Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ Ε3 ΛΟΓΩ ΚΑΔ


billsio

Ερώτηση

Συναδελφοι καλησπερα. πηγα να στειλω την 1η δηλωση σημερα (τη δικια μου). Αφου τα συμπληρωσα ολα στο Ε3, μου βγαζει μηνυμα οτι με βαση τα στοιχεια της υπηρεσιας μας, εμφανιζονται ΚΑΔ που σχετιζονται με την εμπορικη ιδιοτητα και δε μπορειτε να συμπληρωσετε στον κωδικο 007 ΝΑΙ (ν.4172/13 αρ.12 παρ.2 περιπτωση στ) μισθωτος με μπλοκακι-φορολογικα με λιγα λογια. Οι ΚΑΔ μου ειναι 3 ΚΑΔ (69.20.) που αφορουν λογιστικες υπρεσιες και 3 ΚΑΔ (70.22.) που αφορουν συμβουλτευτικες υπηρεσιες.

*Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το taxis, μου ειπαν οτι με βαση τους ΚΑΔ που ειναι δηλωμενοι στο μητρωο, το taxis εξεταζει αν εχεις εμπορικη ιδιοτητα ή οχι και αν μπορεις να θεωρηθεις μισθωτος με μπλοκακι. Επισης με παρεπεμψαν στην πολ 1047/12.2.2015 που αναφερει ποια ειναι ελευθερια επαγγελματα (ονομαστικα χωρις ΚΑΔ) και μπορουν να πανε σαν μισθωτοι με μπλοκακι (και φυσικα εντασσονται οι ΚΑΔ μου σε αυτα μιας και αφορουν λογιτικες υπηρεσιες και συμβουλευτικες υπηρεσιες). Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος συναδελφος παρομοιο θεμα?

**Επισης υπαρχουν πολλες αλλες περιπτωσεις που θα δημιουργηθει προβλημα. π.χ. μηχανικοι-εργολαβοι με ΚΑΔ και μηχανικων και εργολαβων που ομως δεν εξασκουν τους ΚΑΔ των εργολαβων διοτι δεν εχουν εργα πλεον και εργαζονται με μπλοκακι σε αλλους εργοδοτες. Ολοι αυτοι θα θεωρηθουν ελευθεροι επαγγελματιες αντι για μισθωτοι με μπλοκακι?? ενω κοβουν μπλοκακι μονο σε 1-3 εργοδοτες με συμβαση και δεν εχουν τιποτα απο δαπανες??

Σας παρακαλω να αναδειξετε τα 2 αυτα παρομοια θεματα να δουμε τι μπορει να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Στις 5/12/2018 στις 7:20 ΜΜ, elogistis είπε

Ψάχνω να βρω κάποιον παρεμφερή.

"ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ" αυτόν θα τον βγάλω έτσι κι αλλιώς.

 

Καμιά ιδέα κανείς???

?????????????????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδιά ο ΚΑΔ 84121200 ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ , για σύμβαση με τον ΕΛΚΕ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (και αντικείμενο την παρακολούθηση και έρευνα για περιπτώσεις ελεονοσίας σε μετανάστες) γιατί κολλάει ; Είναι δυνατόν να το θεωρεί εμπορική δραστηριότητα;

Τι έπρεπε να έχει μπεί στην έναρξη;

Υπάρχουν νεότερες οδηγίες το 2019  για τον συγκεκριμένο τρόπο φορολόγησης;

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, Trip_Accountant είπε

Βρε παιδιά ο ΚΑΔ 84121200 ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ , για σύμβαση με τον ΕΛΚΕ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (και αντικείμενο την παρακολούθηση και έρευνα για περιπτώσεις ελεονοσίας σε μετανάστες) γιατί κολλάει ; Είναι δυνατόν να το θεωρεί εμπορική δραστηριότητα;

Τι έπρεπε να έχει μπεί στην έναρξη;

Υπάρχουν νεότερες οδηγίες το 2019  για τον συγκεκριμένο τρόπο φορολόγησης;

 

τον διοικητή νοσοκομείου δεν τον λες και ελευθέριο επαγγελμα(δεν έχεις αυτήν την περιπτωση άλλα ο κ.α.δ..)  .δήλωση με επιφύλαξη να το απόδειξη στην εφορια . ο καδ όμως δεν μου κάνει και τόσο  εντυπωση που κτυπάει . καλο ειναι πριν την οριστικοποιησεις αν δεν το χεις κανει ηδη να κανεις πρωτα μια βολτα απο την εφορια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, 125883623 είπε

