 125883623 είπε

ΤΌΤΕ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΡΉΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΆΤΙΑ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΆΡΙΑ ΤΟΥ KELE .ΈΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΉΣΕΙ ΜΙΣΘΟΔΟΣΊΑ ΚΑΙ ΕΊΧΕ ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΉ ΠΡΑΚΤΙΚΌ ΚΟΜΜΑΤΙ . 

Είναι καλό το ΚΕΛΕ γενικά; Θέλω σεμινάρια εφ' όλης της ύλης.... 

Είμαι ανάμεσα στο ΚΕΛΕ και ένα άλλο. Στο ΚΕΛΕ διαρκεί το πρόγραμμα 3 μήνες και το δεύτερο 10 μήνες, φυσικά το κόστος διαφέρει... Στο πρώτο μπορώ να καλύψω το κόστος, στο δεύτερο (μου φαίνεται καλύτερο να πω την αλήθεια) είναι αρκετά πιο ακριβό και ψάχνω ότι καλύτερο κοντά στα μέτρα μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΣΤΟ ΚΕΛΕ ΈΚΑΝΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟ 3 ΜΗΝΟ ΜΙΣΘΟΔΟΣΊΑ  .ΑΝ ΞΑΝΑΠΉΓΕΝΑ  ΘΑ ΈΚΑΝΑ ΤΟ ΜΕΓΆΛΟ . ΌΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ .ΣΟΥ ΠΑ ΑΝ ΕΊΧΑ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΤΏΡΑ ΘΑ ΚΆΝΑ ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΈΣΤΕΙΛΑ ΜΕ ΤΑ 3.500 ΕΥΡΩ  ΆΛΛΑ ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 125883623 είπε

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ .ΕΓΏ ΔΕΝ ΈΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΈΛΕΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΟΎΤΕ ΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΆ .ΣΤΟ ΚΕΛΕ ΈΧΩ ΠΆΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ TAXHEAVEN ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΏ ΠΟΥ ΤΟ ΚΌΣΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΣΦΈΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΉ ΚΆΛΟ . 

Δυστυχώς κανένας δεν έχει την πολυτέλεια να πληρώσει σήμερα αλλά εκεί πατάνε όλοι στο χάσμα που υπάρχει μεταξύ της πανεπιστημιακής γνώσης και της πράξης. Καλό το πανεπιστήμιο ανοίγεις το μυαλό σου, πας παρά έξω, μαθαίνεις τον τρόπο να ψάχνεις αλλά είναι και όλα τα άλλα που τα μαθαίνεις στη δουλειά. Στην εποχή μας δεν έχουμε την πολυτέλεια να ζητάνε άτομα και να είναι διατεθειμένοι να τα εκπαιδεύσουν, αναγκαζόμαστε να δώσουμε αυτά που έχουμε μαζέψει για περισσότερη γνώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΆΣΤΑ ΤΑ ΠΡΆΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΆ .

ΕΊΣΑΙ ΝΈΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΏ ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΊΑ .

ΕΊΣΑΙ ΜΕΓΆΛΟΣ ΈΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΊΑ -ΓΝΏΣΗ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΏ ΓΙΑΤΊ ΘΕΣ ΠΟΛΛΆ Η ΣΕ ΠΕΡΝΏ ΜΕ ΛΊΓΑ ΕΠΟΜΈΝΩΣ ΌΛΑ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΠΟΥ ΈΧΕΙΣ ΔΑΠΑΝΉΣΕΙ ΣΧΟΛΉ ΣΕΜΙΝΆΡΙΑ ΠΆΝΩ ΑΠΌ 30.000-50.000 ΧΙΛΙΆΔΕΣ ΕΥΡΏ ΔΕΝ ΤΑ ΚΆΝΕΙΣ ΑΠΌΣΒΕΣΗ .

ΕΊΣΑΙ ΠΟΛΛΉ ΜΕΓΆΛΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΊΡΝΩ ΓΙΑΤΊ ΕΊΣΑΙ ΠΟΛΛΉ ΜΕΓΆΛΟΣ .

