Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ


orkoto

Ερώτηση

ΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 30/09/2017 ΚΑΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ.ΤΙ ΕΝΤΥΠΑ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ ΕΡΓΑΝΗ?  

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΣΤΙΣ 30/09/2017?ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ 01/10/2017?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αν είναι πλήρους απασχόλησης αρκεί μόνο συμπληρωματικός ωραρίου, αν και μπορείς να τα διορθώσεις όλα με τον ετήσιο πίνακα που έχει ξεκινήσει η υποβολή του.

Αν είναι μερικής ή εκ περιτροπής απασχόλησης χρειάζεται και τροποποίηση όρων σύμβασης εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, orkoto said:

ΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 30/09/2017 ΚΑΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ.ΤΙ ΕΝΤΥΠΑ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ ΕΡΓΑΝΗ?  

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΣΤΙΣ 30/09/2017?ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ 01/10/2017?

 

Σίγουρα τροποποιητικό ωραρίου στην πλήρη,πριν την νέα έναρξη εργασίας,γιατί δεν προβλέπεται ξανά έγγραφος τύπος,,αν μερική και ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εργαζόμενο με μερική απασχόληση ορισμένου χρόνου, λήγει η σύμβασή του τη Δευτέρα. Θέλω να ανανεώσω τη σύμβαση με τους ίδιους όρους(ωράριο, αποδοχές) για ακόμα 5 μήνες.

Τι υποβάλλω στην ΕΡΓΑΝΗ?,....μέσα σε πόσες ημέρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Floydpink ευχαριστώ για την απάντηση.....αν η απασχόληση ήταν πλήρης ορισμένου χρόνου και ανανεώσει σε πλήρη - ξανά- ορισμένου χρόνου...τι πρέπει να υποβάλλω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν εχω δει καποιο νομο που να υποχρεωνει να δηλωνουμε την ανανεωση συμβασης ορισμενου χρονου πληρους απασχολησης στο Εργανη.(Η ημερομηνια δηλωνεται μονο στα εντυπα προσληψης και απολυσης και μερικης/εκ περιτροπης εργασιας)

Ο πινακας προσωπικου δεν εχει ημερομηνιες ληξης συμβασης.

Θα μπορουσε βεβαια να δηλωθει στις παρατηρησεις ενος Συμπληρωματικου Πινακα.

Αλλά οπως ειπα, δεν εχω βρει κανενα νομο που να αναφερεται αυτη η υποχρεωση.

(Ποιο το νοημα αν δεν υπαρχει εγγραφη συμφωνια μεταξυ επιχειρησης εργοδοτη;)

Αυτο που εχει νοημα ειναι η ανανεωση της εγγραφης συμβασης(Γνωστοποιηση ορων ατομικης συμβασης εργασιας) μεταξυ επιχειρησης και εργοδοτη.

Απο οποια δημοσια υπηρεσια μου εχει ζητηθει να τους αποδειξω οτι εχει γινει ανανεωση, τους εχω δωσει απλα αντιγραφο ανανεωσης της συμβασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σωστά , σε περίπτωση σύμβασης ορισμένου χρόνου πλήρης απασχόλησης χρειάζεται μόνο τροποποίηση του Π.Δ 156/1994 σύμφωνα με το άρθρο 5 του Π.Δ τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανενωση συμβασης ορισμενου χρονου πληρης απασχοληση για αλλους 3 μηνες πως το αντιμετωπιζετε? τι εντυπα στελνετε?? Μονο Συμπληρωματικο ωραριου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...