Προς το περιεχόμενο

DIGITAL ACCOUNTING EPSILON


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, asteras5 said:

Καλημέρα σας συνάδελφοι,

έχει πρόσφατα διαφημισθεί το digital accounting από epsilon και με κάλεσαν για να το βάλω. 

Το έχετε δουλέψει? 

Και εγώ την ίδια απορία έχω. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακριβώς το πώς μας διευκολύνει...η αλήθεια είναι βέβαια ότι αν δεν το δουλέψουμε δε θα καταλάβουμε το εύρος της χρηστικότητας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αυτή την εβδομάδα θα αρχίσει η λειτουργία του. Ας περιμένουμε λίγο και θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν πάντως ότι έχουν ήδη πολλές παραγγελίες ....θα δούμε ......εμένα η συνδρομή μου τελειώνει με την epsilon.βλέπω και κάποια πράγματα από data την οποία όμως δεν έχω δουλέψει μέχρι σήμερα ......αλλά σε τιμές είναι πολύ πιο ανταγωνιστικοί.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έληξε στις 31/12/2016  ....και στις αρχές του μήνα Μαίου  ζήτησα να ανανεώσουμε...και μου πρότειναν ΄με την ί δια τιμή της ετήσιας, δεκαοκτάμηνη συνδρομή....μόνο που το δεκαοκτάμηνο το μετρούσαν από 01/01/17  αντί από το Μάιο του 2017.... Φυσικά και προτίμησα DATA, που έχει περισσότερο ανταγωνιστικές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ ότι φαίνεται το μέλλον είναι κάτι αντίστοιχο: δλδ σκανάρισμα παραστατικών και απευθείας καταχώρηση.Οι Data και Epsilon φαίνεται ότι απλά πρωτοπορουν.Λογικά σε λίγο καιρό θα ακολουθήσουν και άλλες εταιρείας.Όσο για την επιλογή εταιρείας, για έναν νέο λογιστή είναι θέμα έρευνας αγοράς.Για τους παλαιότερους πλέον υπάρχει μέχρι και συναισθηματική σχέση με την εταιρεία που συνεργάζεσαι και δεν πουλάς εύκολα για 50 ή 100 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό σαν ιδέα αλλά προς το παρόν δε λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

Σίγουρα θα πρέπει να επενδύσεις και σε ένα καλό σκάνερ.

Είναι πολύ χρήσιμη η δυνατότητα να βλέπεις στην οθόνη το τιμολόγιο δίπλα στην εγγραφή και ο έλεγχος γίνεται άμεσα και σωστά.

Από ότι είπαν χθες το βελτιώνουν καθημερινά για να επιλύσουν τα όποια προβλήματα υπάρχουν.

Διαβάζει αρχεία jpg και pdf και με τα pdf δουλεύει πιο γρήγορα στη μεταφορά τους στη λογιστική.

Σκανάρει χειρόγραφα αλλά δε δημιουργεί εγγραφή προς το παρόν αλλά σε επόμενη έκδοση.

Δε χρειάζεται όντως παραμετροποίηση καμία αρκεί να έχεις περάσει ήδη κάποια εγγραφή στο παρελθόν για να δει πως την καταχωρείς.

Εγώ έχω ψιλό απογοητευτεί γιατί ή δεν έχω καλό σκάνερ ή κινητό. Ωστόσο περιμένω στην αναβάθμιση που είπαν ότι θα βγάλουν σήμερα να διορθωθούν κάποια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα ,

Ας περιμένουμε λίγο. Πάντως μιλάμε για μεγάλη διαφορά στις τιμές ανάμεσα στις δύο εταιρείες. Και εγώ είμαισ την πιο ακριβή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του digital θα ηθελα γνωμες απο συναδελφους που το χρησιμοποιουν ως προς την πληρη αξιοπιστια και απεικονιση χωρις λαθος των εγγραφων απο το παραστατικο, και γενικα τι προβλημα  αντιμετωπισαν και αν διορθωθηκαν στην πορεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνουν ένα μήνα δωρεάν δοκιμή αυτή τη περίοδο. Έτσι θα βγάλεις τα πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Εγώ είμαι ικανοποιημένος. Το χρησιμοποιώ από τη πρώτη μέρα που βγήκε. Βελτιώνετε συνεχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το χρησιμοποιώ από την αρχή σχεδόν. Υπάρχει άλλη μία εταιρία που έχει αντίστοιχη υπηρεσία. Η Epsilon έχει ένα μήνα δωρεάν. Ζήτησε να το δεις ο ίδιος. Βελτιώνεται συνεχώς κι έχει ακόμα πολλά περιθώρια. Σίγουρα δεν είναι όλα τέλεια αλλά είναι ένα προιόν στην αρχή του. Όπως κ να έχει αυτό είναι το μέλλον θεωρώ (εκτός κι αν αλλάξουν πολλά στην ηλεκτρονική τιμολόγηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που εμφανιστήκατε εσείς ?? νόμιζα ότι έχουν εξαφανιστεί, όλοι, οι νοήμονες λογιστές. Κάτι σαν τους δεινοσαύρους. Πάλι καλά, μετά από ένα χρόνο και βάλε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2018 στις 4:03 ΜΜ, nisang είπε