τον διοικητή νοσοκομείου δεν τον λες και ελευθέριο επαγγελμα(δεν έχεις αυτήν την περιπτωση άλλα ο κ.α.δ..)  .δήλωση με επιφύλαξη να το απόδειξη στην εφορια . ο καδ όμως δεν μου κάνει και τόσο  εντυπωση που κτυπάει . καλο ειναι πριν την οριστικοποιησεις αν δεν το χεις κανει ηδη να κανεις πρωτα μια βολτα απο την εφορια . 

Κάτι με υγειονομικές υπηρεσίες έψαχναν για να βάλουν ως ΚΑΔ τότε, δεν τους δόθηκε και κάποια παραπάνω οδηγία.

Δηλαδή στις περιπτώσεις αυτές υποβάλεις κανονικά χωρίς να τσεκάρεις τον κωδικό 007 στο Ε3 και μετά το Ε1 με επιφύλαξη ;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, Trip_Accountant είπε

Κάτι με υγειονομικές υπηρεσίες έψαχναν για να βάλουν ως ΚΑΔ τότε, δεν τους δόθηκε και κάποια παραπάνω οδηγία.

Δηλαδή στις περιπτώσεις αυτές υποβάλεις κανονικά χωρίς να τσεκάρεις τον κωδικό 007 στο Ε3 και μετά το Ε1 με επιφύλαξη ;

Ευχαριστώ.

οπως και πέρσι άπλα καλύτερα για να μην χάνεις χρόνο πρώτα μια βόλτα από την εφορια θα το δεχθουν τοτε  κάλως το προχωράς αλλιως κανονικα απο την αρχη και τελος σαν μην μπλοκάκιας  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 λεπτά πριν, monty είπε

Έχει πελάτης μου ΚΑΔ 33171100 και μου βγάζει πρόβλημα στο Ε3.

Τι κάνω?

Ευχαριστώ

Δεν μου φαίνεται οτι μπορείς να κάνεις και πολλά .δύσκολα θα το περάσει η εφορία. Πάντως γενικα η διαδικασία είναι η ίδια με πέρσι δεν άλλαξε κάτι. 

Οτι εκανες και πέρσι το ίδιο και φέτος. 

Δλδ πέρσι πέρασε αυτός ο καδ; και φέτος δεν περνάει; 

Πέρσι πως πέρασε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΜΠΛΟΚΑΚΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΜΙΣΘΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΣΑΝ ΜΠΛΟΚΑΚΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υποβάλεις με επιφύλαξη και πηγαίνεις τροποποιητική στην εφορία.

Θα πρέπει να έχεις μαζί σου την λήξη μισθωτού και μετά την έναρξη ως μπλοκάκι ή το αντίθετο.

Δεν πρέπει να συμπίπτει το διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 ώρες πριν, monty είπε

Έχει πελάτης μου ΚΑΔ 33171100 και μου βγάζει πρόβλημα στο Ε3.

Τι κάνω?

Ευχαριστώ

ο ΚΑΔ αυτός έχει σχέση με τα ελευθέρια επαγγέλματα του 2238;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 6/6/2019 στις 12:36 ΜΜ, ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ είπε

ο ΚΑΔ αυτός έχει σχέση με τα ελευθέρια επαγγέλματα του 2238;

Συνάδελφος υπέβαλε κανονικά Ε3 σε ολόιδια περίπτωση (ίδιο καδ). 

Η ΑΑΔΕ μου είπε πως είναι γνωστό πρόβλημα, να την υποβάλω κανονικά ως επαγγελματία και να πάω στη ΔΟΥ για τροποποιητικη. 

Το ερώτημα είναι πως σε συνάδελφο δέχτηκε κανονικά το Ε3 και σε μένα όχι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 7/6/2019 στις 3:02 ΜΜ, monty είπε

Συνάδελφος υπέβαλε κανονικά Ε3 σε ολόιδια περίπτωση (ίδιο καδ). 

Η ΑΑΔΕ μου είπε πως είναι γνωστό πρόβλημα, να την υποβάλω κανονικά ως επαγγελματία και να πάω στη ΔΟΥ για τροποποιητικη. 

