Προς το περιεχόμενο
  • 0

Απόδειξη Φιλοξενίας


stavrakasp

Ερώτηση

Καλησπέρα!

Έστειλα δήλωση πελάτη και μου την στέλνει σε έλεγχο! Όλα καλά μαζέυουμε τα δικαιολογητικά και τα πάμε!

Έχει δηλώσει τον γιό του φιλοξενούμενο. Πώς το αποδεικνύω? Με μιά απλή ΥΔ γίνεται δουλειά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Και ετσι, αλλά απο φέτος που δηλώνεις ποιον φιλόξενεις και κάνει η κάνεις αποδοχή δεν νομιζω να είναι αυτό το πρόβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
59 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Και ετσι, αλλά απο φέτος που δηλώνεις ποιον φιλόξενεις και κάνει η κάνεις αποδοχή δεν νομιζω να είναι αυτό το πρόβλημα σου.

οταν λες αποδοχη ?

πρεπει να κανει δηλωση πρωτα ο φιλοξενουμενος και μετα να ξαναμπει ο φιλοξενων να κανει αποδοχη?

η ανεξαρτητα ο καθενας απλα δηλωνει το αφμ ο φιλοξενουμενος οπως παλια

και ο φιλοξενων ανεξαρτητα αν εχει κανει η οχι δηλωση ο φιλοξενουμενος 

δηλωνει το αφμ του φιλοξενουμενου και τελος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απόφοιτος τουριστικών επαγγελμάτων το 2017 διέμενε στο ξενοδοχείο όπου εργαζόταν.....τον δηλώνω με τον ΑΦΜ της εταιρείας

σα φιλοξενούμενο...ή κάπως αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν κάνει δήλωση πρώτα ο φιλοξενών θα δηλώσει ποιους φιλοξενεί και μετά οι άλλοι θα κάνουν απλή αποδοχή.

Αν κάνει δήλωση πρώτα ο φιλοξενούμενος θα δηλώσει ποιος τον φιλοξενεί και μετά ο φιλοξενών θα κάνει απλή αποδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν, solwn 1 είπε

Απόφοιτος τουριστικών επαγγελμάτων το 2017 διέμενε στο ξενοδοχείο όπου εργαζόταν.....τον δηλώνω με τον ΑΦΜ της εταιρείας

σα φιλοξενούμενο...ή κάπως αλλιώς;

Και εγώ φιλοξενούμενο από την εταιρεία έβαλα έναν πελάτη μου ίδια περίπτωση στην Κρήτη.

Το θέμα είναι ότι μάλλον μπαίνει θέμα παροχών σε είδος γι'αυτούς τους εργαζόμενους. Ελπίζω να μην το ψάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
48 λεπτά πριν, nick63 είπε

Και εγώ φιλοξενούμενο από την εταιρεία έβαλα έναν πελάτη μου ίδια περίπτωση στην Κρήτη.

Το θέμα είναι ότι μάλλον μπαίνει θέμα παροχών σε είδος γι'αυτούς τους εργαζόμενους. Ελπίζω να μην το ψάξουν.

παροχή είναι όταν η εταιρεία σου διαθέτει σπίτι εκτός εγκαταστάσεων της,σύμφωνα με την λογική.????

εδώ μένει στην ίδια την επιχείρηση.

ΕΑΝ δεν έχουν μάνα-πατέρα-αδελφό-φίλο-φίλη (χωρίς πρόβλημα στο κοινωνικό μέρισμα) βάλτε την εταιρεία που είναι και το πραγματικό γεγονός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, solwn 1 είπε

Απόφοιτος τουριστικών επαγγελμάτων το 2017 διέμενε στο ξενοδοχείο όπου εργαζόταν.....τον δηλώνω με τον ΑΦΜ της εταιρείας

σα φιλοξενούμενο...ή κάπως αλλιώς;

Καλησπέρα,

εγώ σε ανάλογη περίπτωση του έκανα παραχώρηση χρήσης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είτε δωρεάν παραχώρηση, είτε φιλοξενία, δεν τίθεται θέμα παροχής στον εργαζόμενο? Πως το αποφεύγετε αυτό?

Ή απλώς το δηλώνουμε και αν το πιάσει ο έλεγχος το έπιασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...