Προς το περιεχόμενο
  • 0

Προυπηρεσία ως βοηθός λογιστή


Sofia21

Ερώτηση

Καλημέρα σας, θα ήθελα τη βοήθεια όποιου γνωρίζει... Προσλήφθηκα στην εταιρία στην οποία εργάζομαι μέχρι και σήμερα ως βοηθός λογιστή, αυτή ήταν η συμφωνία. Για ένα εξάμηνο με είχαν στον Κωδ.Ειδικ. 419000 (Λοιποί υπάλληλοι γραφείου), όταν το είδα και το ανέφερα μου τον άλλαξαν  για ένα μήνα στον 343390 {Βοηθοί λογιστών (πτυχιούχοι ΑΕΙ)}  και έπειτα μέχρι και σήμερα είμαι στον Κωδικό 412100 Βοηθοί λογιστηρίου και υπάλληλοι που τηρούν λογιστικά βιβλία .   Έχω όμως πτυχίο ΑΕΙ και είμαι κανονικά εγεγραμμένη στο Οικονομικό Επιμελητήριο.

Το ερώτημα μου είναι,εγώ που θέλω να μαζέψω προυπηρεσία σε ποιον κωδικό θα έπρεπε να είναι η σύμβαση μου;  Πως θα την αποδείξω αφού τα ένσημα μου ήταν σε 3 διαφορερτικούς κωδικούς; Επίσης, ποιος γνωρίζει να μου πει τι σημαίνει το 10 στον Κωδικό Ειδικής Περίπτωσης;

Ευχαριστώ πολύ για όποια απάντηση μου δώσετε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
23 λεπτά πριν, Sofia21 είπε

Καλημέρα σας, θα ήθελα τη βοήθεια όποιου γνωρίζει... Προσλήφθηκα στην εταιρία στην οποία εργάζομαι μέχρι και σήμερα ως βοηθός λογιστή, αυτή ήταν η συμφωνία. Για ένα εξάμηνο με είχαν στον Κωδ.Ειδικ. 419000 (Λοιποί υπάλληλοι γραφείου), όταν το είδα και το ανέφερα μου τον άλλαξαν  για ένα μήνα στον 343390 {Βοηθοί λογιστών (πτυχιούχοι ΑΕΙ)}  και έπειτα μέχρι και σήμερα είμαι στον Κωδικό 412100 Βοηθοί λογιστηρίου και υπάλληλοι που τηρούν λογιστικά βιβλία .   Έχω όμως πτυχίο ΑΕΙ και είμαι κανονικά εγεγραμμένη στο Οικονομικό Επιμελητήριο.

Το ερώτημα μου είναι,εγώ που θέλω να μαζέψω προυπηρεσία σε ποιον κωδικό θα έπρεπε να είναι η σύμβαση μου;  Πως θα την αποδείξω αφού τα ένσημα μου ήταν σε 3 διαφορερτικούς κωδικούς; Επίσης, ποιος γνωρίζει να μου πει τι σημαίνει το 10 στον Κωδικό Ειδικής Περίπτωσης;

Ευχαριστώ πολύ για όποια απάντηση μου δώσετε.

 

Στο ΟΕΕ δεν αναγνωρίζουν τον κωδικό λοιποί υπάλληλοι γραφείου ως προυπηρεσία για αναβάθμιση τάξης,οι άλλοι δύο αναγνωρίζονται.Τώρα σε ότι αφορά τον κωδικό 10 αν θυμάμαι καλά αφορούσε απεικόνιση  επικουρικής ασφάλισης στην ΑΠΔ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...