ΔΡΆΜΑ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Garyfallia είπε

Καλησπέρα σας, 

Εγώ θέλω να κάνω αυτά τα σεμινάρια γιατί δεν έχω καθόλου εργασιακή εμπειρία πάνω στα λογιστικά. Είναι ο μόνος κλάδος που έχει πολύ ζήτηση από την Αθήνα μέχρι και την Θεσσαλονίκη και θα ήθελα να ασχοληθώ με το επάγγελμα. Για να προλάβω κάποιους που μπορεί να πουν ότι όλα τα μαθαίνεις στην πράξη, να αναφέρω ότι έχω κάνει τις κινήσεις μου σε λογιστικά γραφεία να πάω χωρίς χρήματα για να μάθω αλλά αποτέλεσμα δεν είδα. Άρα συμβαίνει το εξής στην περίπτωσή μου.... δεν έχεις δουλειά άρα δεν έχεις εμπειρία... δεν έχεις εμπειρία δεν έχεις και δουλειά. Ένας φαύλος κύκλος δηλαδή. Έτσι πήρα την απόφαση να πάω κάπου να μάθω δυο πράγματα πάνω σε πραγματικά δεδομένα. Βρήκα σεμινάρια που καλύπτουν τα πάντα και αυτα που λες οτι γνωρίζεις και αυτά που θέλεις να μάθεις.... απο μισθοδοσίες, πως κλείνουν ισολογισμό και φυσικά ασχολούνται και με Γ κατηγορίας βιβλία ... τα πάντα και όλα με πραγματικά παραστατικά. Στην περίπτωσή μου πιστεύω ότι θα με βοηθήσει να έχω ένα πάτημα και να πώ αύριο μεθαύριο οτι ξέρω να κάνω 1-2 πράγματα και να κάνω μια αρχή. Στην περίπτωσή σου ίσως βοηθούσε μια συνεργασία με κάποιον λογιστή που έχει βιβλία Γ κατηγορίας για να μπορείς να τα εφαρμόσεις. Θα ήθελα να μου πεις και εσύ τι σεμινάρια έχεις βρεί. 

Καλησπέρα σας, εγώ αυτό https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/41057# έχω προχωρήσει, αλλά διστάζω να το ξεκινήσω, για το ότι όπως έχω ήδη γράψει στο γραφείο όπου εργάζομαι δεν υπάρχει η δυνατότητα να ασχοληθώ και με αυτό το κομμάτι. Υπάρχει ένας φίλος που ασχόλειται θα του το προτείνω να τον βοηθάω αμησθί προκειμένου να καταφέρω να μάθω κάποια πράγματα.

Το ιδανικό θα ήταν να κάνω πράξη στο γραφείο όπου εργάζομαι αυτά που θα μάθαινα στο σεμινάριο.

Είναι εξαμηνιαίο 3,500€, Τρίτη Πέμπτη 18:00-21:00

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 125883623 είπε

ΆΣΤΑ ΤΑ ΠΡΆΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΆ .

ΕΊΣΑΙ ΝΈΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΏ ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΊΑ .

ΕΊΣΑΙ ΜΕΓΆΛΟΣ ΈΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΊΑ -ΓΝΏΣΗ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΏ ΓΙΑΤΊ ΘΕΣ ΠΟΛΛΆ Η ΣΕ ΠΕΡΝΏ ΜΕ ΛΊΓΑ ΕΠΟΜΈΝΩΣ ΌΛΑ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΠΟΥ ΈΧΕΙΣ ΔΑΠΑΝΉΣΕΙ ΣΧΟΛΉ ΣΕΜΙΝΆΡΙΑ ΠΆΝΩ ΑΠΌ 30.000-50.000 ΧΙΛΙΆΔΕΣ ΕΥΡΏ ΔΕΝ ΤΑ ΚΆΝΕΙΣ ΑΠΌΣΒΕΣΗ .

ΕΊΣΑΙ ΠΟΛΛΉ ΜΕΓΆΛΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΊΡΝΩ ΓΙΑΤΊ ΕΊΣΑΙ ΠΟΛΛΉ ΜΕΓΆΛΟΣ .

ΔΡΆΜΑ .....

Ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι αλλά δεν μπορούμε να κάτσουμε με σταυρωμένα τα χέρια.... για τα έξοδα που λες εμένα με έναν πρόχειρο υπολογισμό ήταν στα 50.000 ευρώ και αυτά ως φοιτήτρια. Αυτά τα χρήματα και αυτά τα πτυχία δεν θέλω να πάνε χαμένα και είπα να προσπαθήσω λίγο ακόμα στην ζωή μου. Μια συμβουλή από εμένα είναι πριν επενδύσεις τα χρήματά σου κάπου (σεμινάρια, μεταπτυχιακά) να το ψάξεις γιατι εγώ την πάτησα μια φορά και δεν θέλω να το κάνω πάλι. Πέρα απο τα χρήματα ξοδεύεις και χρόνο που θα έκανες άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spirosvii είπε

Καλησπέρα σας, εγώ αυτό https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/41057# έχω προχωρήσει, αλλά διστάζω να το ξεκινήσω, για το ότι όπως έχω ήδη γράψει στο γραφείο όπου εργάζομαι δεν υπάρχει η δυνατότητα να ασχοληθώ και με αυτό το κομμάτι. Υπάρχει ένας φίλος που ασχόλειται θα του το προτείνω να τον βοηθάω αμησθί προκειμένου να καταφέρω να μάθω κάποια πράγματα.

