Προς το περιεχόμενο
  • 0

κωδικος 037


dok

Ερώτηση

20 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την ΑΑΔΕ για το πρόβλημα με τον κωδικό 037/038, μου είπαν πως αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο πρέπει να υποβάλλω τώρα τη δήλωση, να περιμένω τις αλλαγές που ανακοίνωσε το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης ότι θα κάνει.Το να ανοίξει ο κωδικός όμως δεν μου το έδωσαν ως ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει περίπτωση να είναι κριτήριο τα εισοδήματα του 2016 και όχι του 2015,

για το 50 % αγροτικού εισοδήματος.Μήπως άκουσε κάτι κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν , Mariavs said:

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την ΑΑΔΕ για το πρόβλημα με τον κωδικό 037/038, μου είπαν πως αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο πρέπει να υποβάλλω τώρα τη δήλωση, να περιμένω τις αλλαγές που ανακοίνωσε το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης ότι θα κάνει.Το να ανοίξει ο κωδικός όμως δεν μου το έδωσαν ως ενδεχόμενο.

στείλε κι ας τους να λενε, δεν ξερουν τι τους γινεται , περνανε οι μερες

 

στειλε τον πελατη στο ΚΕΠΠΥΕΛ , να σου φερει χαρτι, κι αφου σου φερει το χαρτι στελνεις με επιφύλαξη , με τα ΔΟΥ για ελεγχο κι τελος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν , Mariavs said:

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την ΑΑΔΕ για το πρόβλημα με τον κωδικό 037/038, μου είπαν πως αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο πρέπει να υποβάλλω τώρα τη δήλωση, να περιμένω τις αλλαγές που ανακοίνωσε το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης ότι θα κάνει.Το να ανοίξει ο κωδικός όμως δεν μου το έδωσαν ως ενδεχόμενο.

"δεν υπαρχει καποιος λογος" ειπαν οι ανευθυνοι;;;;; ειδαν ποσο εχει ο μηνας σημερα; η θελουν να ειμαστε με την ψυχη στο στομα μεχρι τελευταια στιγμη;;;

μωρε με επιφυλαξη και μετα πανε τα δικαιολογητικα εφορια! τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον για την ΑΑΔΕ δεν είναι σημαντικός λόγος αποστολής της δήλωσης το γεγονός ότι λήγουν στις 30/6. Μας έχουν βγάλει την ψυχή και λύση δεν δίνουν.Θα φύγουν όλες με τροποποιητική ή με επιφύλαξη και μετά ας αποφασίσουν ότι θέλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστω για τις απαντησεις...

οποτε δηλωση με επιφυλαξη.κι αμα πληρωσει ο πελατης το 22% φορο;

τι ρωταω και εγω...

ε ρε μπαχαλο:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, Mariavs said:

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την ΑΑΔΕ για το πρόβλημα με τον κωδικό 037/038, μου είπαν πως αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο πρέπει να υποβάλλω τώρα τη δήλωση, να περιμένω τις αλλαγές που ανακοίνωσε το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης ότι θα κάνει.Το να ανοίξει ο κωδικός όμως δεν μου το έδωσαν ως ενδεχόμενο.

ευχαριστω,μας φωτισαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν , dok said:

ευχαριστω για τις απαντησεις...

οποτε δηλωση με επιφυλαξη.κι αμα πληρωσει ο πελατης το 22% φορο;

τι ρωταω και εγω...

ε ρε μπαχαλο:huh:

Ή υποβολή δήλωση με επιφυλαξη κ έλεγχος δικαιολογητικών στην ΔΟΥ ή υποβολη δήλωσης και στη συνέχεια υποβολή τροποποιητικής με την βεβαίωση απο τα ΚΕΠΠΥΕΛ στην ΔΟΥ. Ενημερώνεις τον πελάτη ότι μετά την εκκαθάριση θα αλλάξει ο φόρος οπότε μέχρι τότε να περιμένει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
16 λεπτά πριν , Mariavs said:

Ή υποβολή δήλωση με επιφυλαξη κ έλεγχος δικαιολογητικών στην ΔΟΥ ή υποβολη δήλωσης και στη συνέχεια υποβολή τροποποιητικής με την βεβαίωση απο τα ΚΕΠΠΥΕΛ στην ΔΟΥ. Ενημερώνεις τον πελάτη ότι μετά την εκκαθάριση θα αλλάξει ο φόρος οπότε μέχρι τότε να περιμένει....

