Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΝΦΙΑ και δηλωση ακινητου στο Ε9 μεσα στο 2017. Γιατι περιλαμβανεται στο φετινο ΕΝΦΙΑ αφου δεν υπηρχε την 1/1/2017 αλλα σε επομενους μηνες?


PIRATIS

Ερώτηση

Ο ΕΝΦΙΑ 2017 αν κατι δεν μου διαφευγει αφορα ακινητα που υπαρχουν την 1/1/2017. Τον απριλιο  2017 δηλωθηκε ακινητο εξ αδιαθετου κληρονομιας (δηλαδη  στο Ε9 του 2018 μιας και σ αυτο το ετος δηλωνονται μεταβολες εντος του 2017) αλλα περιληφθηκε  στον φετινο  ΕΝΦΙΑ του 2017. δεν θα επρεπε να εμφανιστει στον ΕΝΦΙΑ του  2018 μιας και την 1/1/2017 δεν υπηρχε αλλα  απο τον απριλιο και μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

εάν δεν "βρήκαν" τον πεθαμένο ,το βάλανε στον ζωντανό!!!!!

θα είχε φύγει προ 2017 ,ο συγχωρεμένος?

δεν είχε τίποτα δικαίωμα πχ. ψιλή κυριότητα  ο εν ζωή ?

άλλο λόγο δεν βλέπω. κοίταξε απλά μην μπήκε και στους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, PIRATIS said:

Ο ΕΝΦΙΑ 2017 αν κατι δεν μου διαφευγει αφορα ακινητα που υπαρχουν την 1/1/2017. Τον απριλιο  2017 δηλωθηκε ακινητο εξ αδιαθετου κληρονομιας (δηλαδη  στο Ε9 του 2018 μιας και σ αυτο το ετος δηλωνονται μεταβολες εντος του 2017) αλλα περιληφθηκε  στον φετινο  ΕΝΦΙΑ του 2017. δεν θα επρεπε να εμφανιστει στον ΕΝΦΙΑ του  2018 μιας και την 1/1/2017 δεν υπηρχε αλλα  απο τον απριλιο και μετα?

Για ξανακοίτα ,μήπως κατα λάθος δηλωθηκε το 2017?Επίσης μήπως ο θάνατος ήταν το 2016,οπότε ενφια του 2017 δεν θα πληρώσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε μένα πάλι έγινε δήλωση αποδοχής κληρονομιάς 25/01/2016 (άρα Ε9 2017) , αλλά δεν μου βγάζει Πιστοποιητικό ΕΝΦΙΑ για αυτά τα ακίνητα (αγροτεμάχια) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...