Το ιδανικό θα ήταν να κάνω πράξη στο γραφείο όπου εργάζομαι αυτά που θα μάθαινα στο σεμινάριο.

Είναι εξαμηνιαίο 3,500€, Τρίτη Πέμπτη 18:00-21:00

 

Αυτό που λες με τον φίλο σου είναι πολύ καλή ιδέα ξεκινάς από εκεί και μετά βλέπεις.... ίσως σε βοηθήσει και εκείνος αργότερα ή σε προτείνει σε κάποιον. Αυτό το πρόγραμμα μου το είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω... είμαι λίγο επιφυλακτική σε αυτό....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 125883623 είπε

Τα χει  όλα εφ όλης της ύλης  με πολλοί κάλους καθηγητές και όχι μόνο άλλα ασκούμενους μάχιμους  λογιστές φοροτεχνικούς δεν ειναι και λίγο .Αυτη ειναι η απάντηση στον προβληματισμό η θεωρεία και η πράξη .Τώρα παραπάνω δεν ξέρω και εγώ μην νομίζεται πρώτη φορά γίνεται δεν το έχω κάνει και οι απαντήσεις μου έχουν να κάνουν πάνω σε αυτήν την βάση .

Θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες; τηλέφωνα, διευθύνσεις κτλ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Garyfallia είπε

Θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες; τηλέφωνα, διευθύνσεις κτλ; 

Στο ίδιο αναφερόμαστε, του Καποδιστριακού πανεπιστημίου. Έχω ήδη αναφέρει ποσά και περιόδους.

Μίλησα με τον εργοδότη μου, δυστυχώς δεν μπορούμε να το συνδιάσουμε τώρα, έτσι ώστε να κάνω και πρακτική.

Το ότι είστε επιφυλακτική είναι καλό, γιατί είναι κάτι που γίνεται για πρώτη φορά, και ίσως να είναι σχετικά δοκιμαστικό.

Θα ακολούθησω την φιλική συνεργασία με τον φίλο μου και βάζω τα χρήματα στην τράπεζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Αυτό το σεμινάριο το έχει παρακολουθήσει κανένας https://www.taxheaven.gr/seminars/index/view/id/5769 . Με βολεύει γιατί είναι εξ αποστάσεως και είμαι από επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Στις 24/7/2018 στις 7:03 ΜΜ, Garyfallia είπε

Καλησπέρα σας, 

Είμαι καινούρια στο σαιτ και θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα πρακτικά σεμινάρια λογιστικής που μπορεί να βρει κάποιος στην αγορά. Είμαι απόφοιτη οικονομικού πανεπιστημίου και έχω μεταπτυχιακό σε ένα αντικείμενο που δεν με βοηθάει και πολύ στην αγορά εργασίας. Έτσι, αποφάσισα να ασχοληθώ με τα λογιστικά και φοροτεχνικά. Μη έχοντας καμία ιδέα από την σχολή πάνω σε αυτό το αντικείμενο αποφάσισα να  κάνω κάποια πρακτικά σεμινάρια. Θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζετε κάποιο καλό να μου προτείνετε, τις εντυπώσεις σας, εάν σας βοήθησε κτλ γιατί όλα πλέον είναι πολύ ακριβά και δεν θα ήθελα να επιλέξω κάποιο και να πάνε τζάμπα αυτά τα χρήματα που θα διαθέσω.

 

Υπάρχουν πολλές εταιρείες που κάνουν σεμινάρια για λογιστές. Θα σας συνιστούσα να κάνετε μια αναζήτηση απο το διαδίκτυο και να κανονίσετε και κάποια προσωπικά ραντεβου. Υπάρχει ενα άρθρο που έχει τα καλύτερα σεμινάρια λογιστικής μα βάση τη πρακτικότητα, διάρκεια και δεν ξερω εαν έχει κόστος,. Πατήστε το προηγούμενο υπογραμμισμενο υπερσυνδεσμο. Επίσης προσωπικά θεωρώ εχω ακούσει πολυ καλά λόγια για τα σεμινάρια του taxheaven, powertax και tsantzalis.gr.  Θεωρώ οτι πρέπει να σας ταιριάζει το κλίμα και το υφος του εκπαιδευτή καθως και ο τρόπος διδασκαλίας. Πχ τα σεμινάρια λογιστικής Τσαντζαλής είναι τα μεγαλύτερα σε ώρες (διάρκεια) 430 ωρες αλλά η μηχανογραφηση θέλει πιο σύγχρονο κομπιουτερ. Του power tax είναι μικρα σε διαρκεια αλλα με καλό χώρο. Ερευνήστε το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...