Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
MNT

ΔΑΝΕΙΟ ΑΕ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

Question

Α.Ε. δίνει δάνειο σε φυσικό πρόσωπο 10.000 ευρώ με περίοδο αποπληρωμής 3 χρόνια.

Πιο το ποσοστό του επιτοκίου που αναγνωρίζεται φορολογικά ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0
2 ώρες πριν, MNT said:

Α.Ε. δίνει δάνειο σε φυσικό πρόσωπο 10.000 ευρώ με περίοδο αποπληρωμής 3 χρόνια.

Πιο το ποσοστό του επιτοκίου που αναγνωρίζεται φορολογικά ;

Καλησπέρα,

Δεν έχω καταλάβει την ερώτηση. Η ΑΕ θα πάρει τόκους, δεν θα δώσει. Τι να αναγνωριστεί φορολογικά?

Επίσης φαντάζομαι ότι πρωτίστως έχετε λάβει υπόψη το άρθρο 23α του 2190 και ο δανειολήπτης δεν εμπίπτει στα πρόσωπα του άρθρου αυτού.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...