Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται! Καλη Χρονια να έχουμε!

Ειμαι καινούρια εδω και θα ήθελα τις πολυτιμες συμβουλες σας καθως κανω τα πρωτα μου βηματα στο χωρο. Ειμαι εταιρορυθμος εταιρος στην οικογενειακη επιχειρηση και κραταω τα βιβλια της. Ειναι ο μοναδικος μου πελατης και αφου πληρωνω ΕΦΚΑ ετσι και αλλιως σκεφτομουν αν αξιζει να κανω 'εναρξη με εδρα το σπιτι. Πρεπει να πληρωνω περισσοτερα στο ΕΦΚΑ απο οτι δινω μεχρι τωρα; τι περιορισμους θα εχω αν επιλεξω να μην το κανω;

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά! Αν κάνεις ατομική επιχείρηση ο ΕΦΚΑ θα υπολογίζεται στο σύνολο των κερδών των 2 επιχειρήσεων. Έχεις πάρει άδεια απο το Οικονομικό Επιμελητήριο? Υπογράφεις τα βιβλία της εταιρείας? Αν δεν κάνεις έναρξη δε θα μπορείς νομιμα να εχεις αλλους πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Ντινα! Ναι εβγαλα την αδεια προσφατα και υπογραφω κανονικα. Δηλαδη οσο κραταω μονο της εταιριας τα βιβλια το ΕΦΚΑ μου θα ειναι το ιδιο; Θα πρεπει να κοβω αποδειξεις και θα εμφανιζω κερδη στην ατομικη επιχειρηση σαν κανονικος πελατης; ή θα εχω την ευχέρεια να λειτουργω οπως εκανα μεχρι τωρα; Κατα τη γνωμη σας ειναι καλυτερη ιδεα να μην κανω εναρξη  μεχρι να αποκτησω και αλλους πελατες για να μην μπερδευτουν πολυ τα πραγματα; Συγνωμη για το βομβαρδισμο ερωτησεων αλλα ειμαι στην αρχη και ειμαι πολυ αγχωμενη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...