Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ανοιξε η εφαρμογή των 120 δόσεων ?


ΓΙΩΡΓΟΣ Β.

Ερώτηση

παντού γράφει ότι άνοιξε η εφαρμογή των 120 δόσεων όμως μπαίνοντας στην εφαρμογή του εξωδικαστικού μηχανισμού δεν βρίσκω πουθενά την αίτηση για τις 120 δόσεις.

Έχει κανείς υποβάλλει αίτηση για τις 120 δόσεις ?

Μπορεί να μας πει πως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
2 λεπτά πριν, 125883623 είπε

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/41791#

για το ποινικό που παλιά αναρτούσαμε   κάτι άλλαξαν το αναζητάνε αυτοί το πάμε μετά ???? ...είχα κάνει τρεις (τον δικό μου και δυο  πελατών  πριν τις αλλαγές του καλοκαιριού είδα ότι ειναι απατεωνιά ότι μας κορόιδευαν  και εγκαταλείψα  .

αν θες να ασχοληθείς γράψε email να σου στείλω να μελετήσεις γιατί λογικά θα πάρει παράταση .

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, HURRICANE33 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ.

αν δεν θέλεις να το ψάξεις τι ισχύει τώρα  για το ποινικό κανε αίτηση σε ένα κ.ε.π και ανέβασε το .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 8/11/2018 στις 3:18 ΜΜ, 125883623 είπε

αν δεν θέλεις να το ψάξεις τι ισχύει τώρα  για το ποινικό κανε αίτηση σε ένα κ.ε.π και ανέβασε το .

Καλησπέρα. Ανέβασα Ποινικό μητρώο και ΕΝΦΙΑ τελευταίων 5 ετών.

Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιηθεί το κουμπί υποβολή αίτησης?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 8/11/2018 στις 3:18 ΜΜ, 125883623 είπε

αν δεν θέλεις να το ψάξεις τι ισχύει τώρα  για το ποινικό κανε αίτηση σε ένα κ.ε.π και ανέβασε το .

Τελικά, πάτησα το κουμπί υποβολή αίτησης και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

Δεν μπορείτε να προχωρήσετε στην οριστική υποβολή της αίτησης γιατί δεν έχετε επισυνάψει ένα από τα ακόλουθα δύο έγγραφα: 1. Επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης ρύθμισης οφειλών κατά τις διατάξεις του ν.3869/2010 και της αντίστοιχης απόφασης, 2. Πιστοποιητικό από το Ειρηνοδικείο Αθηνών (Γενικό Αρχείο Αιτήσεων άρθρου 13 ν.3869/2010) ότι δεν έχει εκδοθεί για οφειλές της αίτησης οριστική δικαστική απόφαση ρύθμισης οφειλών ή επικύρωσης δικαστικού συμβιβασμού κατά τις διατάξεις του νόμου αυτού.

Τι εννοεί Επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης ρύθμισης οφειλών αφού δεν έχει κάνει αίτηση?

Το Πιστοποιητικό από το Ειρηνοδικείο με τι διδικασία το ζητάει?

Αν σου έχει τύχει και έχεις χρόνο βοήθησέ με.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Τελικά, πάτησα το κουμπί υποβολή αίτησης και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

Δεν μπορείτε να προχωρήσετε στην οριστική υποβολή της αίτησης γιατί δεν έχετε επισυνάψει ένα από τα ακόλουθα δύο έγγραφα: 1. Επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης ρύθμισης οφειλών κατά τις διατάξεις του ν.3869/2010 και της αντίστοιχης απόφασης, 2. Πιστοποιητικό από το Ειρηνοδικείο Αθηνών (Γενικό Αρχείο Αιτήσεων άρθρου 13 ν.3869/2010) ότι δεν έχει εκδοθεί για οφειλές της αίτησης οριστική δικαστική απόφαση ρύθμισης οφειλών ή επικύρωσης δικαστικού συμβιβασμού κατά τις διατάξεις του νόμου αυτού.

Τι εννοεί Επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης ρύθμισης οφειλών αφού δεν έχει κάνει αίτηση?

Το Πιστοποιητικό από το Ειρηνοδικείο με τι διδικασία το ζητάει?

Αν σου έχει τύχει και έχεις χρόνο βοήθησέ με.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα δεν μου εχει τύχη άλλα . πήγαινε στο χαρτιά που ζητάει. Εκει που βλέπεις και το αντίγραφο ποινικού μητρώου. Αναλογα ποιο κουτακι έχει κλικ αυτο πρεπει να αναβάσεις.  Τσέκαρε και πες μου η στείλει την εικόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Τελικά, πάτησα το κουμπί υποβολή αίτησης και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

Δεν μπορείτε να προχωρήσετε στην οριστική υποβολή της αίτησης γιατί δεν έχετε επισυνάψει ένα από τα ακόλουθα δύο έγγραφα: 1. Επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης ρύθμισης οφειλών κατά τις διατάξεις του ν.3869/2010 και της αντίστοιχης απόφασης, 2. Πιστοποιητικό από το Ειρηνοδικείο Αθηνών (Γενικό Αρχείο Αιτήσεων άρθρου 13 ν.3869/2010) ότι δεν έχει εκδοθεί για οφειλές της αίτησης οριστική δικαστική απόφαση ρύθμισης οφειλών ή επικύρωσης δικαστικού συμβιβασμού κατά τις διατάξεις του νόμου αυτού.

