Προς το περιεχόμενο
  • 0

Διατροφή που καταβάλλει ο σύζυγος


kateg45

Ερώτηση

Καλημερα σε ολη την ομαδα. Θα μπορουσε καποιος να μου πει την διατροφή που δίνει ο σύζυγος στη σύζυγο για τα παιδιά σε ποιο κωδικό πρέπει να τη δηλώσω? Ρωτησα στο taxisnet, μου ειπε αρχικα στον κωδικό 659 και οταν ειπα οτι εκει αναφερει εισοδήματα που αποκτήθηκαν το 2016, μου ειπε να διαβασω την ΠΟΛ 1034/2017 και στο www.aade.gr τις συχνες ερωτήσεις, αλλά εκει δεν διευκρινίζει τιποτα. Απλα αναφερει οτι η διατροφή παει στον 659. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
23 λεπτά πριν , jim1970 said:

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη απο οτι ειδα το θεμα συζητηθηκε πριν 1-2 χρονια, ισχυει το ιδιο και για το 2017? Τη διατροφη τη δηλωνει μονο η συζυγος που την λαμβανει με το ΑΦΜ του συζυγου που την καταβαλλει? Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
από ARMAGEDON in Υποβολή δήλωσης φορολογίας εισοδήματος και προκαταβολή φόρου.,
Προς επιβεβαίωση ...   Φέτος δεν αναγράφουμε στο Ε1 τυχόν διατροφή που κατέβαλε...
  • 22 απαντήσεις

 

 

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη απο οτι ειδα το θεμα συζητηθηκε πριν 1-2 χρονια, ισχυει το ιδιο και για το 2017? Τη διατροφη τη δηλωνει μονο η συζυγος που την λαμβανει με το ΑΦΜ του συζυγου που την καταβαλλει? Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν , kateg45 said:
από ARMAGEDON in Υποβολή δήλωσης φορολογίας εισοδήματος και προκαταβολή φόρου.,
Προς επιβεβαίωση ...   Φέτος δεν αναγράφουμε στο Ε1 τυχόν διατροφή που...
  • 22 απαντήσεις

 

 

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη απο οτι ειδα το θεμα συζητηθηκε πριν 1-2 χρονια, ισχυει το ιδιο και για το 2017? Τη διατροφη τη δηλωνει μονο η συζυγος που την λαμβανει με το ΑΦΜ του συζυγου που την καταβαλλει? Ευχαριστω

 

Καλημέρα, το θέμα είχε ανοιχτεί 2 χρόνια πριν αλλά αν προσέξετε καλύτερα θα δείτε ότι έχει και φετινές πρόσφατες απαντήσεις που δίνουν την απάντηση στο ερώτημά σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 2/6/2017 στις 11:55 ΠΜ, gianzo είπε

Καλημέρα, το θέμα είχε ανοιχτεί 2 χρόνια πριν αλλά αν προσέξετε καλύτερα θα δείτε ότι έχει και φετινές πρόσφατες απαντήσεις που δίνουν την απάντηση στο ερώτημά σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 2/6/2017 στις 10:27 ΠΜ, kateg45 είπε

Καλημερα σε ολη την ομαδα. Θα μπορουσε καποιος να μου πει την διατροφή που δίνει ο σύζυγος στη σύζυγο για τα παιδιά σε ποιο κωδικό πρέπει να τη δηλώσω? Ρωτησα στο taxisnet, μου ειπε αρχικα στον κωδικό 659 και οταν ειπα οτι εκει αναφερει εισοδήματα που αποκτήθηκαν το 2016, μου ειπε να διαβασω την ΠΟΛ 1034/2017 και στο www.aade.gr τις συχνες ερωτήσεις, αλλά εκει δεν διευκρινίζει τιποτα. Απλα αναφερει οτι η διατροφή παει στον 659. Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...