Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ


panos

Ερώτηση

Γνωρίζει κανείς αν πρόκειτε να γίνει κάτι με τους "εκ παραδρομής" φιλοξενούμενους ή θα δώσουμε εμείς το κοινωνικό μέρισμα από την τσέπη μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ said:

μακάρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και γω παιδιά μόλις πήγα να κάνω αίτηση για τον Νώε και μου βγάζει όλα τα ζώα φιλοξενούμενα ,τι να κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
30 λεπτά πριν , CEL said:

και γω παιδιά μόλις πήγα να κάνω αίτηση για τον Νώε και μου βγάζει όλα τα ζώα φιλοξενούμενα ,τι να κάνω? 

Παιδιά αυτός μας κάνει πλάκα.

Δεν βγαίνουν ΑΦΜ στα ζώα.

Όλοι το γνωρίζουμε αυτό. 

Άρα κάνει πλάκα. 

:D

 

Υ.Γ. Αν και τώρα που το σκέφτομαι ξέρω κάτι γαιδούρια, κάποιους κάφρους, κάποια γουρούνια και κάποιες ύαινες που έχουν ΑΦΜ.....  Λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, CEL said:

και γω παιδιά μόλις πήγα να κάνω αίτηση για τον Νώε και μου βγάζει όλα τα ζώα φιλοξενούμενα ,τι να κάνω? 

κοίταξε..

θα ξεκινήσεις απ το αν η κιβωτός είναι ιδιόκτητη, φιλοξενείται ή δωρεάν παραχωρημένη..τα υπόλοιπα θα στα φέρει αυτομάτως !!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ said:

Παιδιά αυτός μας κάνει πλάκα.

Δεν βγαίνουν ΑΦΜ στα ζώα.

Όλοι το γνωρίζουμε αυτό. 

Άρα κάνει πλάκα. 

:D

 

Υ.Γ. Αν και τώρα που το σκέφτομαι ξέρω κάτι γαιδούρια, κάποιους κάφρους, κάποια γουρούνια και κάποιες ύαινες που έχουν ΑΦΜ.....  Λες; 

όσοι έχουν ΑΦΜ σήμερα στην Ελλάδα ,σίγουρα είναι κορόιδα.  για τα υπόλοιπα δεν ξέρω ,μάλλον πλάκα κάνει!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι γίνεται αν γίνει καταγγελία του φιλοξενούμενου; Μπλέκει άσχημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 ώρες πριν, 700 said:

ΕΩΣ  31/10/2017 ΑΡΧΙΚΗ Η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ  ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΠΑΛΑ

Ο ορισμός της αυθαιρεσίας. Όπως το γράφεις, μετά τις 31/10 τίποτε. Κι ο λόγος: στην εποχή που όλα κινούνται στη ταχύτητα του φωτός (όπως π.χ. εμείς), δεν προφταίνουν.

Μπούχτισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν γίνει διαγραφή των φιλοξενούμενων , οι οποίοι σε περίπτωση πελάτη μου (πέντε φιλοξενούμενοι) δεν  τον ενημέρωσαν-έτσι λέει , τι κυρώσεις θα έχουν;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 ώρες πριν, mimis said:

Αν γίνει διαγραφή των φιλοξενούμενων , οι οποίοι σε περίπτωση πελάτη μου (πέντε φιλοξενούμενοι) δεν  τον ενημέρωσαν-έτσι λέει , τι κυρώσεις θα έχουν;  

πέρα από τα πρόστιμα για διόρθωση δηλώσεων ,θα πρέπει να βρουν νέο "οικοδεσπότη" και αν δεν έχει κάνει αίτηση μερίσματος και αυτός και το κυριότερο αν δεν βρουν ,τεκμήρια για αυτούς για το σπίτι και τυχόν αδήλωτα εισοδήματα του ιδιοκτήτη.

σε κάθε περίπτωση εξήγησε στον τωρινό τι συνέπειες θα έχουν,γιατί μου κάνει εντύπωση να μην τον ενημέρωσαν.

