Προς το περιεχόμενο
  • 0

πρωτοκολλο καταστροφης εμπορευμάτων


DENNY

Ερώτηση

επιχείρηση κατέστρεψε εμπορευματα χωρις να "φτιάξει" πρωτόκολλο καταστροφής εμπορευμάτων.

Γνωρίζει καποιοιος αν μπορεί να γίνει εκ των υστέρων αυτό;;

Παλιά θυμάμαι ότι το καταθέταμε στον κώδικα αλλά νομίζω ότι πια δε γίνεται αυτο(;;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
4 ώρες πριν, DENNY είπε

επιχείρηση κατέστρεψε εμπορευματα χωρις να "φτιάξει" πρωτόκολλο καταστροφής εμπορευμάτων.

Γνωρίζει καποιοιος αν μπορεί να γίνει εκ των υστέρων αυτό;;

Παλιά θυμάμαι ότι το καταθέταμε στον κώδικα αλλά νομίζω ότι πια δε γίνεται αυτο(;;;)

Καλησπέρα,

Το θέμα είναι πραγματικό και πρέπει να αποδεικνύεται από παραστατικά. Το πρωτόκολλο δεν είναι ισχυρό τεκμήριο. Η παραλαβή από χωματερή ή εταιρεία ανακύκλωσης είναι. Το ίδιο το πρωτόκολλο μπορεί να "φτιαχτεί" οποτεδήποτε αλλά δεν λέει κάτι. Ειδοποίηση της ΔΟΥ δεν χρειάζεται (πια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 ώρες πριν, DENNY είπε

επιχείρηση κατέστρεψε εμπορευματα χωρις να "φτιάξει" πρωτόκολλο καταστροφής εμπορευμάτων.

Γνωρίζει καποιοιος αν μπορεί να γίνει εκ των υστέρων αυτό;;

Παλιά θυμάμαι ότι το καταθέταμε στον κώδικα αλλά νομίζω ότι πια δε γίνεται αυτο(;;;)

Όπως σου λέει ο συνάδελφος ponzi παραπάνω είναι. Σε έλεγχο που πέρασα , με την φορτωτική μιας εταιρείας μεταφορών και το ζυγολόγιο από την χωματερή , ήταν όλα ο.κ. (Το πρωτόκολλο καταστροφής το είδαν ,αλλά τα άλλα μετρησαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα συναδελφοι και καλη δυναμη

θελω να κανω πρωτοκολλο καταστροφης σε επιχειρηση με Β κατηγοριας βιβλια θεωρειται οτι χρειαζεται γνωστοποιηση στη ΔΟΥ?

εχω βρει την αποφαση του Υπουργειου του 2007 υπ’ αριθμό 1091898/608/0015/11.10.2007 που λεει οτι δεν θελει πια γνωστοποιηση

εχει καποιος καποια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οποτε πως θα καταστρεψω εμπορευματα; τι προτεινετε; μιλαμε για β κατηγοριας βιβλια και για αντικειμενα τεχνολογιας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, aellovel είπε

Οποτε πως θα καταστρεψω εμπορευματα; τι προτεινετε; μιλαμε για β κατηγοριας βιβλια και για αντικειμενα τεχνολογιας ευχαριστω

Πρακτικό καταστροφής, ένα χαρτί τέλος πάντων με το ποια είδη αποφάσισε η εταιρία να καταστρέψει με αιτιολόγηση, φωνάζετε (ή τα πάτε μόνος σας) εταιρεία ανακύκλωσης (προσοχή, χρεώνουν αν έρθουν να τα πάρουν), παίρνετε αποδεικτικό ότι τα παρέλαβαν, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...