Τι εννοεί Επικυρωμένο αντίγραφο της αίτησης ρύθμισης οφειλών αφού δεν έχει κάνει αίτηση?

Το Πιστοποιητικό από το Ειρηνοδικείο με τι διδικασία το ζητάει?

Αν σου έχει τύχει και έχεις χρόνο βοήθησέ με.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Θα σου πω αλλα όπως σου εχω πει πάντα να έχεις στο μυαλό σου οτι δεν είμαι διαμεσολαβητης είναι κατι καινούργιο και εχω κανει μονο τρεις και τον εναν παίζει και να τον εκαψα.

Τωρα θα θέλει απο το ειρηνοδικειο το κλασικό χαρτί οτι δεν εχει καταθέσει αίτηση .....Αυτό εδω Αθήνα πας και το ζητάς και μετα το παίρνεις(δεν το χα εγω αυτό γιατί ειχα πρώην ελ επαγκ) εσυ που είσαι εμπορική στο ζητάει. Λογικά το βγάζει και το κεπ αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για τους "μικρούς" εξωδικαστικούς(οφειλές κάτω των 20000 ευρώ) πότε θα ανοίξουν επιτέλους οι σπουδαίες αυτές...πλατφόρμες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, v.kourtis είπε

για τους "μικρούς" εξωδικαστικούς(οφειλές κάτω των 20000 ευρώ) πότε θα ανοίξουν επιτέλους οι σπουδαίες αυτές...πλατφόρμες????

δεν εχουν ανοιξει μηνες τωρα; εχω χασει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με την επανένταξη στις ρυθμίσεις των 100 και 120 δόσεων , έχει ανοίξει η εφαρμογή ?

μπορεί κάποιος που έχει ασχοληθεί να μας πει την διαδικασία ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, ΓΙΩΡΓΟΣ Β. είπε

Με την επανένταξη στις ρυθμίσεις των 100 και 120 δόσεων , έχει ανοίξει η εφαρμογή ?

μπορεί κάποιος που έχει ασχοληθεί να μας πει την διαδικασία ?

Ευχαριστώ.

Απ οτι ξέρω οχι ακομα .απο την άλλη βδομάδα ακούγεται οτι θα την ανοίξουν .το πλαίσιο διαδικασία  κτλ θα τα αναρτήσουν και στην εφαρμογή λογικά οπως και τις προηγούμενες φορές . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 6/9/2021 στις 7:34 ΜΜ, 125883623 είπε

Απ οτι ξέρω οχι ακομα .απο την άλλη βδομάδα ακούγεται οτι θα την ανοίξουν .το πλαίσιο διαδικασία  κτλ θα τα αναρτήσουν και στην εφαρμογή λογικά οπως και τις προηγούμενες φορές . 

myBusinessSupport: Άνοιξε η εφαρμογή για επανένταξη των πληγέντων στις ρυθμίσεις 100 και 120 δόσεων

https://www.taxheaven.gr/news/56101/mybusinesssupport-anoixe-h-efarmogh-gia-epanentaxh-twn-plhgentwn-stis-ryomiseis-100-kai-120-dosewn

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγα να κάνω την αίτηση , αλλά κατευθείαν μου βγάζει το μήνυμα "Δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις που να πληρούν τα κριτήρια της Επανένταξης."

Η ρύθμιση του πελάτη μου χάθηκε μέσα στην περίοδο του Κορωνοιού  , τι μπορεί να φταίει  και δεν μπορώ να του κάνω την επανένταξη ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 λεπτά πριν, ΓΙΩΡΓΟΣ Β. είπε

Πήγα να κάνω την αίτηση , αλλά κατευθείαν μου βγάζει το μήνυμα "Δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις που να πληρούν τα κριτήρια της Επανένταξης."

Η ρύθμιση του πελάτη μου χάθηκε μέσα στην περίοδο του Κορωνοιού  , τι μπορεί να φταίει  και δεν μπορώ να του κάνω την επανένταξη ?

 

εχω μια απορια πανω σε αυτο .χαθηκε -επεσε η την βλεπεις μεσα και ειναι κοκκινη οτι εχει θεμα και δεν εχει πεσει .μην τυχων και φταιει τπτ τετοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας, ξέρει κανείς αν ρυθμίσω τώρα όλα τα υπόλοιπα ληξιπροθεσμα με πάγια ρύθμιση αν θα μπορέσει να αναβιώσει αυτή των 120 δόσεων; 

Γιατί προς το παρόν μου βγάζει το: "Δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις που να πληρούν τα κριτήρια της Επανένταξης."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...