και σου λέει τους διαγράφω και παίρνω το μέρισμα.   των άλλων όμως θα τους φορτώσουν δια-μέρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το πρόβλημα το αντιμετώπισα και εγώ.

Πιο συγκεκριμένα, στην δήλωση του πατέρα μου φαίνεται η δωρεάν παραχώρηση οικίας που μου έχει κάνει, τόσο στο Ε1 όσο και στο Ε2 που έχει κατάθεσή.

Στην δική μου δήλωση εκ παραδρομής δηλώθηκα σαν φιλοξενούμενος του, και έτσι χάνει το κοινωνικό μέρισμα.

Σε επίσκεψη στη ΔΟΥ σήμερα, με προέτρεψαν να κάνω τροποποιητική για την δίκη μου δήλωση, να πάω από εκεί για την αποδεκτούν ( γιατί θα μου ζήτηση έλεγχο ), και μετά να διαγράφω από την αίτηση του για το κοινωνικό μέρισμα.

Βέβαια σε ερώτηση μου για το τι σημαίνει αυτό από πλευράς κυρώσεων, δεν πήρα απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν , panfz6 said:

το πρόβλημα το αντιμετώπισα και εγώ.

Πιο συγκεκριμένα, στην δήλωση του πατέρα μου φαίνεται η δωρεάν παραχώρηση οικίας που μου έχει κάνει, τόσο στο Ε1 όσο και στο Ε2 που έχει κατάθεσή.

Στην δική μου δήλωση εκ παραδρομής δηλώθηκα σαν φιλοξενούμενος του, και έτσι χάνει το κοινωνικό μέρισμα.

Σε επίσκεψη στη ΔΟΥ σήμερα, με προέτρεψαν να κάνω τροποποιητική για την δίκη μου δήλωση, να πάω από εκεί για την αποδεκτούν ( γιατί θα μου ζήτηση έλεγχο ), και μετά να διαγράφω από την αίτηση του για το κοινωνικό μέρισμα.

Βέβαια σε ερώτηση μου για το τι σημαίνει αυτό από πλευράς κυρώσεων, δεν πήρα απάντηση.

εσύ θα φας 100-ρικο για την τροποποιητική ,αλλά μέχρι εκεί.

έχεις αποδεδειγμένα σπίτι που μένεις.   οπότε η διαγραφή είναι ανώδυνη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 01/12/2017 at 2:50 ΜΜ, CEL said:

και γω παιδιά μόλις πήγα να κάνω αίτηση για τον Νώε και μου βγάζει όλα τα ζώα φιλοξενούμενα ,τι να κάνω? 

Στείλε το Νώε στον Ταρζαν να του κάνει την αίτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
40 λεπτά πριν , panos said:

Τελικά θα το πληρώσουμε εμείς.....?:(

θετική σκέψη ,κάτι θα κάνουν ειδικά για αυτό.   γιατί είναι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με τους τοκους καταλαβατε σε γενικες γραμμες πως υπολογιζονται?μου εχει βγαλει με ενα φιλοξενουμενο μονογονεικο νοικοκυριο ,οτι το ποσο απο τοκους 195 ευρω ξεπερναει τα 81,00 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/37967

Υπολογίζουν τις καταθέσεις βάσει των δηλωμένων τόκων και του μέσου επιτοκίου καταθέσεων (μέσο επιτόκιο 0,46%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
52 λεπτά πριν , e063805 said:

Καλημέρα,

Μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη για το θέμα τον  ΄΄εκ παραδρομής΄΄ φιλοξενούμενων;      

   Καλημέρα.

Έκανα τροποποιητική σε φιλοξενούμενο αφαιρώντας τον 092, η δήλωση θα συνεχίσει με διαγραφη του και καταγγελία. Θα ενημερώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η εικόνα του συζύγου ειναι εντελως λάθος , ετσι που εκανα αιτηση στην συζυγο που εκει δειχνει σωστα τα μελη και βεβαια ειναι συνδικαιουχος στο λογ/σμο της τραπεζας.Είναι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...