Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΥΠΕΡΑΠΟΔΟΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΑΠΟΘΕΜΑΤΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΟΥ


evi3107

Ερώτηση

Καλησπέρα

Σε ασφαλιστηριο συμβολαιο με θυγατρικη τραπεζας  με λήξη το 2024, φέτος ήλθε επιστολή για υπεραπόδοση μαθηματικού αποθέματοςπου προέκυψε το 2017.Τονίζω  ότι το συμβόλαιο δεν έληξε  ούτε προεξοφλήθηκε στο 2017.

Το καθαρό ποσό θα δηλωθεί? αν ναι στο κωδικό 291 ?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 ώρα πριν, evi3107 είπε

Καλησπέρα

Σε ασφαλιστηριο συμβολαιο με θυγατρικη τραπεζας  με λήξη το 2024, φέτος ήλθε επιστολή για υπεραπόδοση μαθηματικού αποθέματοςπου προέκυψε το 2017.Τονίζω  ότι το συμβόλαιο δεν έληξε  ούτε προεξοφλήθηκε στο 2017.

Το καθαρό ποσό θα δηλωθεί? αν ναι στο κωδικό 291 ?

Ευχαριστώ 

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/20376

αν και νομίζω δεν είσαι εδώ ,γιατί μιλάει για λήξη η πρόωρη εξαγορά  μάλλον  για 295...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, 125883623 είπε

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/20376

αν και νομίζω δεν είσαι εδώ ,γιατί μιλάει για λήξη η πρόωρη εξαγορά  μάλλον  για 295...

Καλημέρα 

Η θυγατρική τράπεζας που αναφέρεται είναι η ασφαλιστική της τράπεζας.Δεν είναι αλλοδαπή για να συμπληρωθεί ο 295. Για τον 291 ρωτώ γιατί ενώ θα έπρεπε να υπάρχει από πίσω πίνακας ηλεκτρονικής πληροφόρησης, η τράπεζα δεν έχει ανεβάσει τίποτα. 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 λεπτά πριν, evi3107 είπε

Καλημέρα 

Η θυγατρική τράπεζας που αναφέρεται είναι η ασφαλιστική της τράπεζας.Δεν είναι αλλοδαπή για να συμπληρωθεί ο 295. Για τον 291 ρωτώ γιατί ενώ θα έπρεπε να υπάρχει από πίσω πίνακας ηλεκτρονικής πληροφόρησης, η τράπεζα δεν έχει ανεβάσει τίποτα. 

ευχαριστώ

νομίζω ότι είναι ενημερωτικό.  η δε υπεραπόδοση δεν είναι πραγματοποιημένη.  πχ. λήξη ,πρόωρη εξαγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, PROAKIS είπε

νομίζω ότι είναι ενημερωτικό.  η δε υπεραπόδοση δεν είναι πραγματοποιημένη.  πχ. λήξη ,πρόωρη εξαγορά.

Mόλις τώρα σε επικοινωνία με την τράπεζα μου απάντησαν ότι είναι όντως ενημερωτικό και επειδή προέκυψε στο 2017 αλλά καταλογίστηκε στο 2018 ,(με το κλείσιμο της χρήσης τους ίσως?) θα στείλουν βεβαίωση και θα το καταχωρίσουν στο 2018... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...