ΚΕΠΠΥΕΛ πρωτα ( για να ισε κι σιγουρος οχι τπτ αλλο) , μετα δηλωση με επιφύλαξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
πριν μία ώρα, Mariavs said:

Ή υποβολή δήλωση με επιφυλαξη κ έλεγχος δικαιολογητικών στην ΔΟΥ ή υποβολη δήλωσης και στη συνέχεια υποβολή τροποποιητικής με την βεβαίωση απο τα ΚΕΠΠΥΕΛ στην ΔΟΥ. Ενημερώνεις τον πελάτη ότι μετά την εκκαθάριση θα αλλάξει ο φόρος οπότε μέχρι τότε να περιμένει....

εχω τη βεβαιωση απο το ΚΕΠΥΕΛ του πελατη ηδη.

ο υπαλληλος απο τα ΚΕΠΥΕΛ ειπε του πελατη να περιμενει και να μην κανει με επιφυλαξη

ετσι με εχει ζαλισει...

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, geornik said:

Υπάρχει περίπτωση να είναι κριτήριο τα εισοδήματα του 2016 και όχι του 2015,

για το 50 % αγροτικού εισοδήματος.Μήπως άκουσε κάτι κάποιος;

Μα το σωστό βάσει του 2016 είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 ώρες πριν, dok said:

εχω τη βεβαιωση απο το ΚΕΠΥΕΛ του πελατη ηδη.

ο υπαλληλος απο τα ΚΕΠΥΕΛ ειπε του πελατη να περιμενει και να μην κανει με επιφυλαξη

ετσι με εχει ζαλισει...

ευχαριστω

ε αμα το ειπε ο υπαλληλος του ΚΕΠΥΕΛ που ειναι ο αρμοδιος και ο υπευθυνος για την υποβολη της φορολογικης του πελατη σας, να περιμενετε! μα καλα σοβαρα;;; ανακατευεται ο καθενας κ μας λεει τη φιλοσοφια του;;; αμα ειναι να παρουμε αδεια κ απ τους ανταποκριτες ΟΓΑ για να στειλουμε η οχι τη δηλωση.... αυτοι δεν εχουν το αγχος κ την πιεση που εχουμε εμεις κ εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λενε... κ αμα ο πελατης σας ακουει περισσοτερο τον υπαλληλο του ΚΕΠΥΕΛ παρα εσας, να του τη στειλει αυτος τη δηλωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 ώρες πριν, maria00 said:

ε αμα το ειπε ο υπαλληλος του ΚΕΠΥΕΛ που ειναι ο αρμοδιος και ο υπευθυνος για την υποβολη της φορολογικης του πελατη σας, να περιμενετε! μα καλα σοβαρα;;; ανακατευεται ο καθενας κ μας λεει τη φιλοσοφια του;;; αμα ειναι να παρουμε αδεια κ απ τους ανταποκριτες ΟΓΑ για να στειλουμε η οχι τη δηλωση.... αυτοι δεν εχουν το αγχος κ την πιεση που εχουμε εμεις κ εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λενε... κ αμα ο πελατης σας ακουει περισσοτερο τον υπαλληλο του ΚΕΠΥΕΛ παρα εσας, να του τη στειλει αυτος τη δηλωση!

αυτο ξαναπες το..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κωδικος 037 ειναι συμπληρωμενος σε επαγγελματια ο οποιος δεν ειναι αγροτης απλος ηταν ασφαλισμενος στον ογα. Τι κανουμε εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να προσθέσω κι εγώ την απορία μου. Έχω υποβάλλει δηλώσεις σε άτομα που πλέον φαίνονται κατ' επάγγελμα αγρότες ενώ πριν τους είχε υπολογιστεί φόρος. Να τροποποιήσει κανείς ή να μην τροποποιήσει, να περιμένω να ξετσικαριστούν η όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, Axilleas82 said:

Να προσθέσω κι εγώ την απορία μου. Έχω υποβάλλει δηλώσεις σε άτομα που πλέον φαίνονται κατ' επάγγελμα αγρότες ενώ πριν τους είχε υπολογιστεί φόρος. Να τροποποιήσει κανείς ή να μην τροποποιήσει, να περιμένω να ξετσικαριστούν η όχι....

Είναι κατά κύριο επάγγελμα αγρότες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 ώρες πριν, sakispap said:

Είναι κατά κύριο επάγγελμα αγρότες? 

Καλή ερώτηση, είναι συνταξιούχοι του ΟΓΑ, το αγροτικό τους εισόδημα δεν είναι πάνω από το 50% αλλά πλέον φαίνεται ότι δεν μετράει η σύνταξη του ΟΓΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, Axilleas82 said:

Καλή ερώτηση, είναι συνταξιούχοι του ΟΓΑ, το αγροτικό τους εισόδημα δεν είναι πάνω από το 50% αλλά πλέον φαίνεται ότι δεν μετράει η σύνταξη του ΟΓΑ.

αν είναι έτσι τροποποίησε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...