Προς το περιεχόμενο
  • 0
ΜΑΝΟΛΗΣ6902

Ε3 ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗΣ ΑΕ

Ερώτηση

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗ ΑΕ ΜΕ ΕΣΟΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ 73(ΠΑΚΕΤΑ)  ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΟΣΑ ΣΤΟΝ 24-25

ΣΤΟ  ΝΕΟ Ε3 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΝΤΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• 0

Ο κωδικός 401 είναι πληροφοριακός και παίζει ρόλο μόνο στα αποτελέσματα (πληροφοριακά) του πίνακα Δ' του Ε3 (2η σελίδα).

Από παραδείγματα που έκανα προσπαθώντας κι εγώ να δω τι γίνεται, βλέπω ότι ο 401 δεν μεταβάλλει καθόλου τα πραγματικά/φορολογικά κέρδη της επιχείρησης στον πίνακα ΣΤ' του Ε3 ή στο έντυπο Ν.

Κατέληξα λοιπόν (μυρίζοντας και λίγο τα νύχια μου) ότι οι αγορές και τα υλικά ομάδας 2, σε επιχείρηση παροχής υπηρεσιών, θα πρέπει να αναγραφούν με όλα τα υπόλοιπα έξοδα στην 3η σελίδα του Ε3, πίνακας Ζ2.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0
1 ώρα πριν, nikmet είπε

Ο κωδικός 401 είναι πληροφοριακός και παίζει ρόλο μόνο στα αποτελέσματα (πληροφοριακά) του πίνακα Δ' του Ε3 (2η σελίδα).

Από παραδείγματα που έκανα προσπαθώντας κι εγώ να δω τι γίνεται, βλέπω ότι ο 401 δεν μεταβάλλει καθόλου τα πραγματικά/φορολογικά κέρδη της επιχείρησης στον πίνακα ΣΤ' του Ε3 ή στο έντυπο Ν.

Κατέληξα λοιπόν (μυρίζοντας και λίγο τα νύχια μου) ότι οι αγορές και τα υλικά ομάδας 2, σε επιχείρηση παροχής υπηρεσιών, θα πρέπει να αναγραφούν με όλα τα υπόλοιπα έξοδα στην 3η σελίδα του Ε3, πίνακας Ζ2.

πρώτα στον Ζ2 και μετά 401.

απλά εσύ το πήγαινες ή στο πήγαινε το πρόγραμμα στον 423 αυτόματα και δεν έβλεπες αλλαγή στα αποτελέσματα.

ο 401 είναι για τα κοστολογημένα έξοδα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0

Αγαπητέ PROAKIS, συμφωνούμε απόλυτα.

Στις αρχές που βγήκε το νέο Ε3 το έψαχνα και δεν ήμουν σίγουρος για το τι γίνεται (πάνω, κάτω νούμερα, μετά δεξιά και πάλι αριστερά)!

Αυτό που ήθελα να επισημάνω στον ΜΑΝΟΛΗΣ6902 είναι ότι ο 401 δεν θα παίξει ρόλο στη φορολόγηση. Μετέχει μόνο πληροφοριακά στους δείκτες/αποτελέσματα της 2ης σελίδας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα

• Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.