Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΓΑΘΩΝ ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΑΜΕ ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


kiko

Ερώτηση

ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΧΩΡΟ, ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥ, ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ. ΑΓΟΡΑΖΩ ΥΛΙΚΑ (ΣΤΑΝΤ, ΓΡΑΦΕΙΑ, ΠΑΝΟ, ΓΡΑΦΙΚΗ ΥΛΗ ΚΛΠ) ΠΟΥ ΕΓΚΑΘΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ (ΕΚΘΕΣΙΑΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΣΥΝΗΘΩΣ) . ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΙΜΟΛΟΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΟΥ (ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ, CONCEPT ΚΛΠ).

ΤΙΜΟΛΟΓΩ ΜΕ ΦΠΑ ;;; ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ;; 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΣΦΑΛΩΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 απάντηση σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τι συμφωνία έχετε με τον πελάτη σας? Τα υλικά θα πουληθούν ξεχωριστά από τη παροχή υπηρεσιών ?

Αν πουλήσετε τα υλικά με τιμολόγιο πώλησης τότε πρέπει να χρεώσετε ΦΠΑ για την πώληση τους αφού δεν έχουμε διακίνηση εκτός της χώρας. Το τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών θα εκδοθεί χωρίς ΦΠΑ αφού αποτελεί ενδοκοινοτική παροχή υπηρεσιών.

Αν όμως υπάρχει συμφωνητικό για τιμή πακέτο όλης τη εκδήλωσης τότε θα πρέπει να τιμολογηθεί όλο χωρίς ΦΠΑ και η αγορά υλικών θα την συμπεριλάβετε στα έξοδα σας εκπίπτοντας το ΦΠΑ με τη περιοδική σας δήλωση.

Αλήθεια τα γραφεία θα τα πάρει ο πελάτης σας ή θα μείνουν σε σας μετά το τέλος των σεμιναρίων? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...