Το ερώτημα είναι πως σε συνάδελφο δέχτηκε κανονικά το Ε3 και σε μένα όχι... 

το ζήτημα  είναι πως αυτός ο ΚΑΔ (Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης σιδηροδρομικών αμαξών (μηχανών) και τροχαίου εξοπλισμού σιδηροδρόμων) μάλλον δεν έχει καμία σχέση με τα πρώην ελευθέρια επαγγέλματα του 2238 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 ώρες πριν, ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ είπε

το ζήτημα  είναι πως αυτός ο ΚΑΔ (Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης σιδηροδρομικών αμαξών (μηχανών) και τροχαίου εξοπλισμού σιδηροδρόμων) μάλλον δεν έχει καμία σχέση με τα πρώην ελευθέρια επαγγέλματα του 2238 

Δεν διαφωνώ αλλά πως εξηγείτε ότι συνάδελφος υπέβαλε με αυτόν τον καδ χωρίς πρόβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, monty είπε

Δεν διαφωνώ αλλά πως εξηγείτε ότι συνάδελφος υπέβαλε με αυτόν τον καδ χωρίς πρόβλημα? 

το οτι εγινε κατι δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο.και πριν δυο τρεις βδομαδες εγινε μια αναβαθμιση στο taxis εκει μπορει να αλλαξαν μερικα πραγματα μπορει και οχι . το θεμα ειναι ,ειναι σωστο να παει ετσι η οχι.αυτο σε νοιαζει ολα τα αλλα εχουν καμια σημασια τωρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, monty είπε

Δεν διαφωνώ αλλά πως εξηγείτε ότι συνάδελφος υπέβαλε με αυτόν τον καδ χωρίς πρόβλημα? 

 

1 ώρα πριν, 125883623 είπε

το οτι εγινε κατι δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο.και πριν δυο τρεις βδομαδες εγινε μια αναβαθμιση στο taxis εκει μπορει να αλλαξαν μερικα πραγματα μπορει και οχι . το θεμα ειναι ,ειναι σωστο να παει ετσι η οχι.αυτο σε νοιαζει ολα τα αλλα εχουν καμια σημασια τωρα; 

και πέρα από αυτό 
η "λογική" αυτή, κυρίως συναδέλφων, οδήγησε στο κλειδωμα των κωδιικών τον περασμένο χρόνο 
"μπλοκάκηδες"  οδηγοί, κηπουροί, νοσηλευτές κλπ 
δημιουργική λογιστική που γυρίζει μπουμεραγκ, όχι μόνο σ αυτόν που την ασκεί αλλά σε όλους μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ είπε

 

και πέρα από αυτό 
η "λογική" αυτή, κυρίως συναδέλφων, οδήγησε στο κλειδωμα των κωδιικών τον περασμένο χρόνο 
"μπλοκάκηδες"  οδηγοί, κηπουροί, νοσηλευτές κλπ 
δημιουργική λογιστική που γυρίζει μπουμεραγκ, όχι μόνο σ αυτόν που την ασκεί αλλά σε όλους μας 

Έτσι ακριβώς +το κλείδωμα της φιλοξενίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η φιλοξενία είναι κάτι το τελείως διαφορετικό. Βρισκόμουν πχ εγώ να φιλοξενώ εσένα χωρίς καν να το ξέρω και κυρίως να το αποδέχομαι. 

Το ότι φτάσαμε πχ στο σημείο να προσλαμβάνει ο Χ έναν κηπουρό με μπλοκάκι κι αυτό τον μετέτρεψε σε επαγγελματία (με τις γνωστές συνέπειες) αυτό είναι άλλο πράγμα. Και γιατί ο μπλοκάκιας λογιστής να φορολογείται ως μισθωτος ενώ ο μπλοκάκια κηπουρός όχι? 

Ολα βέβαια ξεκινούν με την εξαερωση του αφορογητου στους επαγγελματίες. Εμείς βλέπεις έχουμε "λίπος" όπως έλεγαν οι σωτήρες μας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, monty είπε

Η φιλοξενία είναι κάτι το τελείως διαφορετικό. Βρισκόμουν πχ εγώ να φιλοξενώ εσένα χωρίς καν να το ξέρω και κυρίως να το αποδέχομαι. 

