Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΥΛΩΝΑΣ 1 ΚΩΔΙΚΟΣ 903 Η 908 ΤΟΥ Ε3?


JVA

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΕΥΚΡΙΝΕΣΕΤΕ ΑΝ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΒΑΜΒΑΚΙΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΥΛΩΝΑ 1 ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΩΝ ΚΩΔΙΚΟ 908 ΤΟΥ Ε3 Η ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ 903 ΤΟΥ Ε3 ? ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ 175019/01-12-2016 ΤΟΥ ΟΠΕΚΕΠΕ ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΥΛΩΝΑΣ.ΑΚΟΜΗ ΜΕΤΡΟ ΝΕΩΝ ΑΓΡΟΤΩΝ Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ 908?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ευλογες οι αποριες!Μια απο τις δικες μου αποριες ειναι αν η εξισωτικη αποζημιωση ειναι στο πυλωνα 2-λοιπες περιπτωσεις ή κωδ 909?Μονο ο κ.Παπαδημητριου θα μας σωσει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βρε παιδια η βεβαιωση που εκτυπωνουμε απο ΟΠΕΚΕΠΕ χαρακτηριζει το καθε ποσο με ειδος και πυλωνα.

1-> αν τα ποσα στα οποια αναφερεστε ανηκουν στα ετη 2015-2014-2013 και πισω, τοτε δεν υπαρχει ζητημα ΠΥΛΩΝΑ και δεν υπαρχει προβλεψη για τα ποσα αυτα στο φετινο Ε3.

2->αν τα ποσα στα οποια αναφερεστε ανηκουν στο ετος 2016 και εισπραχθηκαν μεχρι 31/12/2016 σας λεει η βεβαιωση που θα τα βαλετε.

3-> αν τα ποσα στα οποια αναφερεστε ανηκουν στο ετος 2016 αλλα εισπραχθηκαν απο 1/1/17 και μετα (αρα δεν υπαρχουν στη βεβαιωση) κ τα βλεπετε απ τις "πληρωμες" εκει δεν υπαρχει ακομα ο διαχωρισμος σε πυλωνα. εστω ομως οτι βρισκετε σε ποιο ΠΥΛΩΝΑ θα το βαλετε, πειτε μου τι θα κανετε με τα ποσα του 2016 που τυχον μπουν μετα την υποβολη της φορολογικης δηλωσης?

 

εσεις σε ποια απ τις 3 περιπτωσεις ειστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΗΝ 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ Ε3 ΒΑΣΕΙ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΤΟΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ 2016 ΒΑΣΕΙ ΚΑΙ Κ.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ . ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΧΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΠΕΚΕΠΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΣΙΤΑΡΙΟΥ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΣΤΟΝ 903.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν , JVA said:

ΣΤΗΝ 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ Ε3 ΒΑΣΕΙ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΤΟΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ 2016 ΒΑΣΕΙ ΚΑΙ Κ.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ . ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΧΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΠΕΚΕΠΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΣΙΤΑΡΙΟΥ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΣΤΟΝ 903.

 

δε μου απαντησατε σ αυτο ομως: πειτε μου τι θα κανετε με τα ποσα του 2016 που τυχον μπουν μετα την υποβολη της φορολογικης δηλωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΜΠΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΑΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ 31/12/2017 ΑΝ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗ ΕΠΟΜΗ ΕΚΔΟΣΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΟΠΕΚΕΠΕ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2018 ΣΑΝ ΤΡΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΒΑΜΒΑΚΙΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΥΛΩΝΑ 1 ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΩΝ ΚΩΔΙΚΟ 908 ΤΟΥ Ε3 Η ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ 903 ΤΟΥ Ε3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΒΑΜΒΑΚΙΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΥΛΩΝΑ 1 ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΩΝ ΚΩΔΙΚΟ 908 ΤΟΥ Ε3 Η ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ 903 ΤΟΥ Ε3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
44 λεπτά πριν , JVA said:

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΒΑΜΒΑΚΙΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΥΛΩΝΑ 1 ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΩΝ ΚΩΔΙΚΟ 908 ΤΟΥ Ε3 Η ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟ 903 ΤΟΥ Ε3 ?

Καλημέρα

Στον 903

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν , JVA said:

ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ Η ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ?

 

Δες εδω:https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/26162

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
μόλις τώρα, JVA said:

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΒΑΜΒΑΚΙΟΥ ΑΝ ΤΗ ΘΕΩΡΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ Η ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ .

Η ειδική ενίσχυση για το βαμβάκι ανήκει στις συνδεδεμένες.Αν βρώ κάτι σχετικό θα το ανεβάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 12000 ΚΑΙ ΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 644. ΜΕ ΟΠΕΚΕΠΕ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΤΟΣ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ 908. ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 11/5/2017 at 1:03 ΜΜ, tseik said:

Ευλογες οι αποριες!Μια απο τις δικες μου αποριες ειναι αν η εξισωτικη αποζημιωση ειναι στο πυλωνα 2-λοιπες περιπτωσεις ή κωδ 909?Μονο ο κ.Παπαδημητριου θα μας σωσει......

Η εξισωτική αποζημίωση δεν θεωρείται αποζημίωση. Οπότε μπαίνει στον πυλώνα 2 - λοιπές περιπτώσεις και όχι στις αποζημιώσεις στον 909.

Από απάντηση που πήρα από την ΔΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, JVA said:

ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 12000 ΚΑΙ ΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 644. ΜΕ ΟΠΕΚΕΠΕ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΤΟΣ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ 908. ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.

Δες και αυτό:http://www.opekepe.gr/syndedemeni_nea_kap.asp

και αυτό(σελ. 38 και μετα αναφέρει τις συνδεδεμενες):http://www.opekepe.gr/doc/June2010/parousiash_dikaiwm_prasin_sunded_02022016.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, andrewm said:

Δες και αυτό:http://www.opekepe.gr/syndedemeni_nea_kap.asp

και αυτό(σελ. 38 και μετα αναφέρει τις συνδεδεμενες):http://www.opekepe.gr/doc/June2010/parousiash_dikaiwm_prasin_sunded_02022016.pdf

 

Αρα η επιδότηση στο βαμβάκι είναι συνδεδεμένη?

Συνδεδεµένες ενισχύσεις – Ειδική ενίσχυση βάµβακος Ειδική ενίσχυση βάµβακος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ . ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΟΠΕΚΕΠΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΟΤ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ http://www.opekepe.gr/doc/June2010/parousiash_dikaiwm_prasin_sunded_02022016.pdf

ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, JVA said:

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ . ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΟΠΕΚΕΠΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΟΤ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ http://www.opekepe.gr/doc/June2010/parousiash_dikaiwm_prasin_sunded_02022016.pdf

ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

πρέπει άμεσα να υπάρξει διευκρίνιση για αυτό το θέμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

από την βεβαίωση του οπεκεπε 

Ειδική Ενίσχυση για τη καλλιέργεια Βαμβακιού

Συνδεδεμένη ενίσχυση για την καλλιέργεια ρυζιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...