Προς το περιεχόμενο
  • 0

Υποβολή ε3 από λογιστή ανεξαρτήτου τζιρου


adel

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Είμαι μισθωτός λογιστής, μπαίνεις με τους κωδικούς του νομικού προσώπου, πας εξουσιοδοτήσεις και πας κάτω κάτω (μετά το κατεβατό εξουσιοδοτήσεων προς λογιστές-λογ.γραφεία) όπου λογικά φαίνεται εξουσιοδοτημένος ο νόμιμος εκπρόσωπος. Πατάς νέα εξουσιοδότηση βάζεις το αφμ σου και είσαι οκ. Μετά μπαίνεις με τους κωδικούς σου και σου επιτρέπει κανονικά να δουλέψεις και να στείλεις Ε3+Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, GRECTORAS είπε

Είμαι μισθωτός λογιστής, μπαίνεις με τους κωδικούς του νομικού προσώπου, πας εξουσιοδοτήσεις και πας κάτω κάτω (μετά το κατεβατό εξουσιοδοτήσεων προς λογιστές-λογ.γραφεία) όπου λογικά φαίνεται εξουσιοδοτημένος ο νόμιμος εκπρόσωπος. Πατάς νέα εξουσιοδότηση βάζεις το αφμ σου και είσαι οκ. Μετά μπαίνεις με τους κωδικούς σου και σου επιτρέπει κανονικά να δουλέψεις και να στείλεις Ε3+Ν.

ο.κ μια χαρά .άπλα δεν αφήνει κάποιους να τους κάνει το νομικό πρόσωπο εξουσιοδοτηση .ωραία αυτό ειναι ευχάριστο που ξεμπλόκαρε  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
26 λεπτά πριν, AfiLak είπε

Ξέρω, εμένα!!! Το έχω κάνει, λειτουργεί. Γιατί δεν το κάνεις, έστω δοκιμαστικά? Νομίζω έχεις αγχωθεί χωρίς λόγο!

Δεν έχω προβλημα ,εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας άπλα για κάτι γνωστούς  ρώταγα  που είχαν προβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Μου ήρθε δικηγόρος, φίλος γνωστού, για να του υποβάλλω τη δήλωση επειδή έχει περάσει το όριο των 50,000.

Τι έλεγχο πρέπει να κάνω? Για μένα το σωστό είναι να μου φέρει το βιβλίο, τα παραστατικά και να του φτιάξω το Ε3.

Επειδή τον είδα περίεργο όμως, του στυλ τα έχω όλα έτοιμα, είμαι τυπικός, ρίξε μια ματιά, πώς μπορώ εγώ να είμαι καλυμμένος? Με μία υπεύθυνη δήλωση που να αναφέρει ότι η καταχώρηση στο βιβλίο έγινε με αποκλειστική ευθύνη του δικηγόρου?

Και επίσης, τι αμοιβή θα ζητάγατε εσείς?

Ευχαριστώ πολύ σε όποιον απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Μου ήρθε δικηγόρος, φίλος γνωστού, για να του υποβάλλω τη δήλωση επειδή έχει περάσει το όριο των 50,000.

Τι έλεγχο πρέπει να κάνω? Για μένα το σωστό είναι να μου φέρει το βιβλίο, τα παραστατικά και να του φτιάξω το Ε3.

Επειδή τον είδα περίεργο όμως, του στυλ τα έχω όλα έτοιμα, είμαι τυπικός, ρίξε μια ματιά, πώς μπορώ εγώ να είμαι καλυμμένος? Με μία υπεύθυνη δήλωση που να αναφέρει ότι η καταχώρηση στο βιβλίο έγινε με αποκλειστική ευθύνη του δικηγόρου?

Και επίσης, τι αμοιβή θα ζητάγατε εσείς?

Ευχαριστώ πολύ σε όποιον απαντήσει.

Το "όλα είναι έτοιμα, είμαι τυπικός, ρίξε απλά για ματιά" σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει:

"Είμαι τσιγκούνης και θα πω ότι μ......κία μου κατέβει, για να υποτιμήσω την δουλειά σου και να γλιτώσω κανένα φράγκο από την αμοιβη"!!!

Εσύ θα κρίνεις τί έλεγχο θα χρειαστεί να κάνεις, ώστε να είναι καλυμμένος σε κάθε περίπτωση και ζήτα και τα ανάλογα!!!!

Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
38 λεπτά πριν, parmenion είπε

Το "όλα είναι έτοιμα, είμαι τυπικός, ρίξε απλά για ματιά" σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει:

"Είμαι τσιγκούνης και θα πω ότι μ......κία μου κατέβει, για να υποτιμήσω την δουλειά σου και να γλιτώσω κανένα φράγκο από την αμοιβη"!!!

Εσύ θα κρίνεις τί έλεγχο θα χρειαστεί να κάνεις, ώστε να είναι καλυμμένος σε κάθε περίπτωση και ζήτα και τα ανάλογα!!!!

Καλή συνέχεια

Είναι ιδίωμα των δικηγόρων να νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα. Μου ήρθε δικηγόρος, φίλος γνωστού, για να του υποβάλλω τη δήλωση επειδή έχει περάσει το όριο των 50,000.

Τι έλεγχο πρέπει να κάνω? Για μένα το σωστό είναι να μου φέρει το βιβλίο, τα παραστατικά και να του φτιάξω το Ε3.

Επειδή τον είδα περίεργο όμως, του στυλ τα έχω όλα έτοιμα, είμαι τυπικός, ρίξε μια ματιά, πώς μπορώ εγώ να είμαι καλυμμένος? Με μία υπεύθυνη δήλωση που να αναφέρει ότι η καταχώρηση στο βιβλίο έγινε με αποκλειστική ευθύνη του δικηγόρου?

Και επίσης, τι αμοιβή θα ζητάγατε εσείς?

Ευχαριστώ πολύ σε όποιον απαντήσει.

κάνε έναν έλεγχο, γιατί εμένα  μου είχε έρθει ένας και τα έγραφε με το παλιό καθεστώς ακόμα ( τζίρο μείον κρατήσεις κλπ)!!! Κατά τα άλλα όλα σωστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...