Προς το περιεχόμενο
  • 0

τροποποιητικη Ε1


nikosrds

Ερώτηση

Γνωρίζει καποιος πού δηλώνεται αμοιβή ανέργου για συμμετοχή σε ερευνα προηγουμενου ετους ?

αφορα περιστασιακή απασχοληση και αμοιβη με τιτλο κτήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Βλέπω τα ποσά στη φετινή δηλωση.Ποιους κωδικούς ε1 θα χρησιμοποιησω για να τροποποιησω το περσινο Ε1 ωστε να φορολογηθούν στο έτος που αναγονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, nikosrds είπε

Βλέπω τα ποσά στη φετινή δηλωση.Ποιους κωδικούς ε1 θα χρησιμοποιησω για να τροποποιησω το περσινο Ε1 ωστε να φορολογηθούν στο έτος που αναγονται?

Η τροποποιητική δήλωση λόγω αναδρομικών δεν έχει ανίξει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την πάτησα. Ξέχασα να βάλω αποδείξεις σε ε1 για τα φορολογικά έτη 2016 & 2017 σε έναν πελάτη. Τα ποσά είναι 78 και 111 ευρώ σε κάθε έτος. Αν κάνω τώρα τροποποιητική και προσθέσω ποσά στον κωδικό 049 θα έχω πρόστιμο εκπρόθεσμης 100 ευρώ?

Ή απλά να τα βάλω σε μια ρύθμιησ και να τα πληρώσω όπως μου αξίζει, για το λάθος που έκανα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, spirosvii είπε

Την πάτησα. Ξέχασα να βάλω αποδείξεις σε ε1 για τα φορολογικά έτη 2016 & 2017 σε έναν πελάτη. Τα ποσά είναι 78 και 111 ευρώ σε κάθε έτος. Αν κάνω τώρα τροποποιητική και προσθέσω ποσά στον κωδικό 049 θα έχω πρόστιμο εκπρόθεσμης 100 ευρώ?ναι 

Ή απλά να τα βάλω σε μια ρύθμιση και να τα πληρώσω όπως μου αξίζει, για το λάθος που έκανα; δυστυχώς αυτό σε συμφέρει .

θα χει πρόστιμο και δεν θυμάμαι αν στην εκπρόθεσμη δέχεται και τις αποδείξεις(σε κάποιες χρόνιες δεν τις δέχεται εκπρόθεσμα άλλα πρέπει να ειναι πριν το 2016 αυτό . θα πάρεις τσάμπα και τα 100 ρα. αν θυμαμαι καλα  για το 16-17 τις δέχεται άλλα δεν αξίζει .

πας για 20-30 ευρώ και μπαίνεις μέσα..τα κακά του επαγγέλματος .και αν έχεις πάρει και τα 20-30 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 ώρες πριν, 125883623 είπε

θα χει πρόστιμο και δεν θυμάμαι αν στην εκπρόθεσμη δέχεται και τις αποδείξεις(σε κάποιες χρόνιες δεν τις δέχεται εκπρόθεσμα άλλα πρέπει να ειναι πριν το 2016 αυτό . θα πάρεις τσάμπα και τα 100 ρα. αν θυμαμαι καλα  για το 16-17 τις δέχεται άλλα δεν αξίζει .

πας για 20-30 ευρώ και μπαίνεις μέσα..τα κακά του επαγγέλματος .και αν έχεις πάρει και τα 20-30 ευρώ. 

Δεν τα έχω πάρει τα 30 ευρώ. Παρόλαυτά θα πρέπει να τα κάνω ρύθμιση και να τα πληρώσω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, spirosvii είπε

Δεν τα έχω πάρει τα 30 ευρώ. Παρόλαυτά θα πρέπει να τα κάνω ρύθμιση και να τα πληρώσω. Ευχαριστώ

Κριμα και δε ν είσαι και στο καινούργιο με μια προχειρη μάτια 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/42977

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Συνταξιούχος με επικουρικό από το ΤΕΑΥΦΕ .

Το ταμείο εξέδωσε νέα διορθωμένη βεβαίωση συντάξεων για το φορολογικό 2016 στις 18/12/2017.

Η συνταξιούχος έκανε τροποποιητική Ε1 φορ. 2016 στις 22/12/2017, βάσει της νέας βεβαίωσης του ταμείου και προέκυψε μείωση φόρου.

Η ΔΟΥ, πριν λίγες μέρες βεβαίωσε πρόστιμο εκπρόθεσμης δήλωσης στην συνταξιούχο 102,40 ευρώ.

Από τη στιγμή που είναι λάθος του ταμείου δεν πρέπει να το διαγράψουν το πρόστιμο?

Πιστεύετε ότι αν πάω στη ΔΟΥ θα καταφέρω κάτι?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Συνταξιούχος με επικουρικό από το ΤΕΑΥΦΕ .

Το ταμείο εξέδωσε νέα διορθωμένη βεβαίωση συντάξεων για το φορολογικό 2016 στις 18/12/2017.

Η συνταξιούχος έκανε τροποποιητική Ε1 φορ. 2016 στις 22/12/2017, βάσει της νέας βεβαίωσης του ταμείου και προέκυψε μείωση φόρου.

Η ΔΟΥ, πριν λίγες μέρες βεβαίωσε πρόστιμο εκπρόθεσμης δήλωσης στην συνταξιούχο 102,40 ευρώ.

Από τη στιγμή που είναι λάθος του ταμείου δεν πρέπει να το διαγράψουν το πρόστιμο?

Πιστεύετε ότι αν πάω στη ΔΟΥ θα καταφέρω κάτι?

Ευχαριστώ πολύ.

ναι θα το διαγράψουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
36 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Συνταξιούχος με επικουρικό από το ΤΕΑΥΦΕ .

Το ταμείο εξέδωσε νέα διορθωμένη βεβαίωση συντάξεων για το φορολογικό 2016 στις 18/12/2017.

Η συνταξιούχος έκανε τροποποιητική Ε1 φορ. 2016 στις 22/12/2017, βάσει της νέας βεβαίωσης του ταμείου και προέκυψε μείωση φόρου.

Η ΔΟΥ, πριν λίγες μέρες βεβαίωσε πρόστιμο εκπρόθεσμης δήλωσης στην συνταξιούχο 102,40 ευρώ.

Από τη στιγμή που είναι λάθος του ταμείου δεν πρέπει να το διαγράψουν το πρόστιμο?

Πιστεύετε ότι αν πάω στη ΔΟΥ θα καταφέρω κάτι?

Ευχαριστώ πολύ.

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/25769 πολ 1034/2017 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/39706#

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/40530#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους. Μπαίνοντας σε δήλωση πελάτη του 2019 (εισοδήματα 2018) βλέπω στη βεβαίωση αποδοχών του ένα ποσό από ασφάλισμα ομαδικού ασφαλιστηρίου το οποίο όμως όταν είχα υποβάλει την δήλωση του δεν υπήρχε στην βεβαίωση και το ξέρω  γιατί τηρώ αρχείο των βεβαιώσεων στον υπολογιστή και έκανα αντιπαραβολή. Γίνεται αυτό να έχει δηλωθεί από τον φορέα μετά; δεν μου έχει ξανά τύχει και επίσης τι κάνουμε τώρα; η τροποποιητική θα έχει λογικά πρόστιμο. Αυτό το ποσό μπαίνει στα εισοδήματα με μη ηλεκτρονική πληροφόρηση που έχουν όμως εισφορά αν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...