Από που εμφανιστήκατε εσείς ?? νόμιζα ότι έχουν εξαφανιστεί, όλοι, οι νοήμονες λογιστές. Κάτι σαν τους δεινοσαύρους. Πάλι καλά, μετά από ένα χρόνο και βάλε .

Έπανέφερε το θέμα ο @ΠΕΤΡΟΣ κ απλά απαντήσαμε. Μετά από ένα χρόνο. Διακρίνω μία ειρωνεία στο σχόλιο ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, Οχι, το ακριβώς, αντίθετο .!!! 
Ενα μεγάλο μπράβο σε εσάς, όλους, που ασχολείστε, με την πρόοδο της τεχνολογίας, και με τις εφαρμογές της, στο επάγγελμα μας. 
Κι εγώ το ίδιο προσπαθώ, να κάνω. 

 

Απλά, πρόσφατα, μιλώντας με φίλους και γνωστούς λογιστές, όλοι , ( ίσως τυχαίο, το δείγμα) ,
είχαν μια απαξιωτική αντιμετώπιση, στο τι κάνει η τεχνολογία, σήμερα. 
Εχουν την εντύπωση ότι διαθέτουν άνετα, μια δεκαετία, για να προσαρμοστούν. 
Απίθανα πράγματα. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν , τέτοια περιθώρια χρόνου πλέον !!!!
Κι εγώ περιμένω την epsilon για μια επίδειξη του προγράμματος της, αν και χρησιμοποιώ, 
το dc scαn 4you της data communication, εδώ και ένα χρόνο, αλλά, θα ήθελα να μπορώ να τα συγκρίνω. 

Αν υπάρχει και κάποιος συνάδελφος  , που να έχει ήδη , κάνει τη σύγκριση , θα ήταν θετικό , για ανταλλαγή απόψεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2018 στις 11:44 ΠΜ, nisang είπε

Οχι, Οχι, το ακριβώς, αντίθετο .!!! 
Ενα μεγάλο μπράβο σε εσάς, όλους, που ασχολείστε, με την πρόοδο της τεχνολογίας, και με τις εφαρμογές της, στο επάγγελμα μας. 
Κι εγώ το ίδιο προσπαθώ, να κάνω. 

 

Απλά, πρόσφατα, μιλώντας με φίλους και γνωστούς λογιστές, όλοι , ( ίσως τυχαίο, το δείγμα) ,
είχαν μια απαξιωτική αντιμετώπιση, στο τι κάνει η τεχνολογία, σήμερα. 
Εχουν την εντύπωση ότι διαθέτουν άνετα, μια δεκαετία, για να προσαρμοστούν. 
Απίθανα πράγματα. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν , τέτοια περιθώρια χρόνου πλέον !!!!
Κι εγώ περιμένω την epsilon για μια επίδειξη του προγράμματος της, αν και χρησιμοποιώ, 
το dc scαn 4you της data communication, εδώ και ένα χρόνο, αλλά, θα ήθελα να μπορώ να τα συγκρίνω. 

Αν υπάρχει και κάποιος συνάδελφος  , που να έχει ήδη , κάνει τη σύγκριση , θα ήταν θετικό , για ανταλλαγή απόψεων.

Ζητάω συγνώμη τότε για το λάθος συμπέρασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιέμαι... ποιο το μέλλον του εν λόγω συστήματος (και φυσικά των συναφών) εν όψει της εφαρμογής της ηλεκτρονικής τιμολόγησης;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η τιμολόγηση γίνει ηλεκτρονική => διαδικτυακή τότες δεν θα υπάρχουν ουσιαστικά έντυπα παραστατικά , αρά και  υλικό για σκανάρισμα-ψηφοποίηση.... οπότε σκέφτομαι ότι εάν πρόκειται να κάνω μια επένδυση σε χρόνο και χρήμα θα ήθελα να έχει μια κάποια απόδοση-χρηστικότητα για μια δεκαετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...