Προς το περιεχόμενο
  • 0

αγροτικά αυτοκίνητα που ήδη υπάρχουν....


lami

Ερώτηση

13 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
35 λεπτά πριν , lami said:

αν δεν είσαι αγρότης και έχεις αγροτικό αυτοκίνητο......;)......τί το κάνεις????????κανένα νέο???????

τπτ δεν κάνεις , παρακαλάς να μην αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
μόλις τώρα, parmgr said:

τπτ δεν κάνεις , παρακαλάς να μην αλλάξει κάτι.

και εγώ έτσι νομίζω αλλά άλλοι συνάδελφοι τρομοκρατούν τους πελάτες τους για αυτο το θέμα και λέω μήπως πρέπει να αρχίσω και εγώ........:D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
μόλις τώρα, lami said:

και εγώ έτσι νομίζω αλλά άλλοι συνάδελφοι τρομοκρατούν τους πελάτες τους για αυτο το θέμα και λέω μήπως πρέπει να αρχίσω και εγώ........:D.

και τις τους λενε, πρεπει να κανεις εναρξη ειδικο  , ΕΦΚΑ , πωληση, ΜΥΦ, εσοδα εξοδα  κλπ κλπ αεΕΑΧχεαΧΑΕχαε , μεχρι 31/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
26 λεπτά πριν , parmgr said:

και τις τους λενε, πρεπει να κανεις εναρξη ειδικο  , ΕΦΚΑ , πωληση, ΜΥΦ, εσοδα εξοδα  κλπ κλπ αεΕΑΧχεαΧΑΕχαε , μεχρι 31/12

μεταβίβασέ το !!!!!!!!!!!! (ώστε όλα αυτά που αναφέρεις να πάνε στους άλλους.......);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κι εγώ το έχω αφήσει το θέμα, αλλά για να ακριβολογούμε:

Μόνο όσοι έχουν την ιδιότητα του «επαγγελματία αγρότη» ή του «κατόχου αγροτικής εκμετάλλευσης», εγγεγραμμένης στο Μητρώο Αγροτών και Αγροτικών Εκμεταλλεύσεων, μπορούν να εκδώσουν στο όνομά τους άδεια κυκλοφορίας φορτηγών ιδιωτικής χρήσης (ΦΙΧ) αγροτικού αυτοκινήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω τους λεω οτι κανονικα αν θελουν να εχουν αγροτικο αυτοκινητο πρεπει να ειναι τουλαχιστον αγροτες  ειδικου καθεστωτος ,τωρα εφοσον υπαρχει η παγιδα του ε3 και για αφανης αγροτες ,η μονη ΄λυση ειναι ενα κενο ε3  σαν αφανης αγροτες για φετος ,γιατι αν βαλουν εσοδα θα πει οτι εχουν συναλλαγη αρα θα επρεπε να πανε να γινουν αγτοτες ειδικου καθεστωτος και αν ειναι και συνταξιουχοι τοτε θα εχουν περικοπη της συνταξης κατα 60% (σαν νεα εναρξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΈΝΑ ΠΟΛΛΉ ΚΆΛΟ ΆΡΘΡΟ ΑΠΌ ΈΝΑΝ ΣΥΝΆΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΈΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ  ΖΕΙ .ΕΓΏ  ΣΤΗΝ ΠΌΛΗ  ΤΈΤΟΙΑ ΔΕΝ ΈΧΩ .ΆΛΛΑ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΑΝΑΦΈΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΏΤΗΣΗ 16 ΉΤΑΝ ΠΟΛΛΉ ΕΎΣΤΟΧΟ ΕΠΊ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ    .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπορεις να μας πεις τι ειπε ?μην παρεξηγηθω οσον αφορα αυτους που εχουν αγροτικο και δεν ειναι ενταγμενοι σε κανενα καθεστως.

τι συμβουλη του η την γνωμη του βασικα ,οσον αφορα την φετινη δηλωση .

εννοειται οτι κανονικα θα πρεπει να πανε να γινου αγροτες ειδικου καθεστωτος αν θελουν να εχουν αγροτικο αμαξι...

αλλα για φετος να τους στειλουμε ενα ε3 κενο ? η μονο με εξοδα? ως αφανης? μηπως και σωσουμε τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Dotos αν δεν είσαι συνδρομητης δεν ξέρω αν βαση gdpr και οροι χρήσης του tax heaven μπορω να σου πω παραπάνω(τα χαμε ολα τωρα έχουμε και αυτο).  Γι αυτό σου έστειλα το άρθρο που και αυτό δεν ξέρω αν επιτρέπεται και πως το αντιμετωπίζουν η θα έπρεπε να σου πω να το διαβάσεις απ τον κόμβο. 

Πάντως αν ρωτάς την προσωπική μου άποψη κανε το σωστό φορολογικό σαν λογιστής.  (Αφου ακόμα και το μηδενικό ε3  εχει νόημα σε κάποιες κατηγορίες αγροτών για μια χρονιά).

Και μην ξεχνάς οτι εσυ ρωτάς σαν λογιστής οχι σαν διεκπεραίωτης επάγγελματικων οχημάτων. 

Τωρα να θες να μιλήσουμε σε αυτήν την βάση στείλε συμπληρωμένο ε3 .για να τους σώσεις ως προς αυτό(γιατι υποθέτω οτι δεν το έχουν σε ακινησία για να μην έχουν καθόλου εξοδα) αλλα αν έρθει η εφορία και αρχίζει και ρίχνει πρόστιματα μετα  είναι αλλο θέμα. Επειδη  το  συγκεκριμένο ζήτημα το  βλέπει αλλιώς το φπα--το εισόδημα-το υπουργείο μεταφορών -προστασίας του πολίτη και  αλλιώς το αγροτικής ανάπτυξης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ,ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ Η

ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ,ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...