Το ότι φτάσαμε πχ στο σημείο να προσλαμβάνει ο Χ έναν κηπουρό με μπλοκάκι κι αυτό τον μετέτρεψε σε επαγγελματία (με τις γνωστές συνέπειες) αυτό είναι άλλο πράγμα. Και γιατί ο μπλοκάκιας λογιστής να φορολογείται ως μισθωτος ενώ ο μπλοκάκια κηπουρός όχι? 

Ολα βέβαια ξεκινούν με την εξαερωση του αφορογητου στους επαγγελματίες. Εμείς βλέπεις έχουμε "λίπος" όπως έλεγαν οι σωτήρες μας... 

δεν ειναι λάθος το σκεπτικο σου,αν σκεφτείς ότι πλέον δεν υπάρχουν και τα ελευθεριά επαγγέλματα άλλα υπάρχουν και με το ίδιο σκεπτικο γιατί στην φορολογικη δήλωση να υπαρχει ο κωδικός 027 μόνο για την εμπορική (κηπουρός ) και όχι για όλους πχ λογιστές μάλλον οι λογιστές έχουν λίπος παραπάνω από τους άλλους επαγγελματίες  ...  ;  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και από εμένα ,

Παρακάτω είναι η εικόνα μητρώου σε μηχανικό χημικο , 

72191200 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ Κύρια 10/09/2015  
71201108 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ Δευτερεύουσα 10/09/2015  
72191401 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ, ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Δευτερεύουσα 10/09/2015  
71121910 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΕΛΕΤΩΝ ΧΗΜΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΑ Δευτερεύουσα 10/09/2015  
72191100 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Δευτερεύουσα 10/09/2015

Δεν περνάει το Ε3 ......μπορώ να κάνω κάτι????  Πέρσι είχε μηδενικά έσοδα και δεν μου χτύπησε ....την πάτησα???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
28 λεπτά πριν, asteras5 είπε

Καλησπέρα και από εμένα ,

Παρακάτω είναι η εικόνα μητρώου σε μηχανικό χημικο , 

72191200 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ Κύρια 10/09/2015  
71201108 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ Δευτερεύουσα 10/09/2015  
72191401 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ, ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Δευτερεύουσα 10/09/2015  
71121910 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΕΛΕΤΩΝ ΧΗΜΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΑ Δευτερεύουσα 10/09/2015  
72191100 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Δευτερεύουσα 10/09/2015

Δεν περνάει το Ε3 ......μπορώ να κάνω κάτι????  Πέρσι είχε μηδενικά έσοδα και δεν μου χτύπησε ....την πάτησα???? 

λογικο ειναι να κτυπαει ολοι ειναι ενας και ενας αλλα μπορεις να προσπαθησεις και απο αυτην την οδο

Δεκτές γίνονται από την ΔΕΔ οι προσφυγές για τους αμειβόμενους με «μπλοκάκι» που δεν είχαν το σωστό ΚΑΔ στις δηλώσεις του 2017

 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/43369

στην θεση σου θα περναγα πρωτα μια βολτα απο την εφορια και αν χρειαστει να αλλαξεις τους καδ υπαρχει και αυτη 

ΔΕΔ 5038/2018 Μη επιβολή προστίμου για εκπρόθεσμη αλλαγή ΚΑΔ

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/30218

και επειδη αναφερεις και για μηδενικο ε3 επομενως μονο το τελος σε αφορα υπαρχει και αυτη η οδος αν πας απο την εφορια του στην αδρανεια δεν εχει

Τέλος επιτηδεύματος: Εγχειρίδιο ερωταπαντήσεων από την ΑΑΔΕ
 https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/44962

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το φορολογικό 2017 δεν είχε έσοδα

το 2018 έχει ...μπορώ να πάω από ΔΟΥ να ισχυριστώ ότι δεν άσκησε τον κύριο ΚΑΔ αλλά τα εισοδήματα του είναι από τον Δευτερεύων??

χημικός μηχανικός είναι και την έναρξη την είχε κάνει το 2015 μόνος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τουλάχιστον η εκπρόθεσμη αλλαγή ΚΑΔ γίνεται δεκτή απο το μητρώο έστω και με το πρόστιμο;

Σε περιπτώσεις δηλαδή που προφανώς δεν υπάρχει εμπορική δραστηριότητα και πληρούνται όλες οι υπόλοιπες προϋποθέσεις ποιοι ΚΑΔ συμβουλευτικού περιεχομένου δεν χτυπάνε κόκκινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...